Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

poruka: 7
|
čitano: 2.020
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore".
13 godina
offline
Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

Napokon se netko sjetio upotrijebiti akumulatore nakon pada efikasnosti/ekonomičnosti, a nakon dodatnih 10 godina u reciklažu...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

Gdje se danas pohranjuje višak energije proizveden od vjetro/solar elektrana? Nisam baš shvatio ovaj dio da se riješenje nudi termoelektranama.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore
Keops kaže...

Gdje se danas pohranjuje višak energije proizveden od vjetro/solar elektrana? Nisam baš shvatio ovaj dio da se riješenje nudi termoelektranama.

 visak se pohranjuje s reverzibilnim hidroelektranama kao sto je RHE Velebit.

15 godina
offline
Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

Jel' taj dajmler cigo? Bratko imaš akuluMator da ne treba.. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

eo, sad će to i u rvackoj, za samo 200 godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore
Keops kaže...

Gdje se danas pohranjuje višak energije proizveden od vjetro/solar elektrana? Nisam baš shvatio ovaj dio da se riješenje nudi termoelektranama.

 Koliko sma ja shvatio visak se trenutno ne pohranjuje. Termoelektrana je tu spomenuta samo zato sto ona "uleti" sa proizvodnjom struje kada ovi obnovljivi izvori podbace. Hipotetski primjer - ocekujes od vjetroelektrane X struje ali vjetar naglo padne skontas da dobivas puno manje od ocekivanog X-a. Onda malo pojacas termoelektranu (koja ionako vec radi) da pokrije tu razliku koja ti fali. (Ja se u ovo ne kuzim - to je moja predpostavka. Ako me netko ispravi mozda i naucim stogod :)

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Daimlerovo rješenje za islužene akumulatore

To je i meni djelovalo kao logičan odgovor na moje pitanje, ali iz samog teksta nisam najbolje shvatio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice