Cooku milijun Appleovih dionica

poruka: 41
|
čitano: 4.367
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cooku milijun Appleovih dionica".
13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

omg...sta stvarno vrijedi ona narodna, kad bedaki imaje peneze onda pametni prodaju?!? nevjerojatno koliko je tezak taj apple i kakvo rasipnicko ponasanje imaju....umjesto da daju te silne milijune u dobrotvorne svrhe....

Moj PC  
6 31 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

Ako CEO jedne od najbogatijih firmi na svijetu (donedavno i najbogatije) nema toliku plaću, onda ne znam tko bi ju trebao imati..

 
6 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
xyan kaže...

omg...sta stvarno vrijedi ona narodna, kad bedaki imaje peneze onda pametni prodaju?!? nevjerojatno koliko je tezak taj apple i kakvo rasipnicko ponasanje imaju....umjesto da daju te silne milijune u dobrotvorne svrhe....

Počmi od sebe.

Imaš 2 kompa od kojih je jedan zvijer, daj drugoga u dobrotvorne svrhe, a prvoga prodaj i kupi nešto slabije i to također daj u dobrotvorne svrhe. Pa onda tek nešto okolo seruckaj...

 

Toliko imaju, i toliko će dati tome Cooku, njihova stvar. Nije da su pokrali ove sve milijune, sami korisnici su im dali to sve...

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
qube kaže...

Ako CEO jedne od najbogatijih firmi na svijetu (donedavno i najbogatije) nema toliku plaću, onda ne znam tko bi ju trebao imati..

Nitko! Kurče se kako imaju najveću zaradu po zaposleniku, nek daju dio njima.

13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

kao prvo, ne spominji ime moje uzalud...etc

kao drugo, razmjere u kojima si naveo mene i njega su 1 i milijarda, tako da ti usporedba nikako ne stoji, dapace glupa je

kao trece, naravno da bi bilo korektno pomoc najpotrebitijima, posebice u danasnje vrijeme

kao cetvrto, sere mi se od takvih korporativistickih izjava i prenemaganja

kao peto, ocito si se pronasao u onoj narodnoj, NHF {#}

Moj PC  
2 39 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica

@xyan

Ima jedna prispodoba iz Biblije, kad si se već ugledao na nju, svjesno ili nesvjesno..

Od svih onih raznih lihvara i farizeja koji su davali pune vreće i svašta, bila je jedna sirota žena koja je za milostinju dala samo jedan novčić. Isus je tada rekao da je žena dala više od sviju njih jer je dala sve što je imala.

Kome je dano da shvati, shvatit će, kome nije, možda će se i uvrjediti. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 14:35 (qube).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
qube kaže...

@xyan

Ima jedna prispodoba iz Biblije, kad si se već ugledao na nju, svjesno ili nesvjesno..

Od svih onih raznih lihvara i farizeja koji su davali pune vreće i svašta, bila je jedna sirota žena koja je za milostinju dala samo jedan novčić. Isus je tada rekao da je žena dala više od sviju njih jer je dala sve što je imala.

Kome je dano da shvati, shvatit će, kome nije, možda će se i uvrjediti. ;)

Za onog tko nema citat iz biblije, za bogatuna koji se rasipa TU? Ako sam ispravno shvatio?

 

14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

 

 

Tim Cook nije ništa "dobio", u normalnom svijetu se ništa ne poklanja, nego se svoje treba zaslužiti. Čovjek kada je stekao ono što ima može biti na to ponosan. Kada je dobio nešto, razloga za ponos nema.

 

Apple je koliko-toliko normalna kompanija, koja valjda ipak brine o interesima svojih dioničara, i naravno da nikome pa ni niti predsjedniku uprave ne može nešto "poklanjati". 

Dioničari nisu zaslužili da se njihovim novcem netko razbacuje. 

Čovjek kada uloži svoj novac (recimo u kupnju dionice AAPL), ponekad teško stećeni novac, odricanjem, štednjom, žrtvom, nije zaslužio da se netko s njegovim netko razbacuje.

Svatko se može razbacivati svojim novcem (to se zove luksuziranje) ali nema se pravo razbacivati tuđim novcem!!!

 

Apple sigurno ima toliko morala da se ne razbacuje novcem svojih dioničara i sigurno da g. Cook nije nešto "dobio na poklon". Bilo bi krajnje neprimjereno da Apple nešto nekome poklanja.

 

Taj Cook očito ima pred sobom veliki zadatak, dugoročni zadatak (i dionice dolaze u dvije tranše, nakon 5 pa nakon 10 godina), nastavka daljnjeg uspješnog razvoja Apple Inc., daljnjeg stvaranja vrijednosti svojim dioničarima, i za taj ogromni zadatak (možete li vi zamisliti koliko je Apple sada velik, kakvu zaradu generira i koliki je to zapravo izazov sa takve razine: ostvarti dodatni snažana rast?? Kako je to moguće?? E, on ima taj zadatak!).

 

Kada čovjek pred sobom ima takv posao, posao stvaranja stotina milijardi USD u narednim godinama (primjetimo: 100 milijardi USD je više od GDP-a naše države), naknada od par stotina milijuna (milijun je 1000 puta manje od milijarde!) nije nešto nelogično.

Ako si čovjeka zaposlio da ti stvori nešto vrijedno 1000 nečega, vjerojatno nije pretjerano za to ga platiti 1 toga. 

Da li vi svojme posladavcu za mjesečnu plaću od 5000 kn osobno stvorite svaki mjesec 5 milijuna kn??

 

Za one koga zanimaju biblijske priče, ovo je jednostavno priča o talentima, Tim Cook mora oplemeniti kapital, talente kako ih Biblija zove:

http://bible.org/seriespage/parable-talents-matthew-2514-30-luke-1912-28

 

P.S. Koja je motivaciju g. Cooku-u osim što je navodno toliko strastveno zaljubljen u svoj posao, u Apple, želi dovesti kompaniju u "najbolje dane koji tek dolaze" itd.? 

Pa motivacija je u u tim dionicama. Dionice odražavaju vrijednost kompanije, onako kako je dioničari na temelju trenutnih zarada i očekivanja budućih vrednuju, pa će te njegove dionice vrijediti onoliko koliko dobro bude vodio kompaniju. Tih 300-injak milijuna USD će za 10 godina biti milijarde USD ako dobro budio radio, odnosno biti će manje nego danas ako kompaniju bude loše vodio.

Interesi predsjednika Uprave su time jednaki interesima ostalih dioničara, dakle bezbrojnih umirovljenika itd. čiji mirovinski fodnovi drže dionice AAPL, onih najboljih Amerikanaca koji umjesto da troše više nego zarađuju redovito štede neku malu svoticu i svaki tjedan uplaćuju u neki od bezbrojnih otvorenih investicijskih fodnova koji opet mahom drže između ostalih i dionicu AAPL itd.

Velika je vrijednost ovog čina "vezivanja" njegove vjernosti kompaniji/dioničarima na "dugoročno" činom dodjele dionica čija mu je stvarna vrijednost (koja se ogleda iz dugoročnih mogućnosti zarađivanja kompanije) itekako ovime postala i osobno zanimljiva, pored te svoje već od prije velike ljubavi prema kompaniji, svom poslu itd.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 15:10 (Risko).
 
9 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

stvarno je kvalitetan forum...funboys all over the place.erm apple zombies 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 15:13 (xyan).
Moj PC  
3 21 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

Loše. Jako loše. {#}

Beauty doesn't have a weight restriction.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

nevjerojatno je to kakva zavist gori u Vama pa se toliko vas usudi staviti thumbs up na komentar o mom kompu. otkud vam pravo?!!? 

Moj PC  
0 15 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica

kak ste krenuli sa biblijskom tematikom samo čekam da nekog proglasite bogom i sinom božjim

kod mene normalno radi.....
14 godina
online
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
xyan kaže...

stvarno je kvalitetan forum...funboys all over the place.erm apple zombies 

 

ajde ne dosađuj hejteru klonirani. kao da samo appleovi direktori mlate pare. možda i daje siromašnima, ali jel dužan forumskom klonu o tome podnositi izvještaj?

16 godina
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

Nitko nema problem sa tvojim kompom, dapače, čestitam ti na njemu, al ljudi imaju problem sa moralizatorima koji se nađu svima kompetentni suditi, bez da promisle jesu li sami ti nesebični altruisti, kakvima očekuju druge da budu. Korporacije koriste velike bonuse kako bi dobile i zadržale nakompetentnije ljude na glavnim pozicijama. 

 
12 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

i šta apple propadne padnu mu dionice na 1$ i šta mu ostane za 10 godina?a opet mogu dionice jos vise skocit i da za 10 godina dobije milijardu dolara.vrag je ta burza,ili jesi ili nisi nema između.ko je bio znalac pa pokupovo appleove dionice tamo negdje oko 2005(kad su krenile rast) taj je danas bogat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica

bitno da ne daju dividende..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
bugonja kaže...

i šta apple propadne padnu mu dionice na 1$ i šta mu ostane za 10 godina?a opet mogu dionice jos vise skocit i da za 10 godina dobije milijardu dolara.vrag je ta burza,ili jesi ili nisi nema između.ko je bio znalac pa pokupovo appleove dionice tamo negdje oko 2005(kad su krenile rast) taj je danas bogat.

Zato ih je, u među ostalim, i dobio... Kako bi mu bilo u interesu da cijena dionica ostane tu gdje je ili naravno poraste... 

 

Za one zavidne, ovo nije slučaj samo za Apple.. Ljudi moji to je normalno u takvim ogromnim korporacijama u cijelom svijetu. On je među onima koji su zaslužni za toliku dobit u kompaniji pa je valjda red da i on dobije dio kolača.

13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

Sto je tu cudno, ako jedan Cristiano Ronaldo koji sutira loptu ima godisnje 16 milja dolara.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
sad kad apple fun krkani pocmu opet dizati u nebesa apple proizvode
nek se vrate na ovi link i vide di njiove pare idu
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
ccfly kaže...
sad kad apple fun krkani pocmu opet dizati u nebesa apple proizvode
nek se vrate na ovi link i vide di njiove pare idu

A kad je Google poklonio Eric Schmidt-u 100 milja dolara ove godine.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
nixass kaže...

bitno da ne daju dividende..

 Kad nemaju potrebe za time. Njihovi dionicari i više no dovoljno zarade na samom rastu vrijednosti dionica.

 

Neznam cemu kritizirati takvu placu. Ko ce imati takvu placu ako ne sama "glava" firme.

Ako glavni griješi i odvede firmu u propast svi dobivaju otkaz. Nije to samo tako.

Ima posle preko glave. A i nije ocito covjek do tog mjesta došao preko noci. Trebalo je za to godina i godina

i odricanja. A najviše posla ga tek ceka. Treba zamjeniti S.J., a ne tamo nekog Apotheker-a i slicne.

Ako mislite da je to samo tako, probajte samo dobiti posao u Appleu (ili slicnoj firmi, npr.Google)

na bilo kojoj razini, pa da vidite frke.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
sirka666 kaže...
xyan kaže...

omg...sta stvarno vrijedi ona narodna, kad bedaki imaje peneze onda pametni prodaju?!? nevjerojatno koliko je tezak taj apple i kakvo rasipnicko ponasanje imaju....umjesto da daju te silne milijune u dobrotvorne svrhe....

Počmi od sebe.

Imaš 2 kompa od kojih je jedan zvijer, daj drugoga u dobrotvorne svrhe, a prvoga prodaj i kupi nešto slabije i to također daj u dobrotvorne svrhe. Pa onda tek nešto okolo seruckaj...

 

Toliko imaju, i toliko će dati tome Cooku, njihova stvar. Nije da su pokrali ove sve milijune, sami korisnici su im dali to sve...

Točno to, @ xyan nema veze što ti možeš u dobrotvorne svrhe dati 2000-3000 kuna (ne znam ja koliko ti možeš dati ali kažem primjer) a oni milijune dolara. Važno je dati. Pa ako ti ne želiš dati zašto bi oni?

I još pametuješ tu i čovjeku koji ti najozbiljnije rekao staviš palac dolje i još mu pametuješ ?

 

Molim te lijepo, nemoj nikad više pisati ovakve gluposti i pametovati ljudima. Pogledaj koliko ljudi se slaže sa @ sirka666 a koliko sa tobom !!!

*_helper_* / please send my some mony that i can buy new comp...thnx ;)
13 godina
protjeran
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica

Rekao sam mu ja isto to, al očito da nemože to shvatit ;)

16 godina
protjeran
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
Risko kaže...

 

 

Apple je koliko-toliko normalna kompanija, koja valjda ipak brine o interesima svojih dioničara, i naravno da nikome pa ni niti predsjedniku uprave ne može nešto "poklanjati". 

Dioničari nisu zaslužili da se njihovim novcem netko razbacuje. 

Čovjek kada uloži svoj novac (recimo u kupnju dionice AAPL), ponekad teško stećeni novac, odricanjem, štednjom, žrtvom, nije zaslužio da se netko s njegovim netko razbacuje.

 Koji crni dioničari? Apple već 15 godina nije isplatio niti centa dividende. Jedini razlog za kupnju dionica je klađenje na budući rast, a koliko daleko mogu ići tek treba vidjeti. Nadalje, ako sada kupiš dionicu, apple od toga nema ni centa pa im je prilično svejedno što si ti očekivao i što zaslužuješ. Razgovaramo o kapitalizmu, ne.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
DinPa_KoVel kaže...
sirka666 kaže...
xyan kaže...

omg...sta stvarno vrijedi ona narodna, kad bedaki imaje peneze onda pametni prodaju?!? nevjerojatno koliko je tezak taj apple i kakvo rasipnicko ponasanje imaju....umjesto da daju te silne milijune u dobrotvorne svrhe....

Počmi od sebe.

Imaš 2 kompa od kojih je jedan zvijer, daj drugoga u dobrotvorne svrhe, a prvoga prodaj i kupi nešto slabije i to također daj u dobrotvorne svrhe. Pa onda tek nešto okolo seruckaj...

 

Toliko imaju, i toliko će dati tome Cooku, njihova stvar. Nije da su pokrali ove sve milijune, sami korisnici su im dali to sve...

Točno to, @ xyan nema veze što ti možeš u dobrotvorne svrhe dati 2000-3000 kuna (ne znam ja koliko ti možeš dati ali kažem primjer) a oni milijune dolara. Važno je dati. Pa ako ti ne želiš dati zašto bi oni?

I još pametuješ tu i čovjeku koji ti najozbiljnije rekao staviš palac dolje i još mu pametuješ ?

 

Molim te lijepo, nemoj nikad više pisati ovakve gluposti i pametovati ljudima. Pogledaj koliko ljudi se slaže sa @ sirka666 a koliko sa tobom !!!

pa sta ti to ne govori sve? vide se da hrvati pate od teskog balkanizma, seljacije i da ne nabrajam cega sveg ostalog, naravno negativnog. Hrvati su iznimno isfrustriran narod, vecim djelom su sami krivi za to. Smiju se Slovencima i Srbima, a mislim da bi ustvari trebali plakati sami nad sobom. Stvarno mislim da bi se jedan iole pametan i inteligentan, a da ne govorim obrazovan i akademski gradjanin trebao sloziti sa mnom. 

 

sad sta se tice ovih cifri - danas se nigdje na svijetu ne zivi bajno, pa niti u Americi, a kako se onda bez imalo trunke savjesti i skrupule bacati takve cifre pred ljude ?!? prije svega, ja to ne bih objavljivao, jer je to poslovna tajna, nije to javna firma pa da plaće moraju biti objavljene

 

sta se tice mog kompa - sta vas briga otkud mi, a ako koga zanima, sam sam ga kupio svojim novce, sa kojim mogu raditi kaj ocu

 

kaj se tice mog dobrotvornog rada - aktivni sam clan mnogih drustvenih udruga

 

 

@boldano: tko je rekao da ne dajem?!?

 

fakat teska seljacija i balkanizam...duboko sam razocaran

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
xyan kaže...
sad sta se tice ovih cifri - danas se nigdje na svijetu ne zivi bajno, pa niti u Americi, a kako se onda bez imalo trunke savjesti i skrupule bacati takve cifre pred ljude ?!?

 

Znači u doba krize nije pristojno biti profitabilan, je li? Nije pristojno dobit plaću ako većina u državi ne dobiva? Nije pristojno raditi ako je jako puno nezaposlenih?

13 godina
neaktivan
offline
Cooku milijun Appleovih dionica

moja se kompletna filozofija svodi na neobjavljivanje tih cifri! jel trebam nadodati popisu karakteristika naseg naroda jos jednu? 

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica
Ezio kaže...
xyan kaže...

stvarno je kvalitetan forum...funboys all over the place.erm apple zombies 

 

ajde ne dosađuj hejteru klonirani. kao da samo appleovi direktori mlate pare. možda i daje siromašnima, ali jel dužan forumskom klonu o tome podnositi izvještaj?

u tvojoj se izjavi vidi sva raskos tvoje inteligencije, moja upravo pada kad ulazim u raspravu sa tobom....ne zaboravimo da si samo 10 godina stariji

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cooku milijun Appleovih dionica


 prije svega, ja to ne bih objavljivao, jer je to poslovna tajna, nije to javna firma pa da plaće moraju biti objavljene

 

 

Tako možda možeš kod nas na Balkanu, ali prema američkim zakonima plaće i nagrade članovima uprave moraju biti javno objavljene jer su to informacije koje itekako zanimaju dioničare. 

Za dioničare je važno znati koliko plaćaju ljude kojima je posao oplemeniti njihov kapital kako bi to mogli usporediti sa rezultatima koje su im donijeli.

 

Ovu infomaciju su mediji i prenijeli na temelju uvida u izvještaj SEC-u ("njihova HANFA") koji je po Zakonu Apple bio dužan u ovom slučaju podnijeti SEC-u kako bi bili zaštičeni interesi investicijske javnosti.

http://www.sec.gov/Archives/edgar/data/320193/000118143111047179/rrd320651.htm

 

Gdje bi to došlo da si menadžeri mogu šakom i kapom međusobno dijeliti novce svojih dioničara bez da oni išta o tome znaju, da ih nitko nije dužan izvjestiti o tome?? Tko bi ulagao u takve kompanije? Menadžeri su jednostavno zaposlenici kao i svi ostali, oni moraju raditi u interesu kompanije/dioničara i da bi ih se u tome moglo kontrolirati sve važne informacije moraju biti u financijskim izvještajima i ostalim propisanim obveznim objavama kao ovo u slučaju stvari koje ne mogu čekati godišnji izvještaj nego Zakon predviđa da se zainteresiranoj "javnosti" (ulagaće to zanima, a eto i novinari vole svašta znati i prenijti u svojim cijenjenim tiskovinama) objave odmah po nastanku poslovnog događaja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice