DeepMind protiv čovjeka, 1:0

poruka: 11
|
čitano: 2.070
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DeepMind protiv čovjeka, 1:0".
DeepMind protiv čovjeka, 1:0

Za razliku od deep blue racunala (pobijedilo kasparova u sahu)koje je za svoju inteligenciju koristilo nesto izmjenjenu verziju brute force metode, ovdje se radi o prvom pravom obliku prave inteligencije gdje racunalo doista ući i razmišlja na nacin slican ljudima. Zbog specifičnosti GO igre, brute force metoda nije moguća budući da je broj mogucih kombinacija veci od broja atoma u mjerljivom svemiru.

 

inzenjeri koji rade na softveru vec su naveli da imsju probleme u razvoju budući da jako mali broj njih moze razumjeti kako bi se softver za tzv. Duboko razmišljanje mogao razvijati. Ocito niti blizu onoj IF-Then-Else metodi. Nesto posve novo i dosad neistraženo podrucje.

 

nesto su najavljivali da ga zele iskoristiti i u medicinske svrhe u budućnosti, traženje lijekova protiv raznih oblika bolesti isl.

 

 

bravo za google, iako su oni taj softver kupili od druge firme. Tj. Kupili su tu firmu i njene zaposlenike 

Moj PC  
12 0 hvala 6
8 godina
odjavljen
offline
DeepMind protiv čovjeka, 1:0

I bolje da su kupili jer niko nema resurse i volje  da ih ulozi u ovako nesto...

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
Torent kaže...

I bolje da su kupili jer niko nema resurse i volje  da ih ulozi u ovako nesto...

 

Ne vidiš ništa proturječno u svojoj izjavi?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
segregator kaže...
Torent kaže...

I bolje da su kupili jer niko nema resurse i volje  da ih ulozi u ovako nesto...

 

Ne vidiš ništa proturječno u svojoj izjavi?

 a koja danas firma ima love i volje da ulezi u nesto ste nece nikad mozda donijeti dobit?

 

pa sve ide na cheesburgere sa pljeskom od gmo soje i sirom od uljane repice.. dobit se ulaze u reklamu i manji dio u istrazivanje.. samo muzi dok ide filozofija..

 

ili je to samo moja sklonost komunistickom razmisljanju..

8 godina
neaktivan
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
Ovo zvuči totalno nevjerovatno, s obzirom da se igra GO za razliku od šaha oslanja na intuiciju, kada je u pitanju odluka o sljedećem potezu... Dolaze nam zanimljiva vremena... :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DeepMind protiv čovjeka, 1:0

dječak je podcijenio protivnika (v. pod Lao-Ce, 6. st. pr. n. e.) i opla! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
phnx kaže...
segregator kaže...
Torent kaže...

I bolje da su kupili jer niko nema resurse i volje  da ih ulozi u ovako nesto...

 

Ne vidiš ništa proturječno u svojoj izjavi?

 a koja danas firma ima love i volje da ulezi u nesto ste nece nikad mozda donijeti dobit?

 

pa sve ide na cheesburgere sa pljeskom od gmo soje i sirom od uljane repice.. dobit se ulaze u reklamu i manji dio u istrazivanje.. samo muzi dok ide filozofija..

 

ili je to samo moja sklonost komunistickom razmisljanju..

 

Pa netko ipak JEST uložio novac, vrijeme i resurse da to napravi, a nakon  toga je Google uložio novce

da to kupi, pa sad troši resurse i vrijeme na daljnji razvoj, tako da ima hrpa proturječnosti u vrlo

kratkoj rečenici ;)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0

Ocigledno me nisi shvatio. Nije da niko nema novca i volje nego nema TOLIKO novca i volje da ga ulozi u tako nesto...

16 godina
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
Torent kaže...

Ocigledno me nisi shvatio. Nije da niko nema novca i volje nego nema TOLIKO novca i volje da ga ulozi u tako nesto...

 

Ako nitko nema TOLIKO novca i volje, kako je onda stvar uopće nastala???

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0

Ti se pravis glup ili...? Ko ima novca koliko i google i da ga ulaze u ovakve stvari???? Apple ima i ulaze u patentiranja budalastina i tuzakanja recimo...

16 godina
offline
Re: DeepMind protiv čovjeka, 1:0
Torent kaže...

Ti se pravis glup ili...? Ko ima novca koliko i google i da ga ulaze u ovakve stvari???? Apple ima i ulaze u patentiranja budalastina i tuzakanja recimo...

 

Mislim da se ti praviš glup, al dobro, nije tema tvoja glupost.

 

U AI inače ulažu apsolutno svi veliki igrači:

 

http://www.ibm.com/smarterplanet/us/en/ibmwatson/

 

http://www.wsj.com/articles/apple-buys-artificial-intelligence-startup-emotient-1452188715

 

http://www.popsci.com/amazon-echo-first-artificial-intelligence-youll-want-home

 

https://research.facebook.com/ai

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice