Dijamantni tranzistori

poruka: 30
|
čitano: 4.806
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dijamantni tranzistori".
9 godina
protjeran
offline
Dijamantni tranzistori

zaanimljivo

 

nego kako tu stoje nano-ugljicna vlakna ?

mislim da je lakse napraviti bazu od njih nego od kristala dijamanta ili ne ??

mislim da je ibm nesto pisao oko 100ghz od nano ugljika ali ??

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dijamantni tranzistori

hvala vam što ste ga se sjetili. svojedobno sam u jednom komentaru naveo njegovu "knjigu o ničemu" (cca 75 ćn u probranim hnjižarama) i tad nitko od sudjelujućih na forumu ništa nije shvatio. možda sad posegne za njom. izvanredna je. 

ovo tražite ovo tražite
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 20:09 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 5
12 godina
odjavljen
offline
Dijamantni tranzistori

Oh, a tek grafika na istome... :3

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

Eto ti ga na, ja malo pljucnem i opa, eto ti clanak koji vrijedi svakako procitati i to s gustom. E, tako treba.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Dijamantni tranzistori

odlican zanimljiv clanak 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

stvarno zanimljiv clanak. Nisam znao da je to moguce napraviti bas od dijamanta, ali eto ta znanost nema granica. Pohvale na tekst.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

Zašto bi ugljik za poluvodiče morao biti u kristalnom stanju? Nije li bitno da stvori kemijske veze s dopiranim elementima, ima dovoljnu vodljivost itd. a morfologija veza bi trebala biti posve nevažna ako sve ostalo funkcionira?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dijamantni tranzistori

Smiješe nam se CPUovi na 500GHz, a možda zađemo i u THz područje. M$ će razmisliti da li da promijeni naplatu licenci po CPU jezgri, jer će jedna jezgra biti dovoljna za štošta. Također, rješenja u "oblaku" koje tako jako duraju i u koje su uložili trilijarde, pasti će u popularnosti. A nisu ni sad profitabilni.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dijamantni tranzistori

Oblak je djelomični hype po mom skromnom mišljenju. Super članak. Progutao svaku riječ :)

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

Dok nam ne stigne dijamantna elektronika, zadovoljit ćemo se i silicijevom.

Znamo da će ona-agencija-što-sve-želi-znati biti među prvima koja će to kupovati na šlepere.

Neće im trebati brodovi toga jer će procesorska snaga biti puno veća, par šlepera bi trebalo biti dovoljno za snimati cijelu planetu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Dijamantni tranzistori

Ludim od tih najava... Još 90 i neke sam u bugu čitao kako su u IBM-u najavili procesore na bazi grafena koji će raditi na 10 GHz!

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Dijamantni tranzistori

Pitanje je koliko struje bi trosio procesor na 100GHz, pretpostavljam popriclicno puno.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

100GHz i te vrtoglave vrijednosti tako podijećaju na hackerske filmove.

I dont care that they stole my idea . . I care that they dont have any of their own. — Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
CalvinRi kaže...

Pitanje je koliko struje bi trosio procesor na 100GHz, pretpostavljam popriclicno puno.

 

 

To sam i mene zanima... Nadam se da ću barem raditi nešto s/na PCu s dijamantnim CPUom dok sam živ('99 sam) 

16 godina
odjavljen
offline
Dijamantni tranzistori

Vjerojatno bi trošio manje struje od onog AMD-ovog 9590 procesora...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
Friday kaže...

Vjerojatno bi trošio manje struje od onog AMD-ovog 9590 procesora...

 

Kako kad radi s velikim strujama?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
Dex.pwn kaže...

 

Kako kad radi s velikim strujama?

 

Ne smijem ti reći...

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
Friday kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Kako kad radi s velikim strujama?

 

Ne smijem ti reći...

 

Aha, sad znam tko još radi na tom projektu 

16 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

sa smijeskom sam citao ovaj clanak vrativsi se u skolsku klupu - ne smijem ni reci

koliko godina sam se vratio unazad kad sam ponovo cuo izraz "alotropske modifikacije" -

moram priznati da sam priguglao da se "prisjetim" da je razlika u atomskim vezama

istog elementa :-) 

a tek kad me uzelo za ruku po setnji medeljejevom "skolicom" - ih! blast from the past!

gospodin raos mi osvjezio dan - ne samo nostalgijom, vec dakako pitkim nacinom pisanja -

ima tih mudrih glava koje silno znaju utusiti, no ovdje to nikako nije slucaj.

 

dohvatim se i pomenutih knjiga, sad kad znam da ih ima.

 

a sto se tice teme - svi su gladni zveradi, a mene bi bas veselilo da opet imamo uredjaje

koji ne trebaju neko monstruozno hladjenje - vec tiha pasiva, komad plehica i bok!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

A što je sa germanijem? Sijećam se prije par godina da se bilo govora da će nasljediti silicij, i da bi trebao omogućavati puno veće taktove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dijamantni tranzistori
ScorpiusCRO kaže...

A što je sa germanijem? Sijećam se prije par godina da se bilo govora da će nasljediti silicij, i da bi trebao omogućavati puno veće taktove.

 skupoooo

cisti germanij je skupo napraviti

jedan die od germanija je 1000 silicija  otprilike ,i vecinom se koriste u net cipovima u velikim ala cisco ruterima

16 godina
offline
Dijamantni tranzistori

Držim fige da uspiju i da vidimo ovu (ili sličnu) tehnologiju kako ulazi u masovnu primjenu unutar idućih 5-10 godina.

S tim bi definitivno ostali na eksponencijalnoj krivulji singularity-ja ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dijamantni tranzistori
CalvinRi kaže...

Pitanje je koliko struje bi trosio procesor na 100GHz, pretpostavljam popriclicno puno.

 Pročitaj ponovno članak. Grafit se ponaša u zadanim radnim temperaturama suprotno od silicija:
porastom temperature pada mu otpor, dakle manje se grije i treba manja struja. A konkretno koliko
struje (tj snage jer i radni napon igra ulogu) bi trošio je totalno individualno i trenutno spekulativno:
iskustvo nam govori da i dobron starom siliciju efikasnost ovisi o arhitekturi, tehnici izolatora i ukupnom proizvodnom procesu.
Dakle može sigurno netko usrati i dijamant, kaj drugo, fučkaj ga 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Dijamantni tranzistori
zmaz kaže...

 skupoooo

cisti germanij je skupo napraviti

 

 Zato što je Made in Germany. Jbg, skupa radna snaga, visok standard...

15 godina
offline
Re: Dijamantni tranzistori
DrNasty kaže...

 

 Zato što je Made in Germany. Jbg, skupa radna snaga, visok standard...

 istina. kinezij je osjetno jeftiniji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
neaktivan
offline
Dijamantni tranzistori

Odličan tekst.

Svaka čast autoru, i bugovcima.

Stvarno zanimljivo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Dijamantni tranzistori

Nagovještaj stvari koje dolaze...   :)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
Dado_ZG78 kaže...

Nagovještaj stvari koje dolaze...   :)

 

Bio sam nevin kad sam prvi puta čitao o tome. Sad imam troje djece - sporo to nešto dolazi, ne?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Dijamantni tranzistori
Friday kaže...

 

Bio sam nevin kad sam prvi puta čitao o tome. Sad imam troje djece - sporo to nešto dolazi, ne?

 Samo da uđe u zapisnik da nam to ništa ne govori o tome kad si čitao, osim da je minimalni period 9 mjeseci (ili 7) jer si mogao biti nevin pa onda ruknuti i napraviti trojke koje su se upravo rodile.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dijamantni tranzistori
DrNasty kaže...

 Samo da uđe u zapisnik da nam to ništa ne govori o tome kad si čitao, osim da je minimalni period 9 mjeseci (ili 7) jer si mogao biti nevin pa onda ruknuti i napraviti trojke koje su se upravo rodile.

 

E jbg, mislim da je bila '96 i da su tema broja bili prijenosnici (ako ih se tako može nazvati).

Freak Show Inc.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice