Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

poruka: 72
|
čitano: 16.344
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?".
13 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Nije dobro zabranjivati e-cigarete (opcenito), ali je dobro ograniciti im upotrebu u zatvorenim prostorima. Pogotovo radi onih koji se zbog toga mogu osjecati nelagodno ili "napadnuto" sa oblakom.

 

Ja nisam pusac. Kolega u uredu, koji sjedi tik do mene dimi (sa okusom vanilije) i pusta oblake u prostor. Nas ured je poprilicno veliki i stropovi 3+ metra visoki.

U pocetku mi je to bilo malo neobicno i nisam bio siguran kako se postaviti, pa sam si potrazio podatke o pasivnom vejpanju. Rezultat: steta koju ispuhani oblak moze uzrokovati je nula.

Jedino sto nam moze pricinjavati nelagodu je miris. Ne voli svako Desert Ship ili Seven Leafs (npr. ja) ali jagodu, energy drink, ili nesto slicno mogu podnijeti.

 

Danas nemam nista protiv. Stovise, poceo je vejpati kad se skinuo sa cigareta, a svi znamo koliku ovisnost izazivaju cigarete, pa ga na taj nacin podrzavam. 

 

Doma imam jednog pusaca, koja je pocetkom godine presla sa cigareta na iqos (tabak stikove koji se zagrijavaju), odsnosno na isti shit samo drugo pakovanje. 

Navodno steta koji ti stikovi rade je manja nego obicne cigarete, i moram priznati i manje smrde, skoro pa nista (tako sam si bar mislio).

 

No prije mjesec dana je pocela vejpati, tabak aromu RY4 (nakon 5-6 probanja razlicitih) i tu i tamo povuce koji stick.

Tek sad, kad ih usporedim sa vejpanjem vidim koliko ti stikovi smrde.

 

U svakom slucaju sam joj rekao da sto se mene tice moze vejpati i u stanu, ali ne kad su djeca doma.. u protivnom na balkon.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Kad se priča o bilo čemu drugome onda se odrasle osobe smatraju odgovornima za svoje postupke, no kad se govori o zabrani pušenja pušači su jadni ovisnici, nemoćni da išta poduzmu i svi ostali moramo trpiti smrad i ugrožavanje zdravlja.
S druge strane, i ovdje čitamo o 'hedonistima', kojima nije na kraj pameti prestati pušiti. Stoga nulta tolerancija prema pušenju. Kome je teško neka potraži pomoć da prestane, a ne moje suosjećanje i pristanak da me truje.

I naravno, napokon početi primjenjivati zakon o zabrani prodaje cigareta maloljetnicima.

Ecigarete ne sadržavaju samo vodenu paru. U izdahu vapera ima i nikotina koji se nije resorbirao u plućima. A sama ideja da to što vama nešto miriši imate pravo nametati svojoj okolini je poražavajuća. Čak i ako nije štetno, nepristojno svakako jest.

Svaka čast odgovornim pušačima i vaperima, ali velika većina nije takva, a zakoni se donose upravo zbog njih.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Navodno se preko 98% nikotina absorbira u tijelu vejpera.
Vise nikotina uneses u tijelo kad pojedes jedan krompir nego kad 8 sati udises zrak iz zatvorene prostorije gdje se vejpa.

 

Nepristojno jest, tu se 100% slazemo.

12 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
MMX kaže...


Vise nikotina uneses u tijelo kad pojedes jedan krompir nego kad 8 sati udises zrak iz zatvorene prostorije gdje se vejpa.

 

 Sad mi je konačno jasno zašto sam dobio 15 kila nakon skidanja s duhana i e-pare. Tučem po pireu i pomfriju ko Todorić po blogu. Još mi nije bilo jasno kad zašto mi onaj operni pjevač arije "krumpiiirraaaa" skida vreću s kamiona koju sam kupio i govori "ovo vam je gospon najzdraviji beli krompir i ima vitamina ko šteka belega malbora, ima i crveni ak oćete, samo je malo jači".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

mozes ti i po patlidzanu tuci, on ti je jos jaci...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Naglasak je na navodno. ;-)

Stodija koju sam ja vidio je do toga došla tako da su mjerili količinu nikotina u izdahu pušača koji je 20 sekundi držao dah. Jasno je da nitko ne drži dah toliko i da je količina nikotina u realnim uvjetima veća, pa je podatak potpuno nerelevantan, ali eto, dobro zvuči u ovakvim raspravama.

I tu govorimo o 1% (tako je u studiji bilo) od udahnute količine. Znači na svakih 100 (takvih nerealno dubokih) udaha izdahne se količina nikotina jednog udaha. Sad uzmi 5-6 ljudi koji satima duvaju, pa se ne bih složi da su u takvoj prostoriji količine nikotina zanemarive.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Nikotin je otrov ali nije nikotin nešto najgore što dobivamo od pušenja... Još od nikotina i imaš kakve takve koristi ali od onih tisuću i nešto nusprodukata katrana, benzena, amonijaka i još koja tisuća tih sranja - hmm.. E to je sranje.
Neki možda i ne znaju ali neki vaperi pare beznikotinske tekucine tako da ono, praktički niš štetnog po okolinu ne proizvode...
steam: skank666 origin:IhrvojeI
15 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Ni moj prdac nije nikome štetan, a za mene je čak i nezdravo da ga zadržavam, pa to ipak radim.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Ges kaže...

baš mi je drago što voliš udisati sastojke za kolače ali opet, stvarno ne vidim zbog čega bi ih i drugi trebali udisati kad već ti to želiš raditi...

 to možeš reći za sve pored čega prolaziš jer gotovo sve ima neki miris pa ne govoriš nego si se baš uhvatio e-cigarete...

ivan262 kaže...
Bolji je miris i manje je štetna e-cigare al ovisnost je ista, i tu smatram da je najveći problem

 supstanca o kojoj su pušači ovisni je nikotin, kod e-cigarete tu supstancu možeš samostalno kontrolirati odnosno postepeno smanjivati udio nikotina do kompletnog izostanka... znači pored kompletnog izostanka cigaretnih kancerogenih tvari imaš mogućnost u potpunosti iskontrolirati svoju ovisnost o nikotinu, u tome je razlika i terapeutsko svojstvo e-cigarete

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 19:23 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Igra veliku ulogu nikotinske u stava nju ovisnosti, al nije on sam kriv, stvori se i navika, i nju je puno teže regulirati, pogotovo ako nastaviš sa pušenjem (vapanjem). Tj treba puno više vremena da se navika promjeni nego tijelo da se odviknut od supstance. Ja govorim u smislu da je pušenje loša navika, al neko voli pušiti/vapati onda nemam je to skroz drugo
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
13 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Good ol' days

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Neka im zabrane i to.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice