Core i5 u rujnu

poruka: 17
|
čitano: 3.523
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Core i5 u rujnu".
15 godina
offline
Core i5 u rujnu

toliko o jeftinijim Core i7-cama. xD. a svi smo znali da će to tak završit. još će na kraju core i5 s matičnom i ramima bit skuplji od core i7 lol a mislim dajte ljudi pa za početak pogledajte cijenu čipseta i najjačeg procesora. lolčina.

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core i5 u rujnu

istina,fakat su prećerali:) a u hrv će bit još skuple ono ddddddddddd

"you hit me we hit you"-mafia
15 godina
offline
RE: Core i5 u rujnu

Ma iako prije nisam nikada ni pomislio da cu ovo reci, jednostavno moram jer su takva vremena:

 

AMD Rullz !!!

xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Core i5 u rujnu

Jedno stavno mislim da ću se prebaciti na AMD.......

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Core i5 u rujnu

Ma šta se može kad Intel gleda samo na pare. Cjene ovih procesora su trebale biti barem duplo niže da se mogu ravnati sa AMD cijenama.

Sometime the best defense is to attack!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Core i5 u rujnu

Hehe :) Slažem se sa svima vama... I nije baš neki potez za Intel.

"Sposoban je stići i Phenoma", a to što je Phenom ~1300kn, a i5 će bit 2 soma kuna, to nema veze lol

Do  rujna  će Phenom  malo i spustit cijenu, a kad za i5  kupite  još  novu  mbo...  mislim  da  se  fakat  ne  isplati.

 

15 godina
offline
Core i5 u rujnu

Ma kakva ipetica....dok moji quad radi netrebam nikakvu promijenu,eventualno jaču grafu kad dođe novi crysisBelji se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Core i5 u rujnu

Ako je ovaj najveći u veleprodaji 196$ bit će min 240$ ili oko 1400kn za najjeftiiji model,ali vjerovatnio će se cjena kretat oko 260-280$(1500-1600kn).

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Core i5 u rujnu

Ljudi, zarađujte novac za kvalitetne komponente pa ćete se puno bolje osijećati. Nemojte bit tolko škrti i kupovati "jeftino". Mislim da biste koju kunicu viška mogli, ako ne zaraditi onda barem, "nažicati" negdje. Kao što na reklamama kažu: "Kupujte kvalitetno"! Namigiva

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core i5 u rujnu

meni je AMD dovoljno kvalitetan, a i imaju dosta niže cijene

taj hebeni intel stvarno pretjeruje

15 godina
offline
RE: Core i5 u rujnu
dein kaže...

Ljudi, zarađujte novac za kvalitetne komponente pa ćete se puno bolje osijećati. Nemojte bit tolko škrti i kupovati "jeftino". Mislim da biste koju kunicu viška mogli, ako ne zaraditi onda barem, "nažicati" negdje. Kao što na reklamama kažu: "Kupujte kvalitetno"! Namigiva

 Tično,ima jenda poslovica što kaže:"nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"Rađe dat 5-6tisuća kuna pa bit namiru neko vrijeme i uživat u svemu nego dat 2-3 tisuće pa jedva se vuć,pa za godinu opet novi komp za 2-3 i tako stalno....ja znam takve ljude koji svake godine uzmu novi komp a opet nemože nove naslove igrat na max...Ja sam komp uzeo prije godinu i pol i vrti odlično,sad sam ga još i klknuo i sad nema nikakve potrebe za ikakvom potrebom još bar godinu i više(eventualno grafa ak uzmem novi monitor)
14 godina
neaktivan
offline
Core i5 u rujnu

Ja se slažem sa svima ovima koji podupiru intel. Ne zato što sam kako bi neki ovdje amd-ovci rekli zadrti intelovac, nego zato što sam se uvjerio da stariji intel može gotovo isto što i noviji amd. No dobro, necemo sad tko što i kako može, al da je istina da intelov procesor možete više godina upotrebljavati to je ujedno i znak zašto je skuplji. Odmah možemo reči i da se radi o večoj kvaliteti, a i razvijenosti. To je ista stvar kao da radite razliku između BMW-a i Mercedesa. Normalno je da se plača tu i marka. Al interesira me ako dođe do toga da intel i amd jednog dana budu svaki imali po 50% tržišta, da li će amd i dalje biti tako jeftin. Ja se ne brinem za intel, platim ga malo više, al zato za koju godinu vidim i intelov napredak. Onome kome treba hitno dobar komp taj će uzeti amd-a jer će skupiti prije novce za njega, dok netko tko želi dobar komp sigurno će uzimati intela, samo što si ljudi to ne žele priznati. To mogu potvrditi samo time što sam imao jednog zadrtog amd-ovca i nikad intela nikad...a na kraju...kad sam mu kao htio pokloniti svoj prijašnji P4 na 3 Ghz sa HT-om odmah ga je bio u stanju uzeti. Ni na jednom forumu nisam pročitao da se netko žalio na intela kao proc i mogućnosti osim što su se žalili na cijenu.

Hoky
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Core i5 u rujnu

Ja sam prije ovog kompa koji trenutno imam,imao konfiguraciju sa ATI grafom i AMD procom.Kad sam ga kupio u điru su bile igre tipa medal of honor pacific assault i vrtio je bez beda.Godinu dana kasnije igre tipa stalker vrtio je sve na lov jedva(puuuuuuuuno trokanja)dok moh:airborne nije ni htio pokrenut...to je bila kap koja je prelila čašu i rekli da treba novi komp.Prešao sam na intel/nvidiu kombinaciju i uvjerio se da je puno bolja na duže staze a ne da mjenjam komp svakih godinu dana

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Core i5 u rujnu
Stoja kaže...

Ja sam prije ovog kompa koji trenutno imam,imao konfiguraciju sa ATI grafom i AMD procom.Kad sam ga kupio u điru su bile igre tipa medal of honor pacific assault i vrtio je bez beda.Godinu dana kasnije igre tipa stalker vrtio je sve na lov jedva(puuuuuuuuno trokanja)dok moh:airborne nije ni htio pokrenut...to je bila kap koja je prelila čašu i rekli da treba novi komp.Prešao sam na intel/nvidiu kombinaciju i uvjerio se da je puno bolja na duže staze a ne da mjenjam komp svakih godinu dana

pričaš gluposti....
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Core i5 u rujnu
intel2hoky kaže...

Onome kome treba hitno dobar komp taj će uzeti amd-a jer će skupiti prije novce za njega, dok netko tko želi dobar komp sigurno će uzimati intela, samo što si ljudi to ne žele priznati. To mogu potvrditi samo time što sam imao jednog zadrtog amd-ovca i nikad intela nikad...a na kraju...kad sam mu kao htio pokloniti svoj prijašnji P4 na 3 Ghz sa HT-om odmah ga je bio u stanju uzeti. Ni na jednom forumu nisam pročitao da se netko žalio na intela kao proc i mogućnosti osim što su se žalili na cijenu.

1. "Hitno dobar komp" vs "dobar komp" pitanje je sad? :) Odabir proca je stvar osobne preferencije i naklonjenosti multimediji/igrama/profesionalnim alatima/nečim desetim.
2. Ako ti je frend prije imao Durona, Semprona ili Athlona, zašto ne uzet poklonjeni P4 3Ghz? Sigurno nije imao neki X2 pa prešao na njega.
3. "osim cijene"! :) To je jedna mala stvarčica o kojoj diskutiramo u ovoj temi. Ne govorimo da je Intel lošiji ili bolji, svi se više-manje slažemo da precjenjuje svoju vrijednost, kako u prošlosti tako i danas.

I u samom člnaku piše da i5 dostiže Phenoma, tako da nije upitno koji je bolji (jer su podjednaki sa marginalnim razlikama), nego koji je skuplji. A tu Intel definitvno gubi naklonost kupaca. Ako pogledaš konfu koju ja imam, vidjet ćeš da imam Intela, iako sam duboko u sebi još uvijek više naklonjen AMD-u. Intela sam uzeo iz razloga što se među svim quad core procesorima (i AMD i Intel) jako dobro overclocka, bio je relativno jeftin (uzeo rabljenog), a po testovima je bio bolji od AMD-a za stvari koje su meni potrebne.

Znači, ako se ne gledaju high-end ponude procesora (znači nabrijanije verzije Core2 Duo i Quad procesora), mislim da AMD može konkurirati bilo kojem Intelovom procesoru. I to uz nižu cijenu. Ako pak netko želi jako dobru konfu koja koja će prožvakat sve što joj daš, mislim da je Intel bolji izbor (ali i dosta skuplji).
PozZ
 
16 godina
offline
Core i5 u rujnu

Trenutačno koristim Intel jer od serije Core 2 jednostavno dere AMD u kvaliteti procova, ali do tada (znači od Pentiuma 2 do Core 2 serije) sam bio godinama na AMD-u jer su oni imali bolja rješenja - prisjetimo se samo odličnih Athlona/Durona koji su za duplo niže cijene postizali bolje rezultate na testovima.

Ukoliko AMD narednih godina ponovno izbaci bolje prockase nego Intel, za mene nema dileme - ponovno prelazim na AMD, a ako ne ostajem pri Intelu Namigiva

 

P.S. ne treba pušiti marketing velikih kompanija nego gledati koji je proizvod u danom trenutku kvalitetniji tj. nudi bolji omjer uloženo/dobiveno.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Core i5 u rujnu

Ja na i5 gledam kao na Celeron verziju i7, što se mene tiče - ne hvala.

Ionako je i7 i sva dodatna oprema potrebna za njega već pojeftinila duplo u odnosu na pred par mjeseci...

 

O ovom klasičnom AMD vs Intel neću diskutirat, jer i7 se ne kupuje za igrice, a za ono što meni koristi takva radna stanica AMD nema ništa niti blizu... (osim možda kakvog 4-socket workstationa)

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice