Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

poruka: 72
|
čitano: 16.354
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?".
14 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Louis Pluto kaže...
EZY-E kaže...

 Kakvi su ovo jadni ljudi kad

 kakav je to dan kada nisam vidio paljenje vještice, zapitao bi se čovjek iz 1700 i neke... svako doba nosi drugačije društvene okolnosti, norme, navike

 

To što je nešto društvena "okolnost, norma ili navika" u nekom dobu, ne znači da bi na to automatski trebali gledati kao na nešto pozitivno.

12 godina
odjavljen
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Jel se može vejpati 420? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 18:21 (Dex.pwn).
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

E-cigarete su štene za pusača jer puno bolje isušuje pluča sa parom. 

Ali glupo jeusporediti e-cigaretu sa ulaskom u saunu, jer je ovdje riječ o direktnom ubacivanju pare u pluča i to puno gore od saune. 

 

14 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

 Svaka čast, ti si jedan od sto. Pušači koji paze na nepušače, to ti je skoro na razini SF-a. Znam po mnogim pušačima s kojima se ili družim ili su mi rod. Oni kada hoće zapaliti zapale, bez obzira na sve. Elektronske cigarete ni približno ne smrde i nisu neugodne kao pravi duhanski dim, pa mislim da ih ne treba tretirati toliko restriktivno kao cigarete, može to i malo blaže. Naravno, ako si u društvu koje ne želi dim, duhanski ili paru, svejedno, tada tamo ne treba vapeati.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 18:53 (učo).
8 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

2mj od prestanka pušenja, dobro ide zasad

 

Ali ova panika oko cigareta je smješna, malo dima neće nikog ubit. Auti su puno štetniji za pluća pa nikog nije briga, kad dođem u zg muka mi je koliko smrdi sve.

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Promašen članak i poanta članka...

 

Što me briga što ovisnici o nikotinu imaju problem da su građani drugog reda? I trebaju biti! Nikotin nije nešto pozitivno i dobro da bi na to trebalo gledati blagonaklono...

 

Poanta je ako truješ sebe nemaš pravo trovati i mene, pa makar to bila najmanja moguća količina i šteta... Ne želim to sranje udisati i gotovo.  

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
win10pro kaže...

2mj od prestanka pušenja, dobro ide zasad

 

Ali ova panika oko cigareta je smješna, malo dima neće nikog ubit. Auti su puno štetniji za pluća pa nikog nije briga, kad dođem u zg muka mi je koliko smrdi sve.

 Briga je ljude za aute, ali automobili su neizbježna potreba danas i razvijene zemlje idu na elektrifikaciju i rješavanje tog problema, dok je cigareta uživanje ovisnih pojedinaca, koje apsolutno nije briga za vlastito i tuđe zdravlje, u duhanskom dimu... Imao sam dosta kontakata s pušačima i nije baš dobro prošlo na poslu. jednostavno se prave ludi i čude se što mi to smeta... dok mi nije prekipjelo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 19:41 (lllnuclearlll).
16 godina
online
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
chutac kaže...

Nije bitno jel stetno ili nije, bitno je da ti radis oblak koji ide u osobni prostor drugih ljudi. 

 NIsam pušač (ni jednog ni drugog) ali mene daleko više smeta oblak koji ide u osobni prostor mojih pluća koji radi pajdo sa svojom dizlo kramom, 4. vlasnik, 2002. godište, nemještena kilometraža. Pogotovo jer se to redovito događa na uzbrdici kad ja na biciklu trebam svaku česticu zraka, a on ga zaprdi katraniju. Obožavam i taksiste koji se nelegalno parkaju na prostor za buseve, i tako parkirani na uzbrdici (recimo kod katedrale) se griju sa dizlom čekajući godota koji će im to platiti. a ja udahnuti. Znam samo da nakon vapera mi nikad nije smrdjela ni soba ni auto. Lula zna ostaviti ok miris, ali cigarete... auh to je smrad koji se ni s odjeće ne skida bez pranja.

lllnuclearlll kaže...
win10pro kaže...

2mj od prestanka pušenja, dobro ide zasad 

 

Ali ova panika oko cigareta je smješna, malo dima neće nikog ubit. Auti su puno štetniji za pluća pa nikog nije briga, kad dođem u zg muka mi je koliko smrdi sve.

 Briga je ljude za aute, ali automobili su neizbježna potreba danas i razvijene zemlje idu na elektrifikaciju i rješavanje tog problema, dok je cigareta uživanje ovisnih pojedinaca, koje apsolutno nije briga za vlastito i tuđe zdravlje, u duhanskom dimu... Imao sam dosta kontakata s pušačima i nije baš dobro prošlo na poslu. jednostavno se prave ludi i čude se što mi to smeta... dok mi nije prekipjelo...

 Slažem se sa svime, ali da su SVI auti sad na cesti potreba... nebih nikako rekao. Zagreb je prije 30 godina imao više stanovnika, a automobila duplo manje. 
I gle čuda - ljudi su stizali kud su trebali, roba se dovozila, tereti prenosili. Sad, ono, nedjelja - cesta krcata. Koliko njih stvarno ima potrebu nedjeljom zujati ulicama?
Probaj vidjeti ulice koje završavaju kružnim tokom: 90% ih uđe jer su u "kruzingu", i naprave cirkl oko kružnog i nazad. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 20:29 (overhaul).
10 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Zanimljiv članak,.

 

Osobno mi smeta dim, pa čak i ove e-cigare.

Al', u svojemu društvu nema baš nešto kontra pušača, jednih i drugih.

 

Tolerancija prije svega.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
BlueMax kaže...

Ja bih ukinuo sve zabrane. Od cigareta pa do teških droga.

Tu se slažemo, ali nije pitanje zabrane, već zabrane na javnom mjestu.

 

Eventualno bi se, u slučaju zabrane pušenja na otvorenom, moglo dozvoliti e-cigarete, ali u zatvorenom prostoru im nije mjesto.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
MrBlc kaže...
BlueMax kaže...

Ja bih ukinuo sve zabrane. Od cigareta pa do teških droga.

Tu se slažemo, ali nije pitanje zabrane, već zabrane na javnom mjestu.

 

Eventualno bi se, u slučaju zabrane pušenja na otvorenom, moglo dozvoliti e-cigarete, ali u zatvorenom prostoru im nije mjesto.

 e cigarete bih dozvolio na otvorenom, ali duhan na otvorenom bih zabranio... ceste izgledaju katastrofa jer čikove bacaju posvuda, a i svako malo naletim na nečiji "ispuh"... Pogotovo ako sjedim u kafiću na terasi, a svi oko mene dime... I to mi smeta, ali trpim, što ću. Nije da sam često u kafiću pa ajd...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
overhaul kaže...

 NIsam pušač (ni jednog ni drugog) ali mene daleko više smeta oblak koji ide u osobni prostor mojih pluća koji radi pajdo sa svojom dizlo kramom, 4. vlasnik, 2002. godište, nemještena kilometraža.

 Dobro, tu je sad već problem kako takav auto smije proći tehnički, novi dizelaši su daleko manje štetni i približili su se benzincima, ali da, dizel treba polako zamijeniti benzinom ili prirodnim plinom gdje se može. No, osobosno smatram da se trenutno štetnost dizela malo preuveličava kako bi se malo podigla prodaja novih automobila u EU.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 21:17 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
JozoBozo121 kaže...

 Dobro, tu je sad već problem kako takav auto smije proći tehnički, novi dizelaši su daleko manje štetni i približili su se benzincima, ali da, dizel treba polako zamijeniti benzinom ili prirodnim plinom gdje se može. No, osobosno smatram da se trenutno štetnost dizela malo preuveličava kako bi se malo podigla prodaja novih automobila u EU.

Podigla prodaja benzinaca, koji troše više skupljeg goriva?

 

Teško... Meni je samo diesel na pameti kad kupujem auto, barem trenutno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Louis Pluto kaže...

u trajvanu treba kažnjavati i prđenje i neopranost a ne samo pušenje i co.

Kako a da te ne proglase fašistom?

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
overhaul kaže...

 NIsam pušač (ni jednog ni drugog) ali mene daleko više smeta oblak koji ide u osobni prostor mojih pluća koji radi pajdo sa svojom dizlo kramom, 4. vlasnik, 2002. godište, nemještena kilometraža. 

 

Zabranimo sirotinju!

Za kaznu neka si kupe EV!

 

 

7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Sroljo the second kaže...

Kako a da te ne proglase fašistom?

 

 

 kod tramvaja, autobusa ja stvar što ne možeš izaći kad ti hoćeš već si osuđen bar neko vrijeme biti u tebi neugodnoj atmosferi, tu bi zasmrđivača trebalo kazniti i nema razloga zakonodavca proglašavati fašistom već borcem protiv smrdeži i herojem

FLes kaže...

 

To što je nešto društvena "okolnost, norma ili navika" u nekom dobu, ne znači da bi na to automatski trebali gledati kao na nešto pozitivno.

 pa naravno no ne treba se isčuđavati na neke pojave u prošlosti već gledati iz perspektive količine neznanja i neupućenosti ljudi tih vremena

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 0:26 (Louis Pluto).
8 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

E-cigareta.. ?!?

 

Fašizam! ako zabraniš. Fašizam ako dozvoliš! Truješ, ne truješ. Studija jedna, studija dva, studija tri, studija n....

 

I dobijemo sukus, a ta je da ljudi nikad nisu na čisto koji se klinac zapravo dešava.

 

 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Louis Pluto kaže...

 kod tramvaja, autobusa ja stvar što ne možeš izaći kad ti hoćeš već si osuđen bar neko vrijeme biti u tebi neugodnoj atmosferi, tu bi zasmrđivača trebalo kazniti i nema razloga zakonodavca proglašavati fašistom već borcem protiv smrdeži i herojem

 he he he... lepršavo i poletno u stvaranje antismradne policije sa smradnim testerima :)

 

To ti je fašizam 101 :), ali ne beri brigu, u svima nama čuči mali fašist, skupa sa komunjarom i inim "prijateljima", samo čekaju priliku.

7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Sroljo the second kaže...

E-cigareta.. ?!?

 

Fašizam! ako zabraniš. Fašizam ako dozvoliš! Truješ, ne truješ. Studija jedna, studija dva, studija tri, studija n....

 

I dobijemo sukus, a ta je da ljudi nikad nisu na čisto koji se klinac zapravo dešava.

 

 pa meni je sasma u redu zakon koji dozvoljava odvojene prostore i zabrane dimljenja u zatvorenim javnim prostorima...

glupi su europski propisi o zabrani prodaje nikotinskih tekućina u posudama većim od 10ml čini mi se pa sada treba kupiti 10-20 bočica odjednom, zbog debilizma ćemo više zagađivati teško razgradivom plastikom...

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
online
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Luciano kaže...
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

Manje smrdi? NE smrdi uopće, to ti garantiram kao višegodišnji vaper koji godinama radi svoje otopine. Nitko tko je ušao u moj automobil ili kancelariju se nije žalio na smrad, već se redovito svi čude ugodnom mirisu vanilije ili limuna.

Taj oblak koji napraviš je vodena para i štetna je koliko i ulazak u saunu. Nusprodukti te pare su vjeruj mi manje štetni od agresivnih osvježavaća zraka koji se raspršuju kako bi prikrio smrad cigareta.

Jesu li dimilice zdrave? Zasigurno nisu, ali prema cigaretama su osjetno manje štetne za zdravlje. Protiv "osobnih inhalatora" su najviše duhanske industrija i država koja gubi na abnormalnim trošarinama.

 E, i kakve veze ima jel smrdi ili ne smrdi? Jel možeš garantirati da u tvom izdisaju e-cigarete nema ništa osim vodene pare tj. da si absorbirao apsolutno sve štetne čestice prilikom udisaja? Naravno da ne možeš

btw, vidi se da si pušač po tvojoj neosjetljivosti za druge i totalno promašenim usporedbama da je ovo "manje štetno" - i kita u usta manje boli neg u pakšu pa ga opet nebi primio niti u jedno niti u drugo

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 8:35 (Ges).
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Ges kaže...

 E, i kakve veze ima jel smrdi ili ne smrdi? Jel možeš garantirati da u tvom izdisaju e-cogarete nema ništa osim vodene pare tj. da si absorbirao apsolutno sve štetne čestice prilikom udisaja? Naravno da ne možeš

btw, vidi se da si pušač po tvojoj neosjetljivosti za druge i totalno promašenim usporedbama da je ovo "manje štetno" - i kita u usta manje boli neg u pakšu pa ga opet nebi primio niti u jedno niti u drugo

 arome su neštetne za konzumaciju, vanilju možeš staviti u kolače ako hoćeš a onoliko koliko ih sekundarno inhaliraš je kao da si pomirisao kolač...

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Probao sam tu famoznu "frulu" no ništa mi to ne valja - totalno čudan doživljaj, ali tko voli neka izvoli.

 

Crveni Marlboro je i dalje zakon, zlatni standard.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Možda da dozvolimo pišanje u jednom dijelu bazena?

Šalu na stranu, time samo label fašiste prebacuje sa zakonodavca na onog člana ekipe koji inzistira na nepušačkom dijelu jer ukida pušaču njegovo Bogom dano pravo.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
lllnuclearlll kaže...
... i razvijene zemlje idu na elektrifikaciju i rješavanje tog problema, dok je cigareta uživanje ovisnih pojedinaca...

 pa ide se i na elektrifikaciju nikotinske ovisnosti... nemojmo toliko pojednostavljivati, država dozvoljava pa čak i poticala duhansku ovisnost sada bi se toga riješila čarobnim štapićem, ne ide to tako, e-cigarete su terapeutsko sredstvo i na taj način bi se trebalo prema njima i odnositi i poticati pušače da se riješe cigaretske ovisnosti i na taj način a ne otežavati nabijanjem poreza i sličnim podvalama

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Osobno, neka svatko radi što hoče sa svojim tijelom i zdravljem. Ja sam jednom probao cigar u u skoro se udavio, pa nisam sada pušač (na sreću). Tada je bio problem novac i smrad, a Sasa kada sam stariji taj ritual, tj. ovisnost (navika) su najgori.

Mišljenja sam da sve od čega se može biti ovisan (net, mobitel, prežderavanja u mom slučaju) treba staviti pod kontrolu i biti svjestan što radiš, ne to koristiti kao emocionalnu podršku (u ovom polju samo pogoršaju situaciju). Ovisan možeš biti i od kade (ili kakao kažu ima a naviku da pijem kavu)

Bolji je miris i manje je štetna e-cigare al ovisnost je ista, i tu smatram da je najveći problem
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Louis Pluto kaže...
Ges kaže...

 E, i kakve veze ima jel smrdi ili ne smrdi? Jel možeš garantirati da u tvom izdisaju e-cogarete nema ništa osim vodene pare tj. da si absorbirao apsolutno sve štetne čestice prilikom udisaja? Naravno da ne možeš

btw, vidi se da si pušač po tvojoj neosjetljivosti za druge i totalno promašenim usporedbama da je ovo "manje štetno" - i kita u usta manje boli neg u pakšu pa ga opet nebi primio niti u jedno niti u drugo

 arome su neštetne za konzumaciju, vanilju možeš staviti u kolače ako hoćeš a onoliko koliko ih sekundarno inhaliraš je kao da si pomirisao kolač...

baš mi je drago što voliš udisati sastojke za kolače ali opet, stvarno ne vidim zbog čega bi ih i drugi trebali udisati kad već ti to želiš raditi...

16 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Pusil sam od skoro osnovne do tridesetog rodendana. Pocelo se eksperimentirat u osnovnoj ali u srednjoj smo svi propusili ili vecina od nas i pusilo se sve kaj dimi. Ne pusim skoro deset godina i kad sam pusil najvise me smetal smrad a sad kad ne pusim ne da me smeta nego sam spreman negdi ne ici ako znam da se bude pusilo.

e-cigarete ne pusim ali ljudi puse i imam lika u uredu koji si jednom dva puta na dan povuce dim i "za dimi" ured. Ne smeta me ni najmanje jer znam da "truje" sebe a ne mene. Vani kad stojim kraj ceste i cekam bus se nadisem vise otrova nego da mi neko sa e-cigaretom cijeli dan puse u facu.

Ljudi idu iz krajnosti u krajnost kaj je slucaj sa e-cigaretama te dramom i zabranama. Ekipa ide full retard i maltretiraju pusace. Nije dosta da su se odvikli od pravih cigareta i puse "zrak" sad ni "zrak" vise ne smiju pusiti.

Nije dobro zabranjivat e-cigarete i ako vas smeta onda se maknite od ljudi koji vas smetaju a ne da im se ogranicuje kretanje te njihove slobode uzivanja nikota jer budimo realni e-cigarete su goli k u odnosu na prave cigarete.
16 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

U slučaju da je štetno zabraniti, u slučaju da nije dopustiti svakom vlasniku prostora da odluči za sebe i u odnosu što on misli da je dobro za njegov posao (restorani, kafići, trgovine, hoteli i sl.). U javnim, državnim ili lokalnim ustanovama zabraniti (bolnice, škole, javne službe, knjižnice itd.).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Mislim da je skank666 tocno i dovoljno rekao u drugom postu. Tamo gdje se smije pusit, tamo treba i vapeat jer se u protivnom samo radi losa reklama za vapeanje. Dugogodisnji sam vaper ali mi ne pada napamet "zaparit" cijeli restoran ili tramvaj.

 

 

S druge strane, prica: "Ali meni smeta da paris kraj mene jer ja ne moram udisat nesto sto mirisi na kivi" - i meni smeta da se ti nalijes lose pive kad je tekma pa smrdis i urlas po gradu jer je tvoj klub pobijedio... Svakog nesto smeta...

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Ja sam vaper već dugi niz godina te mi također smeta duhanski dim. Tako nekom tko ne puši smeta i jedno i drugo, razumljivo.

 

Meni osobno i 99% drugih vejpera koje znam ne pada na pamet pariti gdje je zabranjeno pušenje. Jednostavno se pridržavamo pravila kao za cigare. 

 

Po meni, onima kojima smeta "para" također u tom istom trenutku im smeta i cigaretni dim jer se sve najvjerovatnije odvija u istome prostoru i tu se jednostavno ne može ništa postići jer je dozvoljeno pušenje. 

I tu nema pomoći.

 

A da je manje štetno nego pasivno udisati cigaretni dim, manje je štetno. A nekada fino i miriši.

 

Eto toliko...

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice