Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

poruka: 63
|
čitano: 5.645
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion".
13 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Po meni nije toliko bitan iOS update koliko je bila četvorka, no sve u svemu ima zanimljivih noviteta 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Mobileme vise ne postoji, sad je sve to dio iClouda.
Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
16 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Tonči kaže...

...kao što je iPhone 4 osjetno sporiji s posljednje dvije nadogradnje.

Nisam baš primjetio...

Al sam siguran da čim vidim usporavanje nadograđivanje mog telefona staje.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

ovo je bilo odlicno! konacno sveopci air sync i izbacivanje kompa iz cijele price!ukucati user i pass i sve tvoje se "spusta" na uredjaj! 

to je to! :) notifikacije konacno sredjene kako spada!

odlicna mi je fora da se sve slike slikane unazad mjesec dana salju u oblak, i prisutne su i na PCu/macu, ai nije za zanemariti i nova aplikacija za slanje poruka, slika i ostalog unutar iOS ekosustava! 

napravili su ono sto najbolje znaju po mom skromnom misljenju. skupili sve bitnije tehnologije na jedno mjesto i povezali ih u jednu cjelinu koja je jednostavna za koristenje a opet mocna! 

 

o lionu smo vec prije vise manje sve znali, ali vrijedi zabiljeziti hrabri potez kompletnog izbacivanja distribucije preko optickih medija! mislim da je to najava da ce iz novih serija MBPa izbaciti dvd citace/pisace! kad samo zamislim da se u sav taj prostor moze ubaciti jos podosta baterije ili drugi disk... jako dobro! 

 

30$ i update preko app storea! bez restarta kompa! to se cijeni! :D

 

sve u svemu puno dobrih stvari za korisnike iOSa i OS Xa! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

samo me strah utjecaja tog silnog syncanja na podatkovni promet. nadam se da ce se moci namjestiti da se veci fajlovi tipa slike, video i updateovi syncaju samo preko wlana. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 0:05 (Ezio).
15 godina
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
@danny: meni ajfon zna gadno usporit, bez obziravsto pobijem sve aplikacije. Negdi su zbrljali.
Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

meni ni blizu, a pun je gluposti na najjace.

Sto se tice predstavljanja samog apple opet rula i postavlja standarde i letvice visoko visoko.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 0:08 (bistri).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Ezio kaže...

samo me strah utjecaja tog silnog syncanja na podatkovni promet. nadam se da ce se moci namjestiti da se veci fajlovi tipa slike, video i updateovi syncaju samo preko wlana. 

 

slike ce se syncati iskljucivo kad si u wlanu! automatski, ali po volji i to se moze iskljuciti! kao i svi ostali syncovi! 

ne bi trebalo puno gutati, jer ce se recimo ove vece stvari, recimo prvo pokretanje kada povlacis na iphone ili ipad sve sto imas odradit ces u wlanu, slike isto, a ove ostale sitnice se mogu odradjivati i preko 3G i edge signala! konkretno veseli me to syncanje podataka iz pojedinih aplikacija, jer je tu uvijek bilo borbe! aplikacije bi imale neku svoju caku preko koje se mogu syncati sa svojom sestrinskom aplikacijom na kompu ili drugom iOS uredjaju, ali sve se to zasebno mora sredjivati, otvarati nove korisnicke racune... puno tipkanja, i na svakom novom uredjaju sve ponovno! 

16 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Evo i HR jezika na screenshotu na službenoj stranici.

Apple ipak voli Hrvatsku:)) (više nego neke ostale mega tvrtke:P)

 

http://images.apple.com/ios/ios5/images/features_pcfree.jpg

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 0:32 (Puhi).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Hoce li se moci promjeniti ton SMS-a?

 

Edit: mislim da stavljanje svojih (custom) tonova

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 0:40 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
parizer kaže...

Hoce li se moci promjeniti ton SMS-a?

 

Ne vidim razloga zasto ne.

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
kinsif kaže...
Ezio kaže...

samo me strah utjecaja tog silnog syncanja na podatkovni promet. nadam se da ce se moci namjestiti da se veci fajlovi tipa slike, video i updateovi syncaju samo preko wlana. 

 

slike ce se syncati iskljucivo kad si u wlanu! automatski, ali po volji i to se moze iskljuciti! kao i svi ostali syncovi! 

ne bi trebalo puno gutati, jer ce se recimo ove vece stvari, recimo prvo pokretanje kada povlacis na iphone ili ipad sve sto imas odradit ces u wlanu, slike isto, a ove ostale sitnice se mogu odradjivati i preko 3G i edge signala! konkretno veseli me to syncanje podataka iz pojedinih aplikacija, jer je tu uvijek bilo borbe! aplikacije bi imale neku svoju caku preko koje se mogu syncati sa svojom sestrinskom aplikacijom na kompu ili drugom iOS uredjaju, ali sve se to zasebno mora sredjivati, otvarati nove korisnicke racune... puno tipkanja, i na svakom novom uredjaju sve ponovno! 

 

Da sad sam malo procitao detalje na apple.com i pise da ide preko wlana osim kad se bas zeli 3g. Jos kad bi dodali mogucnost direktnog streamanja iz photo ili youtube aplikacija na bilo koji dlna prijemnik pa da ne moram koristiti zasebne aplikacije, bila bi milina.
16 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Dobra vijest za one koje imaju 3GS, iOS 5 je i na njemu podržan.

 

http://www.apple.com/ios/ios5/features.html

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
nCh! kaže...

Mislim da ipak griješite. Što prije prestanu izdavati updateove za 3gs, njima bolje, jer će natjerati korisnike da kupe noviji mobitel. A i iskreno, sa najnovijim updateom se i4 malo usporio, više se ne čini onako "snappy" kao kada je izašao. Treba mu oko pola sekunde da otvori folder sa više aplikacija, dok je to prije radio instantno, pa je zasigurno situacija na 3gs-u još gora i ne treba ga bespotrebno zatrpavati novim opcijama.

Hm, niti ne. Mene su samo naterali da si umesto da nabavim novi model (imao sam 3G) - jednostavno promenio telefon i prešao na novi Ideos X5. Po ceni ugodan, a bolji od 3G telefona.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Puhi kaže...

Evo i HR jezika na screenshotu na službenoj stranici.

Apple ipak voli Hrvatsku:)) (više nego neke ostale mega tvrtke:P)

 

http://images.apple.com/ios/ios5/images/features_pcfree.jpg

 

Pohvalno !

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
16 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
tnakir kaže...
@danny: meni ajfon zna gadno usporit, bez obziravsto pobijem sve aplikacije. Negdi su zbrljali.

Ne znam. Meni do sad još nije ni jednom. Možda je vezano uz određenu aplikaciju?

Zbilja nisam ni jednom doživio da je zastao, zadnji put kad je nešto brejkao bilo je na prošloj verziji prilikom poziva, al to je to.

 

P.S. Čak nikad ne ubijam aplikacije.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 8:23 (Danny_HR).
14 godina
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

kad odprilike bi ios5 trebao izać za nadogradnju ?

If you have NOS, you are the BOSS... dude don't slow down drift that shit !!! =)
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Jesen.

13 godina
neaktivan
offline
Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

 

 

 

BOLEST :D.Iako to sve ima Android,opet,ovo je Android kakav bi trebao biti.

Damn,opet razmisljam o kupnji dog dreka :(.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion

Nedo bog da android postane takav... Bolje je ovako da su različiti.

15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
BMK kaže...

 

 

 

BOLEST :D.Iako to sve ima Android,opet,ovo je Android kakav bi trebao biti.

Damn,opet razmisljam o kupnji dog dreka :(.

Android kakav je trebao biti? izmislili su toplu vodu, ne znam koji uredaj imas ali na androidu to radi odlicno, notification bar sadrzi nove mailove, poruke, updateove.... ovo s tvitanjem je isto smijesno, otkad imam android svaku sliku koju hocu poslat to mogu direktno iz aplikacije za kameru i to bilokud.  danas sam na poslu nekaj slikao i bez da gasim kameru, sliku poslao frendu bluetoothom, i opet na fejs, i to sve bez gasenja kamere. 

ali cim to ima iphone,sad budu svi portali puni te revolucije.

 

drugo, iMessages?ocito nitko od vas nije vidio blackberry uredaj u zivotu i aplikaciju kojom se salju poruke wirelessom na drugi BB.

hobi: androidhr.blogspot.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
bistri kaže...

meni ni blizu, a pun je gluposti na najjace.

Sto se tice predstavljanja samog apple opet rula i postavlja standarde i letvice visoko visoko.

Evo da ti ja to prevedem:

Sto se tice predstavljanja samog apple opet nemilosrdno krade sve od ostalih i govori da su to oni smislili i njihovi neuki useri onda veličaju stevea jobsa kako je sve te tuđe ideje lukavo strpao u jednu aplikaciju ili integrirao u sustav, a ko imalo razmišlja glavom manje više sve je ove opcije imao i sa iOS 4 uz odgovarajuće aplikacije

 

što je jedan kolega rekao, još se čeka da izbace ikone i smisle iTitles kojeg je microsoft predstavio ima tjedan dana u najavi windowsa 8. Ali neka, i to će napravit, samo tek nakon što win8 izađe huhuhu

 

mi korisnici možemo bit zadovoljni updateom jer su stavili sve na jedno mjesto, ali da su išta novo izmislili ili postavile nekakvu letvicu - nisu!

 

trololololo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
mrjimmypage kaže...
bistri kaže...

meni ni blizu, a pun je gluposti na najjace.

Sto se tice predstavljanja samog apple opet rula i postavlja standarde i letvice visoko visoko.

Evo da ti ja to prevedem:

Sto se tice predstavljanja samog apple opet nemilosrdno krade sve od ostalih i govori da su to oni smislili i njihovi neuki useri onda veličaju stevea jobsa kako je sve te tuđe ideje lukavo strpao u jednu aplikaciju ili integrirao u sustav, a ko imalo razmišlja glavom manje više sve je ove opcije imao i sa iOS 4 uz odgovarajuće aplikacije

 

što je jedan kolega rekao, još se čeka da izbace ikone i smisle iTitles kojeg je microsoft predstavio ima tjedan dana u najavi windowsa 8. Ali neka, i to će napravit, samo tek nakon što win8 izađe huhuhu

 

mi korisnici možemo bit zadovoljni updateom jer su stavili sve na jedno mjesto, ali da su išta novo izmislili ili postavile nekakvu letvicu - nisu!

 

trololololo

otkrili su toplu vodu, ali toplu vodu koja ce nam se svidjet vise nego prijasnja, jer je ova toplija...

oni su uzeli sve ideje koje postoje i ispeglali ih...

 

potpis :D
15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Hacker-ri kaže...

otkrili su toplu vodu, ali toplu vodu koja ce nam se svidjet vise nego prijasnja, jer je ova toplija...

oni su uzeli sve ideje koje postoje i ispeglali ih...

 

Joj daj ne seruckaj. Kako znaš da su ih ispeglali, probao si sve to? Ti već imaš iOS 5? Niti nisi vidio ništa, niti nisi probao ništa, vidio si samo promo filmić (u kojem su riječi kao, "years ahead", "fall in love" itd. od kojih mi se diže kosa na glavi) i već je to najbolje i najispeglanije.Cut the crap.

 

Ono što sam vidio i da mi se sviđa je dobar notification sustav (i pristupanje njemu sa lock screen-a) i djeljiva tipkovnica na iPad-u. Sve ostalo nije ni uopće zanimljivo.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
dado2202 kaže...
Hacker-ri kaže...

otkrili su toplu vodu, ali toplu vodu koja ce nam se svidjet vise nego prijasnja, jer je ova toplija...

oni su uzeli sve ideje koje postoje i ispeglali ih...

 

Joj daj ne seruckaj. Kako znaš da su ih ispeglali, probao si sve to? Ti već imaš iOS 5? Niti nisi vidio ništa, niti nisi probao ništa, vidio si samo promo filmić (u kojem su riječi kao, "years ahead", "fall in love" itd. od kojih mi se diže kosa na glavi) i već je to najbolje i najispeglanije.Cut the crap.

 

Ono što sam vidio i da mi se sviđa je dobar notification sustav (i pristupanje njemu sa lock screen-a) i djeljiva tipkovnica na iPad-u. Sve ostalo nije ni uopće zanimljivo.

 

Zanimljivo je onom tko koristi sve te mogucnosti. Onome tko salje smsove i telefonira naravno da nije nista zanimljivo.

A glede seruckanja o ispeglanosti: onaj tko vec godinama koristi iphone nakon svih telefonskih krama koje su do tad postojale dobro zna kako je na ajfonu sve ispolirano i da je uvijek bilo tako. Jednostavno to im je dio imagea. Nikad nista ne izbacuju ofrlje napravljeno. Tako su šanse 99.99% da će i ovaj update biti ispeglan u svakom pogledu.

15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Ezio kaže...

Zanimljivo je onom tko koristi sve te mogucnosti. Onome tko salje smsove i telefonira naravno da nije nista zanimljivo.

A glede seruckanja o ispeglanosti: onaj tko vec godinama koristi iphone nakon svih telefonskih krama koje su do tad postojale dobro zna kako je na ajfonu sve ispolirano i da je uvijek bilo tako. Jednostavno to im je dio imagea. Nikad nista ne izbacuju ofrlje napravljeno. Tako su šanse 99.99% da će i ovaj update biti ispeglan u svakom pogledu.

Hmhm, moram se vratiti opet na onaj alarm, pa problem sa signalom (loše prebacivanje između 3G i GSM mreža, što su prebacili na antenu, a nije antena bila kriva), problemi sa mail syncom, pa ugradeom software itd. Sad će svi reći, ali to se nije događalo na mojem iPhone-u. Ok, većinu bugova koje je imao Android se nisu događali na mojem Android telefonu, ali to ne znači da ne postoje.

 

Koristim i ja te "funkcije" na svojem mobitelu, zašto mi nije zanimljivo, zato jer ono što imam sad na mobu mi je dovoljno i zadovoljava moje potrebe, a nisam vidio ništa novo za što bi rekao : " ovo je bolje". Moram prvo vidjeti u živo da mogu procijeniti...

 

Malo je glupo i dijetinjasto prema promo materijalu reći da je nešto : "super, revolucionarno, nabolje, najbolje ispeglano", a ustvari niti neznaš kako radi niti si probao. Samo kod apple korisnika, samo kod njih (ali ne kod svih).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
dado2202 kaže...

Hmhm, moram se vratiti opet na onaj alarm, pa problem sa signalom (loše prebacivanje između 3G i GSM mreža, što su prebacili na antenu, a nije antena bila kriva), problemi sa mail syncom, pa ugradeom software itd. Sad će svi reći, ali to se nije događalo na mojem iPhone-u. Ok, većinu bugova koje je imao Android se nisu događali na mojem Android telefonu, ali to ne znači da ne postoje.

 

Koristim i ja te "funkcije" na svojem mobitelu, zašto mi nije zanimljivo, zato jer ono što imam sad na mobu mi je dovoljno i zadovoljava moje potrebe, a nisam vidio ništa novo za što bi rekao : " ovo je bolje". Moram prvo vidjeti u živo da mogu procijeniti...

 

Malo je glupo i dijetinjasto prema promo materijalu reći da je nešto : "super, revolucionarno, nabolje, najbolje ispeglano", a ustvari niti neznaš kako radi niti si probao. Samo kod apple korisnika, samo kod njih (ali ne kod svih).

 

Problem sa alarmom je riješen prvim sljedećim updateom a mogao se riješiti i osobno tako da se namjestio novi alarm.

I to je jedini problem koji priznajem u ovim koje si naveo jer problem sa antenom je preuveličan kao i sve sto se applea tice a osobno se nikad sa njime nisam susreo. Mail sync i software upgrade? Ne znam uopce o cemu pricas a ne gugla mi se jer i mail sync i software upgrade mi rade savrseno.

 

I kao sto sam rekao nije nimalo glupo niti djetinjasto vjerovati da ce u novom iosu navedene novosti raditi odlicno jer smo do sad tako navikli. Da se radi o nekom proizvodjacu koji ne ostvaruje obecanja onda bi bila druga prica.

15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Ezio kaže...

 

Problem sa alarmom je riješen prvim sljedećim updateom a mogao se riješiti i osobno tako da se namjestio novi alarm.

I to je jedini problem koji priznajem u ovim koje si naveo jer problem sa antenom je preuveličan kao i sve sto se applea tice a osobno se nikad sa njime nisam susreo. Mail sync i software upgrade? Ne znam uopce o cemu pricas a ne gugla mi se jer i mail sync i software upgrade mi rade savrseno.

 

I kao sto sam rekao nije nimalo glupo niti djetinjasto vjerovati da ce u novom iosu navedene novosti raditi odlicno jer smo do sad tako navikli. Da se radi o nekom proizvodjacu koji ne ostvaruje obecanja onda bi bila druga prica.

Kao što sam rekao gore : "TO se meni nije događalo, znači da taj problem ne postoji" pravilo.

 

Iskreno neznam zašto se uopće trudim, očekivao sam neku logiku, zdrav razum, ali mislim da toga baš i nema. Na papiru stvari uvijek dobro izgledaju. Vidjet ćemo kako će to biti u praksi.

 

I da problem sa alarmom, jest da je ispravljen u prvom update-u, pa da je ispravljen iste sekunde nakon što se dogodilo prvom korisniku, problem je postojao, znači apple nije savršen i znači da alarm funkcija nije bila savršena i najbolje ispeglana, problem sa antenom isto tako...

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
dado2202 kaže...

Kao što sam rekao gore : "TO se meni nije događalo, znači da taj problem ne postoji" pravilo.

 

Iskreno neznam zašto se uopće trudim, očekivao sam neku logiku, zdrav razum, ali mislim da toga baš i nema. Na papiru stvari uvijek dobro izgledaju. Vidjet ćemo kako će to biti u praksi.

 

I da problem sa alarmom, jest da je ispravljen u prvom update-u, pa da je ispravljen iste sekunde nakon što se dogodilo prvom korisniku, problem je postojao, znači apple nije savršen i znači da alarm funkcija nije bila savršena i najbolje ispeglana, problem sa antenom isto tako...

 

 

ni ja ne znam zašto se trudiš jer zvučiš kao zloguki prorok. Meni iskustvo govori drukčije i vjerujem da će doći do osjetnog poboljšanja u korištenju iuređaja sa novim ios-om i icloudom.

btw da, ako se nisam susretao sa problemom znaci da on za mene ne postoji. ne znam zasto bih se opterecivao sa tudjim problemima. nisam ja u managementu applea pa da moram voditi brigu o 0.05% korisnika kojima puca veza u područjima slabe pokrivenosti.

15 godina
offline
Re: Danas - iCloud i iOS 5 uz OSX Lion
Ezio kaže...
dado2202 kaže...

Hmhm, moram se vratiti opet na onaj alarm, pa problem sa signalom (loše prebacivanje između 3G i GSM mreža, što su prebacili na antenu, a nije antena bila kriva), problemi sa mail syncom, pa ugradeom software itd. Sad će svi reći, ali to se nije događalo na mojem iPhone-u. Ok, većinu bugova koje je imao Android se nisu događali na mojem Android telefonu, ali to ne znači da ne postoje.

 

Koristim i ja te "funkcije" na svojem mobitelu, zašto mi nije zanimljivo, zato jer ono što imam sad na mobu mi je dovoljno i zadovoljava moje potrebe, a nisam vidio ništa novo za što bi rekao : " ovo je bolje". Moram prvo vidjeti u živo da mogu procijeniti...

 

Malo je glupo i dijetinjasto prema promo materijalu reći da je nešto : "super, revolucionarno, nabolje, najbolje ispeglano", a ustvari niti neznaš kako radi niti si probao. Samo kod apple korisnika, samo kod njih (ali ne kod svih).

 

Problem sa alarmom je riješen prvim sljedećim updateom a mogao se riješiti i osobno tako da se namjestio novi alarm.

I to je jedini problem koji priznajem u ovim koje si naveo jer problem sa antenom je preuveličan kao i sve sto se applea tice a osobno se nikad sa njime nisam susreo. Mail sync i software upgrade? Ne znam uopce o cemu pricas a ne gugla mi se jer i mail sync i software upgrade mi rade savrseno.

 

I kao sto sam rekao nije nimalo glupo niti djetinjasto vjerovati da ce u novom iosu navedene novosti raditi odlicno jer smo do sad tako navikli. Da se radi o nekom proizvodjacu koji ne ostvaruje obecanja onda bi bila druga prica.

da, zato apple kopira te "druge proizvodace" .

hobi: androidhr.blogspot.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice