Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 19.758
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
zeroname kaže...

Jedno teoretsko pitanje. Ako se na 4k televizor pusti VHS kazeta ili DVD ili čak blu ray da li oni bolje izgledaju ili lošije. Tj da li tv automatski radi upscaling.

Naravno da radi uspcaling.  Radili su se testovi i još prošle godine je stanje bilo takvo da su 4k tv-i imali bolju fhd sliku od full hd tv-a. Pričam o istom cjenovnom razredu. Naravno da će fhd tv od 13000 kn imati bolju fhd sliku od 4k televizora koji košta 4000 kn. Napredak čini svoje, proizvođači se fokusiraju na 4K a fhd tv-i su tu samo da popune rupe u ponudi. 

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...

 jesi čuo za netflix?

Čuli smo svi mi za famozni netflix... samo problem je što do punog sadržaja više ne možeš doći ako nisi u americi, a nema ni titlove... dakle za dosta ljudi beskorisno...

 

FHD je sasvim gledljiva stvar, ma što gledljiva... stvar je kristalno čista... ja trenutno nemam potrebe ići ja više od FHDa (osim na računalnom monitoru gdje si uzimam 2K ekran, ali radi rada, a ne radi filmova), tko ima nek izvoli... ali defintiivno se slažem da je bolje trenutno uzeti kvalitetan FHD TV i uložiti ostatak para u nešto pametnije... A 4K kad zaživi pošteno za 4-5 godina onda se polagano prebacit...

 

Stvar je u tome što smatrate da će 4K izbacit FHD iz upotrebe, pa moram vas razočarat jer taj film nećete gledati. 4K fajlovi su ogromni i tek kad ih poprati i adekvatna brzina Interneta svuda, a ne samo po metropolama i prostor na diskovima ćemo vidjet tu rezoluciju u punom svjetlu.

 

Pa za igrat igre na 4K trebaš grafiku od 5000kn u računalu. Mnoga računala u upotrebi danas uopće ne mogu vrtit 4K video, pate se i s FHDom... Mnogi mobiteli također ne mogu vrtit 4K. Moj 3570K ne može bez trzanja vrtit 4K HDR (običan može), neki dan sam baš isprobavao... To bih mogao rješit kupovinom diskretne grafičke... Ali čemu?

 

Naravno neće se stati na FHD, ali poanta je da su s FHDom ljudi zadovoljni, i neće surlati u nešto što nema potrebe i nekog velikog pomaka...

 

Generalno gledano da preskočim kompletno 4K i prijeđem za 10 godina na 8K ne bih mi to bio neki veliki nedosatak.  TV i računalo kupujem kad mi staro crkne, danas stvarno nema potrebe brzati s tim kad tehnologija ide polako naprijed... A da ću mijenjati TV ili računalo radi nekog novog standarda koji je tek u začetku i ne nudi nešto puno više od trenutnog? nema šanse...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 16:35 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

 

4K je stara stvar i materijala koliko hočeš. A tek 4K HDR je nešto drugo, za sada ima jako malo materijala, ali se definitvno osjeti razlika u slici. Jedno je pričat i razglabat o nečemu a drugo vidjeti kako to radi u praksi! Najzanimljivije je pogledati isti film u Full HD, 4K i 4K HDR teruluciji i onda se vidi razlika. To što od ovog smeća od slike koju nam naši RTV cemtri nude pa kad pređemo na 1080p mislimo da je slika nešto to je drugi problem, ali kada stvarno malo gledate duže kvalitetnu sliku onda shvatite kako je tehnologija otišla. Pogledajte samo onaj demo film sa URSA kamerom i softwerom za obradu video materijala pa će vam sve biti jasno i zašto Full HD je stvar prošlosti u odnosu na nove formate. Nedavno je ekipa u EU definirala standarde za 4K HDR TV signal, tako da će to krenit relativno brzo! Dakle ne pričamo o 4K već 4K HDR standardu, a mi se spremamo prije'i kroz godinu dvije na HD signal, dakle ne Full HD nego HD signal šo se tiče kvalitete TV signala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 17:49 (dinkomat).
 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...
mrki_tua kaže...
dinkomat kaže...

Da nema 4K sadržaja nije točno! A ima čak i 4K HDR!

 

Razlika se osjeti posebno ako imate 4K TV!

 

 

 

 

 

Šta ćemo samo gledat youtube? Ja ga doma ni ne otvorim, zanima me konkretno programi koje nude medijske kuće i filmovi koji su dostupni za gledanje. Dakle 4K će zaživit za 4-5 godina, ako i tada, još u Europi nema nekih kanala na 4K, a mi nemamo HD programe, nemojmo se zavaravat. Tu razliku para šta bacite na UHD TV, a bace mnogi jer ih trgovci uvjeravaju da je to baš to, uložite u nešto drugo i pametnije, pa makar to bio WC papir. Uspoređivao sam isti FHD sadržaj na UHD i FHD TV-u od 50 inča sa 3 metra udaljenost i mogu sa sigurnošću reć da nikakve razlike nema.

 jesi čuo za netflix?

Tvoja stvar hoćeš li ili nećeš koristiti youtube. Činjenica je da je na youtubeu gomila gledljivog kvalitetnog sadržaja kojeg proizvode individualci ili medijske kuće/portali.

4K će zaživit za 4-5 godina? 4K već živi na veliko...

A ono što će se desiti za 4-5 godina je propast ili totalni remont klasičnih tv programa.

 Koristio ga osobno, smeće, obićno smeće bez titlova.

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Hrvoje.RH kaže...

Do 2020 hrvatske tv kuče če imati zastupljenost HD signala od 0%

Ovi govore o 4k

idem se ubit nemrem više.svaki put kad čitam ovakve vijeti padnem u depresiju

 To ti je malograđanština, mora se sebi i drugima opravdat razlog bačenih para.

10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...
zeroname kaže...

Jedno teoretsko pitanje. Ako se na 4k televizor pusti VHS kazeta ili DVD ili čak blu ray da li oni bolje izgledaju ili lošije. Tj da li tv automatski radi upscaling.

Naravno da radi uspcaling.  Radili su se testovi i još prošle godine je stanje bilo takvo da su 4k tv-i imali bolju fhd sliku od full hd tv-a. Pričam o istom cjenovnom razredu. Naravno da će fhd tv od 13000 kn imati bolju fhd sliku od 4k televizora koji košta 4000 kn. Napredak čini svoje, proizvođači se fokusiraju na 4K a fhd tv-i su tu samo da popune rupe u ponudi. 

 

RAdi i to pogotovo ovi nazivno jači proizvođači, naime usporedio sam cjenovno li la tv, isti FHD Panasonic i nešto skuplji Philips, na Panasonicu je na SD signalu prikaz vidljivo bolji.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...
Ezio kaže...
mrki_tua kaže...
dinkomat kaže...

Da nema 4K sadržaja nije točno! A ima čak i 4K HDR!

 

Razlika se osjeti posebno ako imate 4K TV!

 

 

 

 

 

Šta ćemo samo gledat youtube? Ja ga doma ni ne otvorim, zanima me konkretno programi koje nude medijske kuće i filmovi koji su dostupni za gledanje. Dakle 4K će zaživit za 4-5 godina, ako i tada, još u Europi nema nekih kanala na 4K, a mi nemamo HD programe, nemojmo se zavaravat. Tu razliku para šta bacite na UHD TV, a bace mnogi jer ih trgovci uvjeravaju da je to baš to, uložite u nešto drugo i pametnije, pa makar to bio WC papir. Uspoređivao sam isti FHD sadržaj na UHD i FHD TV-u od 50 inča sa 3 metra udaljenost i mogu sa sigurnošću reć da nikakve razlike nema.

 jesi čuo za netflix?

Tvoja stvar hoćeš li ili nećeš koristiti youtube. Činjenica je da je na youtubeu gomila gledljivog kvalitetnog sadržaja kojeg proizvode individualci ili medijske kuće/portali.

4K će zaživit za 4-5 godina? 4K već živi na veliko...

A ono što će se desiti za 4-5 godina je propast ili totalni remont klasičnih tv programa.

 Koristio ga osobno, smeće, obićno smeće bez titlova.

 To što ljudi ne mogu bez titlova je problem, ali imaju priliku naučiti strani jezik! Inače nije problem na filmove postaviti naše titlove prepun ih je internet! I ne samo da su u pitanju titlovi, već se raspravlja o stilskim figurama i odabiru riječi u tim titlovima, tako da su titlovi najmanji problem!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 17:53 (dinkomat).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
FullHD se več probijao na široka vrata sada več davne 2009 i od tada se održao stvarno super stoga je 4K umjetni sljed događaja tako da več po meni več u 2017g možemo očekivati monitore ispod 2000kn sa 4K rezom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
3n3m1 kaže...
FullHD se več probijao na široka vrata sada več davne 2009 i od tada se održao stvarno super stoga je 4K umjetni sljed događaja tako da več po meni več u 2017g možemo očekivati monitore ispod 2000kn sa 4K rezom.

 Pa ove godine su došli TV 55" 4K po cijeni od 400 USD u americi!

 

Evo već sada 55" 4K košta u EU 550 EUR https://geizhals.de/?cat=tvlcd&sort=p&xf=33_55%7E34_3840x2160, a za manje dijagonale još i manje!

 

Tako da se uskoro Full HD TV neće isplatiti kupiti ili će biti skuplji od 4K TV! I ne bi reko umjetni već prirodni slijed događaja!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 18:12 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Sadržaja ima više nego dovoljno. Onaj tko na pragu 2017 preporučuje FHD nasuprot 4K nezna ništa o televizorima. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
x18x05x kaže...

Sadržaja ima više nego dovoljno. Onaj tko na pragu 2017 preporučuje FHD nasuprot 4K nezna ništa o televizorima. 

 

Upravo tako, a kamoli da počenemo pričati o 8 ili 10 bitnim panelima u tim TV, kao i o nitnosti ekrana tj, maksimalnoj mogućoj osvjetljenosti i ostalim stvarima koje idu uz tako nešto, podržavanju video formata i kodeka kao i audio formata i kodeka. Ljudima je TV TV i ostalo ne razumiju! A kalibracija slike je nešto što se maže na kruh! Ali što i očekivati kada trgovci u dućanu imaju TV na kojem su ljudi uglavnom postali crvenokošci i još pričaju kako TV ima dobru sliku!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 18:21 (dinkomat).
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Pa jedino 10 bitni i mogu prikazati HDR , ostalo je marketing. Mialim da ću guštom preskočiti LCD tehnologiju i prebaciti se na OLED, samo da trenutna plazma poživi još nekoliko godina. LCD nemerem smislit pored plazme.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Pa jedino 10 bitni i mogu prikazati HDR , ostalo je marketing. Mialim da ću guštom preskočiti LCD tehnologiju i prebaciti se na OLED, samo da trenutna plazma poživi još nekoliko godina. LCD nemerem smislit pored plazme.

 

Ima i OLED svojih mana, nije niti jedna tehnologija savršena. Već na godinu kada prorade nove tvornice OLED panela očekuje se značajan pad cijena OLED TV, tako da će to biti prije nego što želiš, a do onda će plazma vjerojatno izdržati!

16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Te mane se rješavaju, kakve je sve mane imao LCD koje su ostale sve do danas ovo kaj ima oled je ništa. Jedina stvarna mana je cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Te mane se rješavaju, kakve je sve mane imao LCD koje su ostale sve do danas ovo kaj ima oled je ništa. Jedina stvarna mana je cijena.

 

I to je sve manja mana jer cijene ipak padaju i ima već starih Full HD po cijeni manjoj od 1000 EUR kada se naketi i to za 55" modele! A kada se uključi još par proizvođača OLED TV biti će još i veći pad cijena za očekivati!

 

Međutim danas kupovati Full HD je definitvno glup potez, jer se kod nas TV kupuje za idućih 10 godina, a ne kao vani gdje se mijenja svake 2 ili 3 godine!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Te mane se rješavaju, kakve je sve mane imao LCD koje su ostale sve do danas ovo kaj ima oled je ništa. Jedina stvarna mana je cijena.

 Sumanjam da će OLED zaživjeti u sljedećih 5 godina. Daj Bože, ali yield za te panele je mali, a i skeptičan sam oko cijene jer jedini proizvođači koji su ostali a malo su višeg ranga su AU Optronics, Panasonic i LG. Tako da se OLED možda javi nekom drugom revolucijom za nekoliko godina.

 

A također ovi koji komentiraju da u 2016. godini nema 4K sadržaja ga očito i ne traže jer bi onda znali da postoji hrpa sadržaja dosad koja se remasterizirala, a sve novije serije koje izlaze se snimaju u 4K rezolucijama, pogotov za Netflix i slične platforme. A ograničavanje na to da tu ili tamo nema sadržaja je definitivno glupo jer živimo u svijetu koji nikada nije bio vise povezan i nikada nismo imali pristup toliko različitih sadržaja tako da je taj komentar 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 19:16 (JozoBozo121).
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ja sam imao netflix na tv, kako sam ih mogao postaviti?
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ako tv kupuješ po cijeni, a ne pp seriji ili recenziji, onda ti moram reć da pojma nemaš. Prije godinu dana san uzeo TV (Panasonic) na akciji od 30% jer je model iz 2015., Plaćena 7000 kn, a mogao sam uzest takve dijagonale i rezolucije za skoro 3000 kn manje marke Samsung, LG. A zašto je nisam uzeo? Zato šta mi nije mjerilo slike falša frekvencija, 4K, smart mogućnosti i gluposti, već KVALITETA slike i dobra garancija.
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
u , u , .
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
JozoBozo121 kaže...

 Sumanjam da će OLED zaživjeti u sljedećih 5 godina. Daj Bože, ali yield za te panele je mali, a i skeptičan sam oko cijene jer jedini proizvođači koji su ostali a malo su višeg ranga su AU Optronics, Panasonic i LG. Tako da se OLED možda javi nekom drugom revolucijom za nekoliko godina.

 

 

OLED televizori zbog svoje cijene na tržištu još uvijek predstavljaju znatnu investiciju te su za sada proizvod koji je osuđen na nišu koju okupiraju oni dubljeg džepa. No, to neće zauvijek biti slučaj. Cijena UHD serije LG OLED TV iz mjeseca u mjesec postaje pristupačnija širem krugu kupaca te je bitno za napomenuti kako LG ima u ponudi 55 inčni OLED TV već od 12.499,00 kn i svaki model je best buy u svojoj kategoriji cijene.

 

To je po promo cijeni. Svejedno za tih navodnih pet godina cijene će pasti na cca. 4,000 Kn.  U navedenom članku se govori o ovom UHD modelu:

 

https://www.amazon.com/LG-Electronics-OLED55B6P-55-Inch-Ultra/dp/B01CDF9S1G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1480444623&sr=8-3&keywords=oled+4k+lg

9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Pitanje je zašto je pala cijena. Ti ekrani se nemogu proizvodit na sto načina i nemoguce je da će cijena rapidno padati jer je to jedan već relativno razvijen proces. Činjenica da je Samsung kao najveći proizvođač televizora i firma koja najviše proizvodi OLED ekrane (iliti AMOLED) za potrebe svojih mobitela u potpunosti obustavila razvoj OLED-a govori vise nego dovoljno.

Sasvim je lako moguće da je cijena pala zbog rijesavanja zaliha.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Već se godinu dana družim sa 4K TV-om (X8), a odnedavno je kući došao i drugi, bolji model (XD93).
Ukatko, sadržaja ima i nema ;-) YouTube je prepun 4K snimki, a osim demoa proizvođača TV, sve je više i npr. recenzija hardwarea snimanih u 4K. Nađu se tu i foršani novih blockbustera, glazbeni spotovi, snimke prirode i gradova.
Problem je u filmovima i serijama, a kojih još nema u velikoj mjeri, ali pojeftinjenjem 4K panela i to će doći na svoje. Žalosno stanje sa domaćim kanalima ne bih komentirao, ali 4K TV nisam ni kupio da bih gledao reprize Gruntovčana, Alfa i Zvonili ste milorde :-/

4K TV uređaji mahom imaju bolje perfomanse, uključujući HDR, bolje procesore sa postprocesing (Sony X1 npr.), pa i HD1080 izgleda bolje na 4K nego na nativnom FHD TV-u. Kad sam kupio lani prvi 4K TV, radio sam direktnu usporedbu sa starim Sony EX700 i razlika u kvaliteti 1080 video je primjetna (upscaling, dublja crna). Odnedavno je PS4 dobio update za HDR i igre izgledaju bolje nego ranije, a za Božić se nadam ubosti neku akciju i kupiti klincima PS4Pro.  

Gledajući cijene, neki pristojni 4K model od Sonya (49XD8005) se kod nas može dobiti za 6,600kn, odnosno 222kn mjesečno, uz 5 godina jamstva. Znači, za manje novaca od šeteke cigareta solidan 4K TV sa HDR-om i Triluminos panelom, nelošim Androidom (KODI radi savršeno). Sličan FHD TV (49WD) košta 4,700kn tj. 130kn/mj . Za tih 1,900kn tj. 90kn razlike u mjesečnoj rati isplati se ići na 4K/HDR, pa da se i nakon isteka 5 godina jamstva zamjeni modernijim TV-om.

 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
JozoBozo121 kaže...

 Činjenica da je Samsung kao najveći proizvođač televizora i firma koja najviše proizvodi OLED ekrane (iliti AMOLED) za potrebe svojih mobitela u potpunosti obustavila razvoj OLED-a govori vise nego dovoljno.

 

 

O čemu  ti to ?? Gotovo četiri milijarde US$ investicija u OLED je "prekid razvoja"?

 

http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/14963-more-investment-oled-samsung-display-make-additional-3-trillion-won-investment

9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mayo kaže... 

 

O čemu  ti to ?? Gotovo četiri milijarde US$ investicija u OLED je "prekid razvoja"?

 

http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/14963-more-investment-oled-samsung-display-make-additional-3-trillion-won-investment

 Da si pročitao članak pozornije vidio bi da se nigdje ne spominje razvoj OLED-a za televizije (a mi ovdje pričamo o OLED-u za TV) nego se ulaze u kapacitete za iPhone, fleksibilne OLED ekrane i slično. Ne za televizore. Samsung je u potpunosti obustavio razvoj OLED TV-a sto je izjavio sam direktor kompanije, da OLED nije smjer u kojem će ići u budućnosti. OLED nikada neće imati pristupačnu cijenu na velikim ekranima, on je jedino isplativ na manjim ekranima poput onih za mobitele i satove, yield za velike ekrane je jednostavno premalen i uvijek će cijena biti daleko veća nego za LCD panel.

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1462516534

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Luciano kaže...

Gledajući cijene, neki pristojni 4K model od Sonya (49XD8005) se kod nas može dobiti za 6,600kn, odnosno 222kn mjesečno, uz 5 godina jamstva. Znači, za manje novaca od šeteke cigareta solidan 4K TV sa HDR-om i Triluminos panelom, nelošim Androidom (KODI radi savršeno). Sličan FHD TV (49WD) košta 4,700kn tj. 130kn/mj . Za tih 1,900kn tj. 90kn razlike u mjesečnoj rati isplati se ići na 4K/HDR, pa da se i nakon isteka 5 godina jamstva zamjeni modernijim TV-om.

 Između 49" FHD i 49"4k jedini logičan izbor je 60" FHD. 

 

Vaša zabluda o povoljnosti 4k televizora proizlazi iz toga što birate igračke. 49" je malo i za FHD, a kamoli 4k. Sigurno je ljepše gledati film na velikom hd ekranu, nego na malom 4k. Smisao visoke rezolucije je upravo u tome da se može gledati na velikim ekranima bez da se vide pikseli. Ali i kad dođe 8k naći će se onih koji će kupivati 50" 8k.

 

Auto od 300ks može ići 60 kmh u prvoj brzini, ali nema nekog smisla kupiti auto s 300 ks i samo prvom brzinom. A to je otprilike 49" 4k televizor.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
JozoBozo121 kaže...
Mayo kaže... 

 

O čemu  ti to ?? Gotovo četiri milijarde US$ investicija u OLED je "prekid razvoja"?

 

http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/14963-more-investment-oled-samsung-display-make-additional-3-trillion-won-investment

 Da si pročitao članak pozornije vidio bi da se nigdje ne spominje razvoj OLED-a za televizije (a mi ovdje pričamo o OLED-u za TV) nego se ulaze u kapacitete za iPhone, fleksibilne OLED ekrane i slično. Ne za televizore. Samsung je u potpunosti obustavio razvoj OLED TV-a sto je izjavio sam direktor kompanije, da OLED nije smjer u kojem će ići u budućnosti. OLED nikada neće imati pristupačnu cijenu na velikim ekranima, on je jedino isplativ na manjim ekranima poput onih za mobitele i satove, yield za velike ekrane je jednostavno premalen i uvijek će cijena biti daleko veća nego za LCD panel.

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1462516534

 

 

"TVs and has considered transitioning to a new type of OLED pixels that LG holds key patents for." 

 

 

 

http://english.etnews.com/20160617200003

Currently LG Display is able to produce 34,000 OLED panels for TVs per month. By the time when this extension is finished at the end of next year, it will be able to secure a production capability of 59,000 to 60,000 sheets per month. Considering the fact that yields of OLED panels increase every year, output of 55-inch and 65-inch panels in 2017 will be twice as much of this year’s output.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Dobro, i sto ti meni hoćeš reci time? Da će LG udvostručiti proizvodnju OLED ekrana s 0,1% ukupne prodaje na 0,2%? LG je jedini ostao proizvoditi OLED ekrane jer su oni jedini koji su uspjeli dovoljno ih progurati u svojoj ponudi da im bude profitabilno. No LG je jedan jedini veliki proizvođač TV-a koji ga nastavlja proizvoditi. S obzirom na broj ljudi na svijetu bilo bi malo nelogično da se ne može prodati vise od 20-30 ili 50 tisuća takvih televizora. Fokus mongih velikih proizvođača televizora se premjestio na quantum-dot tehnologiju koja je jeftinija za proizvodnju i ima daleko bolji yield od OLED-a. Prije cemo vidjeti mainstream televizore s quantum dot ekranima nego OLED.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 To što ljudi ne mogu bez titlova je problem, ali imaju priliku naučiti strani jezik! Inače nije problem na filmove postaviti naše titlove prepun ih je internet! I ne samo da su u pitanju titlovi, već se raspravlja o stilskim figurama i odabiru riječi u tim titlovima, tako da su titlovi najmanji problem!

Naučiti strani jezik? Pa neću učiti jezik nego gledati film...

 

Aj evo ti kineski film pa gledaj i uči jezik 

 

Nije problem postaviti titl na film, definitivno...  Al problem je postavit titl na Netflix?

 

Osim titla problem je i sadržaj koji nije ni 30% onog američkog, tako da je netflix u hrvata smeće.

16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
3n3m1 kaže...
FullHD se več probijao na široka vrata sada več davne 2009 i od tada se održao stvarno super stoga je 4K umjetni sljed događaja tako da več po meni več u 2017g možemo očekivati monitore ispod 2000kn sa 4K rezom.

Kupi si 4K 23-27" monitor pa javi kak ti OS izgleda i popratni programi...

 

Sretno s tim  Brzo ćeš ga prebacit u 1080p mod, ako je tako nešto uopće moguće i ako liči na nešto...

15 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mayo kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Činjenica da je Samsung kao najveći proizvođač televizora i firma koja najviše proizvodi OLED ekrane (iliti AMOLED) za potrebe svojih mobitela u potpunosti obustavila razvoj OLED-a govori vise nego dovoljno.

 

 

O čemu  ti to ?? Gotovo četiri milijarde US$ investicija u OLED je "prekid razvoja"?

 

http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/14963-more-investment-oled-samsung-display-make-additional-3-trillion-won-investment

Staviš link a ni ne pročitaš ga....

 

Samsung je potpuno prešao na Quantum Dot.

 

LG je kralj OLEDa velikih panela i to je problem zašto su cijene i dalje visoke

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice