Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim škol

poruka: 4
|
čitano: 1.258
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim škol".
10 godina
offline
Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim škol

Hvale vrijedan projekt, jer je su državne institucije koje trebaju brinuti o mladima previše trome i zatvorene u neki svoj svijet sa svojim problemima.

Estonski jedan političar(mislim premijer il' predsjenik) je rekao da djecu treamo učiti programirati, jer će nam to uvelike pomoći u daljnjem životu, mada se nikada ne bavili time neposredno. U današnje tehnološko vrijeme koje se mijenja neprestance, jednostavno ne možemo se nositi sa izazovima istoga, tako što ćemo djecu učiti po standardima 19.stoljeća(kreda i ploča), te knjiga, hdje će doći neki učo, te irecitirati svoje, te onda od djece tražiti da to samo reproduciraju.

 

Danas nam, odnosno već jučer su nam trebali ljudi koji će se usuditi sanjati, trebaju nam vizionari, ljudi koji se neće bojati ljudskim tvorevina ovdje na Zemlji, nego onakvi ljudi koji će u sve sumnjati, te će misliti svojom glavom, te neće vjerovati tuđoj spiki, nego svojim očima i zdravom razumu.

Treba primjerice samo vidjeti kako su Izraelci uspjeli od svoje države napraviti svjetsku silu, te tehnološkog ICT(start-up) Golijata, a bili su David.

Treba učiti od oni što više znaju, a nisu zatvoreni u prošlosti, te režimske okvire "velikih" knezovaplemena, te vračeva istoga.

 

Djeca će imati priliku za nešto novo za naučiti, ako žele, dakako, al' neće eto imati kao ja u svojoj osnovnoj školi samo izbor piljenja šper-ploče sa pilom koja ima oblik slova U, te gdje su stalno pucale listove tih pila, BTW. 

Današnjoj djeci trebaju drugačije vještine, mada sa životne škole svaka vještinja je dobra da se zna i nauči. Od betoniranja, poliranja, štemanja(ne, samo zidova), piljenja, programiranja...Eh, osobno sam veoma znatiželjan i ništa mi nije teško, pa znam i sve ove vještine koje sam primjerice nabrojao, al' za to mi nije trebalo formalno obrazovanje, nego sam to učio kroz život. Djeci treba dati ono što današanje doba traži od njih, jer ih život ionako neće maziti, a ako još iz škola izlaze kao na kalup stvoreni po mjeri interesa nekih zlih ljudi, neće baš imati sreće u životu, ako ne odlepršaju indoktirnaciju koju su im usadili....

Zato, lajkam ovaj projekt koji kreće iz baze, a ne odozgo.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim

STEM treba biti nadogradnja i nešto što će biti šlag na tortu, interdisciplinarno i ne vezano uz samo neki predmet zbog toga mislim da se sa STEM-om ne bi trebao mijenjati tehnički. Tehnički je bitan predmet, nažalost ne koristi se na pravi i adekvatan način, kako bi se djeca upoznala s osnovnim materijalima, ručnim obradama, izradi nečega prema skici/nacrtu i nekim osnovama dokumentiranja i tehničkog pisma. Unatoč sveprisutnoj tehnologiji i korištenju računala, mišljenja sam da bi se osnovne tehničke vještine trebale razvijati i koristii i uz stare metode. Čisto iz razloga da se shvati princip te da se savlada potrebno gradivo bez copy/paste blagodati računalnih sustava.

 

Projekt podržavam i smatram da je isti odgojni šamar nadležnom ministarstvu i njegovoj tromosti kod uvođenja novih tehnlogija u školski sustav. Njima je sve teško i ništa se ne može napraviti bez povjerenstva koje će pratiti rad povjerenstva za povjerenstvo provođenja mjera i koordinaciju između povjerenstava. Stvari su vrlo jednostavne a dosta niih nije toliko skupo da ih se ne bi moglo primjenjivati odmah. Jednostavno sve u sve predmete treba uvoditi nove tehnologije te na taj način uvesti informatiku na velika vrata, bez potrebe za uvođenjem posebnog predmeta. Činjenica je da danas klinci većinu znanja usvajaju na isti način kao i početkom prošlog stoljeća (ploča + kreda).

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim škol

Danas nam, odnosno već jučer su nam trebali ljudi koji će se usuditi sanjati, trebaju nam vizionari, ljudi koji se neće bojati ljudskim tvorevina ovdje na Zemlji, nego onakvi ljudi koji će u sve sumnjati, te će misliti svojom glavom, te neće vjerovati tuđoj spiki, nego svojim očima i zdravom razumu.
Lukrecije, učitelj iz Egipta, 1500. B.C.


Vidiš, to možeš primjeniti na umetni_godinu

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Crowdfundingom do STEM revolucije u hrvatskim
Svaka pohvala za projekt, a zalosno je sto se sve svelo na entuzijazam pojedinaca dok su institucije i politika zaokupljeni sami sobom. Nasusno nam treba promjena obrazovnog sustava, uskladjivanje s vremenom, a to svakako znaci davanje IKT-u osgovarajuce mjesto. Nazalost, vode nas (uvijek) krivi ljudi koji streme samo vlastitim interesima. A ocito da su pametni i sposobni izgubili nadu.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice