Detaljnije o Galaxyju S6

poruka: 19
|
čitano: 3.715
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Detaljnije o Galaxyju S6".
11 godina
neaktivan
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

QHD i 2.550 mAh mi nikako ne zvuči dobro... trenutno imam FHD i 3000 mAh i to je jedva dovoljno da ti izdrži dan ako koristiš telefon.

Osim ako procesor drastično manje ne troši već u startu je telefon užas.

 
11 1 hvala 0
13 godina
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

Samim čitanjem zvuči dosta impresivno, ali mislim da je realnost puno prizemnija (jer ako nije, i ovaj uređaj će koštati 9000+ kn kao iphone...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
bubimir5 kaže...

QHD i 2.550 mAh mi nikako ne zvuči dobro... trenutno imam FHD i 3000 mAh i to je jedva dovoljno da ti izdrži dan ako koristiš telefon.

Osim ako procesor drastično manje ne troši već u startu je telefon užas.

 mislim da sama rezolucija nema veze s potrošnjom baterije. Veći je problem velik ekran i pozadinsko osvjetljenje, to najviše ždere bateriju. Inače mi se dizajn jako sviđa, samo se bojim da će cijena biti paprena...

16 godina
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

Možemo li očekivati hrpu bloatwarea i stavljanja Custom ROM-a kako bi mobitel bio brži ?

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

Imam filing da ce ovaj Samsung pay biti veci fejl od Chat On-a.

 

Jos jedna nepotrebna stvar kojima ce trpat mob.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
alengrosevic kaže...
bubimir5 kaže...

QHD i 2.550 mAh mi nikako ne zvuči dobro... trenutno imam FHD i 3000 mAh i to je jedva dovoljno da ti izdrži dan ako koristiš telefon.

Osim ako procesor drastično manje ne troši već u startu je telefon užas.

 mislim da sama rezolucija nema veze s potrošnjom baterije. Veći je problem velik ekran i pozadinsko osvjetljenje, to najviše ždere bateriju. Inače mi se dizajn jako sviđa, samo se bojim da će cijena biti paprena...

 Veća rezolucija = Veći hardwareski zahtjevi.... Veći hardwareski zahtjevi= veća potrošnja... Simple as that...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
bubimir5 kaže...

QHD i 2.550 mAh mi nikako ne zvuči dobro... trenutno imam FHD i 3000 mAh i to je jedva dovoljno da ti izdrži dan ako koristiš telefon.

Osim ako procesor drastično manje ne troši već u startu je telefon užas.

 Koji mobitel imaš da ti baš tako troši bateriju?

 

S drugim se slažem, 2500 mAh na QHD nije baš neka bajna ideja, osim ako proc ne troši gotovo ništa.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
explorer 4 kaže...
bubimir5 kaže...

QHD i 2.550 mAh mi nikako ne zvuči dobro... trenutno imam FHD i 3000 mAh i to je jedva dovoljno da ti izdrži dan ako koristiš telefon.

Osim ako procesor drastično manje ne troši već u startu je telefon užas.

 Koji mobitel imaš da ti baš tako troši bateriju?

LG G2, ako obavim 2 poziva i 2 poruke i cijeli dan je na standby potrošiti će oko 25% u 24 sata (sve upaljeno, internet, wifi itd) ali ako surfam i gledam nešto i zaigram 1-2h (više sin nego ja) e onda je baš za punjač do navečer (10-30%). U prosjeku ostane na 50% na kraju dana.

 

Da ne kažem kako se zgrije nakon 1 sat igranja, za plakati je koliko te energije ide u toplinu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 22:31 (bubimir5).
12 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
bubimir5 kaže...

Da ne kažem kako se zgrije nakon 1 sat igranja, za plakati je koliko te energije ide u toplinu...

 A nego di ce?

14 godina
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

Samsungu jedino sto treba od nadogradnje da razviju bolji sustav nadogradnji, te da se radi na poliranju android verzija za njihove mobitele. 
Imam Galaxy S5 i danas mi je dosla obavijest o Upgradeu s 4.2.2. na 5.x.x. ( nekih mjesec i pol od kad je pusten ) No ja nemogu stisnuti Instal zato sto me savjetuju ljudi da mobitel neradi dobro kao prije. 
To je njihov jedini problem, nisam pizajzla i stvarno sam s mobitelom zadovoljan, i nebih nista mjenjao ali ako sam dao novac za najbolje od najboljeg onda ocekujem podrsku a ne da kad se sad pojavi S6, bit ce da je S5 preslab za Android 6.0.0. 

Apple je stvarno to extra organiziro, isti dan svi na novi sustav i bok.  Dakako lakse je kad imas ukupno 5 uredaja za koje radis OS, ali mislim da bi samsung trebao ako nista onda barem na udarne mobitele to ciniti.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
F10EXX kaže...
bubimir5 kaže...

Da ne kažem kako se zgrije nakon 1 sat igranja, za plakati je koliko te energije ide u toplinu...

 A nego di ce?

 

Da stupanj korisnosti ili koeficijent efikasnosti (svejedno) u intervalu 0<x<1 bude 1 mobovi se nebi grijali bez obzira kolko radnja bila zahtijevna.

 

Ista stvar je s autima, od unutarnjeg izgaranja manje od pola se potrosi na ekspanziju odnosno kompresiju cilindra, ovo sve ostalo je bacena toplina u okolis koju nije motor iskoristio.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 1:45 (Edge).
16 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
Edge kaže...
F10EXX kaže...
bubimir5 kaže...

Da ne kažem kako se zgrije nakon 1 sat igranja, za plakati je koliko te energije ide u toplinu...

 A nego di ce?

 

Da stupanj korisnosti ili koeficijent efikasnosti (svejedno) u intervalu 0<x<1 bude 1 mobovi se nebi grijali bez obzira kolko radnja bila zahtijevna.

 

Ista stvar je s autima, od unutarnjeg izgaranja manje od pola se potrosi na ekspanziju odnosno kompresiju cilindra, ovo sve ostalo je bacena toplina u okolis koju nije motor iskoristio.

 A mislim, opće čuđenje i rasprava vezana uz "1 sat igranja" na bateriju... ljudi jel vama jasno otprilike čemu služi (smart)phone?
Pa zakuha kućni PC gdje nebi mali kompaktni uteđaj koji u igri mora osvježavati fullHD ili čak QHD rezoluciju
(više piksela nego mnogi imaju na monitorima).
Nego, ne razumijem - ljudi se ovdje dive dizajnu galaxy S6, a gdje ste ga vidjeli? Koliko znam, do sad su sve u Bugu slike 
bile preuzete ilustracije, a ne aktualne fotke. Ima li neko testiranje btw, u kakvim su odnosima Snapdragon 810 chipset
prema ovom  Exynos 7420?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

Oba SoC-a koriste iste Cortex jezgre jer Qualcomm još nije dovršio vlastiti dizajn, koji bi trebao bit spreman za S820, tako da mi nije baš previše jasno zašto bi se S810 pregrijavao, a istovremeno gotovo jednak Exyonis ne?... Jedino ako kod S810 GPU stvara problem pregrijavanja, jer S810 koristi Adreno, dok Exyonis Mali GPU...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Detaljnije o Galaxyju S6

A i 810 je jos upitan, druga polovica 2015te dolazi s820 14nm, znaci N5 i ostali sljedbnici.

Mozda ce onda imat smisla na tih 2500mAh, stavit noviji proc odnosno u jos manjem proizvodnom procesu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
Edge kaže...
F10EXX kaže...
bubimir5 kaže...

Da ne kažem kako se zgrije nakon 1 sat igranja, za plakati je koliko te energije ide u toplinu...

 A nego di ce?

 

Da stupanj korisnosti ili koeficijent efikasnosti (svejedno) u intervalu 0<x<1 bude 1 mobovi se nebi grijali bez obzira kolko radnja bila zahtijevna.

 

Ista stvar je s autima, od unutarnjeg izgaranja manje od pola se potrosi na ekspanziju odnosno kompresiju cilindra, ovo sve ostalo je bacena toplina u okolis koju nije motor iskoristio.

 Nije koeficijent, nego faktor. Koeficijenti imaju jedinicu, faktor nema.

 

Nego, objasni ti meni gdje ce drugdje pobjeci energija, taj 'korisni dio'? Sto to mobitel radi? 

15 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
GRDI-146 kaže...

Samsungu jedino sto treba od nadogradnje da razviju bolji sustav nadogradnji, te da se radi na poliranju android verzija za njihove mobitele. 
Imam Galaxy S5 i danas mi je dosla obavijest o Upgradeu s 4.2.2. na 5.x.x. ( nekih mjesec i pol od kad je pusten ) No ja nemogu stisnuti Instal zato sto me savjetuju ljudi da mobitel neradi dobro kao prije. 
To je njihov jedini problem, nisam pizajzla i stvarno sam s mobitelom zadovoljan, i nebih nista mjenjao ali ako sam dao novac za najbolje od najboljeg onda ocekujem podrsku a ne da kad se sad pojavi S6, bit ce da je S5 preslab za Android 6.0.0. 

Apple je stvarno to extra organiziro, isti dan svi na novi sustav i bok.  Dakako lakse je kad imas ukupno 5 uredaja za koje radis OS, ali mislim da bi samsung trebao ako nista onda barem na udarne mobitele to ciniti.

Nadogradnje mogu biti i u pravilu jesu dvosjekli mač. Faktički nema uređaja koji je nadograđen na 5.0 i o kojem sam po netu čitao, a da nije bilo nekih problema i savjeta da se malo pričeka s nadogradnjom. Moja je filozofija već neko vrijeme: ako uređaj radi dobro zašto ga izlagati problemima ? Ista stvar i s aplikacijama. Što se tiće Applea i toga kako je on extra jer je pustio nadogradnju za sve uređaje, pogledaj po forumima koliko je glavobolje tek Apple zadao vlasnicima nekih uređaja s iOS-om 8.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 8:04 (deckard).
14 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
deckard kaže...
GRDI-146 kaže...

..... Što se tiće Applea i toga kako je on extra jer je pustio nadogradnju za sve uređaje, pogledaj po forumima koliko je glavobolje tek Apple zadao vlasnicima nekih uređaja s iOS-om 8.

 

 

da glavobolja uređajima starijim od koliko godina? sve unazad 2-3 godine im radi odlično,

15 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
bus kaže...
deckard kaže...
GRDI-146 kaže...

..... Što se tiće Applea i toga kako je on extra jer je pustio nadogradnju za sve uređaje, pogledaj po forumima koliko je glavobolje tek Apple zadao vlasnicima nekih uređaja s iOS-om 8. 

da glavobolja uređajima starijim od koliko godina? sve unazad 2-3 godine im radi odlično,

Da, zato sam se načitao žalopojki nakon upgradea iPada mini retina na osmicu po Appleovom i bezbroju drugih stranih foruma.

Deckard
16 godina
offline
Re: Detaljnije o Galaxyju S6
skyhawk10 kaže...

Oba SoC-a koriste iste Cortex jezgre jer Qualcomm još nije dovršio vlastiti dizajn, koji bi trebao bit spreman za S820, tako da mi nije baš previše jasno zašto bi se S810 pregrijavao, a istovremeno gotovo jednak Exyonis ne?... Jedino ako kod S810 GPU stvara problem pregrijavanja, jer S810 koristi Adreno, dok Exyonis Mali GPU...

 nije gotovo jednak uopće:20nm S810 vs 14 nm 7420 - a tu daje razliku i na zagrijavanje

 

Samsung igra igru, S810 ima lošu reputaciju zbog zagrijavanja (na CESu je to potvrđeno od strane novinara anandtecha koji je držao štuckajući topli Flex 2) i Samsung zbog nesigurnosti kupaca, cijene proizvodnje i potkopavanja ostalih gura Exynos,  vjerojatno do neke nove revizije S810 koji će se pokzati na tržištu kao "OK" SOC jer sumnjam da će moći pokriti tržište samo svojim SOCom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 13:56 (igy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice