Das Keyboard 4

poruka: 37
|
čitano: 95.552
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Das Keyboard 4".
16 godina
offline
Das Keyboard 4

Sve super osim sitnog Enter-a. Pitam se dal imaju verziju s našim znakovima i velikim enterom... onda bi to bilo to

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Das Keyboard 4

170$ ???

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
KRISTIJANJE kaže...

170$ ???

 

 

periferija nije periferija ako za tastaturu nisi dao barem 700kn a za miš 800kn.. s ovim jeftinijim ne možeš ni tekst napisat, kamoli micat strelicu po ekranu s mišem od 100kn.. elitizam se stvara na sve strane

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
nixass kaže...
KRISTIJANJE kaže...

170$ ???

 

 

periferija nije periferija ako za tastaturu nisi dao barem 700kn a za miš 800kn.. s ovim jeftinijim ne možeš ni tekst napisat, kamoli micat strelicu po ekranu s mišem od 100kn.. elitizam se stvara na sve strane

 

Da, samo što je to uzelo malo previše maha...

Na jednoj dev grupi na fejsu javio se dečko da pita ekipu na čemu tipkaju, sjede i sl (periferija općenito). Uz uobičajeno nebulozne savjete za miševe i tipkovnice dobar dio ekipe se složio da se na stolicu mora potrošiti 10.000 kn jer je to osnovni preduvjet da se može ostati zdrav pred računalom. Ispostavilo se da je najglasniji pobornik te teze zapravo 19-godišnjak...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Das Keyboard 4

Nemora biti od 10k kuna ali slazem se da mora biti kvalitetna jer nakon 8 sati u stolici iz pevca kao da su te dobro pretukli.

Ovo sa tipkovnicama od soma kuna je za mene cista debilana, ali na kraju ipak svaka budala ima svoje veselje :)

 

ps. upisi herman miller, mozda shvatis zasto stolica kosta 6k

[19xx]C3c1l
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Das Keyboard 4

Ostat zdrav možeš samo uz redovitu vježbu i održavanje kondicije. Ne pomaže ti nikakav stolac ako nezdravo živiš :) Osobni trošak za stolac ne prelazi 500Kn. Nekad se isplati kupiti kvalitetniju tipkovnicu (raspored tipaka, glasnoća klikanja itd) i miš, ali u pravilu za većinu je vulgaris sasvim OK.

 

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
C3c1l kaže...

Nemora biti od 10k kuna ali slazem se da mora biti kvalitetna jer nakon 8 sati u stolici iz pevca kao da su te dobro pretukli.

Ovo sa tipkovnicama od soma kuna je za mene cista debilana, ali na kraju ipak svaka budala ima svoje veselje :)

 

ps. upisi herman miller, mozda shvatis zasto stolica kosta 6k

 

Ma vidi, super izgledaju te stolice ali ja uopće ne vidim potrebu za time. Isto kao što ne vidim potebu za mehaničkom tipkovnicom (a kucam stvarno dosta svaki dan). Radije bih 10k kn (ili 6) potrošio na nešto drugo, za ovo ne vidim opravdanje.

To što je tebi debilana dati 1k kn za tipkovnicu je isto kao i meni ovo za stolicu. Npr, forumaš191x7 je užasno zagrižen za tipkovnice i sigurno će braniti tih 1000 kn kao nešto posve nužno. Dakle - možda smo svi u pravu ili smo svi u krivu, stvar je stava.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
Friday kaže...
nixass kaže...
KRISTIJANJE kaže...

170$ ???

 

 

periferija nije periferija ako za tastaturu nisi dao barem 700kn a za miš 800kn.. s ovim jeftinijim ne možeš ni tekst napisat, kamoli micat strelicu po ekranu s mišem od 100kn.. elitizam se stvara na sve strane

 

Da, samo što je to uzelo malo previše maha...

Na jednoj dev grupi na fejsu javio se dečko da pita ekipu na čemu tipkaju, sjede i sl (periferija općenito). Uz uobičajeno nebulozne savjete za miševe i tipkovnice dobar dio ekipe se složio da se na stolicu mora potrošiti 10.000 kn jer je to osnovni preduvjet da se može ostati zdrav pred računalom. Ispostavilo se da je najglasniji pobornik te teze zapravo 19-godišnjak...

Ja ne bi tolko dao za stolicu kad svaki dan svi članovi obitelji naprave jednu. To je glupo.

 

Šalu na stranu... bitna je za zdravlje i produktivnost dobra tipkovnica, miš i stolac ali i držanje i volja za radom. Ja sam prilično osjetljiv na loše tipkovnice pa bi mi ova dobro došla, no 170$ je ipak više nego što bih dao za to.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
zbuzanic kaže...

Ostat zdrav možeš samo uz redovitu vježbu i održavanje kondicije. Ne pomaže ti nikakav stolac ako nezdravo živiš :) Osobni trošak za stolac ne prelazi 500Kn. Nekad se isplati kupiti kvalitetniju tipkovnicu (raspored tipaka, glasnoća klikanja itd) i miš, ali u pravilu za većinu je vulgaris sasvim OK.

 

I ja sam godinama govorio da se za stolicu ne treba potrošiti preko 500 kn i to barem 15 godina. Pošto puno vremena provodim za PCem mi je majka odlučila pokloniti za 30. rođendan stolicu od 450€ (da 450€) i sada sjedim u toj stolici već 5 godina.

 

Kada je trebalo kupiti stolicu ja sam se posvađao u početku jer nisam htio da se toliko potroši na stolicu za PC. Nakon dužeg nagovaranja pristao sam na stolicu. Sada nakon 5 godina mogu reći da nikada nebih sjedio u drugoj stolici, čovjek koji nije probao sjediti u takvoj stolici jednostavno ne zna šta propušta. Po ljeti se ne znojim (na prijašnjoj stolici bih se nakon pola sata dignuo u potpuno mokroj majci). Po zimi je topla. Udobnost stolice je neopisiva, mogu bez problema sjediti na stolici 8 sati za redom i dignuti se kao da sam se naspavao, na poslu imam običnu stolicu i nakon 1-2 sata za redom već bolovi. I na kraju moram reći da nakon 5 godina izgleda kao nova a ove od 500-1000 kn bi mi se uništile unutar godinu-dvije koliko sjedim na njima.

15 godina
offline
Das Keyboard 4

Ljudi mani te se stolica i vratimo se izvornoj temi (btw: sjedim kod kuće na kuhinjskoj stolici od stare kuhinje, kompjutersku sam izbacio odavno, kao i uredske fotelje).

 

Jel ova firma Das Keyboard povezana sa Cherry firmom koja usput pravila (vjerujem da i dan danas pravi) najbolje tipkovnice na svijetu. Sjećam se da sam svoju Platio 80 KM, dok su drugi kupovali tipkovnice od 10-tak KM, ljudi mi govorili da sam lud, ali taj osjećaj mi nekako nevjerojatno nedostaje. Poslije toga te tipkovnice barem sa hrvatskim rasporedom ne mogu kupiti u BiH a ja se već navikao da kucam kilometre teksta na Geniusovoj od 8 KM.

 

A sada malo o cijeni. O,k do 100 KM može se dati (iznad opravdavam one tipkovnice u kojoj je svaka tipka ekran i sl.) ali hm.. $170 je malo previše bez obzira koliki ste freak periferije.. Ehh kako mi nedostaje moja Charry G83.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Das Keyboard 4

Mislim da je ovo najbolja tipkovnica, moderna varijanta IBMove Model M tipkovnice, koju proizvodi Unicomp:

 

http://pckeyboard.com/page/category/UKBD

 

Osim toga, upola cijene das keyborda.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Das Keyboard 4

Jedno pitanje, trenutno imam g510, koji mi je onako ugodan do neke granice, ne smeta mi ni manji hod tipki ni ništa, al prva tipkovnica na kojoj sam se naučio tipkat i najviše mi paše je bila od microsofta office keyboards sa onim sivim rubom i scrollom na lijevoj strani.

Jel zna netko u koju kategoriju spada ta tipkovica? Dal je to mehanička ako da koji su prekidači na njoj? Jer bi htio prodat g510 i uzet tipkovnicu u toj kategoriji koju sam imao.

Puno Hvala na info ako  ima tko.

Life is a journey full of adventures !!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
Mad Catz S.T.R.I.K.E 7 kosta 262 eura pa ako se neko loži na tipkovnice go for it.
LOL 170 dolara, stvarno moras imat viska love i biti opako zaljubljen u tipkovince.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
NEW_MAN kaže...
Mad Catz S.T.R.I.K.E 7 kosta 262 eura pa ako se neko loži na tipkovnice go for it.
LOL 170 dolara, stvarno moras imat viska love i biti opako zaljubljen u tipkovince.

Ili možda dnevno tipkaš i koristiš tipkovnicu 6-10 sati dnevno i želiš da imaš pravi alat za tako nešto.

Life is a journey full of adventures !!
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
White_Insane kaže...
NEW_MAN kaže...
Mad Catz S.T.R.I.K.E 7 kosta 262 eura pa ako se neko loži na tipkovnice go for it.
LOL 170 dolara, stvarno moras imat viska love i biti opako zaljubljen u tipkovince.

Ili možda dnevno tipkaš i koristiš tipkovnicu 6-10 sati dnevno i želiš da imaš pravi alat za tako nešto.

kaj se taj pravi alat mjeri u dolarima?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
White_Insane kaže...

Ili možda dnevno tipkaš i koristiš tipkovnicu 6-10 sati dnevno i želiš da imaš pravi alat za tako nešto.

 

Ja živim od tipkanja i svejedno ne bih dao za tipkovnicu tolike novce! Ne pričamo o "ključnom" dijelu računala poput procesora, memorije ili grafičke (za one koji se bave npr video-obradom) - pod "ključno" mislim na performanse. Kod ili nekakav tekst možeš kucati na bilo kakvoj tipkovnici! Inzistiranje na ovakvim tipkovnicama je preseravanje i nema veze sa produktivnošću kao što ti posredno impliciraš.

Ako se netko loži na ovakve stvari to mi je OK. Ali smatrati ovakav hardver "pravim alatom" je glupost!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 8:23 (Friday).
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
Envy kaže...

Ljudi mani te se stolica i vratimo se izvornoj temi (btw: sjedim kod kuće na kuhinjskoj stolici od stare kuhinje, kompjutersku sam izbacio odavno, kao i uredske fotelje).

 

Jel ova firma Das Keyboard povezana sa Cherry firmom koja usput pravila (vjerujem da i dan danas pravi) najbolje tipkovnice na svijetu. Sjećam se da sam svoju Platio 80 KM, dok su drugi kupovali tipkovnice od 10-tak KM, ljudi mi govorili da sam lud, ali taj osjećaj mi nekako nevjerojatno nedostaje. Poslije toga te tipkovnice barem sa hrvatskim rasporedom ne mogu kupiti u BiH a ja se već navikao da kucam kilometre teksta na Geniusovoj od 8 KM.

 

A sada malo o cijeni. O,k do 100 KM može se dati (iznad opravdavam one tipkovnice u kojoj je svaka tipka ekran i sl.) ali hm.. $170 je malo previše bez obzira koliki ste freak periferije.. Ehh kako mi nedostaje moja Charry G83.

Cherry tipkovnice, dok ih je bilo samo njih sam uzimao u nekadasnjem Kingu/Msanu... najbolji omjer cijene i kvalitete za tipkovnicu ikad. Sad trošim vulgaris logitech, bitno mi je da su tipke velike i da je tipkovnica velika da ne griješim kad tipkam, ali i te imaju problema prihvaćaju max 4 tipke odjednom :/

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
zbuzanic kaže...

Cherry tipkovnice, dok ih je bilo samo njih sam uzimao u nekadasnjem Kingu/Msanu... najbolji omjer cijene i kvalitete za tipkovnicu ikad. Sad trošim vulgaris logitech, bitno mi je da su tipke velike i da je tipkovnica velika da ne griješim kad tipkam, ali i te imaju problema prihvaćaju max 4 tipke odjednom :/

 

Onda ti treba PS/2 tipkovnica, USB su ograničene po tom pitanju. Ne znam koja je pozadina problema i tehničko objašnjenje ali iz nekog razloga ne mogu primiti puno pritisnutih tipki odjednom.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Das Keyboard 4

Friday griješiš, ja nisam htio skupu tipkovnicu. Htio sam najjeftiniju mehaničku s osvjetljenjem i ISO layoutom. Mehaničku jer me od membranskih bole prsti tokom tipkanja (imam prste/šaku ko u djeteta) i jer želim nešto trajno. S osvjetljenjem jer sam imao crnu keybu bez osvjetljenja i mogu reći da se slova jedva vide, ode vid od toga, a vid mi je i ovako narušen. ISO layout jer sam na njega navikao, na ANSI previše griješim (imam na laptopu) a na neki treći mi se neda navikavati. Osvjetljenje mi čak ni nije bilo toliko bitno, al kada sam birao Steelseries 6Gv2 nema ISO layout i ima mana, CM Storm koje su onda bile dostupne isto. I onda se tu upleli tipovi switcheva, potencijalna prilika za posao vezan uz jako puno tipkanja, uletjeli neki novci koje sam sam zaradio (koji bi da ih nisam uložio u keybu otišli u nešto u što ih ja ne želim investirati kao što je npr poljoprivreda) i pao je Logitech G710+ na akciji za 999 Kn (i to posljednji primjerak po toj cijeni).

I ne žalim jer tipke su mekane, puno brže pišem jer ne moram pritiskati tipke do dna, ne događa se da nema registracije pritiska, i u najcrnjem mraku dobro vidim natpise na tipkama iako je keyba crna te i dan danas tvrdim isto - mehaničko je bolje od membranskog. Ali što je skupo, skupo jeste i to preskupo.

Ukratko, već 8 mjeseci nemam umora ruku tokom pisanja ili gaminga, nemam bolne jagodice niti mi se grče prsti. Ergonomija je najbitnija stavka - treba gledati na to da se što manje narušava vlastito zdravlje.

 

Stolac je bitan, mora biti udoban i pravilan (pod pravilan mislim da podržava donji dio kralježnice te da je uredne visine, da ima naslone za laktove/podlaktice, ...) te nesmije biti fiksan.

Monitor je bitan, ali je bitan i položaj monitora (gornji rub monitora nekih 5-6 centimetara iznad visine očiju, najmanje jedna duljina dijagonale monitora između očiju i monitora). Wide jer je prirodnije, brightness ne prevelik da ne škodi rožnicama.

Tipkovnica je bitno da je ona prava, a ne da izaziva probleme i bol. Isto tako, bitan je i dobar naslon za dlanove tokom tipkanja. Stol je stroj za uništavanje karpalnog tunela.

Podloga za miša mora biti udobna, dovoljno velika i miš na njoj mora dobro pratiti. U protivnom strada ruka ili preciznost.

Miš mora dobro ležati u ruci, odgovarati načinu držanja i nesmije biti pretežak (ali ne valja ni previše lagan).

Slušalice nesmiju previše ptritiskati niti jedan dio glave i nesmiju biti preglasne.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 14:24 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
191x7 kaže...

Ukratko, već 8 mjeseci nemam umora ruku tokom pisanja ili gaminga, nemam bolne jagodice niti mi se grče prsti. Ergonomija je najbitnija stavka - treba gledati na to da se što manje narušava vlastito zdravlje.

 

Koristim drlog miš (neki generički microsoft miš), drlog tipkovnicu (neka vrlo plitka logitech ultrax), običan drveni stol, dosta glasne slušalice koje još k tome pritisnu glavu (AKG 404), drlog od stolice kojoj je otpao jedan naslon za ruku...

To tako već godinama i apsolutno nikakvih problema nemam.Tako da (što se mene tiče) ova priča da sve treba biti tip-top uopće ne drži vodu.

Jedino mi je monitor dosta dobar (Dell U2412M).

 

EDIT:

I nemam podlogu za miša - kotrljam ga po stolu!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 14:57 (Friday).
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4

Svi smo različiti. Ja sam već imao i inflamaciju karpalnog tunela i ukočen vrat i bolove u leđima i grčenje prstiju lijeve ruke i bolove u trtici i peckanje očiju i bol u ušnim školjkama i šta sve ne pa si nastojim razriješiti te probleme s periferijom - lakše je promijenit periferiju nego promijeniti sebe. Otkako imam dobru periferiju i dobar razmještaj iste problemi mi se ne javljaju. Šta ću, osjetljiv sam.

Twitter: @191x7
16 godina
odjavljen
offline
Re: Das Keyboard 4
191x7 kaže...

Svi smo različiti. Ja sam već imao i inflamaciju karpalnog tunela i ukočen vrat i bolove u leđima i grčenje prstiju lijeve ruke i bolove u trtici i peckanje očiju i bol u ušnim školjkama i šta sve ne pa si nastojim razriješiti te probleme s periferijom - lakše je promijenit periferiju nego promijeniti sebe. Otkako imam dobru periferiju i dobar razmještaj iste problemi mi se ne javljaju. Šta ću, osjetljiv sam.

 

A šta ćeš kad se zaposliš? Uvjetovat ćeš poslodavcu to sve ili ćeš nositi svoje od kuće?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
Friday kaže...

 

A šta ćeš kad se zaposliš? Uvjetovat ćeš poslodavcu to sve ili ćeš nositi svoje od kuće?

Na poslu ću raditi. A ako taj posao bude tražio puno tipkanja, ta prilagoditi ću radne uvjete sebi (svoju tipkovnicu, svoj miš, svoju podlogu, ...), poslodavcima ne smeta sve dok nije iz njihovog džepa.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
Friday kaže...
zbuzanic kaže...

Cherry tipkovnice, dok ih je bilo samo njih sam uzimao u nekadasnjem Kingu/Msanu... najbolji omjer cijene i kvalitete za tipkovnicu ikad. Sad trošim vulgaris logitech, bitno mi je da su tipke velike i da je tipkovnica velika da ne griješim kad tipkam, ali i te imaju problema prihvaćaju max 4 tipke odjednom :/

 

Onda ti treba PS/2 tipkovnica, USB su ograničene po tom pitanju. Ne znam koja je pozadina problema i tehničko objašnjenje ali iz nekog razloga ne mogu primiti puno pritisnutih tipki odjednom.

To nema veze sa interface-om, već sa samim načinom izrade kontaktne podloge ispod tipaka. Pri tome je bitno i koje tipke su pritisnute (može se desiti da zaglupiš kontroler već sa dvije tipke). U zadnje vrijeme skuplje tipkovnice imaju mogućnost registracije do 6 tipaka + ožičenje je takvo da najčešće korištene kombinacije (uglavnom "gejmerske") stvarno i možeš stisnuti odjednom.

Ali .. nekome tko koristi tipkovnicu za pisanje, istovremeno stiskanje više od 3 tipke ne znam čemu bi poslužilo.

Mali test: dok ste u notepadu (ili bilo čemu gdje se piše tekst) istovremeno stisnite tipke WSD (tj wsd). :)

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
191x7 kaže...
Friday kaže...

 

A šta ćeš kad se zaposliš? Uvjetovat ćeš poslodavcu to sve ili ćeš nositi svoje od kuće?

Na poslu ću raditi. A ako taj posao bude tražio puno tipkanja, ta prilagoditi ću radne uvjete sebi (svoju tipkovnicu, svoj miš, svoju podlogu, ...), poslodavcima ne smeta sve dok nije iz njihovog džepa.

lijepi planovi, no kako si krenuo ovako ćeš u pemziju prije nego što i počneš raditi  {#}

 

edit: sad vidim datum, no jel si počeo raditi ili još planiraš

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 14:19 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
picajzla0707 kaže...

lijepi planovi, no kako si krenuo ovako ćeš u pemziju prije nego što i počneš raditi  {#}

 

edit: sad vidim datum, no jel si počeo raditi ili još planiraš

jbg. moja greška da iskapam zombi threadove. nisam gledao datum.

mea culpa.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
Zura kaže...
picajzla0707 kaže...

lijepi planovi, no kako si krenuo ovako ćeš u pemziju prije nego što i počneš raditi  {#}

 

edit: sad vidim datum, no jel si počeo raditi ili još planiraš

jbg. moja greška da iskapam zombi threadove. nisam gledao datum.

mea culpa.

tako je kriv si, sad si i mene navuko 

tri očenaša i pet zdravomarija

6 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 15:43 (H.Lo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Das Keyboard 4
C3c1l kaže...

Nemora biti od 10k kuna ali slazem se da mora biti kvalitetna jer nakon 8 sati u stolici iz pevca kao da su te dobro pretukli.

Ovo sa tipkovnicama od soma kuna je za mene cista debilana, ali na kraju ipak svaka budala ima svoje veselje :)

 

ps. upisi herman miller, mozda shvatis zasto stolica kosta 6k

 

Znam da nekoliko godina kasnim s odgovorom ali....

Prije 15 i više godina kupio sam skupu PS/2 tipkovnicu, jednu od onih koje nazivaš debilanama.

Svaka tipka je zasebni mehanički prekidač.

Ima klik koji se čuje.

U međuvremenu sam prestao živjeti sam jer se uselila cura.

Njoj je smetala buka od tipkovnice, pa sam kupio jednu od jeftinih tipa 100 i nešto kuna, ali tihu.

Pa kad se poderala, kupio sam sljedeću. Pa kad se poderala sljedeću.

Ne igram igrice nego kodiram, tako da mi je tipkovnica non-stop u upotrebi.

I da skratim priču, tih jeftinih sam za 6 godina zajedičkog života poderao valjda 3-4 komada.

Ona PS/2 je stajala zapakirana.

Kako je bivša odselila, tako je jeftilenka otišla u smeće, a u upotrebu je opet ušla PS/2.

To je bilo 2009 godine. I evo je dan danas radi kao nova.

Slova nisu isprintana, nego su izlivena iz crne plastike koja izvire iz sredine tipke koja je bijela.

Neke tipke imaju ulegnuća od puno korištenja, ali se slova i dalje vide.

Pa si ti računaj - 15 godina jednu od 1000 kuna ili 20 onih po 100 kuna...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 15:44 (H.Lo).
11 godina
offline
Re: Das Keyboard 4
H.Lo kaže...

Pa si ti računaj - 15 godina jednu od 1000 kuna ili 20 onih po 100 kuna...

 slaba ti je računica, moj susjed ima tipkovnicu od 70 kuna već dobrih 6-7 godina i još ne posustaje 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice