Danas je "dan D" za bitcoin

poruka: 52
|
čitano: 8.003
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas je "dan D" za bitcoin".
8 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Ok. Shvatili smo koliko znas.
Pusa.
14 godina
online
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Keso kaže...
Nije zeitgeist. Informiram se direktno od bankara, vodećih pozicija u bankama. Najbolje znaju što i kako rade. MBA je ok za vodit firmu, ali o radu banke i procesu stvaranja novca te na uči ništa. Ili te uči pogrešno, što je još gore.

 Skrenuli ste s teme ali znam ljude iz bankarskog sektora i mogu ti reći da među njima ima i onih koji ne znaju točno što je M1 a što M2. Tako da njihovo znanje o bankarskom poslovanju i monetarnom sustavu nije baš mjerodavno. Razumijem tvoje kritike i stavove, ali da ne postoje eskontne stope i sekundarna emisija novca ti bi sad jeo drvenom žlicom umjesto tipkanja po tipkovnici računala. Ništa nije crno-bijelo.
Također je u velikoj mjeri točno da je sve podređeno privatnom interesu ali ne na način kako ti to "znaš" ili kako si zamislio.
Usput netko je napisao "MBA iz ekonomije". MBA jest isključivo titula iz nekog područja ekonomske znanosti (master of business administration)

6 godina
neaktivan
offline
Cpu ne miruje

Cpu u zadnjih mesec dana nikako ne miruje juce mi je bio majstor restartovao sistem ocistio ceo pc i ponovo ne znam u cemu je problem,ali od kada ga je majstor ocistio ima trenutka i kada je 0%,a ima i kada je +50 a kompijuter miruje.Moze li mi neko pomoci

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 2:02 (StefanS6611).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Windows update vjerovatno
8 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Keso kaže...
...Kad ti banka posudi 100 000 eur, ona se nigdje nije zadužila za taj iznos pa da ga da tebi. Niti je nekom štediši skinula s računa taj iznos da ga da tebi. Ona taj iznos stvara upisom u stanje tvog računa kad ti zatražiš kredit...

ovo je fenomenalno. 

zašto si todorić nije otvorio banku i sam sebi štancao kredite? a on glupan išao rusima. amater.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
bruno1026 kaže...
Keso kaže...
...Kad ti banka posudi 100 000 eur, ona se nigdje nije zadužila za taj iznos pa da ga da tebi. Niti je nekom štediši skinula s računa taj iznos da ga da tebi. Ona taj iznos stvara upisom u stanje tvog računa kad ti zatražiš kredit...

ovo je fenomenalno. 

zašto si todorić nije otvorio banku i sam sebi štancao kredite? a on glupan išao rusima. amater.

 

 Cekaj on ovo ozbiljno pise??????' JA sve kontam on zajebava i provocira......

Pa sto onda vlasnik banke ne otvori sebi racun u toj banci upise neki iznos i eto bogastva ;) Sto se uopste zajebava sa klijentima ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2017 13:47 (Torent).
15 godina
offline
Danas je "dan D" za bitcoin

Meni je taj bitcoin cista prevara i navlakusa za naivne. Novac stvoren iz nicega koji nemamo nikakvo pokrice. Papirnati novac je u pocetku barem imao razumno pokrice u zlatu, to sto su banke to zlouporabile je druga tema.

Uostalom kad vidim koliko neki ulazu u tehniku za rudarenje dode mi muka, nebi me cudilo da su bitcoin stvorili neki veliki igraci da lakse rasprodaju svoje zalihe hardvera za pravi novac a ovaj bitcoin dok ide ide, kad stane samo ce ga ponistiti.

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin

Kako nema pokriće kad moraš dati klasične novce da bi dobio bitcoin?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
dejo6 kaže...

Kako nema pokriće kad moraš dati klasične novce da bi dobio bitcoin?

 Reci da se salis.....

 

 

6 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
dejo6 kaže...

Kako nema pokriće kad moraš dati klasične novce da bi dobio bitcoin?

 

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Torent kaže...
dejo6 kaže...

Kako nema pokriće kad moraš dati klasične novce da bi dobio bitcoin?

 Reci da se salis.....

 

 

 Krivo sam se izrazio. To je digitalna valuta, ne trebaju joj zlatne rezerve. Vrijedi koliko je netko spreman platiti za nju.

8 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Hm...cak niti to nije tocno :)
15 godina
offline
Danas je "dan D" za bitcoin

Bitcoin vrjedi onoliko koliko ga ima na raspolaganju + koliko ljudi kupuju ili prodaju. Ako se puno njih odluči kupiti s obzirom na ograničenu zalihu, zbog potražnje cjena raste. No ako se puno njih odlući prodati e onda cjena pada.

 

I zato imamo te veće padove te nakon toga rast valute. 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Da bi razumio, moraš znati malo više o tome kako banka radi. Ovo je dobar početak, ako nemaš vremena završiti studij bankarstva, barem osnove:
http://positivemoney.org
15 godina
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Da bi razumio, moraš znati malo više o tome kako banka radi. Ovo je dobar početak, ako nemaš vremena završiti studij bankarstva, barem osnove:
http://positivemoney.org
6 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Registrira sam se samo radi ovih nebuloza u vezi centralnih banaka... e pa ovako, da zanemarimo znanost i iznosenje nekih termina i pametovanja jer obaj tko razumije bit moze objasnit i na "zdravo seljacki" nacin i malom djetetu i najkompliciranje stvari, odnosno naucio sam u zivotu da oni koji se razbaciju raznoraznim terminima u rasprava vjerovatno ne znaju o cemu pricaju pa na taj nacin zele zadivit sugovornike... znaci prestanite se pravit pametni s terminima jer samo pokazujete da ne znate o cemu pricate
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Registrira sam se samo radi ovih nebuloza u vezi centralnih banaka... e pa ovako, da zanemarimo znanost i iznosenje nekih termina i pametovanja jer obaj tko razumije bit moze objasnit i na "zdravo seljacki" nacin i malom djetetu i najkompliciranje stvari, odnosno naucio sam u zivotu da oni koji se razbaciju raznoraznim terminima u rasprava vjerovatno ne znaju o cemu pricaju pa na taj nacin zele zadivit sugovornike... znaci prestanite se pravit pametni s terminima jer samo pokazujete da ne znate o cemu pricate
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Pa sad da pocmemo o centralnim bankama... poslovanje centralnih banaka (privatnih) je nelogicno i nema veze s zdravim razumom, po kojoj to logici centralna banka moze novcanicu jednog dolara naplatit dolar + kamatu??? To nema nikakvog smisla jer se za proizvodnju 1jedinici mora potrosit vise nego sto vrijedi, isto kao da imas tvrtku koja NAMJERNO posluje i minusu, a svi znamo koje tvrtke tako posluju, a to su one za pranje novca... takoder i da je u drzavnom vlasnistvu (vecina cent.banaka nisu) opet nema koristi od takvog poslvanja (kupnja dolara za dolar+kamatu) jer to bi bilo kao da imamo kafic gdje konobar kad preuzme kavu sa sanka mora platit odmah 6,5kn, a onda kasnije naplati musteriji 6kn, ugl nema veze s zdravim razumom... centralna banka mora radit u korist drzave, a ne obrnuto, jedino sto drzava treba platit centralnoj banci su resursi za proizvodnju novca i za rad ljdui u njoj jer nema sto cent.banaka zaradivat na drzavi jer je ona dio sustava te drzave odnosno to je kontradiktorno
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Pa sad da pocmemo o centralnim bankama... poslovanje centralnih banaka (privatnih) je nelogicno i nema veze s zdravim razumom, po kojoj to logici centralna banka moze novcanicu jednog dolara naplatit dolar + kamatu??? To nema nikakvog smisla jer se za proizvodnju 1jedinici mora potrosit vise nego sto vrijedi, isto kao da imas tvrtku koja NAMJERNO posluje i minusu, a svi znamo koje tvrtke tako posluju, a to su one za pranje novca... takoder i da je u drzavnom vlasnistvu (vecina cent.banaka nisu) opet nema koristi od takvog poslvanja (kupnja dolara za dolar+kamatu) jer to bi bilo kao da imamo kafic gdje konobar kad preuzme kavu sa sanka mora platit odmah 6,5kn, a onda kasnije naplati musteriji 6kn, ugl nema veze s zdravim razumom... centralna banka mora radit u korist drzave, a ne obrnuto, jedino sto drzava treba platit centralnoj banci su resursi za proizvodnju novca i za rad ljdui u njoj jer nema sto cent.banaka zaradivat na drzavi jer je ona dio sustava te drzave odnosno to je kontradiktorno
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Danas je "dan D" za bitcoin
Takoder vidim da netko pises da cent.banke ne ispisuju brojke na racune i da se todoric mogao tako spasit ako je to moguce hahhaahha pa samo pokazujete da ne znate o cemu pricate... pa gotovina je samo mali dio novca koji cirkulira, pa na wall streetu se sat vremena transferira 3puta vise novca nego sto postoji gotovine u svijetu (sve valute)... isto tako cent.banke vise novca daju preko "fiktivnih novcanica" nego gotovinom... osim toga zakonski je regulirano da se ne moze tiskat novca kako kome padne na pamet i dat pojedincima... takoder da znate osnove osnova ekonomije (ili znali logicki razmisljat) znali bi da veca zaliha znaci i manju vriejdnost, odnosno da su todoricu tiskali novac da ne propadne hrvatksa kuna bi izgubila na vrijednosti odnosno ekonomija bi se raspala skroz... vidim da ovdje ima strucnjaka koji se razbacuju ekonomskim terminima, a ne znaju ni osnove osnova
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Danas je "dan D" za bitcoin

Već ste davno svi skrenuli s teme 

Tema je bitcoin ,a ne način poslovanja banaka 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Danas je "dan D" za bitcoin

ugl skrenili smo s teme jer je tema "dan d" za bitcoin... da je tema bitcoin kao bitcoin (kao sto si napisao) onda ovo nebi bilo skrecanje s teme jer bitcoin stvoren i razvijan radi ovog problema... to je isto kao da pisemo kako rjesit gospodarsku krizu, a ne navodimo probleme koji uzrokuju tu krizu

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice