"Do no evil"... ili možda ne?

poruka: 129
|
čitano: 17.371
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Do no evil"... ili možda ne?".
14 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Dođe ti da se zapitaš.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Ja, ne samo da ništa ne držim u "oblaku", nego podatke čuvam LOKALNO na 2 diska i jedan 2tB caviar grenn u SEFU u zidu za podatke tako da u slučaju eksplozije plina npr. ili provale ostanu svi podaci.

Tako da taj bome nije normalan što se mene tiće.

 

Jeli ovo podvala Facebooka Google-u ili istiniti događaj?

31 Istina
77 Podvala
MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=TEDkZ02pmWo
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 20:24 (KIKI3ooo).
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Volim Google i vjerujem mu!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Moj PC  
18 18 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

A što očekivat od Google-a ? Povjerljive i važne podatke dati Googleu na raspolaganje - ne hvala.

 

Meni, osobno, nije problem dati $20-$30 godišnje za vlastitu domenu i hosting - tj. privatni email.

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Anonimnost na internetu je priča za malu djecu...

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
49 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

zaboli me.. pred koji dan sam zagasio google acc. nebu mene gugl je8al. sad sam prodao dusu MS-u i live servisu

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
Sva sreća pa imamo dušebrižnički fejzbuk koji nas je na to upozorio. Sigurno tu nije upetljan ni oracle, microsoft i apple.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
15 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
elwood kaže...

A što očekivat od Google-a ? Povjerljive i važne podatke dati Googleu na raspolaganje - ne hvala.

 

Meni, osobno, nije problem dati $20-$30 godišnje za vlastitu domenu i hosting - tj. privatni email.

Pravne osobe koje svoju arhivu podataka, arhivu mailova i slično povjeravaju besplatnim servisima, bio to google ili bilo tko drugi, naročito ako eula otvoreno naznačuje da možš biti odsječen od pristupa istih u bilo kojem trenutku su u najmanju ruku neozbiljni - da ne kažem kockari.

 

Tako da naravno, slažem se s tobom. Sigurnost i nekakva garancija je razuman korak.

 

Da karikiramo:

Ovo je isto kao da se vozite besplatnim  javnim prijevozom na kojem je jasno naznačeno da isti može u bilom kojem trenutku stati i reči vam da izađete van jer je vožnja gotova - to je isto, ako vam posao ovisi o točnosti ići ćete taksijem ili svojim transpotalom.

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 21:02 (PureEntity).
13 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

U svakom slučaju sigurnije nego Facebook ua kojeg sam siguran da je podvalio konkurentu Google-u.

Stvar koja me opisuje: http://www.youtube.com/watch?v=EExdBDd0rcA
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
PureEntity kaže...
elwood kaže...

A što očekivat od Google-a ? Povjerljive i važne podatke dati Googleu na raspolaganje - ne hvala.

 

Meni, osobno, nije problem dati $20-$30 godišnje za vlastitu domenu i hosting - tj. privatni email.

Pravne osobe koje svoju arhivu podataka, arhivu mailova i slično povjeravaju besplatnim servisima, bio to google ili bilo tko drugi, naročito ako eula otvoreno naznačuje da možš biti odsječen od pristupa istih u bilo kojem trenutku su u najmanju ruku neozbiljni - da ne kažem kockari.

 

Tako da naravno, slažem se s tobom. Sigurnost i nekakva garancija je razuman korak.

 

Da karikiramo:

Ovo je isto kao da se vozite besplatnim  javnim prijevozom na kojem je jasno naznačeno da isti može u bilom kojem trenutku stati i reči vam da izađete van jer je vožnja gotova - to je isto, ako vam posao ovisi o točnosti ići ćete taksijem ili svojim transpotalom.

 Još i gore. Voziš se javnim prijevozom, on stane, izbaci te ali još i traži da sve svoje stvari ostaviš kod njih! Zato ja imam svoj mali kućni cloud. Mala storage makina sa redundantim diskovima i dyndns-om. Nije brzo ali je moje...

14 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Mi bi trebali povjerovati u ovu debilnu priču???

:)
 
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
KIKI3ooo kaže...

Ja, ne samo da ništa ne držim u "oblaku", nego podatke čuvam LOKALNO na 2 diska i jedan 2tB caviar grenn u SEFU u zidu za podatke tako da u slučaju eksplozije plina npr. ili provale ostanu svi podaci.

Tako da taj bome nije normalan što se mene tiće.

 

Jeli ovo podvala Facebooka Google-u ili istiniti događaj?

mislim da je podvala, ali ne facebookova

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
KIKI3ooo kaže...

Ja, ne samo da ništa ne držim u "oblaku", nego podatke čuvam LOKALNO na 2 diska i jedan 2tB caviar grenn u SEFU u zidu za podatke tako da u slučaju eksplozije plina npr. ili provale ostanu svi podaci.

Tako da taj bome nije normalan što se mene tiće.

 

Jeli ovo podvala Facebooka Google-u ili istiniti događaj?

jesi mi ti tata

tako i ja doma cuvam

live backup na jedno 5 uredaja i diskova

btw meni je disk u sefu spojen na mrezu :ppp znam ludost, ako ga napuni vodom najjjj sam 

ali je tesko kabel nac :

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
M_dipl. kaže...
skank666 kaže...

nebu mene gugl je8al. sad sam prodao dusu MS-u i live servisu

Ne znaš što je gore, lol!

Microsoft je tu puno bolji - pogotovo što se tiče privatnosti jer se ulizuje EU zbog onih kazni. U americi nemaju takvih problema, ali sumnjam da žele još jednu tužbu za monopol kada ih je država htjela razbiti na više manjih kompanija kao što je AT&T razbila na 8 kompanija zbog monopola.

 

Tko se jednom opeče, taj i na hladno puše. A možda sam u krivu i Microsoft opet radi po starome...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
7 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

I koji bi onda ja trebao e-mail servis koristitu...

 

Postoji li uopće e-mail servis s kojim sam siguran da se navedeni scenarij ne moze dogodit..?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 22:22 (razorst3).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
razorst3 kaže...

Postoji li uopće e-mail servis s kojim sam siguran da se navedeni scenarij ne moze dogodit..?

 

da postoji... samo trebaš platit vlastitu domenu/hosting + sinkronizirani backup lokalno i koristit sve moguce enkripcije. I nemas brige  {#}

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?

hmmm, neznam mozda sam ja slijep ali mogli ste se bar potrudit napisat svoju izjavu o privatnosti prije postanja clanka :P

 

 

16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Prebacio je bas sve na gmail! Ma daaaajjj.... moras biti budala da koristis gmail kao backup za podatke do kojih ti je stalo. Ako je i istina, racun mu je vjerojatno ugasen sa dobrim razlogom. Uostalom Gmail je free usluga koja ne garantira sigurnost i trajnost podataka.

Sto se tice EUL-e, mislim da je to manje vise svugdje isto, ali nitko to od nas nikada ne procita.

http://www.handmadeinterior.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Nije valjda teško Googleu reći: "Nemamo tu osobu među korisnicima naše usluge." ili "Da, ugasili smo račun zbog toga i toga."

 

Stati glasinama na kraj, Google?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
KIKI3ooo kaže...

Ja, ne samo da ništa ne držim u "oblaku", nego podatke čuvam LOKALNO na 2 diska i jedan 2tB caviar grenn u SEFU u zidu za podatke tako da u slučaju eksplozije plina npr. ili provale ostanu svi podaci.

A ja isto tako sa tim da su mi zidovi ojačani karbonskim vlaknima a sef je naravno ojačan wolframovim šipkama, i to nije sve. Radim to na tri različite fizičke lokacije.. jedna ovdje doma a druge dvije u sjevernoj aziji i centraljnoj americi.. naravno u slučaju da se evropa i azija sudare pa eto nek ima treći rezervni za svaki slučaj.. C c c koji idiotizam.

 

Mentalist kaže...

Volim Google i vjerujem mu!

Jel kao onaj bračni par koji je djetetu dao ima Google?? Od drage mi, lagano postaje, jedna od najomraženijih kompanija, živim za dan (ako ga i dočekam) da dočekam da netko 'skine' google kao No1 u polju gdje su najjači, tj pretraživanju.

 

M_dipl. kaže...

Nisam previše nabrijan na ovu priču ali svakako stoji da je Googleova EULA užas, isto kao i Facebookova. Tko voli nek' izvoli.

Malo je reći užas.. naravno takav EULA je sam nusprodukt američkog super zakonodavstva i prava.. Da vlastiim očima nisam vidio da na mikrovlanoj i na perilici nije nacrtan cuko i maca prekržene.. ne bih mu vjerovao da eto kojim slučajm tko ne osuši mačku ili opere cuku u perilici.  

 

razorst3 kaže...

I koji bi onda ja trebao e-mail servis koristitu...

 

Postoji li uopće e-mail servis s kojim sam siguran da se navedeni scenarij ne moze dogodit..?

Naravna stvar da ne postoji. To uopće nije upitno, upitno je samo koja je prava definicija "sigurnosti" i naravno koliko se opterećujemo sa tim. Ljudima kuću klizište odnese nastave sa životom nakon 7 dana a ja da se brinem šta će mi se desiti sa live.com akaountom ;))

14 godina
protjeran
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Google je korporacija. Microsoft je korporacija. I mnogo je drugih korporacija. Da li bi itko mudar bilo kojoj korporaciji povjerio osobne podatke, predmete, i sl.? Jedino ako je ta korporacija ugledna banka sa tvrdim sefom.

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Moj privatni mail je na gmailu, na kojem se takodjer nalaze neke poslovne stvari. Izgleda da ipak selim na placeni hosting.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
tnakir kaže...

Moj privatni mail je na gmailu, na kojem se takodjer nalaze neke poslovne stvari. Izgleda da ipak selim na placeni hosting.

Eh, nema đabe ni u stare babe...

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

koje placene koristite?

i zasto isto ne bi bila situacija da krsite pravila?

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?
Nekad je bila hajka na Microsoft vidim da je sada Google došao na red.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
skank666 kaže...

zaboli me.. pred koji dan sam zagasio google acc. nebu mene gugl je8al. sad sam prodao dusu MS-u i live servisu

di si pak na Live iso pored odlicnog FastMail-a 

jaaaoo

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2011 1:09 (hrvatskafarkasevec).
15 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

Inace sam sve podatke vukao sa gmail-a IMAP-om. Vrijeme je za backup na lokalni inbox :)

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Do no evil"... ili možda ne?
ne kuzim one odgovore u ovoj temi koji preporucaju "siguran" mail kao placeni hosting... Wtf? Kako i google,tako i taj placeni hosting ti mogu oduzet sve sto koristis kod istih... Ja sam davno naucio da ono sto imas na internetu, danas imas,sutra vise ne! Pa sad recite da sam u krivu?
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
14 godina
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

OMG kojih tu likova ima 0.o

kojih tu teorija zavjere ima i paničara koji vec razmisljaju preci na konkurentski mail posluzitelj ili cak platiti za privatni mail(koda ste neka firma jbt :S)

koda je hakirano 3452625235 mail accountova.

i kakav mrtvi privatni mail?? 

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno!
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Do no evil"... ili možda ne?

ma da, i ovo je baš slučajnost da se desilo kad je google+ počeo rasti - i dalje raste...{#}

90% da je ovo dijelo drugih vodečih društvenih mreža koje se osjećaju ugroženo

 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice