Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

poruka: 11
|
čitano: 2.109
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dokazano: i žarulje je moguće hakirati".
8 godina
neaktivan
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

Ako je na struju može se hakirati.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

Odmah sam se sjetio "Teorije velikog praska" kad se glupiraju s rasvjetom i kad su dvojica Kineza palila i gasila njihovu lampu :)

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

jezivo. kako ću u mraku pronaći zidni prekidač?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

Meni je netko prekjučer hakirao ne samo žarulju, već i cijelo grlo na lampi u kuhinji. Počelo je, počelo...

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

Mislim da je netko hakirao susjedovog yugića, nikako da upali.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dokazano: i žarulje je moguće hakirati
Kad smo kod tih pametnih zarulja, jel zna netko gdje ih ima za kupiti i po kojoj cijeni. To mi je dusu dalo za garazu i supu
Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dokazano: i žarulje je moguće hakirati
dark_wizz kaže...
Kad smo kod tih pametnih zarulja, jel zna netko gdje ih ima za kupiti i po kojoj cijeni. To mi je dusu dalo za garazu i supu

 http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_278478.html

13 godina
offline
Re: Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

Ove Osram "hakirajmenježno" je bilo za kupiti u Bauhausu. cca 700kn starter kit - LED RGB žarulja i "router" za te žarulje na koji se povezuje do 50 različitih komada. Kada se dokopaš "routera" tada samo kupuješ Osram wifi žarulje - RGB ili jednobojne - i povezuješ ih.

Imao sam doma taj komplet na probi, nije loše, samo malo preskup sport za mene...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 8:12 (the chosen one07).
10 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

dzabe se zezat sa kojekakvom sigurnosti, antivirusima, firewallima kad te na kraju zezne neki glupi IoT uredjaj koji si kupio jer je bas simpa :)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Dokazano: i žarulje je moguće hakirati

- nije hakirana žarulja, nego (šuplji) soft, i dalje je nemoguće hakirati žarulju, tak da nije još stigao sudnji dan-terminatora..

- no što je važno u priči? -kazna, koju bi sad EU-države morale drapnuti proizvođaču. Svatko tko se upusti u biz s podacima, pristupnim šiframa.. mora udovoljiti kriterijima, ne smije kak se kome sprdne nešto raditi. Naravno, neiskusni u soft bizu, naravno da imaju propust.. pa nisu ni trebali nešto takvog ako ne znaju. Neovisno o posljedicama, moraju biti kažnjeni, jer su takvi preduvijeti za bilo koji posao npr oko wlana/softa i bilo kojeg (osobnog) podatka. Bez neke nategnute hipoteze, jasno da wlan-wifi mora biti povezan s mrežom, passom, dakle mora udovoljiti tim standardima. Ako su to radili bez atesta, tad je to kažnjivo, ako su pak imali atest, trebaju ga izgubiti, biti kažnjeni i provjeriti tko im ga je izdao-kazniti. Propust (svaki) mora biti sankcioniran. Ukoliko bi istraga došla do zaključka da propust nije slučajan? Tad je to u rangu terorizma, konspiracija..

- no to bi neki EU birokrat moaro potegnuti-angažirati se, dok loby s druge strane to anulira po potrebi. Nije to nešto 'važnog', u sezoni krastavaca.. a nasuprot npr autoindustrija i kazne za programiran CO2.

 

npr, poznata je situacija u GER i torrent-uplatnicama? Pa sad, svaka osoba može iskoristiti žarulju za obranu, jednostavnom izjavom da nije počinila djelo, da je rupa u sustavu žarulja, da je tako mogao svatko (neovlašteno, bez znanja vlasnika linje koji je odgovoran) iskoristiti porpust i počiniti djelo, za što je odgovoran proizvočaš takve opreme, Osram.

kao i moguća prića oko pipa-sopa i želje nekih agencija za pristupom osobnim podacima, kontroli prometa sadržaja ... nije teško iskonstuirati scenarij da je i taj fičer namjeran, praćenje bez sudskog naloga.. nešto banalno, kao žarulja..

- što ako bi se to npr iskoristilo za crypt-ransom malware?

- pa do tog ga je i obična krađa-provala kuće.. (ako je bilo što povezano, zašto ne i pin alarm)..

 

što ako se provede istraga, koja tad mora uzeti u obzir razne scenarije uz sam propust kao moguće?

zar je moguće da danas neka ozbiljna firma ne provjeri sve potrebno za posao-tehnologiju (osim patenta/licenci) prije nego krene u job? Za sam design i naziv artikla se PRovci premišljaju. Ako je to je šlamparaj, treba ih kazniti odsjecanjem glave za primjer (drakonski).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dokazano: i žarulje je moguće hakirati
To se dogodi kad ti software radi "susjedov mali" iz susjedne kine.
e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice