Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 19.750
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Ali ne imitiraju u 4K 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Ali ne imitiraju u 4K 

 Tko i što? Imaš satelitsku 4K kao i servise koji imaju 4K sadržaje, a svaki dan ponuda raste tako da za 2 godine će to biti standard, a onda će već i HDR biti također normalna pojava! Naravno ne u državi koja živi stalno u prošlosti!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 11:16 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

Gle ti ne shvaćaš problem, Hrvatska je teška vuko**bina u kojoj ja ne mogu ima brži net od 10 Mbit/s (inače živim u gradu, ne nekoj zabačenoj selendri), imam ponudu samo SD kanala i zanemarivo HD kanala, ti govoriš o 4K, pa o čemu mi pričamo. Ovakvo stanje je malte ne sugdje van većih gradova u RH. Šta će meni i ostalima 4K TV, šta ću ja sa njime raditi, molim te mi pojasni. Naravno ta vaza od 10 Mbit/s se djeli na još dvoje nas u kući. Toliko o tome, na žalost to je Hrvatska sadašnjost koja je totalno u ku**cu.

Vi koji imate optiku ili imate optiku i živite vani sa totalno drugačijom ponudom nemate pravo se uspoređivati sa nama većinom koji to nemamo i nećemo skoro to imati.

Lijepi pozdrav.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

Gle ti ne shvaćaš problem, Hrvatska je teška vuko**bina u kojoj ja ne mogu ima brži net od 10 Mbit/s (inače živim u gradu, ne nekoj zabačenoj selendri), imam ponudu samo SD kanala i zanemarivo HD kanala, ti govoriš o 4K, pa o čemu mi pričamo. Ovakvo stanje je malte ne sugdje van većih gradova u RH. Šta će meni i ostalima 4K TV, šta ću ja sa njime raditi, molim te mi pojasni. Naravno ta vaza od 10 Mbit/s se djeli na još dvoje nas u kući. Toliko o tome, na žalost to je Hrvatska sadašnjost koja je totalno u ku**cu.

Vi koji imate optiku ili imate optiku i živite vani sa totalno drugačijom ponudom nemate pravo se uspoređivati sa nama većinom koji to nemamo i nećemo skoro to imati.

Lijepi pozdrav.

 Za to se zahvali političarima i Hakomu! Brzi mobilni internet je budućnost za sve koji ne žive unutar velikih gradova, a polako vani idu i flat tarife za to, pa će vjerojatno uskoro i kod nas jer će nas na to prisilit EU. Inače po našima još bi plaćali međugradsku tarifu za telefonske razgovore unutar RH!

 

Inače za one koji neznaju telefonska mreža je stalno pod naponom i ne troši ništa više kada kroz nju telefonirate ili šaljete podatke. Samom mjesečnom pretplatom pokrivate njezine troškove, a ovo naplaćivanje prometa bilo telefonskog bilo podatkovnog je samo dodatna zarada. Vani su davno imali besplatne razgovore unutar grada, naplaćivali su se samo međugradski pozivi. Danas se već ne naplaćuju odnosno ima se po 25 sati besplatnih razgovora unutar cijele EU i to u fiksnu i mobilnu mrežu i to kod nekih domaćih operatera.

 

To samo govori u prilog tome da plaćanjem mjesečne pretplate pokrivate praktično sve troškove, a sve ostalo je extra zarada. A tako je i sa mobilnom mrežom. Jer naplačuju vam svaki GB prometa, ali ako ste njihov korisnik onda imate u mobilnoj mreži besplatan promet za gledanje TV na mobitelu. Što vam to govori o zaradi operatera?

 

Sva ta tehnologija je u stvari fiksni trošak, jer njezinim kotrištenjem ne stvaramo dodatne troškove. Postoji fiksni trošak mjesečni da bi ona funkcionirala, ali da njezinim korištenjem ne stvaramo dodatne troškove, a ako se gleda uz njezino korištenje smanjuju se ostali troškovi, npr. nema potrebe za odlaskom u kino jer sve najnovije filmske hitove možemo vrlo brzo gledati na nekim servisima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 11:42 (dinkomat).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
XXX kaže...

Ali ne imitiraju u 4K 

 Tko i što? Imaš satelitsku 4K kao i servise koji imaju 4K sadržaje, a svaki dan ponuda raste tako da za 2 godine će to biti standard, a onda će već i HDR biti također normalna pojava! Naravno ne u državi koja živi stalno u prošlosti!

 A sad smo več i do satelita došli. Malo po malo idemo od optike, PS4 pro konzole do satelita i onda u to mješamo standarde...a Turska i Rusija na full HD-u.

 

Kao što rekoh da kupujem dana bio bi to 4K televizor, ne zbog trenutnog sadržaja nego budućeg ako bi do tada televizor poživio. Sobzirom da imam četiri godine staru plazmu nema šanse da ju mijenjam toliko dugo dok PC hardver koji je sposoban vrtiti igre nativno ne pređe u srednju kategoriju, jer ne želim plaćati puste novce za hobi. Što se TV-a tiče full HD tek treba postati standarad, za sada je još uvijek privilegija. Kada će postati TV program u 4K standard, brijem da je samo U japanu raširen, makar oni su počeli i sa 8K pa možda da to pričekam i da se odmah prebacim na neki 100" 8K 

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

Gle ti ne shvaćaš problem, Hrvatska je teška vuko**bina u kojoj ja ne mogu ima brži net od 10 Mbit/s (inače živim u gradu, ne nekoj zabačenoj selendri), imam ponudu samo SD kanala i zanemarivo HD kanala, ti govoriš o 4K, pa o čemu mi pričamo. Ovakvo stanje je malte ne sugdje van većih gradova u RH. Šta će meni i ostalima 4K TV, šta ću ja sa njime raditi, molim te mi pojasni. Naravno ta vaza od 10 Mbit/s se djeli na još dvoje nas u kući. Toliko o tome, na žalost to je Hrvatska sadašnjost koja je totalno u ku**cu.

Vi koji imate optiku ili imate optiku i živite vani sa totalno drugačijom ponudom nemate pravo se uspoređivati sa nama većinom koji to nemamo i nećemo skoro to imati.

Lijepi pozdrav.

 Za to se zahvali političarima i Hakomu! Brzi mobilni internet je budućnost za sve koji ne žive unutar velikih gradova, a polako vani idu i flat tarife za to, pa će vjerojatno uskoro i kod nas jer će nas na to prisilit Eu. Inače po našima još bi plaćali međugradsku tarifu za telefonske razgovore unutar RH!

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
EZY-E kaže...
I šta kad kupite 4k monitor ili telku? Gledati ćete godinu-dvije 95% sadržaja u full HD da bi tek nakon toga mogli gledati u 4k?
Meni je to takva glupost, posebno ako je riječ o telki, hrt u SD-u, fak jea.
Kao i QHD na mobitelu, smijeh.

 

4k monitor dijagonale 30" ima smisla. Meni 4k TV (i da ima sadržaja) ne treba iz razloga što nemam što više gledati na TV-u. Pogledam par serija i filmova godišnje.  Profesionalni OLED 4k monitori su tek u eksperimentalnoj fazi i koštaju k'o Sv. Petra kajgane.. nekih 35,000 Kn bez PDV-a. :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

Gle ti ne shvaćaš problem, Hrvatska je teška vuko**bina u kojoj ja ne mogu ima brži net od 10 Mbit/s (inače živim u gradu, ne nekoj zabačenoj selendri), imam ponudu samo SD kanala i zanemarivo HD kanala, ti govoriš o 4K, pa o čemu mi pričamo. Ovakvo stanje je malte ne sugdje van većih gradova u RH. Šta će meni i ostalima 4K TV, šta ću ja sa njime raditi, molim te mi pojasni. Naravno ta vaza od 10 Mbit/s se djeli na još dvoje nas u kući. Toliko o tome, na žalost to je Hrvatska sadašnjost koja je totalno u ku**cu.

Vi koji imate optiku ili imate optiku i živite vani sa totalno drugačijom ponudom nemate pravo se uspoređivati sa nama većinom koji to nemamo i nećemo skoro to imati.

Lijepi pozdrav.

 Za to se zahvali političarima i Hakomu! Brzi mobilni internet je budućnost za sve koji ne žive unutar velikih gradova, a polako vani idu i flat tarife za to, pa će vjerojatno uskoro i kod nas jer će nas na to prisilit Eu. Inače po našima još bi plaćali međugradsku tarifu za telefonske razgovore unutar RH!

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

 Misliš da i vani ostali nemaju isti problem? Optika je isplativa gdje je velika koncentracija korisnika. Za ostalo će biti satelitska TV i širokopojasna mobilna telefonija za periferiju, a tako će biti i kod nas! Takvih otpadnika ima svugdje u svim državama i svugdje je to neisplativo!

 

A što se tiče gradova u RH, optičku mrežu bi mogao napraviti sam grad i vrlo brzo bi ju isplatio od naplate njezina korištenja, nije to tako skupo, a ako smo mogli bakarnu paricu nekada plaćati 2000 DEM da bi imali telefon, ova optika košta puno puno manje od toga!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 11:50 (dinkomat).
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

 

Možete imati otpiku već danas, ali problem je u tome što bi ste morali sami raditi na kanalizaciji i instalaciji optike do vaših domova. Ima hrpa sela na Islandu, Irskoj, Velikoj Britaniji gdje su ljudi sami organizirali dovođenje optike do vlastitih mjesta. To košta, ali se mora usaglasiti većina sumještana što je kod nas na žalost još uvijek "nemoguća misija."

16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

A što se tiče gradova u RH, optičku mrežu bi mogao napraviti sam grad i vrlo brzo bi ju isplatio od naplate njezina korištenja, nije to tako skupo, a ako smo mogli bakarnu paricu nekada plaćati 2000 DEM da bi imali telefon, ova optika košta puno puno manje od toga!

 

 

HT već danas nudi instalaciju optike malim zgradama. Bitno je samo da je optika blizu zgrade. Naravno, imate problem "mission impossible" zbog toga što ne vide svi sustanari neku veliku famu oko optike. VDSL2 će pokrivati veće gradove gotovo u cijelosti, tako da optika neće stići tako brzo do svakog praga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mayo kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

 

Možete imati otpiku već danas, ali problem je u tome što bi ste morali sami raditi na kanalizaciji i instalaciji optike do vaših domova. Ima hrpa sela na Islandu, Irskoj, Velikoj Britaniji gdje su ljudi sami organizirali dovođenje optike do vlastitih mjesta. To košta, ali se mora usaglasiti većina sumještana što je kod nas na žalost još uvijek "nemoguća misija."

 Operaterima se isplati uvest optiku u svaku zgradu gdje imaju barem 10 korisnika. Kada razvuku po naselju ovo po zgradi ovisi samo o broju korisnika. Kod mene imaju potencijalno još 190 korisnika!

 

Sam optički kabel je stakleno vlakno koje je jeftinije od bakrene žice tako da dogovor kuću gradi, a to što ljudi su spremni plaćati nebulozu i ostati na staroj tehnologiji je drugi par rukava. Samo skidanjem sa bakra i telekoma imam bolju uslugu i po nižoj cijeni, a tetefoniranje mi je badave  25 sati unutar cijele EU u fiksnu i mobilnu mrežu! Toliko o tome, ali definitvno se stvar vrati unutar par mjeseci ako ne i manje!

 

Bakar ostavimo telekomu neka se igra sa njime!

 

Jednom kada imate optiku grijeh je ne uzeti 4K TV, jer ste ga zaradili na razlici telefoniranja u EU jer vam je to prije telekom masno naplaćivao na bakarnoj parici!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 12:02 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mayo kaže...
dinkomat kaže...

A što se tiče gradova u RH, optičku mrežu bi mogao napraviti sam grad i vrlo brzo bi ju isplatio od naplate njezina korištenja, nije to tako skupo, a ako smo mogli bakarnu paricu nekada plaćati 2000 DEM da bi imali telefon, ova optika košta puno puno manje od toga!

 

 

HT već danas nudi instalaciju optike malim zgradama. Bitno je samo da je optika blizu zgrade. Naravno, imate problem "mission impossible" zbog toga što ne vide svi sustanari neku veliku famu oko optike. VDSL2 će pokrivati veće gradove gotovo u cijelosti, tako da optika neće stići tako brzo do svakog praga.

Još jedan problem je što u manjim gradovima kompletnu infrastrukturu drži HT, a preko nje idu drugi, a HT ih lagano da ne kažem šta. U manjim mjestima i gradovima i dalje HT drži monopol i ne želi unaprijediti infrastrukturu i niti ga to ne zanima. Jedino što preostaje Satelitski TV i internet koji su još i dalje malkice preskupi ili kvalitetan i povoljan 4G flat paket, a mislim da to skoro nećemo vidjeti, ali bili živi pa vidjeli.

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...
Mayo kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

 

Možete imati otpiku već danas, ali problem je u tome što bi ste morali sami raditi na kanalizaciji i instalaciji optike do vaših domova. Ima hrpa sela na Islandu, Irskoj, Velikoj Britaniji gdje su ljudi sami organizirali dovođenje optike do vlastitih mjesta. To košta, ali se mora usaglasiti većina sumještana što je kod nas na žalost još uvijek "nemoguća misija."

 Operaterima se isplati uvest optiku u svaku zgradu gdje imaju barem 10 korisnika. Kada razvuku po naselju ovo po zgradi ovisi samo o broju korisnika. Kod mene imaju potencijalno još 190 korisnika!

 

Sam optički kabel je stakleno vlakno koje je jeftinije od bakrene žice tako da dogovor kuću gradi, a to što ljudi su spremni plaćati nebulozu i ostati na staroj tehnologiji je drugi par rukava. Samo skidanjem sa bakra i telekoma imam bolju uslugu i po nižoj cijeni, a tetefoniranje mi je badave  25 sati unutar cijele EU u fiksnu i mobilnu mrežu! Toliko o tome, ali definitvno se stvar vrati unutar par mjeseci ako ne i manje!

 

Bakar ostavimo telekomu neka se igra sa njime!

Pa o čemu pričamo u mojem gradu optika uopće ne postoji i nije u ponudi nego samo za banke u samom centru i to je to, niti je u planu razvoj optike - a znam jer mi frend radi u Ericsson Nikola Tesla koji im razvijaju i rade optiku. Toliko o tome. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
Mayo kaže...
dinkomat kaže...

A što se tiče gradova u RH, optičku mrežu bi mogao napraviti sam grad i vrlo brzo bi ju isplatio od naplate njezina korištenja, nije to tako skupo, a ako smo mogli bakarnu paricu nekada plaćati 2000 DEM da bi imali telefon, ova optika košta puno puno manje od toga!

 

 

HT već danas nudi instalaciju optike malim zgradama. Bitno je samo da je optika blizu zgrade. Naravno, imate problem "mission impossible" zbog toga što ne vide svi sustanari neku veliku famu oko optike. VDSL2 će pokrivati veće gradove gotovo u cijelosti, tako da optika neće stići tako brzo do svakog praga.

Još jedan problem je što u manjim gradovima kompletnu infrastrukturu drži HT, a preko nje idu drugi, a HT ih lagano da ne kažem šta. U manjim mjestima i gradovima i dalje HT drži monopol i ne želi unaprijediti infrastrukturu i niti ga to ne zanima. Jedino što preostaje Satelitski TV i internet koji su još i dalje malkice preskupi ili kvalitetan i povoljan 4G flat paket, a mislim da to skoro nećemo vidjeti, ali bili živi pa vidjeli.

 Teta Viviane iz EU već im je malo zavrnula vratom, a nadajmo se da će uskoro opet!

 

Inače nije jedini telekom koji ima magistralnu optičku mrežu unutar RH, jer isto to ima i vojska, zatim željeznice, pa HEP, a onda i autoceste, tako da je jedini prpoblem lokalna optika po mjestima i regulator Hakom koji to sve koči, daklem politika opet!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
dinkomat kaže...
Mayo kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Iskreno ne mislim da je taj problem vezan uz političare nego uz telekomunikacijske tvrtke koje ne vide isplativost da cijelu Hrvatsku pokriju sa optikom ili kvalitetnim 4G signalom tj. sa flat paketom koji ne bi koštao 1000 kn. Pre mali smo tržišno i samim time nezanimljivi, pa vani jedan veći grad ima stanovnika kao RH, a mi porazbacani po cijeloj Hrvatskoj i kako to komunikacijski pokrit i da to njima bude isplativo - NIKAKO. 

Na žalost mi svi koji nismo u većim gradovima možemo sjest i plakat jer mi smo "telekomunikacijski otpadnici" - jednom riječju neisplativi.

 

Možete imati otpiku već danas, ali problem je u tome što bi ste morali sami raditi na kanalizaciji i instalaciji optike do vaših domova. Ima hrpa sela na Islandu, Irskoj, Velikoj Britaniji gdje su ljudi sami organizirali dovođenje optike do vlastitih mjesta. To košta, ali se mora usaglasiti većina sumještana što je kod nas na žalost još uvijek "nemoguća misija."

 Operaterima se isplati uvest optiku u svaku zgradu gdje imaju barem 10 korisnika. Kada razvuku po naselju ovo po zgradi ovisi samo o broju korisnika. Kod mene imaju potencijalno još 190 korisnika!

 

Sam optički kabel je stakleno vlakno koje je jeftinije od bakrene žice tako da dogovor kuću gradi, a to što ljudi su spremni plaćati nebulozu i ostati na staroj tehnologiji je drugi par rukava. Samo skidanjem sa bakra i telekoma imam bolju uslugu i po nižoj cijeni, a tetefoniranje mi je badave  25 sati unutar cijele EU u fiksnu i mobilnu mrežu! Toliko o tome, ali definitvno se stvar vrati unutar par mjeseci ako ne i manje!

 

Bakar ostavimo telekomu neka se igra sa njime!

Pa o čemu pričamo u mojem gradu optika uopće ne postoji i nije u ponudi nego samo za banke u samom centru i to je to, niti je u planu razvoj optike - a znam jer mi frend radi u Ericsson Nikola Tesla koji im razvijaju i rade optiku. Toliko o tome. 

 Vidiš da postoji, a isto postoji i magistralni optički kabel do tvojeg grada i to ne samo jedan jer rekoh HEP ima svoj, vojska svoj, željeznica svoj! A ovu optičku mrežu može napraviti i sam grad i zaobići telekom, te dati ju na korištenje ostalim operaterima, ne badave već uz naknadu i vratiti uložena sredstva, jer ako se grade vodovodi gdje je problem da se izgradi optička mreža i nije to tako velika cijena iznenadili bi se! Jedini je problem opet u Hakomu  koji mora izdat dozvole! Pritisnite lokalne političare po tom pitanju!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 12:10 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 Vidiš da postoji, a isto postoji i magistralni optički kabel do tvojeg grada i to ne samo jedan jer rekoh HEP ima svoj, vojska svoj, željeznica svoj! A ovu optičku mrežu može napraviti i sam grad i zaobići telekom, te dati ju na korištenje ostalim operaterima, ne badave već uz naknadu i vratiti uložena sredstva, jer ako se grade vodovodi gdje je problem da se izgradi optička mreža i nije to tako velika cijena iznenadili bi se! Jedini je problem opet u Hakomu  koji mora izdat dozvole! Pritisnite lokalne političare po tom pitanju!

Grad je malte ne pred rubom bankrota kao i većina manjih općina i gradova i apsolutno nemaju financijsku pozadinu za takav projekat. Sumnjam tj. siguran sam da bi jako mali broj gradova i općina uopće moglo financirati takve projekte koji su izrazito financijski zahtjevni, jer onda bi gradovi imali svoje optičke mreže i to naplaćivale, a ne telekomi. Vani bi to prošlo pošto su bogatiji i poduzetniji, ali u RH je to nemoguća misija jer je je kompletna lokalna samouprava (gradovi, općine i županije) na koljenima financijski jer država sustavno od 1991. osiromašuje gradove i općine i naposlijetku će ih i uništiti.

13 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Samsung je odustao od OLED-a ima već 3 godine i ne namjerava se vratiti ( govorim o segmentu TV-a).

Jedini prizvođač velikih OLED panela za TV je LG.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Da nema 4K sadržaja nije točno! A ima čak i 4K HDR!

 

Razlika se osjeti posebno ako imate 4K TV!

 

 

 

 

 

Šta ćemo samo gledat youtube? Ja ga doma ni ne otvorim, zanima me konkretno programi koje nude medijske kuće i filmovi koji su dostupni za gledanje. Dakle 4K će zaživit za 4-5 godina, ako i tada, još u Europi nema nekih kanala na 4K, a mi nemamo HD programe, nemojmo se zavaravat. Tu razliku para šta bacite na UHD TV, a bace mnogi jer ih trgovci uvjeravaju da je to baš to, uložite u nešto drugo i pametnije, pa makar to bio WC papir. Uspoređivao sam isti FHD sadržaj na UHD i FHD TV-u od 50 inča sa 3 metra udaljenost i mogu sa sigurnošću reć da nikakve razlike nema.

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
EZY-E kaže...

Kao i QHD na mobitelu, smijeh.

QHD se na mobitelima ipak pokazao kao dobra stvar, ali jedino ako koristiš VR. Štoviše QHD je puno premalo za VR i trebat će puno jača rezolucija....

 

Bez VRa je FHD taman...

 

a Bože moj, kupio sam mobitel za VR, a ne za telefoniranje, sms, viber, e-mail, itd. Cili dan ću provodit na VR.

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...
tombomcom kaže...

Tu je jedini problem sadržaja.

 

Baš sam neki dan kupio smart tv i to full hd (namjerno).

Ne vidim da će mi u narednih godinu-dvije najmanje trebati 4k.

Filmovi koje skinem su full hd, našao sam jedan u 4k.

Na youtube-u je relativno malo sadržaja u 4k, a ako i je, onda mi dosta lag-a kod učitavanja (imam 50/10 mb).

Kaj se tiče Bnet-a i njihove televizije - nemaju paket u full hd a kamoli 4k (ili možda griješim)

Kaj se tiče dtv, jel se šalite?

 

Mislim da sam negdje i nedavno čitao da japanci prelaze na 4k tv program 2019. Znači kod nas stiže oko 2040.

 

 

To više nije točno.

Ima sadržaja. Netflix, youtube, amazon, konzole, 4k blu ray... I 4K i HDR.

Što se youtubea tiče, ne bi smjelo laggati jer kod mene je isto 50/10 bnet pa ne laga. Ako se dobro sjećam, 4k video na youtubeu ide na oko 40mbps?

 

Koji ti to Netflix gledaš? Premium paket pa da bi 2-3 serije gleda u UHD bez titlova? Smješno.

16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...

 

a Bože moj, kupio sam mobitel za VR, a ne za telefoniranje, sms, viber, e-mail, itd. Cili dan ću provodit na VR.

Šta pričaš ti?

 

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

 

Ne, još najbolje da će narast, pa nije tv od zlata, a za par godina današnji TV od 10k kn će koštat 4k kn. Problem je sadržaja, signala, mi smo jad i čemer...Uglavnom tu razliku para, amo reć na 140 cm dijagonali između FHD i UHD od par tisuća kuna, je bolje staviti sa strane pa za par godina dodati za kupnju novog TV-a kada se proda stari. Da je taj sadržaj širokodostupan ja riči ne bi reka, ali ovako je bacanje para...

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
mrki_tua kaže...

 

a Bože moj, kupio sam mobitel za VR, a ne za telefoniranje, sms, viber, e-mail, itd. Cili dan ću provodit na VR.

Šta pričaš ti?

 

 O tome da će UHD mobitel bespotrebno trošiti bateriju radi neke gluposti koja će me držati 10-15 dana kao što je VR, dakle da ti nacrtam većinu vremena upaljenog ekrana ću provesti koristeći internet, mail, aplikacije, pozive i poruke. Imaš xy istraživanja koliko tko u prosjeku troši vremena.

12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Gospićka bi rekla; "Al tu nema ekonomske računice".
12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mislim da Panasonic i Philips proizvode OLED panele (ili ih kupuju od drugih dobavljaca?). Samsung ih koristi samo u mobilnim uredjajima (AMOLED).
vicious
12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mislim da Panasonic i Philips proizvode OLED panele (ili ih kupuju od drugih dobavljaca?). Samsung ih koristi samo u mobilnim uredjajima (AMOLED).
vicious
11 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K...

 nemamo sadržaja, uglavnom nemamo ni optike i nemamo što čekat 2 godine za nastavak rasprave

kupovanje 4k televizora je kod nas zasad (i još dugo) bacanje novca, kraj rasprave

 

uostalom, za 2 godine 4k televizor koji ću kupiti će vjerojatno biti duplo jeftiniji od tvojeg i istovremeno duplo bolji

dakle vidimo se za 2 godine, da ti vadim mast 

15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Jedno teoretsko pitanje. Ako se na 4k televizor pusti VHS kazeta ili DVD ili čak blu ray da li oni bolje izgledaju ili lošije. Tj da li tv automatski radi upscaling.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 15:59 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...
dinkomat kaže...

Da nema 4K sadržaja nije točno! A ima čak i 4K HDR!

 

Razlika se osjeti posebno ako imate 4K TV!

 

 

 

 

 

Šta ćemo samo gledat youtube? Ja ga doma ni ne otvorim, zanima me konkretno programi koje nude medijske kuće i filmovi koji su dostupni za gledanje. Dakle 4K će zaživit za 4-5 godina, ako i tada, još u Europi nema nekih kanala na 4K, a mi nemamo HD programe, nemojmo se zavaravat. Tu razliku para šta bacite na UHD TV, a bace mnogi jer ih trgovci uvjeravaju da je to baš to, uložite u nešto drugo i pametnije, pa makar to bio WC papir. Uspoređivao sam isti FHD sadržaj na UHD i FHD TV-u od 50 inča sa 3 metra udaljenost i mogu sa sigurnošću reć da nikakve razlike nema.

 jesi čuo za netflix?

Tvoja stvar hoćeš li ili nećeš koristiti youtube. Činjenica je da je na youtubeu gomila gledljivog kvalitetnog sadržaja kojeg proizvode individualci ili medijske kuće/portali.

4K će zaživit za 4-5 godina? 4K već živi na veliko...

A ono što će se desiti za 4-5 godina je propast ili totalni remont klasičnih tv programa.

PSN - darklydexter
9 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Do 2020 hrvatske tv kuče če imati zastupljenost HD signala od 0%

Ovi govore o 4k

idem se ubit nemrem više.svaki put kad čitam ovakve vijeti padnem u depresiju

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice