Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

poruka: 15
|
čitano: 2.765
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon ".
12 godina
protjeran
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Ajme majko mila eto jos vise problema..šala, TU za ove drasticne promjene!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 22:42 (Stjepanj).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Imamo bios za inicijalno podešavanje hardware-a, imamo control panel za podešavanje software-a, imamo Radeon software (mini OS, kako ga nazvaše) za detaljno podešavanje grafičke kartice, sad nam samo još fale dvije stvari:

- control panel za podešavanje izgleda sučelja Radeon software-a

- control panel za podešavanje izgleda sučelja control panela za podešavanje sučelja Radeon softwarea.

 

Ovo mi liči na bosanskohercegovački državni aparat - sami su sebi svrha (savjetnik savjetnokovog savjetnika)

 

Gdje su oni dani kad si imao jednostavno podešavanje rezolucije i dubine boja za igranje - jednostavno i učinkovito (uz eventualni izbor između dx ili openGL-a)

 

Živio kralj, dole birokratija i savjetnikovi savjetnici.

morrisoN
 
2 12 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Pa danas je stvar puno kompliciranija i ima puno vise opcija za samostalno namjestanje pojedinih aspekata doticnog hw koji ih podrzava pa korisnik moze sam odluciti sta moze upaliti/ugasiti itd, dakle dani kad si imao 3 opcije u control panelu su bile prije skoro 20g...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

ovo sve više smrdi na prodaju

prvo su razdvojili grafički odjel od ostalog dijela firme, a sad miču ime amd... hm, hm

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Bilo bi pametnije da su u Catalyst-u ispeglali more bug-ova. Nadam se da ovo nisu samo kozmetičke izmjene.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Vidi sad ovo, sta da radim ako mi Radeon Software  bude zaista ''ispeglan''? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

AMD je krenuo u potpuni redizajn driveraI na Linuxu i na Windowsima izgleda. A QT-om su si olakšali posao jer je multiplatformski.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad
Stjepanj kaže...

Pa danas je stvar puno kompliciranija i ima puno vise opcija za samostalno namjestanje pojedinih aspekata doticnog hw koji ih podrzava pa korisnik moze sam odluciti sta moze upaliti/ugasiti itd, dakle dani kad si imao 3 opcije u control panelu su bile prije skoro 20g...lp

Ti to stvarno podešavaš? Koliko puta dnevno? Ja podesim 2-3 stvari i zaboravim da taj Control Center uopće postoji.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad
BLKnez kaže...

Vidi sad ovo, sta da radim ako mi Radeon Software  bude zaista ''ispeglan''? 

 Ako kreću od nule, onda se tome ne nadaj.

11 godina
odjavljen
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Već mi nedostaje CCC, ccc hehe

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Radeon

Pokoj vječni daruj gospodinu! Šteta što neće nikome falit :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad
BudalastoStvorenje kaže...
Stjepanj kaže...

Pa danas je stvar puno kompliciranija i ima puno vise opcija za samostalno namjestanje pojedinih aspekata doticnog hw koji ih podrzava pa korisnik moze sam odluciti sta moze upaliti/ugasiti itd, dakle dani kad si imao 3 opcije u control panelu su bile prije skoro 20g...lp

Ti to stvarno podešavaš? Koliko puta dnevno? Ja podesim 2-3 stvari i zaboravim da taj Control Center uopće postoji.

 pa da, stalno desto drkam, rastavljam, klokam, podesavam najbolje/najbrze opcije itd itd...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad
g12356 kaže...

AMD je krenuo u potpuni redizajn driveraI na Linuxu i na Windowsima izgleda. A QT-om su si olakšali posao jer je multiplatformski.

 -beskorisno.. jer to nije (prava) app (nije office, nije igra, browser..), tj driver je uvijek za konkretan OS (nema veze s multiplatformom) a frontend app za podešavanje je beznačajna.. jedino će što (ako im se može vjerovati) ubrzati inicijalizaciju-paljenje mastadontskog bloata .. (eh da i npr HP to napravi :)) )

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad
ihush kaže...
g12356 kaže...

AMD je krenuo u potpuni redizajn driveraI na Linuxu i na Windowsima izgleda. A QT-om su si olakšali posao jer je multiplatformski.

 -beskorisno.. jer to nije (prava) app (nije office, nije igra, browser..), tj driver je uvijek za konkretan OS (nema veze s multiplatformom) a frontend app za podešavanje je beznačajna.. jedino će što (ako im se može vjerovati) ubrzati inicijalizaciju-paljenje mastadontskog bloata .. (eh da i npr HP to napravi :)) )

 Dobro ali FYI u novim kernelima će redizajnirati i svoj proprietary driver. Veći dio će ga open sourceati i staviti u sam kernel, kao dio koji će biti stabilan, a ostatak će više raditi kao modul ukupnog drivera koji se spaja na dio koji već je u kernelu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Catalyst uskoro ide u penziju - mijenja ga Rad

 -- i FYI svaki 'specific' je bolji od 'generic' (multiplatform) jer različite platforme nemaju iste mogućnosti, uvijek ide najniži (najslabiji/sporiji) zajednički nazivnik.

-AMD sebi snižava trošak QTom, ništa više.

-kvaliteta drivera? ili (zapravo ono što je u slučaju Radeona najvažnije) performanse? Tu suxaju debelo, desetljećima.. tek kad dokažu suprotno, vjerujem, na ćoravo ili photoshop, ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 21:31 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice