Crowdfundingom protiv apatije

poruka: 25
|
čitano: 2.914
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crowdfundingom protiv apatije".
12 godina
odjavljen
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Bravo Oleže.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Ha pa čovjek možda zbilja jest stručan i dobronamjeran, ali kad u tekstu ne piše o njemu praktično ništa osim "samozvani stručnjak za lagano neobične pojave", nije pošteno od ikoga tko to pročita očekivati da mora automatski doći do zaključka "da, takav nesumnjivo mora da je stručna i dobronamjerna osoba". Bio je baš prigodan sličan primjer i prije tjedan-dva, po sjećanju, novo IBM-ovo računalo je 3 puta brže; ali ne piše i od čega.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Legenda? A ako ste među 45 startupa "vjerojatno" ste čuli za njega. Jaka neka legenda...

Čitam sve živo ovdje i nisam u životu čuo za lika! Vidim po tražilici da je u povijesti BOL-a spomenut ni manje ni više nego 4 puta. Recimo, riječ "sifilis" se nalazi preko 400 puta na BOL-u!

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Crowdfundingom protiv apatije

meni je nekako apatija bliskija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

BOL naravno nije pisao o tome iz razloga koji ne naveden. Ljudi to ne čitaju. Gledao sam vijesti na HCL-u. Kad se piše o bilo kakvoj temi ima uvijek bar 5 komentara ako ne i nekoliko desetaka. Kad se piše o hrvatskom crowdfundingu jedan ili nijedan.

 

Još jedan navod mi se ne sviđa a to je:

I da - malo je toga toliko tržišno pošteno kao crowdfunding...

 

Kako da ne. Crowdfunding je sve samo ne pošten. U startu prednost imaju dizajneri nad ostalima (programeri inovatori itd.) I kakvo je to poštenje kad se vlastiti novac ubacuje u kampanju da bi dobili privid velikog interesa i potencijala, pa se kasnije izvlače novci nazad.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije
Evo, čak se potrudih iskopati ovaj clanak na koji se osvrce Oleg, ali od ukupno šest komentara ni jedan mi se nije učinio tako strašan da pokrene ovu reakciju iskusnog novinara. Ekipa je postavila legitimno pitanje! Kako ferovac s iskustvom u online sustavima postane preko noći vodeci stručnjak za "financiranje od strane gomile"? Ima još primjera kod nas, prvi mi pada na pamet onaj što je pročitao jednu sjajnu knjigu pod nazivom netokracija, napravio prvi u hrvata stranicu s tim nazivom i sad je kao on hrvatski stručnjak za to ali i svaku drugu online nišu. Ali njemu je prošlo i prolazi već godinama, pa evo i Hef-man odlucio pokušati. Nekako imam feeling da je uspješno pomogao autoru u objavi onih divnih, malo pretjeranih hdr fotografija, pa evo sada malo vraćamo. Sretno obojici i pozdrav.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Vijest objavljena na Bug On Lineu prošla je na tipično hrvatski način - gotovo nikakav interes, opća apatija i nezainteresiranost, dok su s druge strane, kako vidimo u jučerašnjem komentaru dana, najčitanije vijesti o novim mobitelima. Štoviše, komentari na vijest o crowdfundingu uglavnom su posprdni i ismijavaju "eksperta za crowdfunding" - jer, kakvo je to zanimanje? - pitaju se naši formumski eksperti za sve i svašta, pa i klasifikaciju IT zanimanja.

.... Kad ste vi, forumski neznalice, zadnji put podigli efikasnost ičega u takvoj mjeri? Kad ste u nešto unijeli toliko entuzijazma koliko autori crowdfunding projekata unose u svoje radove? Ili da budem još bezobrazniji - kad ste zadnji put sami zaradili za mobitel o kojima toliko volite čitati na BOL-u, umjesto što ste ga užicali od staraca? (Govorim iz iskustva, i to bolnog, sin mi ima iPhone a svatko tko je čitao dva i pol moja komentara o ičem zna koliko mrzim Apple i kako doživljavam ovu izdaju u njedrima najuže obitelji.)

 

 

Poštovani g. Maštruko, ako vam toliko smetaju komentari forumaša (ili nedostatak istih), jedna od opcija je da ugasite Forum kad već nije po Vašoj volji, ili možda da uvedete selekciju na Forumu, i pristup (i pravo glasa) date samo visoko stručnim i sposobnim pojedincima koji će pisati komentare koji će biti po Vašoj volji i raditi onoliki broj komentara na teme koliko Vi smatrate da je potrebno.

 

Neznam zašto mislite da su forumaši neznalice, da nikad u ništa nisu unijeli entuzijazama ili da im tata i mama zarađuju za mobitel ili nedajBože lapotop (još ako se radi o Apple-ovom proizvodu, to je prava katastrofa), iako nisam upoznat sa dobnom strukturom i imovinskim statusom kolega Forumaša, sasvim sam siguran da ima popriličan broj i onih koji nisu neznalice, koji unose dosta entuzijazma u ono što rade, i koji sami sebi zarađuju za informatiku opremu koju koriste za pristup na Vaš cijenjeni Forum. A čak i oni koji nisu u toj 'kategoriji' po definiciji Foruma imaju pravo iznositi (ili ne iznositi) svoje stavove i mišljenja, dok god su ona u okvirima pravila Foruma.

 

Od nekog nadobudnog fanboja na Forumu bih i očekivao ovako loš komentar, ali od osobe sa tako bogatim informatičkim i novinskim iskustvom.... ovo je doista katastrofa od komenetara.

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Kako tužno. Nekad Bug i njegove autore sam čitao sa guštom i respektom a vidi ovo sad ... u što su se pretvorili ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
anndrej kaže...

Kako tužno. Nekad Bug i njegove autore sam čitao sa guštom i respektom a vidi ovo sad ... u što su se pretvorili ...

 Ljudi ajmo malo stat na loptu. Ovo nije stav svih autora BUG-a nego jednog. Osim toga mislim da je u redu da i oni iznesu svoje mišljenje. Ne treba ih zbog toga kamenovat nego im dati argunemnte ukoliko se ne slažemo s njima. Možda i oni onda uvide da su u krivu, ili daju protuargument koji će nam dati neki drugi kut gledanja. To i je svrha rasprava.

14 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Kad ste vi, forumski neznalice, zadnji put podigli efikasnost ičega u takvoj mjeri? Kad ste u nešto unijeli toliko entuzijazma koliko autori crowdfunding projekata unose u svoje radove? Ili da budem još bezobrazniji - kad ste zadnji put sami zaradili za mobitel o kojima toliko volite čitati na BOL-u, umjesto što ste ga užicali od staraca?

 

 

A šta je crowdfunding nego žicanje novaca?

pero_HR
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
peroko kaže...

Kad ste vi, forumski neznalice, zadnji put podigli efikasnost ičega u takvoj mjeri? Kad ste u nešto unijeli toliko entuzijazma koliko autori crowdfunding projekata unose u svoje radove? Ili da budem još bezobrazniji - kad ste zadnji put sami zaradili za mobitel o kojima toliko volite čitati na BOL-u, umjesto što ste ga užicali od staraca?

 

 

A šta je crowdfunding nego žicanje novaca?

 Ako ti dam nešto za taj novac, onda nije žicanje.

 

Na crowdfunding se može gledati kao na prodaju ograničene količine nekog proizvoda unaprijed, a to je posve drugačiji svijet od žicarenja.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
Pranja kaže...
peroko kaže...

Kad ste vi, forumski neznalice, zadnji put podigli efikasnost ičega u takvoj mjeri? Kad ste u nešto unijeli toliko entuzijazma koliko autori crowdfunding projekata unose u svoje radove? Ili da budem još bezobrazniji - kad ste zadnji put sami zaradili za mobitel o kojima toliko volite čitati na BOL-u, umjesto što ste ga užicali od staraca?

 

 

A šta je crowdfunding nego žicanje novaca?

 Ako ti dam nešto za taj novac, onda nije žicanje.

 

Na crowdfunding se može gledati kao na prodaju ograničene količine nekog proizvoda unaprijed, a to je posve drugačiji svijet od žicarenja.

 Kako ne ti si dao na sljepo a zauzvrat si samo dobio "obećanje" da češ nešto dobiti. Taj proizvod kao takav u tom trenutku ne postoji.

pero_HR
12 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
peroko kaže...

 Kako ne ti si dao na sljepo a zauzvrat si samo dobio "obećanje" da češ nešto dobiti. Taj proizvod kao takav u tom trenutku ne postoji.

 

 

Čini mi se da ti nemaš pojma što je to upće žicanje,a kamo li što je to crowdfunding. 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 19:03 (Pranja).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
Pranja kaže...
peroko kaže...

 Kako ne ti si dao na sljepo a zauzvrat si samo dobio "obećanje" da češ nešto dobiti. Taj proizvod kao takav u tom trenutku ne postoji.

 

 

Čini mi se da ti nemaš pojma što je to upće žicanje,a kamo li što je to crowdfunding. 

 žicanje=traženje love  crowdfunding=traženje love 

pero_HR
12 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
peroko kaže...
 

 žicanje=traženje love  crowdfunding=traženje love 

 Ne.

 

Žicanje je traženje novca od osoba kojima taj novac nećeš vratiti, niti češ im dati bilo što u zamjenu za taj novac.

 

A crowdfunding je, kao što bi svi trebali znati, grupno sakupljanje novca za koji se za uzvrat dobije neki proizvod ili usluga.

 

Po tvom neznanju ispada da kada kupiš automobil i ostaviš novac, da je auto salon nažicao od tebe novac jer eto, kako kažeš taj auto tada nije ni postojao. Razmisli malo.

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
Pranja kaže...
peroko kaže...
 

 žicanje=traženje love  crowdfunding=traženje love 

 Ne.

 

Žicanje je traženje novca od osoba kojima taj novac nećeš vratiti, niti češ im dati bilo što u zamjenu za taj novac.

 

A crowdfunding je, kao što bi svi trebali znati, grupno sakupljanje novca za koji se za uzvrat dobije neki proizvod ili usluga.

 

Po tvom neznanju ispada da kada kupiš automobil i ostaviš novac, da je auto salon nažicao od tebe novac jer eto, kako kažeš taj auto tada nije ni postojao. Razmisli malo.

 

 Usporedba je besmislena. Kad kupiš auto i daš lovu, auto je več ili na parkingu od auto kuče ili u proizvodnji, znači nije prototip. Firma znači več postoji. Proizvod več postoji i recenzije za njega dok kod "proizvoda" iz crowdfundinga baš i nije tako.

 

Kad daš lovu u crowdfunding taj proizvod postoji samo kao prototip dakle nije u proizvodnji a oni koji ga pokreču se večinom neki startupovi ili pojedinci. Dali češ taj proizvod ti dobiti ili ne samo je stvar sreće, koliko če od inicijalizacije do realizacije uspješnog crowdfundinga proči isto se nezna.

 

Dali če ti oni vratiti lovu ako ne uspiju postići goal ili ako im nebude dosta love a več su sve potrošili? Šta ako proizvod nebude onakav kakvim su ga prikazali ili ti se nesviđa Nezna se. Ti samo imaš njihova obečanja i to je to dakle ideš na povjerenje.

 

Koliko je crowdfundinga propalo? Eto ti samo primjer crowdfundinga za lječenje evleaksa koji je pokrenula  neka treća osoba a zatim zbrisala s lovom u nepoznatom smjeru.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 22:02 (peroko).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
peroko kaže...

 Usporedba je besmislena. Kad kupiš auto i daš lovu, auto je več ili na parkingu od auto kuče ili u proizvodnji, znači nije prototip. Firma znači več postoji. Proizvod več postoji i recenzije za njega dok kod "proizvoda" iz crowdfundinga baš i nije tako.

 

Kad daš lovu u crowdfunding taj proizvod postoji samo kao prototip dakle nije u proizvodnji a oni koji ga pokreču se večinom neki startupovi ili pojedinci. Dali češ taj proizvod ti dobiti ili ne samo je stvar sreće, koliko če od inicijalizacije do realizacije uspješnog crowdfundinga proči isto se nezna.

 

Dali če ti oni vratiti lovu ako ne uspiju postići goal ili ako im nebude dosta love a več su sve potrošili? Šta ako proizvod nebude onakav kakvim su ga prikazali ili ti se nesviđa Nezna se. Ti samo imaš njihova obečanja i to je to dakle ideš na povjerenje.

 

Koliko je crowdfundinga propalo? Eto ti samo primjer crowdfundinga za lječenje evleaksa koji je pokrenula  neka treća osoba a zatim zbrisala s lovom u nepoznatom smjeru.

 Ne, automobil ti nije u proizvodnji, već kreće sa proizvodnjom kada auto kuća ispuni narudžbu.

 

A s ovim si skroz skrenuo sa teme.

 

Preporučam da se informiraš kako crowdfunding funkcionira, jer očito da nikada nisi niti dao potporu nekoj kampanji, a kamo li pokrenuo vlastitu.

 

Ja ti sad mogu apropo evleaksa linkati OVO -bit će ti poznato iz medija.

 

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
Pranja kaže...
peroko kaže...

.

 Ne, automobil ti nije u proizvodnji, već kreće sa proizvodnjom kada auto kuća ispuni narudžbu.

 

A s ovim si skroz skrenuo sa teme.

 

Preporučam da se informiraš kako crowdfunding funkcionira, jer očito da nikada nisi niti dao potporu nekoj kampanji, a kamo li pokrenuo vlastitu.

 

Ja ti sad mogu apropo evleaksa linkati OVO -bit će ti poznato iz medija.

 

 

 

 Ja tebi preporučam isto

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 23:24 (peroko).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
peroko kaže...

 Ja tebi preporučam isto

 Ja sam itekako već dobro informiran, i za razliku od tebe sam i podržavao kampanje, te sam imao i vlastitu.

 

A s obzirom da nemaš više ništa za reći, očito je rasprava gotova.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.1.2015 23:52 (Pranja).
16 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Da se vratimo na topic... Bugove vlastite brojke su neumoljive: http://www.bug.hr/vijesti/crowdfunding-hrvatskoj-2014/139422.aspx Ako je pomenuti g. Hrvoje zbilja pomagao većini ili svima domaćim projektima, prihodio im je dakle par milijuna kuna ili prosječno 850 po podržavatelju. S druge strane svi oni kojima nije "pomogao" - privukli su pola milijarde dolara i skoro 1000 po podržavatelju.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
Pranja kaže...
peroko kaže...

 Ja tebi preporučam isto

 Ja sam itekako već dobro informiran, i za razliku od tebe sam i podržavao kampanje, te sam imao i vlastitu.

 

A s obzirom da nemaš više ništa za reći, očito je rasprava gotova.

 Priznajem potpuno si me razoružao sad sam potpuno tebi na milost. Nema šta, prava si crowdfunding legenda

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 8:08 (peroko).
11 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

odalke početi?

 

1. "Vijest objavljena na Bug On Lineu prošla je na tipično hrvatski način - gotovo nikakav interes, opća apatija i nezainteresiranost... najčitanije vijesti o novim mobitelima... "eksperta za crowdfunding" - jer, kakvo je to zanimanje?..."

 

         Što autor hoće reći? Da smo mi Hrvati zatucani seljoberi jer ne bacamo novac samo zato jer netko ima ideje, željice i kvazi poslovni plan - ukratko puno svačega, a zapravo ničega? Gdje su reference prijašnjeg posla, projekata, preporuke suradnika/šefova, ako ih ima? Evo kliknuo sam i na tu famoznu stranicu crowdfunding.hr - gledam projekte i ne mogu se načudit. Sa onakvim pristupom ne da ne zaslužuju kune, ne zaslužuju ni klik na stranicu.

Najlakše je otvoriti usta ko ptić i čekat da netko drugi hrani i baci koju stoticu. I onda čuđenje oko apatije i nezainteresiranosti. Jel ovo samo meni izgleda kao žešći oksimoron?

 

Eksperti za crowdfunding nisu naivčine i budale koji imaju viška novaca, pa se može po njima oplesti? Ljudi sprdaju društveno puno važnija zanimanja od nekog anonimnog prosca/firme, zašto bi potonji ostali svete i nedodirljive krave?

 

2. "Kad ste vi, forumski neznalice, zadnji put podigli efikasnost ičega u takvoj mjeri? Kad ste u nešto unijeli toliko entuzijazma koliko autori crowdfunding projekata unose u svoje radove?"

 

        Ako netko treba novac da bude entuzijast - onda on to nije. Točka. Ovi prosci su druga stvar. Što se tiće efikasnosti i izuma - događaju se svakodnevno i od strane malih ljudi koji ne moljakaju na internetu. Ako im i fali kapitala, zasuču rukave i rade dodatne poslove ili monetiziraju hobi ili na 100 drugih načina dođu do novca. I nitko od njih ne moli, a kasnije još pljuje po apatičnim Hrvatima jer nisu dobili traženo.

 

Hoćete  vdijeti kako se ponašaju apatični i nezainteresirani ljudi?

Ljetos je mladi dečko (čini mi se da ima nekih 24-25 god.) u Ogulinu postavio oglas na lokalni radio i njuškalo da izrađuje radne stolove po mjeri. Ali pošto nema novaca, zahtjevao je plačanje unaprijed, uz jamstvo vračanja novca ako ne bude mogao isporučiti proizvod. I to sve crno na bijelo napisano u ugovoru kod odvjetnika i ovjereno kod bilježnika. Zovem čovjeka malo iz nove godine, bukiran je do 4. mjeseca! Isporuka za 3 faking mjeseca! Ali veli da sada izrađuje, osim drvenih, i staklene/aluminijske stolove. Sjednem u auto, odem za Ogulin, čovjek mi pokaže radove, radno mjesto i faking plazma CNC stroj vrijedan preko 60.000 kn. Na kompu je složio stol po mojim željama, pokazao mi kako će izgledati i rekoh to je to.

 

Valjda se vidi razlika između njega, može se reći startupa, jer je također tražio novac unaprijed kad je počinjao i ovih internet prosaca? Iza njegovih riječi i obećanja stoji 100% stvarni proizvod. Bez problema sam mu ostavio novac i evo sad čekam kraj 4. mjeseca i hrastov stol sa rasporedom ladica, plohom i svim ostalim điđama po mojoj želji.

Ali ovo ne valja, trebali smo svi baciti novac nekom anonimusu koji pjeva borbene o aplikacijama, geđetima i ostalim piz.darijama koji će povećati efikasnost guljenja naivčina.

 

 

Vrijeđanje mlađih forumaša (kojih vjerujem da ima dosta) zato jer si ne mogu sami priuštiti neki mobitel je toliko gnjusno i pokvareno da ne zaslužuje nikakav argument.

Ajmo djeco, prodajte mobitele i tražite od staraca da uplate neki startup, jer samo hipsterčine prose po ulici, sad je pomodno tražiti na internetu.

Ke?!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 9:46 (chewbacca).
 
12 1 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Crowdfundingom protiv apatije

A ništa...

Treba otvoriti temu u koju će ljudi postavljati dokaze da su sami kupili mobitel (ili što već bude relevantno u tom trenu). Osim toga, trebat će još jedna tema u kojoj ćemo pisati kad podignemo efikasnost nečega. Evo, ja ću kao programer pisati ako uspijem ubrzati neku proceduru ili smanjiti vrijeme nekakve obrade u bazi podataka. Pa da ne ispadne baš da smo forumski klošari i neznalice - kako nas je Oleg lijepo počastio.

 

Može lock...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crowdfundingom protiv apatije

Pretpostavljam da ovaj osvrt ima veze sa ovime.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfundingom protiv apatije
squizl kaže...

Pretpostavljam da ovaj osvrt ima veze sa ovime.

 To nas je Oleg htio smekšati da mu financiramo put u Vukojebistan 

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 21:18 (peroko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice