DARPA-in izazov za humanoidne robote

poruka: 17
|
čitano: 3.002
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DARPA-in izazov za humanoidne robote".
16 godina
offline
DARPA-in izazov za humanoidne robote
Izgleda neizbježno pretpostaviti da će ljudi ostati zapamćeni kao jedan korak u procesu evolucije, ili ćemo morati postati Borgovi.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Malto kaže...
Izgleda neizbježno pretpostaviti da će ljudi ostati zapamćeni kao jedan korak u procesu evolucije, ili ćemo morati postati Borgovi.

Da stvarno, prokleta tehnologija. Treba se vratiti u pećinu da ne bi slučajno bili u toplim stanovima s internetom. Nisu mi jasni ljudi na bugovom forumu koji su željni zaustavljanja napretka. To bih očekivao na forumu Glasa koncila, ali ne i na ovom.

16 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
zoki.zlikowski kaže...
Malto kaže...
Izgleda neizbježno pretpostaviti da će ljudi ostati zapamćeni kao jedan korak u procesu evolucije, ili ćemo morati postati Borgovi.

Da stvarno, prokleta tehnologija. Treba se vratiti u pećinu da ne bi slučajno bili u toplim stanovima s internetom. Nisu mi jasni ljudi na bugovom forumu koji su željni zaustavljanja napretka. To bih očekivao na forumu Glasa koncila, ali ne i na ovom.

 Gledam dugoročno i ostajem pri navedenom.

16 godina
offline
DARPA-in izazov za humanoidne robote

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Truth in engineering.
 
6 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Ili imaš to ili ćemo se brinuti za svakog nesposbnog i živjet u vječnom socijalizmu i nigdje se pomaknut.

Ili idemo koracima evolucije ili ćemo prije izumrijeti. Vrlo jednostavno.

14 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Ili imaš to ili ćemo se brinuti za svakog nesposbnog i živjet u vječnom socijalizmu i nigdje se pomaknut.

Ili idemo koracima evolucije ili ćemo prije izumrijeti. Vrlo jednostavno.

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Mr. Fugitive kaže...
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Ili imaš to ili ćemo se brinuti za svakog nesposbnog i živjet u vječnom socijalizmu i nigdje se pomaknut.

Ili idemo koracima evolucije ili ćemo prije izumrijeti. Vrlo jednostavno.

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

Zato imaš poreze pa se kroz poreze uzme onome tko ima i da onome koji nema. Isto kao i danas kad meni od plaće (koji imam) uzme porez i da onom tko nema (skoro svima ostalima osim kolegama radnicima - penzionerima, studentima, djeci, nezaposlenima, bivšim braniteljima, nesposobnim poljoprivrednicima, državnim službenicima itd.).

16 godina
neaktivan
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Mr. Fugitive kaže...
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

Ili imaš to ili ćemo se brinuti za svakog nesposbnog i živjet u vječnom socijalizmu i nigdje se pomaknut.

Ili idemo koracima evolucije ili ćemo prije izumrijeti. Vrlo jednostavno.

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

Ae, zar netko prisiljava ljude da moraju baš naučiti posao koji se više ne traži, i brani im da se prekvalificiraju za poslove koji se traže?

 

12 godina
neaktivan
offline
DARPA-in izazov za humanoidne robote

Ma meni ne smeta da se rade roboti takvog tipa te da naperduje tehnologija, dapače ja to i podržavam.

Ali ako če zamjenjivati ljude u poslovima, nek rade samo u vojsci i vatrogascima.

A ako će nas ljude u svemu zamjeniti, nek' nama daju 5k kn na mjesec i ja sam happy, a to je nikada.

Tražim starije BUG-ove...na PP...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Mr. Fugitive kaže...
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Ili imaš to ili ćemo se brinuti za svakog nesposbnog i živjet u vječnom socijalizmu i nigdje se pomaknut.

Ili idemo koracima evolucije ili ćemo prije izumrijeti. Vrlo jednostavno.

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

Vrlo jednostavno, survive (adapt) or die.

Koji je smisao živjeti život ako vidiš da su drugi sposobniji i bolji od tebe a ti to ne možeš riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 13:59 (Profesor Jakov).
14 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Profesor Jakov kaže...
Mr. Fugitive kaže...
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

Vrlo jednostavno, survive (adapt) or die.

Koji je smisao živjeti život ako vidiš da su drugi sposobniji i bolji od tebe a ti to ne možeš riješiti?

Filantropsko razmišljanje, nema što... Znači kada ne budeš bio sposoban obavljati svoje poslovne zadatke na razini kolega (ozljedom uzrokovan invaliditet ili neka teža bolest) - što onda? Eutanazija? Osobe s urođenim manama koje im smanjuju "poslovnu učinkovitost"? Isto eutanazija?

 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
DigiMagic kaže...
Mr. Fugitive kaže...
Profesor Jakov kaže...
Batista kaže...

A kad jednoga dana taj "nesposoban" budeš ti? Ili netko od tvojih bližnjih?

Ae, zar netko prisiljava ljude da moraju baš naučiti posao koji se više ne traži, i brani im da se prekvalificiraju za poslove koji se traže?

 

Mislio sam na fizičke i mentalne prepreke. Bolesti, invaliditete i slično. Kolega je gore spomenuo nesposobne. Ne lijene.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
15 godina
neaktivan
offline
DARPA-in izazov za humanoidne robote

Tehnologija napreduje, ali čovjek baš i ne...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Mr. Fugitive kaže...

Mislio sam na fizičke i mentalne prepreke. Bolesti, invaliditete i slično. Kolega je gore spomenuo nesposobne. Ne lijene.

Ok, naravno da se svaka normalna država/društvo mora brinuti i za svoje najosjetljivije članove, inače se ne zaslužujemo zvati cyl... ovaj, ljudima.

Ali to pak nema nikakve veze s uvođenjem robota u proizvodnju ili vojsku...

 

13 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Mr. Fugitive kaže...
Filantropsko razmišljanje, nema što... Znači kada ne budeš bio sposoban obavljati svoje poslovne zadatke na razini kolega (ozljedom uzrokovan invaliditet ili neka teža bolest) - što onda? Eutanazija? Osobe s urođenim manama koje im smanjuju "poslovnu učinkovitost"? Isto eutanazija?

 

Onda ih nećeš više raditi, vrlo jednostavno...radit ćeš nešto drugo što možeš valjda je to logično. Uostalom razvojem tehnologije stvaraju se zanimanja i radna mjesta koja prije nisu postojala, pogledajte šta sve sada imamo od poslova a šta prije 100-200 godina nisu ni mogli zamisliti... radit ćeš ono šta budeš mogao i za šta budeš kvalificiran, nema ljenčarenja u srednjoj i na faksu (ako ga uopće završiš, ne ti konkretno nego bilo tko) i onda plakat i hvatat se za glavu pa tražit da ti drugi poklanjaju. Otvorite vi svoju tvrtku ako možete, nije baš lako uz sve poreze i prireze i šta sve radniku moraš dati i puste namete od države. Zaposle se samo onoliko koliko ih treba i samo najbolji od ponuđenih. Ako nisi među njima traži nešto drugo, a ne neki ljudi bi do kraja života bili osigurani da imaju dovoljno love za sve a da nemoraju se ništa namučiti niti truditi, dovoljno da se pojave na nekom poslu i eto para do kraja života. U takvom svijetu bi bilo svejedno jesi li najlošiji ili najbolji jer bi u oba slučaja dobio koliko treba para, ali čemu se onda truditi i zašto da netko tko se švercao pola života (pa i u školi, kao da to nije bitno jer je bilo "davno") da dobiva sve servirano. Ako si nesposoban za vršiti bilo kakve poslove onda si teret čovječanstvu, to je istina kako god bolna možda za neke bila.

 

P.S. roboti i hoće zamijeniti ljude jednog dana na poslovima kao što je u rudnicima i ostale teške i opasne fizičke poslove, dok dođemo do toga nove genereacije će se prilagoditi tako što će biti obučeni za druge naprednije poslove a ne kopanje kanala (eventualno za nadgledanje kopanja) i u tome nema ništa loše, nemožeš "rezervirati" jedno zanimanje za cijelu vječnost i tražiti sigurnu lovu čak i ako ti ne uspije ;)

 

Zaključak: Svako je odgovoran za svoju sudbinu, mora zaslužiti sebi određeni standard života a ne tražiti od drugih da mu osiguraju sve. (čak i bogati koji naslijede, njihovi roditelji ili koji predak po redu već je isto morao zaraditi tu lovu i nema tu ništa nepravedno da roditelj zaradi i daje svojoj djeci, ali netko je morao to zaraditi, ne možeš od države/koga god tražiti da ti sve sredi). To se odnosi i na kompletne civilizacije, npr afrikanci nisu ništa napravili u više tisuća godina i zato su tu gdje jesu, a europljani (i amerikanci->europljani koji su se tamo naselili) imaju svemirske letjelice, mikroskope i teleskope, znanje od atoma pa do kraja galaksija i svemira, moralo se doći do toga ambicijom, znanjem i sposobnošću (afrikanci su samo skupljali bobice, ganjali lavove i onda se selili malo dalje pa opet ispočetka, a imaju tropske šume i područja između tih šuma i stepa, ako su maje i inke mogle usred šume praviti piramide i egipćani usred pustinje mogli su i ovi 100 ih napraviti ali falilo im je ambicije i nekog višeg cilja u životu...nemojte me krivo shvatiti, nisam rasist, jedan od najboljih prijatelja mi je bio crnac, ali ne pravim razliku u boji kože i svakoga jednako kritički gledam, ali što je istina - istina je). I japanci žive na otoku i moraju skoro sve uvoziti pa eto dokle su došli...

Malo je otišlo u offtopic ali hebiga, kužite šta hoću reći, morate se isticati i "reach for the stars", nema samo kukati i tražiti još da se drugima ograniči/onemogući kako bi tebi (kome god) se poklonilo {#}

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 17:40 (njonji).
12 godina
neaktivan
offline
DARPA-in izazov za humanoidne robote
U buducnosti ce onima koji su nesposobni biti bolje nego danas. Stvar je da ce se oni usporedjivati sa sposobnima i biti depresivni jer nisu kao oni. To mozemo vidjeti i kod nas, zalimo se jer nemamo novca da odemo u kinu, na veceru u restoran ili da si kupimo bolji auto. A to sto uopce imamo hranu, stan, auto, internet, mobitel i kakvo takvo zdravstvo nije vazno.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DARPA-in izazov za humanoidne robote
Batista kaže...

Takodjer ne volim uvodjenje robota umjesto ljudske radne snage.

 

Di je opasno po zivot, uredu, neka radi robot. 

Da mi je znat kaj ce ljudi radit - kojih je sve vise bez posla.

 

Rast ce broj robota kao i ljudi, a neke od poslova ce roboti preuzeti na sebe.

Tako i tako mi mali ljudi tu ne odlucujemo.

Oni koji imaju brdo para ce uvest robote da imaju jos vise para jer im nikada nije dosta.

 

To sto ce mali ljudi naje.bat - zivo im se fucka.

Sve je to jeb.ena dzungla, il jedes il si pojeden.

Pred koji mjesec, stajao sam sa frendom u redu za kasu, u jednom supermarketu. I do nas se nalazio jedan... poprilično velik stroj, kutijastog oblika, veličine omanjeg automobila. I čitavo vrijeme je proizvodio nekakve čudne zvukove. Meni vrag nije dao mira, kažem frendu da ostane u redu, a ja išao istražiti o čemu se tu radi. A radilo se o stroju koji je izbacivao gotova peciva! {#} Sa jedne strane se ubacuje sirovina, sa druge strane izlaze gotova pečena peciva!

-1 Pekar

 

Baš koji tjedan prije toga, isto bili u jednom diskontu, kupovali nekakve rođendanske darove, i umjesto blagajnice, dočeka nas - opet stroj! Automatska blagajna, stroj učita robu, izbaci račun, a ti ubaciš potrebnu lovu!

-1 Blagajnica

 

Također neki diskont, umjesto čistačice, nekakav automatizirani robot se vozika naokolo i usisava!

-1 Čistačica

 

Dakle, to što tebe zabrinjava je počelo.

Do you hear that, Mr. Batista? That is the Sound of Inevitability. {#}

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice