Cedarview za jeftinije netbookove

poruka: 11
|
čitano: 1.881
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cedarview za jeftinije netbookove".
14 godina
neaktivan
offline
Cedarview za jeftinije netbookove
Neka, neka. Eto šta konkurencija čini :)
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
1080p za duplo manje para.
gj konkurencija
16 godina
neaktivan
offline
Cedarview za jeftinije netbookove

Malo prekasno.Notebokovi polako izumiru.

Evo lijepo je vdijet što radi konkurencija(tableti i amd).

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
jpelko2 kaže...

Malo prekasno.Notebokovi polako izumiru.

Evo lijepo je vdijet što radi konkurencija(tableti i amd).

Nije baš da izumiru, ima nas još koji će prije odabrati netbook nego tablet. Ali drago mi je da su bar tableti natjerali intel da spusti cijene

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
dark_wizz kaže...
jpelko2 kaže...

Malo prekasno.Notebokovi polako izumiru.

Evo lijepo je vdijet što radi konkurencija(tableti i amd).

Nije baš da izumiru, ima nas još koji će prije odabrati netbook nego tablet. Ali drago mi je da su bar tableti natjerali intel da spusti cijene

 

Jesi ti vidio negdje gdje su najavili ili predstavili nove notebookove?bio je bum 2008 i amlo poslije a poslije ništa dok tableti cvjetaju.
16 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
jpelko2 kaže...

 

Jesi ti vidio negdje gdje su najavili ili predstavili nove notebookove?bio je bum 2008 i amlo poslije a poslije ništa dok tableti cvjetaju.

hm.. jesam, i to baš danas u Jutarnjem (nije relevantan izvor al opet računa se). Ak se ne varam, samsung je predstavio nove netbooke iz serije N i NC :)

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
16 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove

Netbook je supr igračka ko i tablet samo kaj može puno više te po realnoj cijeni.
Tableti su igračke koje mogu neke stvari ko i normalna računala ali su ograničeni kapacitetom koji je po meni puno premali u odnosu na ntebook. Tipkovnica, pravi multitasking sa alt tab + ctrl c + ctrl v za brzi rad te browsanje sa instant otvaranjem tabova u broweru je jedan od razloga zašto nikad u životu neću imat tablet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2011 8:21 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Cedarview za jeftinije netbookove

Konkretno, doma imam MSI Wind 100U netbook i ne bih ga mijenjao ni za kakav tablet. Sjesti u fotelju i prosurfati netom, ptići na put, pa da mogu slike s fotića prebaciti, provjeriti mail, urediti neki dokument... sve te radnje su mi ugodnije na netbooku nego tabletu. Šteta što je to tržište "stalo"i što se rijetko izdaju novi modeli... Nadam se da će izlaskom nove AMDove platforme krenuti i tržište netbooka. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
Ma ljudima u glavi je stalo. Pune im uši tableta pa nemaju pojma.
Neki dan sam bil u Conradu i imaju više netbooka nego notebooka u prodaji.
Ima svega i ima robe za svakoga sad ko kaj voli nek izvoli.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove
WackyZG kaže...

Konkretno, doma imam MSI Wind 100U netbook i ne bih ga mijenjao ni za kakav tablet. Sjesti u fotelju i prosurfati netom, ptići na put, pa da mogu slike s fotića prebaciti, provjeriti mail, urediti neki dokument... sve te radnje su mi ugodnije na netbooku nego tabletu. Šteta što je to tržište "stalo"i što se rijetko izdaju novi modeli... Nadam se da će izlaskom nove AMDove platforme krenuti i tržište netbooka. :)

Apsolutno se slažem. Imam Acerov Aspire One Happy s instaliranim SnowPuppy linuxom i prezadovoljan sam - lagan je, sklopiš ga i nosiš sa sobom na sastanke ili gdje god treba, baterija traje satima, pa i cijeli dan ako pametno koristiš hibernaciju.

Koristim ga i za ozbiljne primjene (vođenje poslovnog dnevnika, podsjetnika, zabilješki, uredski alati i sl.), ali naravno i za zabavu.

Mislim da mi ovu multifinkcionalnost i ugodnost u radu tablet teško može zamijeniti...

Zabluda o "trzanju" netbooka proizlazi iz činjenice da većina ljudi koriste neadekvatni OS, uglavnom predinstalirane Windowse, koji imaju jako loše performanse.

Ja sam se tog sranja od OS-a odmah riješio. Najprije sam pokušao s Ubuntom, ali je i on bio bloatware za ovaj tip računala, pa sam se na kraju smirio s fantastičnim derivatom Puppy linuxa koji se zove SnowPuppy i mogu reći da radi kao violina.

15 godina
offline
Re: Cedarview za jeftinije netbookove

Imam Acer Aspire One starog gotovo dvije godine, gore je original XP koji je došao s njim, jedno vrijeme sam imao paralelno i Win7 koji sam maknuo i ostavio samo XP.

 

Želim računalo na koje mogu instalirati sve kao i na stolnom, počevši od Garminovih karti koje onda mogu na terenu negdje instalirati pa do raznih programa za otključavanje mobitela.

 

Filmove sam puštao s njega na LCD TV u HD rezoluciji dok nisam nabavio WD TV Live.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice