Coffee Lake sa po šest jezgri!

poruka: 31
|
čitano: 4.880
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Coffee Lake sa po šest jezgri!".
9 godina
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

Važnije će biti cijena i performanse, broj jezgri je prema tome kako sada stoje stvari s Intelom 7800X/7900X ispao manje bitan.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

Intelovci, dobro ste ste sjetili nakon x godina, i to samo zato što nemate izbora. Svejedno dobar potez s vaše strane, ali dok ne vidimo cijene preferiram AMD.

 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Thinker kaže...

Važnije će biti cijena i performanse, broj jezgri je prema tome kako sada stoje stvari s Intelom 7800X/7900X ispao manje bitan.

 

Cijena je ipak najbitnija, a pošto je to Intel realno očekuj prilično visoke cijene.I ovdje ide isti zaključak, Ryzen R5 1600 6/12 još če jako dugo držat uloženo-dobiveno titulu najbolje kupnje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

9 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
rambox kaže...
Thinker kaže...

Važnije će biti cijena i performanse, broj jezgri je prema tome kako sada stoje stvari s Intelom 7800X/7900X ispao manje bitan.

 

Cijena je ipak najbitnija, a pošto je to Intel realno očekuj prilično visoke cijene.I ovdje ide isti zaključak, Ryzen R5 1600 6/12 još če jako dugo držat uloženo-dobiveno titulu najbolje kupnje.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 

Ovo moje cijena/performanse je nešto drugačije od tvog uloženo/dobiveno?

Da, Ryzen je izazvao pomutnju u odnosu cijena/broj jezgri/performanse i mislim da bi nas Intel i nadalje htio držati na 10% ubrzanja sa svakom novog generacijom procesora.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 17:25 (Thinker).
7 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Intel Desktop CPU sa 6 jezgri, cool. Moj PC trenutno ima slabi X4 640, a ako nadjem negdje, najjace sto moze je 1100T X6.

Prestari 6 jezgreni, iz ne znam koje godine. Bome Intel dobrodosao u 21. stoljece.

Dobro da ne dilaju 32bit procesore. I za to su govorili da krajnjem korisniku nikad nece trebati.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

i5 s 6 jezgri, povratit cu od smjeha koji ocajni potezi iz intela..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Stjepanj kaže...

i5 s 6 jezgri, povratit cu od smjeha koji ocajni potezi iz intela..lp

Razlika izmedju mainstream i7 i i5 nije ni bila u broju jezgri nego u prisutnosti HT-a, tako da je ovo logicno...

12 godina
protjeran
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

Koja je korist od uzimanja i5 sa 6 jezgri i 6 threadova kada Ryzen R5 ima 6 jezgri i 12 threadova?

 
2 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
NiramX kaže...

Koja je korist od uzimanja i5 sa 6 jačih jezgri i 6 threadova kada Ryzen R5 ima 6 slabijih jezgri i 12 threadova?

 Mslm da to bude stvar tko što voli, netkome ne treba 12 thredova, nego dovoljno samo 6 jezgri, koje su nešto jače od Ryzenovih. 

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 17:53 (skorvy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
skorvy kaže...
NiramX kaže...

Koja je korist od uzimanja i5 sa 6 jačih jezgri i 6 threadova kada Ryzen R5 ima 6 slabijih jezgri i 12 threadova?

 Mslm da to bude stvar tko što voli, netkome ne treba 12 thredova, nego dovoljno samo 6 jezgri, koje su nešto jače od Ryzenovih. 

 

Ako u to uračunamo Intelovu preferenciju viših cijena situacija mi ne djeluje baš tako. Lako je moguće da će Ryzen biti jedina isplativa opcija. 

7 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Kako bi rekli ameri , too little too late, a uz to bit ce i too expensive.
Moj PC  
4 2 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
NiramX kaže...

Koja je korist od uzimanja i5 sa 6 jezgri i 6 threadova kada Ryzen R5 ima 6 jezgri i 12 threadova?

Moc ces birat 6/6 s visim IPC-om ili 6/12 s nizim...

16 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
ansha kaže...

Moc ces birat 6/6 s visim IPC-om ili 6/12 s nizim...

 I moci ces birati da li zelis dati 30 i vise posto vise love za tih par posto po IPC-u, i nesto nize kompletne "snage" u odnosu na AMD.

12 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
ukay1000 kaže...
ansha kaže...

Moc ces birat 6/6 s visim IPC-om ili 6/12 s nizim...

 I moci ces birati da li zelis dati 30 i vise posto vise love za tih par posto po IPC-u, i nesto nize kompletne "snage" u odnosu na AMD.

 

U tome i je problem. Na kraju se taj dodatak snage ne isplati. 

11 godina
online
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Thinker kaže...

...i mislim da bi nas Intel i nadalje htio držati na 10% ubrzanja sa svakom novog generacijom procesora.

 i vjerojatno bude i dalje, nešto će se dobiti s više jezgri i to je to

ako misliš da će amd sljedeće godine ili one iza napraviti neki veći skok u ipc-u da bi se ova utrka nastavila i sa perfomansama po jezgri, bojim se da neće

 

ovo sa rajzenom je bila mala revolucija, a sad opet slijedi dosadna evolucija

16 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
picajzla0707 kaže...
Thinker kaže...

...i mislim da bi nas Intel i nadalje htio držati na 10% ubrzanja sa svakom novog generacijom procesora.

 i vjerojatno bude i dalje, nešto će se dobiti s više jezgri i to je to

ako misliš da će amd sljedeće godine ili one iza napraviti neki veći skok u ipc-u da bi se ova utrka nastavila i sa perfomansama po jezgri, bojim se da neće

 

ovo sa rajzenom je bila mala revolucija,a sad opet slijedi dosadna evolucija

Je, ak je to za tebe mala onda je Toni Kukoč okvirno profi pekar ili poslastičar.AMD je svoje odradio, sad samo treba povremeno pomalo frizirat Ryzen CPU arhitekturu i to je to.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=247&jumpto=5355246&sort=asc&view=flat

 

Opet ide podsjetnik iz prošlosti, dakle dolnji link to su sirove brojke kolko je Intel gadno deral na cijenama+škrt na CPU jezgrama.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386512&sort=asc&view=flat

 

U slučaju da je neko zaboravil, 160dolara/R5 1400 je bolja(SMT+nešto viši IPC) varijanta i7 2600K. Ali ipak ima ljudi koji niti sa time nisu zadovoljni, pa bi valjda htjeli 4/8 proc za 50dolara, a mjesečno razna ekipa zna zapušit i zapit po 1500kn itd.

11 godina
neaktivan
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

Ne vidim razlog zasto se neki toliko pjene da dokažu da je AMD bolji "Bang for the buck" , a ovi drugi da je Intel premium, bolji dosta itd...

 

Ja se veselim Coffee Lake-u kao sto sam se veselio i Ryzenu.. Kao i sto jedva cekam Cannon Lake..I novi socket Intelov..I DDR5 memoriju... I iducu generaciju PCI-E...i M.3 i nove grafe..I nVidia i Radeon..

 

Samo nek se što više natječu, ruše cijene, trpaju više jezgri i tranzistora u procesore i naposljetku daju nama kao krajnjim kupcima veci izbor po boljoj cijeni :)

 

U svakom slučaju, bit će zanimljivo vidjeti kakve ce biti temperature na i7 K modelu :)

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!

Puno se dokazivalo ovdje na forumu, a kako je povijest pokazala svi dokazi, veći dio njih uglavnom, su bili krivi  

...................................... funny facts
14 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
ukay1000 kaže...
ansha kaže...

Moc ces birat 6/6 s visim IPC-om ili 6/12 s nizim...

 I moci ces birati da li zelis dati 30 i vise posto vise love za tih par posto po IPC-u, i nesto nize kompletne "snage" u odnosu na AMD.

To su vec pretpostavke, i5 bi mogao kostat slicno koliko i 6/12 Ryzen. 

16 godina
odjavljen
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

To bi bilo super ako bude toliko koštao...onda AMD još spusti cijene + bude tržnica puna povoljnih polvnih i5/i7 trenutne generacije. win-win

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 22:25 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Kalmageddon kaže...

Ne vidim razlog zasto se neki toliko pjene da dokažu da je AMD bolji "Bang for the buck" , a ovi drugi da je Intel premium, bolji dosta itd...

 

Ja se veselim Coffee Lake-u kao sto sam se veselio i Ryzenu.. Kao i sto jedva cekam Cannon Lake..I novi socket Intelov..I DDR5 memoriju... I iducu generaciju PCI-E...i M.3 i nove grafe..I nVidia i Radeon..

 

Samo nek se što više natječu, ruše cijene, trpaju više jezgri i tranzistora u procesore i naposljetku daju nama kao krajnjim kupcima veci izbor po boljoj cijeni :)

 

U svakom slučaju, bit će zanimljivo vidjeti kakve ce biti temperature na i7 K modelu :)

 slažem se ali imam osjećaj da softver polako zaostaje. Netko će reći gladnije igre ja bi rekao neoptimizirane igre. Što nas čega za 5-10 godina ne znam. Ali za windows te office, multimedija ne vidim neki razlog nadogradnje. Za specifićni softver tu je svakako tome hardver za ostale ne. A igre zadnjih par godina sve više posustaju. 

12 godina
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

pa moj amd, vidi sta se radi kad iole zaprijetiš intelu, di si dosad bija

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
I5 bi mogao koštati kao 6/12 ryzen, ali svi znamo da to neće biti tako, pogotovo kad će intel ugurat još dvije ekstra jezgre. Pretpostavke temeljene na dosadašnjem kretanju cijena. Amd je kao trebao natjerati Intel na spuštanje - ćorak. Pogledaj si samo kolko koštaju aktualne i5ice, otključane. Ono kaj mene muči jest da će intel opet napravit i5 bez HTa, opet otključane i zaključane verzije i to naplaćivat astronomski u odnosu na amd.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
ukay1000 kaže...
Ono kaj mene muči jest da će intel opet napravit i5 bez HTa, opet otključane i zaključane verzije i to naplaćivat astronomski u odnosu na amd.

 Ne bi tze trebalo mučiti sobzirom da možeš kupiti AMD koji ne naplaćuje overklok, HT i još je u osnovi jeftiniji. 

12 godina
protjeran
offline
Coffee Lake sa po šest jezgri!

Zanimljiv osvrt. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
NiramX kaže...

Zanimljiv osvrt. 

 

Je jako zanimljiv uh, taj človek je nerealan i preveliki optimista kao da nikad nije čuo za Intel i njihove cijene.

 

Gadno se zeznul uh, ako očekuje da Intel "Jezera od Kave Intel i5 8600K"6/6 prodaje za samo 250dolara.S obzirom da je Intel proc bez K oznake iznimno lako naklokat, dakle zaključan CPU množitelj da 250dolara za Intel 6/6 K cpu je vrlo realna cijena.

 

 

Na kraju potpuno ignorira Jezera od Kave Intel i5 8400 6/62.8ghz, jer to je najslabiji 6/6 proc i 250dolara za njega je priličan optimizam.Ja sam izredal svoju procjenu cijena, i to prilično optimistično ali ipak to je Intel dakle očekuj osjetno više cijene.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428992&sort=asc&view=flat

 

 

11 godina
online
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
rambox kaže...

Na kraju potpuno ignorira Jezera od Kave Intel i5 8400 6/62.8ghz, jer to je najslabiji 6/6 proc

2,8ghz je isto kao i kod mene 3,3ghz - frekvencija koju nikad nisam vidio

ili radi na 800mhz u idle ili na 3,7hgz turbo kad je u loadu i sve ono između

13 godina
online
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!

  Valjda će bit podrška na Z270 pločama s obzirom da je potvrđeno da ja Coffee baziran na LGA 1151

 

http://www.guru3d.com/news-story/three-coffee-lake-processor-specs-and-details-revealed.html

7 godina
neaktivan
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
Zanimljiva informacija..dakako, čista nagađanja..ne vidim kako je to moguće postići bez izazivanja požara i brutalnih voltaža


https://hardforum.com/threads/coffee-lake-lga-1151-6c-12t-launching-in-august-several-k-models-planned.1930226/page-16
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Coffee Lake sa po šest jezgri!
4.7ghz, 95w kupujem odmah😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice