COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

poruka: 19
|
čitano: 5.117
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela".
16 godina
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Što reći nego se nadati da nisu štetni? U suprotnom...

 

btw sve zrači, nešto više nešto manje. A svuda oko nas je neki oblik ele.mag zračenja, tako da...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Znaci 30 godina ce trajati. Hoce li mobiteli uopce postojati toliko dugo? Ne znam. U svakom slucaju u tih 30 godina ako obolis od raka onda je vec prekasno. Namjera je dobra ali mislim da nema vece koristi.

Set condition one throughout the forum
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Da su naucnici i humanisti kroz povijest imali tako kratkorocne i sebicne ciljeve, daleko bismo dogurali.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Ovo zračenje vjerojatno misle na starije modele mobitela jer prekjučer na satu fizike prof. je mjerio zračenje mobitela Geiger-Mullerovim brojačem i nije otkrio nikakvo zračenje što ne znači da ne postoji nego da je vrlo malo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Svi znamo da su cigare stetne, da je alhohol stetan, mrsna hrana i hamburgeri stetni, a opet pusimo, pijemo i jedemo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
mac92 kaže...

Ovo zračenje vjerojatno misle na starije modele mobitela jer prekjučer na satu fizike prof. je mjerio zračenje mobitela Geiger-Mullerovim brojačem i nije otkrio nikakvo zračenje što ne znači da ne postoji nego da je vrlo malo.

A profesor ti je stvarno upućen u tematiku... Tim je brojačem samo mogao ustanoviti prisutnost ionizirajućeg zračenja kod kojeg nema dvojbe o štetnosti jer je ono poznato. Naravno, kod mobitela ga nema, ali zato tu postoji neionizirajuće elektromagnetsko zračenje čije se posljedice izloženosti ispituju u ovoj studiji.

15 godina
protjeran
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Ja sam uvjeren da zračenje mobitela itekako postoji

Samo često se u tim israživanjima zaobilazi mobilni internet s kojim je po meni još gora stvar nego sa mobitelima

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
virtuozo kaže...

Ja sam uvjeren da zračenje mobitela itekako postoji

Samo često se u tim israživanjima zaobilazi mobilni internet s kojim je po meni još gora stvar nego sa mobitelima

 Ne bih rekao, EM zračenje opada s kvadratom udaljenosti od izvora... Mobitel držiš na uhu, stick u laptopu je ipak udaljen bar 20-30 cm od glave, a ako je u kompu ispod stola praktički je zanemarivo... A inače smatram da EM zračenje uopće nije štetno, dok god je neionizirajuče (čitaj - dok god se ne radi o X, gama i UV zrakama :)...

14 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
Beacon kaže...
mac92 kaže...

Ovo zračenje vjerojatno misle na starije modele mobitela jer prekjučer na satu fizike prof. je mjerio zračenje mobitela Geiger-Mullerovim brojačem i nije otkrio nikakvo zračenje što ne znači da ne postoji nego da je vrlo malo.

A profesor ti je stvarno upućen u tematiku... Tim je brojačem samo mogao ustanoviti prisutnost ionizirajućeg zračenja kod kojeg nema dvojbe o štetnosti jer je ono poznato. Naravno, kod mobitela ga nema, ali zato tu postoji neionizirajuće elektromagnetsko zračenje čije se posljedice izloženosti ispituju u ovoj studiji.

Inače ovim mjeračem se mjeri i registrira bilo koje zračenje to se odnosi od ionizirajućeg (alfa, beta)  pa do elektromagnetskog (gama). Sad ako je bilo zračenja mjerač ga možda nije očitao jer je moguće da je bilo prenisko. Mobitel na kojem je mjerio je bio neki noviji samsung.

15 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Mislim da mobiteli ne proizvode zračenj dovoljno velike frekvencije i snage da bi bilo klasificirano kao gama-zračenje...

14 godina
neaktivan
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Ovo istraživanje ima dobru namjeru, ali je beskorisno i po meni uzaludno bacanje novca. Kao što je netko gore već naveo, štetni su i cigare, piće, jelo pa i kisik koji udišemo; a svi mi jedemo, pijemo i tko zna šta sve neradimo.

Mislim da bez obzira na rezultat njihovog istraživanja nitko se neće okaniti mobitela...

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Mnogi ne puse zato sto znaju da je pusenje stetno. Da nije bilo istrazivanja, ne bi znali.

 

A to o hrani i kisiku je besmislica.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela

Mislio sam na nezdravu hranu i zagađen kisik. Ne bukvalno da prestanemo disati :)

Možda da se preselimo u planine gdje je zrak svjež Smijeh

 

Svejedno, mobitela se nećeš okaniti, istraživanje jedino možda potakne proizvođače da proizvedu mobitele koji emitiraju manje zračenje.

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2010 17:01 (Cartman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
knight kaže...

Mnogi ne puse zato sto znaju da je pusenje stetno. Da nije bilo istrazivanja, ne bi znali.

 

A to o hrani i kisiku je besmislica.

to o kisiku je besmislica?

http://en.wikipedia.org/wiki/Reactive_oxygen_species#Oxidative_damage

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
grimyHR kaže...
knight kaže...

Mnogi ne puse zato sto znaju da je pusenje stetno. Da nije bilo istrazivanja, ne bi znali.

 

A to o hrani i kisiku je besmislica.

to o kisiku je besmislica?

http://en.wikipedia.org/wiki/Reactive_oxygen_species#Oxidative_damage

Govorim o tome da je besmislica poredjenje kao takvo, stavljati koristenje duhana ili mobitela u isti kontekst s hranom i kisikom.

Ako bi se ispostavilo da mobiteli nanose ozbiljnu stetu ljudskom zdravlju - mnogi ih ne bi koristili (kao sto mnogi ne puse), ali i trazio bi se alternativan nacin komunikacije u buducnosti. Zato istrazivanje nije besmisleno.

 

 

Svejedno, mobitela se nećeš okaniti

 

Hmm...kada bih znao da je stetnost velika, ne bih koristio mobitel. Nisam ga koristio 2/3 zivota, pa sam ostao ziv. :)

 

 

istraživanje jedino možda potakne proizvođače da proizvedu mobitele koji emitiraju manje zračenje.

 

O tom (izmedju ostalog) govorim. A mozda ih potakne da proizvode mobitele bez zracenja (mozda je to sad SF, ali ne i u buducnosti).

 

Nijedno (naucno) istrazivanje nije besmisleno i ne mora se uvijek vidjeti korist "od prve".

15 godina
neaktivan
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
mac92 kaže...
Beacon kaže...
mac92 kaže...

Ovo zračenje vjerojatno misle na starije modele mobitela jer prekjučer na satu fizike prof. je mjerio zračenje mobitela Geiger-Mullerovim brojačem i nije otkrio nikakvo zračenje što ne znači da ne postoji nego da je vrlo malo.

A profesor ti je stvarno upućen u tematiku... Tim je brojačem samo mogao ustanoviti prisutnost ionizirajućeg zračenja kod kojeg nema dvojbe o štetnosti jer je ono poznato. Naravno, kod mobitela ga nema, ali zato tu postoji neionizirajuće elektromagnetsko zračenje čije se posljedice izloženosti ispituju u ovoj studiji.

Inače ovim mjeračem se mjeri i registrira bilo koje zračenje to se odnosi od ionizirajućeg  (alfa, beta)   pa do elektromagnetskog (gama). Sad ako je bilo zračenja mjerač ga možda nije očitao jer je moguće da je bilo prenisko. Mobitel na kojem je mjerio je bio neki noviji samsung.

 

Ok kada ti student medicine mora reci da si debelo pogrijesio to je strasno... GM brojac moze otkriti samo IONIZIRAJUCE zracenje (gdje spada i gama zracenje, jer vidi vraga, ono ionizira)... Dok sto se tice mobitela to je neionizirajuce zracenje (kao i kod radara recimo...)... TE SE NE MOZE GM brojacem otkriti...

 

Inace... vamo u zg prije 3 godine su na jednu stambenu zgradu stavili mobilne repetitore (T-mobile)... U toj zgradi (iz koje se moj rodjak isti tren odselio kada su postavili) od 48 stanara, 27 njih ima rak koji se pojavio unutar te tri godine...

Bilo je pokusaja da se sa time ide u novine i slicno... ali se uvijek nailazilo na zid...

In Control
14 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
EnlightenedPhoenix kaže...

Ok kada ti student medicine mora reci da si debelo pogrijesio to je strasno... GM brojac moze otkriti samo IONIZIRAJUCE zracenje (gdje spada i gama zracenje, jer vidi vraga, ono ionizira)... Dok sto se tice mobitela to je neionizirajuce zracenje (kao i kod radara recimo...)... TE SE NE MOZE GM brojacem otkriti...

 

Inace... vamo u zg prije 3 godine su na jednu stambenu zgradu stavili mobilne repetitore (T-mobile)... U toj zgradi (iz koje se moj rodjak isti tren odselio kada su postavili) od 48 stanara, 27 njih ima rak koji se pojavio unutar te tri godine...

Bilo je pokusaja da se sa time ide u novine i slicno... ali se uvijek nailazilo na zid...

Gama zračenje je elektromagnetsko i ne ionizira.  Možda krivo uči me prof. ali i na internetu piše da gama zračenje ne ionizira.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Gama-čestica  

Treba kopirati adresu link ne štima na klik.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 21:17 (mac92).
16 godina
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
mac92 kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Ok kada ti student medicine mora reci da si debelo pogrijesio to je strasno... GM brojac moze otkriti samo IONIZIRAJUCE zracenje (gdje spada i gama zracenje, jer vidi vraga, ono ionizira)... Dok sto se tice mobitela to je neionizirajuce zracenje (kao i kod radara recimo...)... TE SE NE MOZE GM brojacem otkriti...

 

Inace... vamo u zg prije 3 godine su na jednu stambenu zgradu stavili mobilne repetitore (T-mobile)... U toj zgradi (iz koje se moj rodjak isti tren odselio kada su postavili) od 48 stanara, 27 njih ima rak koji se pojavio unutar te tri godine...

Bilo je pokusaja da se sa time ide u novine i slicno... ali se uvijek nailazilo na zid...

Gama zračenje je elektromagnetsko i ne ionizira.  Možda krivo uči me prof. ali i na internetu piše da gama zračenje ne ionizira.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Gama-čestica  

Treba kopirati adresu link ne štima na klik.

Kad citas Wikipediju proveri i Engleski tekst:

 

Because they are a form of ionizing radiation, gamma rays can cause serious damage when absorbed by living tissue and, are therefore a health hazard.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: COSMOS ocjenjuje štetnost mobitela
Kuzo kaže...
mac92 kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Ok kada ti student medicine mora reci da si debelo pogrijesio to je strasno... GM brojac moze otkriti samo IONIZIRAJUCE zracenje (gdje spada i gama zracenje, jer vidi vraga, ono ionizira)... Dok sto se tice mobitela to je neionizirajuce zracenje (kao i kod radara recimo...)... TE SE NE MOZE GM brojacem otkriti...

 

Inace... vamo u zg prije 3 godine su na jednu stambenu zgradu stavili mobilne repetitore (T-mobile)... U toj zgradi (iz koje se moj rodjak isti tren odselio kada su postavili) od 48 stanara, 27 njih ima rak koji se pojavio unutar te tri godine...

Bilo je pokusaja da se sa time ide u novine i slicno... ali se uvijek nailazilo na zid...

Gama zračenje je elektromagnetsko i ne ionizira.   Možda krivo uči me prof. ali i na internetu piše da gama zračenje ne ionizira.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Gama-čestica

Treba kopirati adresu link ne štima na klik.

Kad citas Wikipediju proveri i Engleski tekst:

 

Because they are a form of  ionizing radiation, gamma rays can cause serious damage when absorbed by living tissue and, are therefore a health hazard.

 

  Taman sam to htio napisati kada vidjeh da si me pretekao... Hvala... Dobijes like :)

 

A za onoga gore... KRIVO VAS UČI PROFESOR... što zapravo i nije toliko čudno u ovoj zemlji...

In Control
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice