Dječji Google

poruka: 16
|
čitano: 1.760
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dječji Google".
15 godina
offline
Dječji Google

Šta im to vrijedi kad im roditelji doma psuju kao kočijaši i kad na tv-u gledaju 5 puta gore stvari nego što će ikada naići na YT.

A i djeca danas nisu nimalo glupa, prije će oni zaobići i tu verziju nego neki odrasli.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dječji Google
mrxa1 kaže...

Šta im to vrijedi kad im roditelji doma psuju kao kočijaši i kad na tv-u gledaju 5 puta gore stvari nego što će ikada naići na YT.

A i djeca danas nisu nimalo glupa, prije će oni zaobići i tu verziju nego neki odrasli.

Apsolutno pogresno. Niti su sva djeca ista niti su svi roditelji isti. Ja sam za sina gledao Galaxy Tab for Kids medjutim to je jedna katastrofa od uredjaja, pogotovo za dijete iz Hrvatske.

Vrlo jednostavno je napraviti poseban account za dijete sa browserom (Chrome for Kids) kojem je nepromjenljivi homepage Google for Kids a koji opet dozvoljava pristup iskljucivo odobrenim sadrzajima. Ja to ne mogu zaobic a kamoli neki klinjo od 10 godina.

16 godina
odjavljen
offline
Dječji Google

Postoje mehanizmi i roditeljima kojima je stalo da imaju djecu "pod kontrolom" (navodnici su iz očitih razloga) to lako mogu realizirati. Ja imam 3 malecke cure od kojih dvije koriste računalo. Imam firewall sa transparent proxy-jem i content filterom za cijelu mrežu + instaliran K9 web patrol na njihovom računalu. Apsolutno im je nemoguće otići na neku nepoćudnu stranicu (čak ni preko wifi-ja).

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dječji Google
Friday kaže...

Postoje mehanizmi i roditeljima kojima je stalo da imaju djecu "pod kontrolom" (navodnici su iz očitih razloga) to lako mogu realizirati. Ja imam 3 malecke cure od kojih dvije koriste računalo. Imam firewall sa transparent proxy-jem i content filterom za cijelu mrežu + instaliran K9 web patrol na njihovom računalu. Apsolutno im je nemoguće otići na neku nepoćudnu stranicu (čak ni preko wifi-ja).

Na koji nacin content filter odredjuje koje su stranice nepocudne? Nekakva logika mi govori da bi trebao imati listu certificiranih, dozvoljenih stranica, a sve ostalo da smatra nepocudnim. No tu je onda i problem stranica kao sto su Youtube za koju se ne moze reci kako je nepocudna ali ima puno sadrzaja koji nisu za klinke. Vjerujem da bi takve stvari google uradio bolje sa svojim silnim algoritmima i "for Kids" servisima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dječji Google
BlueMax kaže...
Friday kaže...

Postoje mehanizmi i roditeljima kojima je stalo da imaju djecu "pod kontrolom" (navodnici su iz očitih razloga) to lako mogu realizirati. Ja imam 3 malecke cure od kojih dvije koriste računalo. Imam firewall sa transparent proxy-jem i content filterom za cijelu mrežu + instaliran K9 web patrol na njihovom računalu. Apsolutno im je nemoguće otići na neku nepoćudnu stranicu (čak ni preko wifi-ja).

Na koji nacin content filter odredjuje koje su stranice nepocudne? Nekakva logika mi govori da bi trebao imati listu certificiranih, dozvoljenih stranica, a sve ostalo da smatra nepocudnim. No tu je onda i problem stranica kao sto su Youtube za koju se ne moze reci kako je nepocudna ali ima puno sadrzaja koji nisu za klinke. Vjerujem da bi takve stvari google uradio bolje sa svojim silnim algoritmima i "for Kids" servisima.

 

Na YT je također uključen Parental control po defaultu (kod nas). A content filter djeluje odlično. Baza je tjedno ažurirana i stvarno je vrlo vrlo precizan. Bude tu i tamo poneki promašaj (nedostupna stranica koja ne bi trebala biti jer je legit). Ja sam isto bio sumnjičav ali stvar funkcionira odlično. A povrh svega na njihovom računalu se nalazi K9 web patrol kojem je upravo to namjena - zaštita djece.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Dječji Google

Dok su promasaji svedeni na to da ne otvara neku legit stranicu - odlicno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dječji Google
BlueMax kaže...

Dok su promasaji svedeni na to da ne otvara neku legit stranicu - odlicno.

 

Za sada jesu i vrlo sam zadovoljan. Čak se pojedini dijelovi portala (djevojka dana npr) ne mogu otvoriti. Promašaji su uglavnom banalni. Prije nekog vremena se nije mogla otvoriti neka naša stranica (teens365 nešto...).

A druga pozitivna strana content filtera je i potpuna blokada adv/ads stranica, popupa i sl. Uz naravno drugs, alcohol, voilence, gambling, lingery i ostale kategorije. Radi ko metak! Ali malo sam paranoičan pa je tu ipak i spomenuti K9 koji je totalno nemilosrdan i kod kojeg 95% weba po defaultu uopće nije dozvoljeno.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dječji Google
Friday kaže...

Postoje mehanizmi i roditeljima kojima je stalo da imaju djecu "pod kontrolom" (navodnici su iz očitih razloga) to lako mogu realizirati. Ja imam 3 malecke cure od kojih dvije koriste računalo. Imam firewall sa transparent proxy-jem i content filterom za cijelu mrežu + instaliran K9 web patrol na njihovom računalu. Apsolutno im je nemoguće otići na neku nepoćudnu stranicu (čak ni preko wifi-ja).

Pretpostavljam da imaš jedan komp/ruter doma kroz koji ide cijeli promet (umjesto direkt na modem) i na njemu je konfiguriran proxy sa content filterom?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dječji Google
Zura kaže...

Pretpostavljam da imaš jedan komp/ruter doma kroz koji ide cijeli promet (umjesto direkt na modem) i na njemu je konfiguriran proxy sa content filterom?

 

2 računala + wi-fi klijenti. Imam router u bridge modu a van idem preko IPFire koji je instaliran na Alix board

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dječji Google
Friday kaže...

 

2 računala + wi-fi klijenti. Imam router u bridge modu a van idem preko IPFire koji je instaliran na Alix board

tenx, meni će uskoro trebati neko slično rješenje a ne pouzdam se u klijent-only solucije. Pogledat ću ovu IPFire distribuciju.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
13 godina
neaktivan
offline
Dječji Google

Uf.Podsjećaš me na mog starog. XD Meni je login bio ograničen kad sam bio mali kompletno osim par sati vikendom.Ali to je samo povećalo moju želju za višenjem na računalu.

    Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Dječji Google

    Meni su tu i tam pokušavali zaključati komp, postavljat programe za nadzor, sakrivat kabele no sve je propalo, sve se nekak zaobišlo xD.

     

    Kasnije su odustali, no doduše net sam dobio relativno kasno pa eto nije bilo potrebe za nekom teškom zaštitom.

    --------------------------------------------------------------------------------------------
     
    0 0 hvala 1
    16 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Dječji Google
    zerocool12 kaže...

    Meni su tu i tam pokušavali zaključati komp, postavljat programe za nadzor, sakrivat kabele no sve je propalo, sve se nekak zaobišlo xD.

     

     

    A vidi, ako ti starci znaju manje od tebe onda normalno da ćeš zaobići. Kod mene nema zajebancije {#}

    Freak Show Inc.
    15 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Dječji Google
    Friday kaže...
    zerocool12 kaže...

    Meni su tu i tam pokušavali zaključati komp, postavljat programe za nadzor, sakrivat kabele no sve je propalo, sve se nekak zaobišlo xD.

     

     

    A vidi, ako ti starci znaju manje od tebe onda normalno da ćeš zaobići. Kod mene nema zajebancije {#}

    Naravno,slažem se :D No opet mislim da je to dobro i po drugoj strani ako i zaobiđe neš takvog, bar je neš naučil :D

    --------------------------------------------------------------------------------------------
    16 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Dječji Google
    zerocool12 kaže...

    Naravno,slažem se :D No opet mislim da je to dobro i po drugoj strani ako i zaobiđe neš takvog, bar je neš naučil :D

     

    Mogu zaobići jedino ako imaju drugi stroj i 3G stick. Sve drugo pada u vodu... A s obzirom da imaju redom 9 godina, 6 godina i 1 godinu - mislim da to nije opcija {#}

    Freak Show Inc.
    16 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Dječji Google
    Zura kaže...
    Friday kaže...

     

    2 računala + wi-fi klijenti. Imam router u bridge modu a van idem preko IPFire koji je instaliran na Alix board

    tenx, meni će uskoro trebati neko slično rješenje a ne pouzdam se u klijent-only solucije. Pogledat ću ovu IPFire distribuciju.

     

    Ako imaš neki jači hardver (nekakav atom ili nešto jače od toga) onda obavezno pogledaj Sophos UTM. Najkompletnije i najmoćnije besplatno kućno UTM rješenje koje će te totalno oboriti s nogu!

    Freak Show Inc.
    1
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice