Devet okusa Osmice

poruka: 55
|
čitano: 4.324
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Devet okusa Osmice".
15 godina
offline
Devet okusa Osmice

Prvo ekosustav, sad okus, šta je slijedeće... recpt kao zamjena za pojam 'tutorial'?!!!

 

:-)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Devet okusa Osmice

Mislim da ću konačno početi kupovati Windowse. Kupio bih ja i Windows 7, ali mi je sada bolje čekati pa kupiti Windows 8 Home Premium, mislim da je on odličan i da pokriva sve moje potrebe- ASP.NET, SQL Server, Silverlight.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Devet okusa Osmice

ne pase meni ovaj win8, ocigledno je da je pravljen samo za tablete i touchscreen, jedino sto me je obradovalo upali pc za 5 sec {#}

Had a dream I was king, I woke up still king
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
Indestructible kaže...

ne pase meni ovaj win8, ocigledno je da je pravljen samo za tablete i touchscreen, jedino sto me je obradovalo upali pc za 5 sec {#}

Pa ne baš, ima i obican desktop kao i ostatak windowsa... Ovaj GUI za tablete je isto dobar dodatak... Nitko nije zakinut...

15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice

Mene osobno smeta toliko kompliciranje sa verzijama.

 

I btw. to nisu okusi, nego obicno sakacenje gotovog proizvoda i prodavanje pod drugim imenom.

 

Po ovom pitanju, Apple je svjetlosnim godinama ispred.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Devet okusa Osmice

I jos da ponude opciju da instaliras Metro ako hoces pa bi sanse da ga uzmem bile 50/50

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
syncmaster245b kaže...

Mene osobno smeta toliko kompliciranje sa verzijama.

 

I btw. to nisu okusi, nego obicno sakacenje gotovog proizvoda i prodavanje pod drugim imenom.

 

Po ovom pitanju, Apple je svjetlosnim godinama ispred.

Zašto bi netko platio Windows 7 Ultimate ako mu je Home Premium dovoljan... To je dobra stvar po meni, kao da sam ikada koristio sve mogućnosti Ultimatea.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Devet okusa Osmice
Crombo kaže...
syncmaster245b kaže...

Mene osobno smeta toliko kompliciranje sa verzijama.

 

I btw. to nisu okusi, nego obicno sakacenje gotovog proizvoda i prodavanje pod drugim imenom.

 

Po ovom pitanju, Apple je svjetlosnim godinama ispred.

Zašto bi netko platio Windows 7 Ultimate ako mu je Home Premium dovoljan... To je dobra stvar po meni, kao da sam ikada koristio sve mogućnosti Ultimatea.

 

pa nekima mozda treba jos manje od homepremium pa opet treba platit visak

14 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
Arnold Layne kaže...
Crombo kaže...
syncmaster245b kaže...

Mene osobno smeta toliko kompliciranje sa verzijama.

 

I btw. to nisu okusi, nego obicno sakacenje gotovog proizvoda i prodavanje pod drugim imenom.

 

Po ovom pitanju, Apple je svjetlosnim godinama ispred.

Zašto bi netko platio Windows 7 Ultimate ako mu je Home Premium dovoljan... To je dobra stvar po meni, kao da sam ikada koristio sve mogućnosti Ultimatea.

 

pa nekima mozda treba jos manje od homepremium pa opet treba platit visak

Starter, ako je to nekome previse onda neka stavi 95 haha :|

15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
Crombo kaže...

Zašto bi netko platio Windows 7 Ultimate ako mu je Home Premium dovoljan... To je dobra stvar po meni, kao da sam ikada koristio sve mogućnosti Ultimatea.

 

 

Ne razumijes. Zasto bi uopce naplacivao nesto sto se smatram normalnom funkcionalnoscu. To da bundlaju Windowse sa Photoshom ili nekakvim CAD programom pa to nazovu Designer verzijom ili Architect ,OK. Ali kada mi izbaci remote desktop server i onda ono sto istane prodaje pod drugim imenom to je bilo i prije smijesno, a ne samo danas.

 

I sto na kraju dobijes? Hrpetinu zbunjenih kupaca od kojih ce se 50% nakon nekog vremena osjetiti prevarenim kada shvate da prodavac nije naglasio sto NE dolazi u njihovoj verziji windowsa.

 

To mi je u nivou kreiranja paketa opreme obiteljskog automobila sa samo jednim sjedalom. A ako ti je malo, kupi De Luxe verziju.

 

Ovo da nije istina, bila bi dobra sala.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 11:41 (syncmaster245b).
12 godina
odjavljen
offline
Devet okusa Osmice

cekaj... 

sa kojom verzijom dolazi remote desktop ? jer to svakodnevno koristim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
Arnold Layne kaže...

cekaj... 

sa kojom verzijom dolazi remote desktop ? jer to svakodnevno koristim 

Ma ne znam za Windows 8.

 

Uzeo sam primjer iz prijasnjih verzija kada je jedna od izbacenih osobina iz Home verzija bio i remote desktop server.

Nemam razloga ne sumnjati da  ce sve razlike izmedju raznih podverzija Windowsa 8  biti koncipirane na isti nacin.

Dakle stvaranje privida da na trziste je izaslo 9 razlicitih proizvoda, a u osnovi je rijec o jednome, okljastrenom na 8 razlicitih nacina.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
Arnold Layne kaže...

cekaj... 

sa kojom verzijom dolazi remote desktop ? jer to svakodnevno koristim 

 Mislim da je Professional prvi na listi koji ima. Ili ga ja na laptopu na w7 Home premium nisam uspio naći

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice

Starter na netbookove..

 

Enterprise je možda u oblaku??

 

Enterprise Eval možda posebna verzija za razvijatelje softvera, gdje su odmah dostupne sve nadogradnje kako bi se prilagodili i prije nego službeno izađu?!

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Devet okusa Osmice

zašto ne naprave da kad kupiš jednu licencu da ti vrijedi za taj windows koji si kupio i još nekoliko godina npr. ako izađe novi os pa da s njim možeš registrirat na neko vrijeme (par godina koliko ti je ostalo)

a ne za svaki novi windows nova licenca

boxxy (^_^)v
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Devet okusa Osmice

Njesra u 9 boja koje se obilazi u širokom luku i čeka devetka! :p

Avira+FPF+TF+SAS+NDNS
Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
NightShadow kaže...

Starter na netbookove..

 

Enterprise je možda u oblaku??

 

Enterprise Eval možda posebna verzija za razvijatelje softvera, gdje su odmah dostupne sve nadogradnje kako bi se prilagodili i prije nego službeno izađu?!

 

 

Enterprise pretpostavljam isti princip kao i win 7. Nikakav oblak

Eval - možda znači evaluation tj. probna verzija za tvrtke

 

 

Mene zanimaju razlike između Professional i Professional plus

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
IvoZetich kaže...

zašto ne naprave da kad kupiš jednu licencu da ti vrijedi za taj windows koji si kupio i još nekoliko godina npr. ako izađe novi os pa da s njim možeš registrirat na neko vrijeme (par godina koliko ti je ostalo)

a ne za svaki novi windows nova licenca

A zašto ti nebi uzimali pare za svaki novi proizvod?{#}

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
12 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
F1-IVO kaže...
IvoZetich kaže...

zašto ne naprave da kad kupiš jednu licencu da ti vrijedi za taj windows koji si kupio i još nekoliko godina npr. ako izađe novi os pa da s njim možeš registrirat na neko vrijeme (par godina koliko ti je ostalo)

a ne za svaki novi windows nova licenca

A zašto ti nebi uzimali pare za svaki novi proizvod?{#}

e vidiš, nisam o tome razmišljao, ali bilo bi lijepo za korisnike sigurno

 

4chan :D (^_^)v
15 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
IvoZetich kaže...
e vidiš, nisam o tome razmišljao, ali bilo bi lijepo za korisnike sigurno

To se prijatelju zove biznis. Zašto nešto poklonit kad možeš utopit za dobre novce.{#}

Naravno treba platit developere, marketing...

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
12 godina
protjeran
offline
Re: Devet okusa Osmice
F1-IVO kaže...
IvoZetich kaže...

zašto ne naprave da kad kupiš jednu licencu da ti vrijedi za taj windows koji si kupio i još nekoliko godina npr. ako izađe novi os pa da s njim možeš registrirat na neko vrijeme (par godina koliko ti je ostalo)

a ne za svaki novi windows nova licenca

A zašto ti nebi uzimali pare za svaki novi proizvod?{#}

Zato što bi trebali stajati iza riječi "podrška"!

Ako ja,recimo, dam garanciju za svoj servis od godinu dana na neki stroj, tada moram trpit zahebanciju korisnika i popravljat njegove greške(ako su u domeni servisa) bez naplate za popravak!

Ili to možda nije slično?

:/

Avira+FPF+TF+SAS+NDNS
12 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice

Vrlo pronicljivo *sigh*  -.-

Uopce se ne radi o 'stvaranju privida' o 9 razlicitih proizvoda, to si mozda sebi tako pojasnio sam a za windows7 sam Microsoft kaze da sve edicije imaju iste mogucnosti koje se ukljucuju ovisno o licenci. Ti se ljutis sto za cijenu windows home licence nemas mogucnosti professional+ verzija; odredena licenca otkljucava odredene mogucnosti, dakle nikakvog privida nema i radi se o 1 proizvodu koji na Balkanu narastaji rabe po defaultu pod licencom Ultimate i ekvivalentima ({#}).

Postoji barem jos jedno objasnjenje cemu edicije (imas i wikipediju sa dovoljno detalja, ako zapinje glava), koje sigurno mozes pronaci i pojmiti a da nije 'stvaranje privida vise proizvoda'..

 

Sudeci po zadnjih 10ak godina i ocekivala su se izdanja, regionalna i glavna itd. a sumnjam da nekoga iznenaduje ARM inacica:)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 13:16 (Ammonite).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Devet okusa Osmice
Crombo kaže...
syncmaster245b kaže...

Mene osobno smeta toliko kompliciranje sa verzijama.

 

I btw. to nisu okusi, nego obicno sakacenje gotovog proizvoda i prodavanje pod drugim imenom.

 

Po ovom pitanju, Apple je svjetlosnim godinama ispred.

Zašto bi netko platio Windows 7 Ultimate ako mu je Home Premium dovoljan... To je dobra stvar po meni, kao da sam ikada koristio sve mogućnosti Ultimatea.

 

 

A zasto bi oni opce radili razlicite okuse? To sto si naveo je bzvze, sobzirom da razlika izmedju home - prof - ultimate i nije neka prevelika osim u par stvari koje ionako rijetko tko koristi od obicnih korisnika. Nego pravo pitanje jest, zasto svi mi koji kupimo windowse nebismo imali punokrvan funkcionalan OS, koji bi mogli koristiti za razne stvari a ne da sebe ogranicavamo i opredjeljujemo. Npr. ja kao student, koji OS bih ja sad sebi trebao uzeti? S jedne strane zelim istrazivati i koristiti napredne opcije "jačih windowsa". Koristiti ga kao developer itd. S druge strane sam i obican korisnik koji koristi racunalo za multimediju (audio/video) itd. Stoga na ovaj nacin zapravo svi moramo sebe definirati u koju kategoriju spadamo, i cim bi htijeli nesto vise upoznati ili vidjeti, necemo moci jer nam to verzija windowsa nece omoguciti. Po mome to je idiotski. S druge strane mi je jasno, zato jer je to jedini M$ proizvod, i onda da bi imali sto ponuditi trzistu moraju raditi ovakve ispade. A sto se tice ovoga da je netko spomenuo Mac OS X , odnosno zasto on dolazi samo kao jedna jedina verzija. E pa Apple prodaje hardver i uređaje kao takve, OS je samo usput i bitno im je da im OS bude isti na sto vise njihovih uredjaja. Dok kod M$-a, kao sto sam rekao jedini proizvod i jest sam Windows 8, stoga svoju tzv "ponudu" sire s ovakvim verzijama. 

Interesantno je sto politika Apple-a jest da im iOS i Mac OS X sto vise slice , tj. da postepeno "spajaju" funkcije tih OS-eva u jedan zajednicki. A Microsofta upravo obrnuta, da "razdvajaju" OS na sto vise verzija.  

{| qu!ck_s!1\/3r |}
14 godina
offline
Devet okusa Osmice

Ako ovako nastave za deset godina Windows će se nuditi u pedeset različitih verzija.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Devet okusa Osmice

Sad dok je i Microsoft, nakon Applea, prihvatio jednostavna 'idiotproof' sučelja, era idiokracije može i službeno početi. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Devet okusa Osmice

Sad su malo pretjerali. Jednostavno da stave Home, Professional, Enterprise u Ultimate. Sve ostalo su gluposti i prividno stvaranje neke razlike.


Bude ovako nastavilo za windows 9 očekujem Windows:

Starter Basic,  Starter Home, Starter Professional,Starter Enterprise, Starter Ultimate

Home Basic, Home, Home Professional, Home Enterprise, Home Ultimate

Professional Basic, Professional, Professional Enterprise, Professional Ultimate

Enterprise Basic, Enterprise, Enterprise Ultimate

Ultimate Basic, Ultimate Silver, Ultimate Gold, Ultimate Platinum

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Devet okusa Osmice
Asterix kaže...

Ako ovako nastave za deset godina Windows će se nuditi u pedeset različitih verzija.

Neće njih bit za 10 godina! {#}

Avira+FPF+TF+SAS+Sendori
15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
syncmaster245b kaže...
I sto na kraju dobijes? Hrpetinu zbunjenih kupaca od kojih ce se 50% nakon nekog vremena osjetiti prevarenim kada shvate da prodavac nije naglasio sto NE dolazi u njihovoj verziji windowsa.

O cemu ti? za win 7/Vistu se tocno znalo sto dolazi uz koju verziju OS-a, za XP ne znam jer nisam pratio....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
Hummer kaže...

Sad su malo pretjerali. Jednostavno da stave Home, Professional, Enterprise u Ultimate. Sve ostalo su gluposti i prividno stvaranje neke razlike.


Bude ovako nastavilo za windows 9 očekujem Windows:

Starter Basic,  Starter Home, Starter Professional,Starter Enterprise, Starter Ultimate

Home Basic, Home, Home Professional, Home Enterprise, Home Ultimate

Professional Basic, Professional, Professional Enterprise, Professional Ultimate

Enterprise Basic, Enterprise, Enterprise Ultimate

Ultimate Basic, Ultimate Silver, Ultimate Gold, Ultimate Platinum

 

 

 

 

 

Treba biti i ultimate ultimate verzija.

 

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
15 godina
offline
Re: Devet okusa Osmice
lovac82 kaže...
syncmaster245b kaže...
I sto na kraju dobijes? Hrpetinu zbunjenih kupaca od kojih ce se 50% nakon nekog vremena osjetiti prevarenim kada shvate da prodavac nije naglasio sto NE dolazi u njihovoj verziji windowsa.

O cemu ti? za win 7/Vistu se tocno znalo sto dolazi uz koju verziju OS-a, za XP ne znam jer nisam pratio....

A bas si lovac!

 

Kako ti uspijeva u prosto prosirenoj recenici upasti samome sebi u usta {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice