Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

poruka: 310
|
čitano: 34.497
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom ".
16 godina
neaktivan
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Zechina kaže...
Syke kaže...
Zechina kaže...
Syke kaže...
Zechina kaže...

A kako bi ti prebacivao bez interneta podatke? (pročitaj što sam napisao). Za prebacit fucking obični MP3 moraš imati iTunes, i ako ti nije kupljen preko App Storea, možeš ga prebaciti ali ne i puštati na iPhoneu (osim ako nije jailbrakean). Svoju aplikaciju sam sebi ne možeš ni sa iTunes, osim ako nemaš prethodno otvoren račun na App Store 100$.
Jbt, klinac u osnovnoj si može svoju Scratch (!) aplikaciju sa Raspberry Pi (!) sam prebaciti na Android/ChromeBook - A ti ne možeš svoju na iPhone ni sa PC niti s ičega. Ako ne pljuneš stotku, i još ti se Apple mora smilovati.

 

O čemu ti melješ? Mp3 svaki uredno prebacim na iPhone i iPhone ga svira... a niti jedan nije kupljen preko iTunesa jer Apple Music kod nas ne radi...

 Nisam pratio novosti u iReligiji, moguće je da ste dobili zrnce slobode. Ovo ljeto su mi se žalili juniori da im mp3 ne rade, jer ga se mora prebaciti preko iTunes, inače ne radi.
Odgovori ti meni: mogu li ti ja sad odmah prebaciti preko bluetootha na tvoj iPhone svoj mp3 sa svog Androida, bezuvjetno? (preko sd kartice sigurno ne mogu jer vam je zabranjena)
Za aplikacije smo već utvrdili: taj sport bi te koštao minimalno 99$ godišnje. (usporedbe radi, vlastitu/bilo koju aplikaciju na Androidu mogu preuzeti besplatno, a ako baš želim preko Google Play, koštat će 25$ jednokratno, zauvijek).

  

Ne, školu sam davno završio pa me ne rajca prebacivanje slika i appova preko BTa. Dobro da mi nisi IC još spomenuo... 

 

Ako si developer možeš preko Xcodea prebaciti app na iphone, ne moraš plaćati za to. Pošto si se na to prije x postova referirao...

 

Ubuduće prati malo da ne prosipaš "mudrosti" po forumu.

 Nevjerojatna zadojenost: dobiš x argumenata zašto je solidan uređaj neisplativ - jer je preskup i previše zatvoren - a ti onda odabireš nešto na što sam se ja "prije x postova referirao".
Čuj ovo: "ako si developer..." Znači, sad ja moram biti developer (i kupiti Mac btw) da bi si sa svog telefona na svoj telefon mogao prebaciti vlastitu muziku, aplikacije...?
Za ovo ne moraš biti "developer":

sada i ovdje (s mobitela npr), u Pythonu online, besplatno, iskopiraš si ili napišeš skripticu koja ti treba, pretvoriš u Android aplikaciju i - koristiš na svakom pametnofonu (osim iPhonea).

Možeš je i javno hostati free online ako želiš, uvijek ti je dostupna: i ako je na tvom privatnom cloud driveu, bilo kojem uređaju, usb sticku, sd kartici... bilo gdje.
Developer? Danas to svako dijete može, besplatno - ako ne koristi iUređaj: ^ Ovo npr može koristiti ovdje online, na Macu (!), Windowsima, Linuxu, Raspbery Pi, Androidu, bilo kojem smart TV... svugdje, samo na iPhone ne - ako to ne plati.
Chromebook je najprodavanije računalo u Americi (Android mob i gadgete ne računam): od ove godine svaki će moći "nativno" podržavati Android aplikacije - kojih ima više od 3 milijuna samo u Google Play store. Možeš li te podatke povezati? Tebi su sve te stvari nedostupne. Džaba ti NFC, BT kad ti ga nije dopušteno koristiti. Taman da možeš koristiti USB2GO (za usb stick), SD card, dualsim... nije ti to dopušteno koristiti kao ostalima. I plati još $1000 da bi ti se animirano govance smijalo u facu.

 

 

Nitko nije napisao da moraš imati mac za prebacivanje muzike... dalje ne i jer vidim da ti čitanje s razumjevanjem predstavlja problem.

13 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

cijena novih ajfona je sasvim u redu ... ali cijena nove tipkovnice je stvarno pretjerana. danas krenuo da ću uzet novu ... 1300 kn za tipkovnicu, ona jeftinija je samo 900, nema ni num tab. E to je stvarno pretjerano ... e to ne dam! :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

:)

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Syke kaže...

Nitko nije napisao da moraš imati mac za prebacivanje muzike... dalje ne i jer vidim da ti čitanje s razumjevanjem predstavlja problem.

 

Cherry picking... as always.

edit: or Apple picking @your case.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 11:33 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
overhaul kaže...
Feudalac kaže...
Odgovoreno ti je samo ti ne kužiš suptilne stvari. Treba te opaliti nekoliko puta po glavi kao i svakog tipičnog bosanca da ti uđe. Pa da ti velim direktno - uvodi ga da neinformiranih budalama uzme dodatne pare. Isto tako, čudio si se kako je moguće s punjačem za iPad brže puniti dosadašnje modele... moguće je jer specifikacija USB-a i Light kabela dopusta 1,6 ampera i taj se jači punjač i do sada nudio kao dodatna oprema pazi sad ovo - za iPhone. S tim punjačem je iPhone imao ne samo u minut jednako trajanje punjenja kao i najljući konkurent već najkraće vrijeme uopće. Sad je eto i službeno spomenuto samo iz razloga sto je uz osmicu moguće koristiti neapple bežične punjače kojih ima raznih snaga pa je sve nacrtano i za zadnju budalu da ne bi bilo eto nismo znali. Dovoljno jasno za tvoj slabo korišteni mozgić?

 Ček ček... ono ti nije bio tipfeler, ti stvarno to tvrdiš??? Ajme koje alternativne činjenice, da ti pamet zatrokira. brkaš usput i WC sa QC.
Dakle ja svoj iphone onda krivo punim kad mu treba 3 puta više vremena (posebno za nadopunu, gdje samsung sa defaultnim adaptive fast chargerom roka na 75% u roku dok se spremim za odlazak na posao)? 
Ovaj set s kojim iphone dođe, to onda nevalja? Treba odmah kupovati drugi da bi se brže punio? Pa punim ga ja i sa ipad chargerom, ali ne vidim razliku. Bit će da krivo držim charger.
I sad su to službeno uveli, kažeš, da Neinformiranim budalama uzmu dodatne pare" a inače stalno imali najbrže punjenje u ovom kvadrantu galaksije? Javi se Trumpu ili barem Alex Jonesu, trebaju ovakve definitivno.

 da, djelomična nadopuna kod skoro prazne baterije je znatno brža, to je točno. međutim, ti si kao i torent vrlo površan u čitanju - ako pogledaš moj prvi post na temu komparacije vremena punjenja, vidjet ćeš da sam se referirao na potpuno punjenje koje ti izgleda ovako:

iphone 6s - 1,94

iphone 7 - 2,08

galaxy s8 - 1,95

p10 - 2,24 sata

itd itb

 

uglavnom, od potpuno praznog do potpuno napunjenog mobitela iphone je sa svojim serijskim punjačem jedan od najbržih, ostajem pri izjavi i potvrđujem s podacima respektabilne institucije.

 

galaxyu treba 40 minuta do 50%, 70 minuta do 75-80 posto. ako mobitel trebaš da odeš na posao i da te nema cijeli dan, treba ga puniti oko sat vremena a to su već sheme i dileme, u mom slučaju nabavio šroteks kabel za 1USD i ostavio ga na poslu pa uopće ne mislim o ovakvim bedastoćama koje se zalome jednom u par tjedana. Život može biti bezbrižan uz malo pripreme.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Iphone 6s - 1750mAh
Iphone 7 - 1960mAh
Galaxy s8 - 3000mAh
P10 - 3200mAh

Iphone skoro duplo manju bateriju puni skoro jednako brzo kao i Samsung duplo veću. Mislim da ipak identičnu količinu Samsung napuni brže nego iPhone.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Pusti ga kraj. Za njega samo iphone postoji i on samo vidi ono sto njemu odgovara ;) 

Evo meni nanexus 6p za 40 minuta 75% al ne on gleda od 0 do 100% za sta qc i nije bitan....

Svi u reklamama ukljucujuci i apple za koliko se napuni do 50% ili koliko napuni za 30 min i sl. Tome qc sluzi. Ali ne. Iship samo gleda ono sto njemu odgovara.... Evo sad niko ne prica o amoled ekranima i tacnosti boja i sl jer je ocito da se apple priklonio trendu kao i bezzeless ekranima, qc, bezicnom punjenju i sl... Jos samo cekamo to famozno prepoznavanje lica da vide koliko je to neprakticnije i sporije od otiska prsta koji je odjednom bezbveze a do juce je bilo najbolje najbrze najsigurnije naj bla bla me me....

 

Vidi koja ekipa ga tuce u brzini punjenja ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 20:51 (Torent).
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Antoniio22 kaže...
Iphone 6s - 1750mAh
Iphone 7 - 1960mAh
Galaxy s8 - 3000mAh
P10 - 3200mAh

Iphone skoro duplo manju bateriju puni skoro jednako brzo kao i Samsung duplo veću. Mislim da ipak identičnu količinu Samsung napuni brže nego iPhone.

 Kakve veze ima kolika je baterija unutra, koliko rama ima i slično?

Ovo je problem Samsunga i ostalih android uređaja - moraju nakrkati 25 jezgri, terabajt rama, bateriju kao nuklearku da bi uopće došli blizu iphoneu. danas ga izvadim iz futrole i ne mogu se naviknuti koliko je tanak i lagan. A zvijer :))

 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Pusti ga kraj. Za njega samo iphone postoji i on samo vidi ono sto njemu odgovara ;) 

Evo meni nanexus 6p za 40 minuta 75% al ne on gleda od 0 do 100% za sta qc i nije bitan....

Svi u reklamama ukljucujuci i apple za koliko se napuni do 50% ili koliko napuni za 30 min i sl. Tome qc sluzi. Ali ne. Iship samo gleda ono sto njemu odgovara.... Evo sad niko ne prica o amoled ekranima i tacnosti boja i sl jer je ocito da se apple priklonio trendu kao i bezzeless ekranima, qc, bezicnom punjenju i sl... Jos samo cekamo to famozno prepoznavanje lica da vide koliko je to neprakticnije i sporije od otiska prsta koji je odjednom bezbveze a do juce je bilo najbolje najbrze najsigurnije naj bla bla me me....

 

Vidi koja ekipa ga tuce u brzini punjenja ;)

 Koliko ja vidim za Mate 9 su stavili sat i pol, a druge malo pouzdanije stranice kažu preko 2 sata. GSM arena u testu 144 minute, dakle skoro dva i pol sata, anand 2h 5min.

I ktome imaju još goru tehnologiju nego bilo tko drugi - apple barem podržava standardni usb i usb-PD pa ga možeš prikačiti na bilo čiji punjač, a ovaj kod matea radi samo s njihovim specijalcem i točka.

 

sve u svemu, jadan ti je pokušaj argumentiranja.

 

Edit: bockanje - vidim da koristiš nexus 6p koji je jedan od najlošijih high end telefona po trajanju baterije. i još dolazi s nestandardnim kablom pa moraš nosati sa sobom i svoj punjač ili adapter na kabelu ili posebni kabel koji moraš dokupiti. majko mila, i meni trkeljaš o nestandardnim apple priključcima... ja se uštekam i bilo koji usb i puni se...

 

a još kako ti laže nexus, pazi ovo:

What is worrying is that the battery charge indicator is extremely inaccurate at high charge levels. The device reports 100% much earlier than other devices. In fact there’s still over 2W of power coming into the battery as it reports being fully charged. This goes on for another 40 minutes, representing an actually significant amount of energy representing about 7% of the battery’s true capacity. As such, the Nexus 6P doesn’t receive a good grade in the charge time metric due to its misleading charging indicator behaviour.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 22:00 (Feudalac).
7 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

U ovoj situaciji je feudalac u pravu.

Punjenje baterije se razmatra u omjeru vremena i kapaciteta.

Tako da npr. nema nikakve veze kaj baterija ima duplo veći kapacitet, jer ako se neka baterija puni jedan sat onda je to charge rate od 1C, ako se puni dva sata onda je 0,5 C.

Kapacitet baterije ne igra ulogu, i baterija većeg kapaciteta treba samo jači "punjač" da bi se punila jednakom brzinom.

To isključivo ovisi o kemiji baterije.

Očito su ove sve predviđene za 0,5 C kad se sve pune oko dva sata.

I to je logično, jer je to idealni balans između volumnog kapaciteta i brzine punjenja.

Druga stvar su one baterije koje se mogu puniti 1C brzinom, ali ne možete uspoređivat kruške i jabuke.

Idealno bi bilo da baterija ima ogromni charge rate i ogromni kapacitet u odnosu na volumen, ali nikak ne možeš imat ovce i novce...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 13:52 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Po pitanju baterije, to je točno. Ali, ta struja mora proći i kroz komponente mobitela, pa i oni moraju biti ispravno dimenzionirani.

 

Što se tiče korisničkog iskustva, tu je jedino bitno omjer vremena na punjaču i vremena bez punjača. Mobitel s manjom baterijom će se sporije puniti i manje moći izdržati nakon 10 minuta brzog punjenja. Mene kao korisnika ne zanimaju razlozi.

 

Još kad se sjetim onih koji su Apple opravdavali u vrijeme kad je neizmjenjiva baterija bila iznimka, a ne pravilo, pa su govorili da se tako bolje iskoristi prostor, baterija može biit veća, a Apple je vodeći u guranju što većih baterija u što manje uređaje...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Slažem se u potpunosti.

To i je razlog zašto sam kupio baš Xiaomija.

Jednom u 50-ak sati se sjetim stavit ga na punjenje, i makar mu treba preko 2 i pol sata od 0 do 100%, već s 30% pri prilično žestokoj upotrebi ja mogu izgurat skoro cijeli dan.

A kaj se Applea tiče, fakat nema smisla, pogotovo kad pogledam ukupne gabarite njihovih mobitela.

Očekivano bi bilo da bar ima približno isti kapacitet baterije, ali ne, nego ima uz znatno veće dimenzije puno manju bateriju (35% manju).

Jednostavno ne kužim....

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8131&idPhone2=8580

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 15:16 (fer-de-lance).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

A ja opet ne razmisljam o punjenju. Potpuno mi je svejedno napunio ga kuci ili na poslu. N aposlu koristim brzi punjac koji ga napuni za 30 minuta dovoljno da mi izdrzi do popodne kad sam vec kuci i stavim ga na dock.... Nikad nisam rekao zasto mi je losa baterija jer mi je brzi punjac extra dobra stvar. Preko noci mi je svejedno koliko dugo se puni... 

7 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Ma sve 5.

Meni je puno lakše i praktičnije ovak.

Rađe imam veću bateriju pa mogu birat kad ću ju punit, i onda lijepo na večer stavim da se puni, obični svaki drugi dan.

Od kad sam kupio mobitel u 7. mjesecu samo mi se jednom ugasio zbog prazne baterije, a to je komfor koji brzo punjenje par puta dnevno ne može nikako zamijeniti.

Btw, šteta kaj na ovom Xiaomiju nisu stavili mogućnost fast chargea, budući Snapdragon 625 podržava to, ali navodno nemaju dogovor oko licenciranja s Qualcommom.

Nije da mi fali, ali bi bilo ok, možda nekad zatreba.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

JA nisam puno na terenu pa mi to ne predstavlja problem. Upravo u tome je snaga andorida. Imas izbor da kupis uredjaj koji odgovara tvojim potrebama....

 

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Bas zato sto nisi na terenu brzo punjenje ti je u osnovi nepotrebno.
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
fer-de-lance kaže...

Slažem se u potpunosti.

To i je razlog zašto sam kupio baš Xiaomija.

Jednom u 50-ak sati se sjetim stavit ga na punjenje, i makar mu treba preko 2 i pol sata od 0 do 100%, već s 30% pri prilično žestokoj upotrebi ja mogu izgurat skoro cijeli dan.

A kaj se Applea tiče, fakat nema smisla, pogotovo kad pogledam ukupne gabarite njihovih mobitela.

Očekivano bi bilo da bar ima približno isti kapacitet baterije, ali ne, nego ima uz znatno veće dimenzije puno manju bateriju (35% manju).

Jednostavno ne kužim....

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8131&idPhone2=8580

 Ne kužiš zato jer gledaš s tehničke a ne trgovačke strane.

Nezamjenljivost i mali kapacitet za cilj imaju potaknuti kupca na kupovinu novog uređaja. Tvoj mobitel će za 2 godine kada mu kapacitet (teoretiziram) opadne na 50% i dalje biti upotrebljiva naprava dok Apple to neće i kupac Applea (ili Samsunga jer u i oni stvorili bazu kupaca koju mogu jebati u zdrav mozak) će kupiti novi uređaj. S obzirom da u protekle 3 godine niti jedan proizvođač nije ponudi feature zbog kojeg bi poželio kupiti novi mobitel onda ide ona priča s mrkvom i šibom. Ako te ne može natjerati mrkvom, tu je uvijek šiba.

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ne stoji ti logika. Ako jedan uređaj ima 4000 Ah i s tim može dati 10 sati gledanja videa, a drugi s 2000 daje isto trajanje, onda je i 10 minuta brzog punjenja ekvivalentno. Jer kao sto ti je fer se lance napisao, baterije se pune 0,5 ili 1C strujom i nevažno koliko je to ukupno dok je ekvivalentno praznjenje
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Tvoje rezoniranje s malom baterijom i brzom zamjenom uređaja ti ne drži vodu jer je vani trenutno oko 800 milijuna aktivnih iPhonea a obzirom da ih se godišnje prodaje četvrtinu toga to jest oko 200 miliona znaci da ih je barem 400 miliona starijih od dvije godine ili polovica svih aktivnih. Meni petica stara pet godina još uvijek radi i ne mislim je bacati sve dok se ne razbije a ni to ne ide lako obzirom šta je sve prezivjela
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ne stoji ti logika. Ako jedan uređaj ima 4000 Ah i s tim može dati 10 sati gledanja videa, a drugi s 2000 daje isto trajanje, onda je i 10 minuta brzog punjenja ekvivalentno. Jer kao sto ti je fer se lance napisao, baterije se pune 0,5 ili 1C strujom i nevažno koliko je to ukupno dok je ekvivalentno praznjenje

 Jel se ti praviš blesav ili stvarno stvarno prirodno takav? Imaš milijun usporedbi na netu koje dokazuju da S8 ne samo da ima apsolutno duže trajanje baterije pri gledanju videa nego ima i relativno tj. da po 1mAh ima duže trajanje od iPhone7 po 1mAh. I uz sve to se S8 (82min-100%) brže puni od iPhone 7 (122min-100%). 

No s korisničke strane to je nebitno. Korisniku je bitno koliko mu traje baterija i koliko brzo se puni. Ovdje imamo mobitel kojem baterija traje trećinu duže a puni se trećinu kraće i sada spominjati koliko koji ima mAh a koliko mu punjač ima A je glupo, pogotovo ako i po tom pitanju tvoja strana gubi.

 

Uostalom, evo što si ti na ovoj stranici napisao: Kakve veze ima kolika je baterija unutra, koliko rama ima i slično? - i to je točno. Bitno je trajanje baterije i brzina punjenja.

 

 

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ja stvarno ne znam zašto si se zapjenio oko videa - to je bio samo primjer kojim sam htio reci da je nebitno koji je kapacitet ako izdrži jednako dugo. A vidio si da mi je bas to namjera... malo smo osjetljivi danas?
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ja stvarno ne znam zašto si se zapjenio oko videa - to je bio samo primjer kojim sam htio reci da je nebitno koji je kapacitet ako izdrži jednako dugo. A vidio si da mi je bas to namjera... malo smo osjetljivi danas?

 Nisam se ja zapjenio oko videa nego si ti napisao kako s iPhoneom možeš gledati video jednako dugo kao na nekom uređaju s većom baterijom što je samo još jedna neistina. U vrijeme iPhone4S-Galaxy S3 to je bilo tako. Danas, ni blizu. 

Da ne bi ispalo kako ja ovdje zastupam Samsung, cigani su u S8 stavili manju bateriju nego što je bila u S7 Edge. Da je u pitanju Apple, ovca bi našla sto opravdanih tehničkih razloga, okrivila sve i svakoga (kao što ti za napuhivanje iPhoneovih baterija kriviš Samsung) pa čak i sebe, samo ne Apple. Sve te firme pokušavaju na razne načine izvući novac od kupaca ali Apple doslovno svoje stado jebe u zdrav(?) mozak a oni traže još. 

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ja to uopće nisam napisao. Nigdje nisam spomenuo iPhone ni bilo koju drugu marku, nisam koristio nikakve specifične brojke već okrugle iznose i duple omjere samo da oslikan koliko ti je rezoniranje nelogično. Ali nisam se trebao ni truditi, već to mi je trebalo biti dokaz da ti ukazivanje na logičku grešku neće nimalo pomoći. Po starom običaju, ako čovjek navija za android a se...E po iphoneu, ocekuj da mu logika, koncentracija i informiranost nisu jače strane
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ja to uopće nisam napisao. Nigdje nisam spomenuo iPhone ni bilo koju drugu marku, nisam koristio nikakve specifične brojke već okrugle iznose i duple omjere samo da oslikan koliko ti je rezoniranje nelogično. Ali nisam se trebao ni truditi, već to mi je trebalo biti dokaz da ti ukazivanje na logičku grešku neće nimalo pomoći. Po starom običaju, ako čovjek navija za android a se...E po iphoneu, ocekuj da mu logika, koncentracija i informiranost nisu jače strane

Istina, nisi napisao izričito da ciljaš na Apple, ali si odgovorio meni na moj post o tome kako je bitna stavka koliko korisnik dobije korištenja u odnosu vrijeme na punjaču, a u kontekstu usporedbe iPhoneove veličine baterije i brzine punjenja s flagship Androidima.

 

Dakle, ako nisi govorio o iPhoneu, onda si išao pokazati koliko mi je rezoniranje nelogično, ali ničim to zapravo nisi ni pokazao jer si iznio jednu hipotetsku situaciju koja u praksi nije uočena?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Kontekst je taj ali mi nije bila namjera uspoređivati trajanje reprodukcije videa konkretno. To je samo jedna od stvari za koju se mobitel koristi, ja npr telefon koristim prvenstveno za internet a tu s8 iako ima za skoro pola veću bateriju ima lošiji skor od iPhonea. Pa netko sluša muziku prvenstveno i onda mu je to bitna stavka i tako redom. Uglavnom, svatko od nas ima svoj način uporabe i svaki od nas će imati drugačiji rezultat na kraju dana a napamet pričati o vatsatima baterije odvojeno od satnice koju ostvarujemo s tom baterijom u tom uređaju je besmisleno.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Zna se o čemu potrošnja ovisi - neke stvari su čista fizika, a ostale mogu donijeti neka poboljšanja, međutim, toliko da kompenzira 20% razlike u bateriji, teško bez uštede na drugim mjestima (tipa manji ekran, usporen rad i slično).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
fer-de-lance kaže...

..., ali ne možete uspoređivat kruške i jabuke.

..., ali nikak ne možeš imat ovce i novce...

 od krušakah se prdi, od jabuka (iNoise) ne. prodaš pola jata ovaca i imaš oboje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
MrBlc kaže...

Zna se o čemu potrošnja ovisi - neke stvari su čista fizika, a ostale mogu donijeti neka poboljšanja, međutim, toliko da kompenzira 20% razlike u bateriji, teško bez uštede na drugim mjestima (tipa manji ekran, usporen rad i slično).

 to je puno kompliciranije. ugrubo, dva najveća potrošača su soc i ekran. Samsung u zadnje otprilike dvije generacije ima odličan ekran koji je štedljiviji od usporedivog LCD-a na istoj rezoluciji, a posebno kod prosječno tamnijih sadržaja kao što su fotke i filmovi. S druge strane, kada radi u qhd načinu znatno brže guta bateriju pa je taj mod po defaultu isključen, sučelje OS-a se, koliko znam, uvijek renderira na hd rezoluciji. kad smo kod rendera i cpu-a, nikome se ne isplati raditi čipove kakve radi apple - oni su problemu pristupili stavljanjem više izvršnih jedinica koje paralelno rade na relativno manjem radnom taktu tako da se po jednoj jezgri postiže znatno veći IPC. Samsung niti bilo tko drugi pa čak ni svi zajedno ne prodaju toliko highend telefona kao sam Apple prodaje pa su njihovi čipovi manji, uz manje optimizacija stoga su prisiljeni podizati radni takt i napon a tu omjer potrošnje po izvršenoj instrukciji nije linearan već kvadratičan (S835 ima 72mm2, a a11 87 mm2 ili 21% više). Kad ih staviš zajedno, recimo iphone plus (zbog FHD rezolucije) i samsung koji staviš u FHD rezoluciju pa kreneš surfati internetom gdje je većina stranica s bijelom pozadinom i crnim slovima, naštimaš istu razinu osvjetljenja - samsung s većom baterijom izdrži isto vrijeme, a iphone 7 i 7plus gotovo da se ne razlikuju iako plus model ima 3x više piksela za renderiratii i puno veću bateriju. Pomaže i uska veza hardvera i softvera, način na koji je apple optimizirao korištenje memorije im omogućava da koriste 2 ili 3 umjesto 4 gige rama što također smanjuje potrošnju, dodatni koprocesori itd.

 

Kad se slegnu rezultati testiranja novih osmica i x modela, bit će moguće napraviti direktnije usporedbe, ali svakako su u takvoj tržišnoj poziciji da na bilo koji problem mogu baciti neograničenu količinu resursa. Pa vidi npr - stavljanjem ekrana preko cijele prednje površine gubi se mjesto za senzor otiska prsta. svi su to riješili prostim prebacivanjem senzora odostraga dok je apple na to bacio par godina i vjerojatno milijardu dolara kako bi napravio još bolje i praktičnije rješenje.

 

 

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Kako faceid moze biti prakticinije rjesenje? Da teoretski radi idealno....? Sa otiskom prsta telefon ti je otkljucan jos u dzepu a ovako ga moras dici ispred lica ma kako to dobro radilo....

 

Kad ces shvatiti da je to isforsiran potez applea da psotigne veliki ekran a da ne lici na sve druge high end andoride. Nema nista novo pa su morali nesto prodati pod novo....

Samo fanbojevi bez ikakvog kritickog pogleda i koji tiltuje kad vidi jabuku moze izvaliti ovako nesto. I to na nevidjeno.....

Pogledaj testove na youtubu. Brzina cpua se i ne vidi prakticno, brzo punjenje koje to nije bezicno punjenje punoi sporije od konkurencije, ios11 pun bugova kao i obicno pa se izdaju zakrpa na zakrpu....Da ce prodaja ici ici ce naravno ejr je skup i kupci nemaju nikakakav kriticki odnos kome pare daju...Sto je ok ali brate na nevidjeno lupiti ovakvu glupost.....

 


Evo da ti olaksam. Koji konkretan problem faceid rjesava? Otisak prsta se prihvata na sudu i koliko ja znam nije zabiljezen slucaj probijanja....

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 21:10 (Torent).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice