DeX Station na prvoj fotografiji

poruka: 34
|
čitano: 3.533
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DeX Station na prvoj fotografiji".
15 godina
neaktivan
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Dobra fora, ali to nije na tragu onoga što bih ja volio uskoro vidjeti: mobitel koji kad uštekaš u dock dobiva boost u memoriji, procesorskoj snazi i grafičkom sustavu. A podaci su oni koje nosiš u mobilnom + sve aplikacije.

Ovo mi izgleda vrlo limitirajuće.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Ovo je zanimljivo. Manje od laptopa, negdje veličine kao mini PC kompjuteri. Zgodna stvarčica.

Lajkam!!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Zura kaže...

Dobra fora, ali to nije na tragu onoga što bih ja volio uskoro vidjeti: mobitel koji kad uštekaš u dock dobiva boost u memoriji, procesorskoj snazi i grafičkom sustavu. A podaci su oni koje nosiš u mobilnom + sve aplikacije.

Ovo mi izgleda vrlo limitirajuće.

 Kupi laptop i dropbox.

Potpis
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji

Upravo tako. TO i koristim. Doduse onedrive al to je to ;)

9 godina
neaktivan
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

€150, wow... malo puno za USB-C dock 

 

USB 2.0 + Fast Ethernet 

 

Torent kaže...

Continuum je fail i ovo ce biti fail....

 Continuum je buducnost, kao koncept... trenutna implementacija mozda je fail jer mobiteli jos nisu dovoljno "jaki" da zamjene PC, a i samo Continuum iskustvo jos nije na nivou.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 20:07 (nathan.fake).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji

Koja je poenta ovo? Moras imati monitor tastaturu i mis a onda mozes kupiti i komp za ovih 150 EUR i imati daleko bolji komp....A podatke kao sto kolega rece syncas preko clouda... Continuum je fail i ovo ce biti fail....

7 godina
neaktivan
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

za te pare kupim pravi mini pc (ili jos bolje, barebone)

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Još koji dan i predstavlja se smartphone godine.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Neće mobiteli nikada moći zamjeniti računala... 

hh
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Torent kaže...

Koja je poenta ovo? Moras imati monitor tastaturu i mis a onda mozes kupiti i komp za ovih 150 EUR i imati daleko bolji komp....A podatke kao sto kolega rece syncas preko clouda... Continuum je fail i ovo ce biti fail....

 Poanta je u tome da smartphone svakako imaš, imaš i TV. Ovo apsolutno isključuje potrebu za kupovinom desktop ili laptop računala onima kojima takvo računalo služi za net, multimediju, facebook, mail, uređivanje jednostavnih dokumenata, igranje igrica i slične stvari, a to zadovoljava veliku većinu korisnika.

 

Jedina stvarna mana ovog docka je njegovo postojanje.

 

Sva periferija bi se trebala spajati bežično.

8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Pa to vec imas....
12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
petarjukic kaže...

Neće mobiteli nikada moći zamjeniti računala... 

 Zašto? Ispred sebe imaš tipkovnicu, miša i monitor/TV a šta te briga što je ispod stola. Današnji mobiteli s hardverske strane su ječi nego računala od prije 10 godina a takva su overkill za većinu. Sam smartphone/tablet već je mnogima zamijenio računalo.

12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Torent kaže...
Pa to vec imas....

 Prosvijetli me.

7 godina
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Poprilicno skupo samo za dock. Evo, ODROID-XU4 za $59 (+ ~$40 za storage, kuciste, napajanje i sl) nudi
- 8-jezgreni SoC (Samsung Exynos5422)
- 2GB RAM
- 2x USB 3.0 i 1x 2.0
- Gigabit ethernet
- podrska za Linux i Android

I sad, neka mi netko kaze kako to da samo dock kosta takve pare? Ovo sto sam linkao je manje vise pristojan Samsungov mobitel bez ekrana sa puno vise konektora sadasnje generacije.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
BlueMax kaže...
Torent kaže...
Pa to vec imas....

 Prosvijetli me.

 BT mis i tastatura i screen mirroring za tv i MHL. Samo su to trebali doraditi i ne treba ti dock....

8 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji

Za novac kojim kupiš s8 i dock (€950) možeš kupiti računalo koje će sve pokrećat i usput i solidan mobitel. A što se tiče ovih jačih programa na kompu ili gaminga mobitel to sigurno nikada neće zamijeniti.  Ako ikada i kada stigne mobitel perfomanse prosječnog računala i kada bude pokreća većinu zahtjevnih programa tada će koštati previše. I ne nudi još sve što treba za normalan rad mobitel. Ili moraš još para dodat

hh
12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
tokyu kaže...

Poprilicno skupo samo za dock. Evo, ODROID-XU4 za $59 (+ ~$40 za storage, kuciste, napajanje i sl) nudi
- 8-jezgreni SoC (Samsung Exynos5422)
- 2GB RAM
- 2x USB 3.0 i 1x 2.0
- Gigabit ethernet
- podrska za Linux i Android

I sad, neka mi netko kaze kako to da samo dock kosta takve pare? Ovo sto sam linkao je manje vise pristojan Samsungov mobitel bez ekrana sa puno vise konektora sadasnje generacije.

 To što si linkao uopće nije mobitel. Cilj je imati sve na jednom uređaju a ne na njih 5.

12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
petarjukic kaže...

Za novac kojim kupiš s8 i dock (€950) možeš kupiti računalo koje će sve pokrećat i usput i solidan mobitel. A što se tiče ovih jačih programa na kompu ili gaminga mobitel to sigurno nikada neće zamijeniti.  Ako ikada i kada stigne mobitel perfomanse prosječnog računala i kada bude pokreća većinu zahtjevnih programa tada će koštati previše. I ne nudi još sve što treba za normalan rad mobitel. Ili moraš još para dodat

 Večini ljudi ne treba računalo niti snage S8 a kamoli neršto jače. Naravno da se na mobitelu neće vrtiti Battlefield ili seizmički proračuni no za potrebe velike većine dovoljno je jak i prejak.

8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji

Jeste ali umjesto da imas mis tastaturu i monitor mozes kupiti solidan tablet i imati to sve o cemu ti pricas i jos portabilno.... Dock je opet overkill za to..... Tablet mozes ponijeti sa sobom u kancelariju ili park a ovo nabrojano ne mozes.... Dock je pormasen koncept kako god okrenes.....

12 godina
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Tablet je promašen koncept. Veliki smartphon kojeg ne možeš staviti u džep niti s njega telefonirati.

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
DeX Station na prvoj fotografiji

Promašaj je tablet promatrati kao smartphone.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Niko ne prica o zamjeni za telefon vec za racunar za prosjecnog korisnika o kojem pricamo.... Puno jeftinije i praktičnije od docka plus periferija...
12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
natko kaže...

Promašaj je tablet promatrati kao smartphone.

Naravno, kad ne možrš telefonirati s njim.

12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Torent kaže...
Niko ne prica o zamjeni za telefon vec za racunar za prosjecnog korisnika o kojem pricamo.... Puno jeftinije i praktičnije od docka plus periferija...

Kako je jeftinije?

7 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
BlueMax kaže...
tokyu kaže...

Poprilicno skupo samo za dock. Evo, ODROID-XU4 za $59 (+ ~$40 za storage, kuciste, napajanje i sl) nudi
- 8-jezgreni SoC (Samsung Exynos5422)
- 2GB RAM
- 2x USB 3.0 i 1x 2.0
- Gigabit ethernet
- podrska za Linux i Android

I sad, neka mi netko kaze kako to da samo dock kosta takve pare? Ovo sto sam linkao je manje vise pristojan Samsungov mobitel bez ekrana sa puno vise konektora sadasnje generacije.

 To što si linkao uopće nije mobitel. Cilj je imati sve na jednom uređaju a ne na njih 5.

 Istina. Poanta je u tome da je taj dock koristi inferiornu tehnologiju (USB 2.0 i 100 Mbit LAN), a kosta duplo vise od full featured stroja. Linkao sam taj stroj jer je najslicniji po specifikacijama nekom flagshipu bez ekrana cisto zbog cijene.

 

Po meni bi taj dock trebao imati USB 3.0, 1 Gbps LAN da opravda sadasnju cijenu. U sadasnjem stanju mislim da sve vise od 99 eura je previse.

15 godina
neaktivan
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
FeelTheFear kaže...
Zura kaže...

Dobra fora, ali to nije na tragu onoga što bih ja volio uskoro vidjeti: mobitel koji kad uštekaš u dock dobiva boost u memoriji, procesorskoj snazi i grafičkom sustavu. A podaci su oni koje nosiš u mobilnom + sve aplikacije.

...

 Kupi laptop i dropbox.

Ne, nije to to što bih ja htio vidjeti. (niti continuum koji je netko spomenuo)

Možda bi to bilo na tragu Lenovo Yogavanjska grafička kartica spojena preko USB-C konektora.. ali to je nespretno. Hibernirat ću još 10tak godina pa se možda pojavi (ako u međuvremenu ne otvorim startup :-P )

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
BlueMax kaže...
Torent kaže...
Niko ne prica o zamjeni za telefon vec za racunar za prosjecnog korisnika o kojem pricamo.... Puno jeftinije i praktičnije od docka plus periferija...

Kako je jeftinije?

 dock+monitor+tastatura+mozda mis i to na jednoj lokaciji vs tablet

Saberi sam.....

Sta to moze prva kombinacija sto ne moze druga? Obicni korisnik surfanje fb word i sl....a to vec imas.....Kuci preko screen mirrora igras ili MHL pa preko kabela (znam da nemaju svi to ali da se ta tehnologija odrzala i unaprijedila a nije bilo razloga da se to ne uradi imao bi ovo o cemu ti pricas bez skupog docka i sl budalastina....

8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
Zura kaže...
...

...

 Kupi laptop i dropbox.

Ne, nije to to što bih ja htio vidjeti. (niti continuum koji je netko spomenuo)

Možda bi to bilo na tragu Lenovo Yogavanjska grafička kartica spojena preko USB-C konektora.. ali to je nespretno. Hibernirat ću još 10tak godina pa se možda pojavi (ako u međuvremenu ne otvorim startup :-P )

 Nije to to ali je dostupno vec dugo godina i odlicno funkcionise....

12 godina
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
tokyu kaže...

 Istina. Poanta je u tome da je taj dock koristi inferiornu tehnologiju (USB 2.0 i 100 Mbit LAN), a kosta duplo vise od full featured stroja. Linkao sam taj stroj jer je najslicniji po specifikacijama nekom flagshipu bez ekrana cisto zbog cijene.

 

Po meni bi taj dock trebao imati USB 3.0, 1 Gbps LAN da opravda sadasnju cijenu. U sadasnjem stanju mislim da sve vise od 99 eura je previse.

 To će imati Dex Station 2. Možda ne sve jer ipak treba prodati i Dex Station 3.

8 godina
odjavljen
offline
Re: DeX Station na prvoj fotografiji
BlueMax kaže...
tokyu kaže...

 Istina. Poanta je u tome da je taj dock koristi inferiornu tehnologiju (USB 2.0 i 100 Mbit LAN), a kosta duplo vise od full featured stroja. Linkao sam taj stroj jer je najslicniji po specifikacijama nekom flagshipu bez ekrana cisto zbog cijene.

 

Po meni bi taj dock trebao imati USB 3.0, 1 Gbps LAN da opravda sadasnju cijenu. U sadasnjem stanju mislim da sve vise od 99 eura je previse.

 To će imati Dex Station 2. Možda ne sve jer ipak treba prodati i Dex Station 3.

 Nikad to nece dogurati do v3 a i v2 je diskutabilno. Mozda cisto da ne bude da su napustili odmah....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice