Digitalna glazba ispred CD-ova

poruka: 9
|
čitano: 2.489
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalna glazba ispred CD-ova".
14 godina
offline
Digitalna glazba ispred CD-ova

Meni se ovo nimalo ne sviđa, ja volin u ruci imat cd, knjižicu sa pismama...ne samo download mp3 datoteke.

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Digitalna glazba ispred CD-ova

Ovo je za zločestu stranicu: zar glazba na CDima nije u digitalnom obliku? {#}

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Digitalna glazba ispred CD-ova
drstoka kaže...

Ovo je za zločestu stranicu: zar glazba na CDima nije u digitalnom obliku? 

pa i je i nije (za zločestu)... ako gledaš samo naslov i sudiš inženjerski, onda nema dileme - besmislen je! ali ako čitaš i podnaslov i vijest, onda ti je sve jasno, kao i to da je ovo jedna od najkraćih formulacija, pa iako tehnički kruto gledana besmislena - čitatelju jasna i razumljiva...

 

sličnih situacija ima puno, recimo kada se napiše "SSD diskovi"! opet svi znamo da tu nema nikakvih diskova i da je, izolirano gledano, besmisleno SSD nazvati diskom, ali u govoru, pa i pisanju lakše je objasniti i ukazati o kakvom se uređaj radi i koja je njegova funkcija, pa i postoji tolerancija prema toj jezičnoj konstrukciji...

 

meni, osobno, kod ovog naslova više smeta što on daje jednu konačnu tvrdnju, a radi se tek o analitičarskom predviđanju, koje se još nije ostvarilo... no, opet, je presudila "ekonomija naslova", odnosno uobičajeno inzistiranje da autori daju što je moguće kraće naslove (osobito izbjegavanje da naslovi idu u dva reda), a za njihovo potpuno razumijevanje - tu su podnaslovi! {#}

...
16 godina
protjeran
offline
Digitalna glazba ispred CD-ova

ne treba pravdavati nešto što se opravdati ne može.

 

naslov je i u originalu glup i trebao je biti napisan ovako ili slično;

 

Download glazbe ispred CD-ova

 

sam pojam "download" odmah podrazumijeva skidanje digitalne glazbe s interneta i fertig, jer tko još skida analognu glazbu putem interneta !?

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2011 10:45 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Digitalna glazba ispred CD-ova
Bugofil kaže...

ne treba pravdavati nešto što se opravdati ne može.

 

naslov je i u originalu glup i trebao je biti napisan ovako ili slično;

 

Download glazbe ispred CD-ova

 

sam pojam "download" odmah podrazumijeva skidanje digitalne glazbe s interneta i fertig, jer tko još skida analognu glazbu putem interneta !?

kolega - kao i obično nastupate pompozno i široke ruke u svojim (dis)kvalifikacijama! {#}

 

niti tvoj naslov nije dobar - jer se ovdje radi samo o komercijalnom downloadu, a onaj "opći" je valjda nemjerljivo i davno nadmašio svu prodaju CD-a, pa je kad se kaže "download glazbe" logično prvo na njega asocirati i tada je naslov glupast (jer bi prva pomisao bila "a baš ste otkrili toplu vodu")

...
14 godina
offline
Re: Digitalna glazba ispred CD-ova
Miro kaže...

kolega - kao i obično nastupate pompozno i široke ruke u svojim (dis)kvalifikacijama! {#}

 

niti tvoj naslov nije dobar - jer se ovdje radi samo o komercijalnom downloadu, a onaj "opći" je valjda nemjerljivo i davno nadmašio svu prodaju CD-a, pa je kad se kaže "download glazbe" logično prvo na njega asocirati i tada je naslov glupast (jer bi prva pomisao bila "a baš ste otkrili toplu vodu")

Onda bi pravi naslov bia

Legalna prodaja downloada glazbe ispred legalne prodaje glazbe na cd-u?

 

Zato jer ovde piše digitalna glazba ispred cd-ova, kojih cd-ova? Može bit i softver na cd-u. {#}

Ovo je offtopic a i rasprava je malo glupa.

http://about.me/antesirkovic
16 godina
offline
Re: Digitalna glazba ispred CD-ova
Miro kaže...

sličnih situacija ima puno, recimo kada se napiše "SSD diskovi"! opet svi znamo da tu nema nikakvih diskova...

Zapravo bi trebalo napisati "SS diskovi", jer je inace D redundantno; kao sto je nekad bila "pompa" kako treba pistati "LE dioda" a ne "LED dioda"... Doduse, uvijek mi se vise sviđalo LED dioda :p

 

M_dipl. kaže...

Obzirom da ne patim na kutije i knjižice, pozdravljam ovaj trend u potpunosti i čekam jedan jednako elegantan servis za kupnju glazbe kao što je Steam za igre.

Koji ce se isto tako elegantno srusiti usred noci (ili dana, zasto ne) bas kada zelis poslusati nesto...

16 godina
offline
Digitalna glazba ispred CD-ova

Ma samo mi se ne sviđa taj trend cloud computinga, da sve digitalno sto imas odlazi u nekakav oblak, ili je u najmanju ruku vezano za njega, pa bile to igre, glazba ili dokumenti. Ako imas izbor, mislim da ne bi bilo zgorega imati CD koji mozes poslusati i bez veze na internet (sad malo pretjerujem, ali trend je izgleda takav).

 

Kao scena iz nekog SF-a: stisnes play a umiljati zenski glas te obavijesti kako "Sustav za Slusanje Glazbe" trenutno nije dostupan zbog redovitog odrzavanja servera, ali u međuvremenu mozete pogledati punude za ljetovanje na Marsu i vanjskim kolonijama... :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna glazba ispred CD-ova
Miro kaže...

kolega - kao i obično nastupate pompozno i široke ruke u svojim (dis)kvalifikacijama! {#}

 

niti tvoj naslov nije dobar - jer se ovdje radi samo o komercijalnom downloadu, a onaj "opći" je valjda nemjerljivo i davno nadmašio svu prodaju CD-a, pa je kad se kaže "download glazbe" logično prvo na njega asocirati i tada je naslov glupast (jer bi prva pomisao bila "a baš ste otkrili toplu vodu")

"čija pomisao" bi bila !?

 

subjektivan dojam.

kolega Miro, nisam primjetio da Vi niste slični meni. {#}

 

f = 2^{12k/12} \times 440 \,\mbox {Hz} = 2^k \times 440 \,\mbox {Hz}
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice