Došlo doba Ultra HD-a

poruka: 27
|
čitano: 11.610
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Došlo doba Ultra HD-a".
16 godina
online
Došlo doba Ultra HD-a

Prije nekoliko mjeseci hodao sam po PC Worldu i stao pored 60" Samsung 4K TVa. Slika je cisto savrsenstvo - moglo bi se reci ultra realisticno - ali sadrzaj je bio "demo" sadrzaj (tipican - zelena priroda, vodopadi, plavo more, etc...). Problem je jos uvijek, kao u tekstu, nedostatak pravog sadrzaja - filmovi, serije i TV kanali u 4K.

 

3D je dosao, tu je (i polako prolazi) be da je napravio neki veci impact - ljudi imaju glavobolje, pa kut gledanja, pa naocale...jednostavno je pre kompleksno, dok 4K TVs su kao normalni TV sa bolesno velikom rezolucijom i zato mislim da, cim sadrzaj pocne dolaziti, postati ce "default" (barem u zapadnim zemljama).

 
15 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Došlo doba Ultra HD-a

4k je predivan, sa strane video recorda i obrade prava uzivancija je radit sa 4k masterom. A sto se tice tv/monitora ovaj samsungov macan je izrazito pristupacan, definitivno sljedeci monitor.

http://www.kriptokracija.biz - Prvi hrvatski podcast o kriptovalutama // GoPro Hero3+ Aerial http://www.youtube.com/watch?v=yjnKvj9u8_Y&list=FLUaGINDCbjym4K7H8c38oBg&feature=share
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Došlo doba Ultra HD-a

jedva čekam dan kad ću na ultra-hiper HD teveu ugledati nekog saborskog krkana s iq-om jedva nategnutih 65 kako ustaje u 2/3 praznoj dvorani rvackog sabora i držeći nekakv papir naopačke glumi kako čita repliku uvaženom kolegi. {#}

Moj PC  
16 10 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Došlo doba Ultra HD-a

Po meni su se zeznuli izbacivanjem UHD hardvera bez odgovarajućeg softvera (filmova/igara/konzola).

Da mi ga i netko pokloni bilo bi mi problem naći sadržaj. Legalno - nemoguće u hrvatskoj, a na torrentima ima 2-3 filma i to je to...

Čak ni ps4 nema igre i 4k (za sada?) a da bi mi PC igre bile fluidne u 4k treba mi potpuno novi PC (baš me interesira koliko bi došao PC za fluidno 4k igranje).

 

Da su prije izbacili sadržaj onda bi se ljudi grizli šta nemaju odgovarajući TV ali ovako ni da ga imam neznam šta bih sa njime. Ovaj UHD će kupiti samo bogataši da bi se hvalili da piše 4k a vjerovatno će pokazivati hrt1 na njemu i neće znati u čemu je kvaka u tom UHD...

 

Ovaj UHD je kao da su izbacili ps4 prije 2 (znači bez ikakvog softvera) godine sa jednim demo diskom i to po cijeni od 20000kn.

 
2 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Došlo doba Ultra HD-a

A ja još uvijek čekam zemaljski HD signal u Hrvatskoj XD...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Došlo doba Ultra HD-a

Je li to samo do mene, ali više ne mogu gledati veće rezolucije od 1080p na YouTube? Zna li netko zašto?

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Originalni_manic kaže...

Prije nekoliko mjeseci hodao sam po PC Worldu i stao pored 60" Samsung 4K TVa. Slika je cisto savrsenstvo - moglo bi se reci ultra realisticno - ali sadrzaj je bio "demo" sadrzaj (tipican - zelena priroda, vodopadi, plavo more, etc...). Problem je jos uvijek, kao u tekstu, nedostatak pravog sadrzaja - filmovi, serije i TV kanali u 4K.

 

).

pa naravno - DEMO i je bit toga da se vidi kvaliteta i prirodnost i detaljnost  slike koja nas okružuje a ne neki filmovi snimani u polumraku ili sa nekim filterom (sewrija True detectives ima neki smeđkasti filter, terminator 4 isto tako)...

ustvari ne znam koji film ima realstičnu sliku kakva je oko nas.

upravo geldam seriju Lost - tropski otok puno zelenila i bez CGIja - mogu reć da imam dojam na 42" plazmi da sam kao tamo...mogu mislit kak bi to bilo u 4K rezi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.5.2014 12:53 (zlatkor).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
cinco44 kaže...

Je li to samo do mene, ali više ne mogu gledati veće rezolucije od 1080p na YouTube? Zna li netko zašto?

Meni normalno radi na 4k.

16 godina
online
Re: Došlo doba Ultra HD-a
zlatkor kaže...
Originalni_manic kaže...

Prije nekoliko mjeseci hodao sam po PC Worldu i stao pored 60" Samsung 4K TVa. Slika je cisto savrsenstvo - moglo bi se reci ultra realisticno - ali sadrzaj je bio "demo" sadrzaj (tipican - zelena priroda, vodopadi, plavo more, etc...). Problem je jos uvijek, kao u tekstu, nedostatak pravog sadrzaja - filmovi, serije i TV kanali u 4K.

 

).

pa naravno - DEMO i je bit toga da se vidi kvaliteta i prirodnost i detaljnost  slike koja nas okružuje a ne neki filmovi snimani u polumraku ili sa nekim filterom (sewrija True detectives ima neki smeđkasti filter, terminator 4 isto tako)...

ustvari ne znam koji film ima realstičnu sliku kakva je oko nas.

upravo geldam seriju Lost - tropski otok puno zelenila i bez CGIja - mogu reć da imam dojam na 42" plazmi da sam kao tamo...mogu mislit kak bi to bilo u 4K rezi...

Slazem se. Vjerojatno bi HD sadrzaj izgledao "isprano" na 4K telki :) Ko HRT na Full HDu :D

15 godina
offline
Došlo doba Ultra HD-a

4K ima smisla na većim dijagonalama koje gedaš s male udaljenosti, i onda je zbilja super. Ako je mala dijagonala (recimo, manja od 1m), ili ne gledaš iz bilza (recimo, gledaš s više od 2m) onda nećeš vidjeti razliku između 4K i fulhd. Razlog je što s te udaljenosti ne možeš primijetiti zrno niti fullhd-a, pa ti još manje zrno (piksel) ne doprinosi boljoj kvaliteti slike.

Ja se nadam nečem bitno inovativnijim od pukog povećanja rezolucije. Npr. projeciranjem slike u 360 stupnjeva, nešto kao prsten za gledanje tv. Ili barem 180 stupnjeva.

Zakrivljeni ekrani su početak toga, smo trebaju produljiti ekran na nekoliko metara oko gledaoca. Savitljivi ekrani to omogućuju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Keso kaže...

4K ima smisla na većim dijagonalama koje gedaš s male udaljenosti, i onda je zbilja super. Ako je mala dijagonala (recimo, manja od 1m), ili ne gledaš iz bilza (recimo, gledaš s više od 2m) onda nećeš vidjeti razliku između 4K i fulhd. Razlog je što s te udaljenosti ne možeš primijetiti zrno niti fullhd-a, pa ti još manje zrno (piksel) ne doprinosi boljoj kvaliteti slike.

Ja se nadam nečem bitno inovativnijim od pukog povećanja rezolucije. Npr. projeciranjem slike u 360 stupnjeva, nešto kao prsten za gledanje tv. Ili barem 180 stupnjeva.

Zakrivljeni ekrani su početak toga, smo trebaju produljiti ekran na nekoliko metara oko gledaoca. Savitljivi ekrani to omogućuju.

... a da ne spominjem činjenicu da je većina ljudi, priznala ili ne, nakon adolescencije barem malo kratkovidna.
Naravno, razumijem posao Buga, izvješćuje što nude proizvođači. Razumijem i proizvođače:
U pokušaju da u konzumerističkom društvu prodaju jedno te isto (tv i monitore),
oslanjaju se na najjednostavnije, oprobano i najefikasnije: veću rezoluciju.
To im je višekratno isplativo, jer će nakon ovaljenih 4K monitora/tv-a prodavati nove digitalne standarde, profi i amaterske kamere,
kompresore, codece, backup, playere, nove grafičke, storage, streamere, i na kraju još jednom sve one iste filmove i serije
već barem tri puta remasterirane, iz vhs PAL/Secama, u DVD, Bluray... Igre, konzole, fotoaparati... sve čeka novu rundu upscalinga na 4K.
A sadržaj i smisao... ko ga šljivi, bitna je foorma i oštrina:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
overhaul kaže...
Keso kaže...

4K ima smisla na većim dijagonalama koje gedaš s male udaljenosti, i onda je zbilja super. Ako je mala dijagonala (recimo, manja od 1m), ili ne gledaš iz bilza (recimo, gledaš s više od 2m) onda nećeš vidjeti razliku između 4K i fulhd. Razlog je što s te udaljenosti ne možeš primijetiti zrno niti fullhd-a, pa ti još manje zrno (piksel) ne doprinosi boljoj kvaliteti slike.

Ja se nadam nečem bitno inovativnijim od pukog povećanja rezolucije. Npr. projeciranjem slike u 360 stupnjeva, nešto kao prsten za gledanje tv. Ili barem 180 stupnjeva.

Zakrivljeni ekrani su početak toga, smo trebaju produljiti ekran na nekoliko metara oko gledaoca. Savitljivi ekrani to omogućuju.

... a da ne spominjem činjenicu da je većina ljudi, priznala ili ne, nakon adolescencije barem malo kratkovidna.
Naravno, razumijem posao Buga, izvješćuje što nude proizvođači. Razumijem i proizvođače:
U pokušaju da u konzumerističkom društvu prodaju jedno te isto (tv i monitore),
oslanjaju se na najjednostavnije, oprobano i najefikasnije: veću rezoluciju.
To im je višekratno isplativo, jer će nakon ovaljenih 4K monitora/tv-a prodavati nove digitalne standarde, profi i amaterske kamere,
kompresore, codece, backup, playere, nove grafičke, storage, streamere, i na kraju još jednom sve one iste filmove i serije
već barem tri puta remasterirane, iz vhs PAL/Secama, u DVD, Bluray... Igre, konzole, fotoaparati... sve čeka novu rundu upscalinga na 4K.
A sadržaj i smisao... ko ga šljivi, bitna je foorma i oštrina:)

al ti ovdje ne vidiš jednu stvar - povećanje površine za gledanje...

prije cca 30 godina ( a i više) većina ljudi je imala 50 cm TV...SD sadržaj i kvaliteta VHSa je bila "taman"...

onda su sitgli 72-82-90 cm ekrani a tijekom 90tih i DVD koje je opet bio taman za takve ekrane.

Zadnja runda su LCD/plazma 82-150 cm za full HD ekrane jer SD signal na tolikim ekranima ipak nije "to"...

 

za 30 godina možda cijeli zid cca 250-350 cm bude ekran i 4K će bit taman....

 

tako da nemoj samo pljuvati po rezi i tvrdit da sadržaj više nije bitan kad je...ali mora imat adekvatni prikaz.

15 godina
offline
Došlo doba Ultra HD-a

O pa ja već neko vrijeme gledam HRT u UHD-u.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Došlo doba Ultra HD-a
Ja sam trazio 4k sadrzaj. I ne postoji jos niti jedan film koji radi. i da , trenutno niti samsung ne podrzava 4k video, podrzava samo samsung demo video koji je 4x1080 u svaki kut. Treba se strpiti jos malo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
zlatkor kaže...

al ti ovdje ne vidiš jednu stvar - povećanje površine za gledanje...

prije cca 30 godina ( a i više) većina ljudi je imala 50 cm TV...SD sadržaj i kvaliteta VHSa je bila "taman"...

onda su sitgli 72-82-90 cm ekrani a tijekom 90tih i DVD koje je opet bio taman za takve ekrane.

Zadnja runda su LCD/plazma 82-150 cm za full HD ekrane jer SD signal na tolikim ekranima ipak nije "to"...

 

za 30 godina možda cijeli zid cca 250-350 cm bude ekran i 4K će bit taman....

 

tako da nemoj samo pljuvati po rezi i tvrdit da sadržaj više nije bitan kad je...ali mora imat adekvatni prikaz.

Je kak da ne, kvaliteta VHS-a nikad nije bila taman, samo od interlaceanih 250x520,
sa kompromisnom interpretacijom boje kroz modulaciju i groznim chroma signalom, bolje nije postojalo za običnog smrtnika :)
Pogledaj radije malo gustoću piksela po inču. Raste puno brže nego dimenzije.
Sve je krenulo sa onim "retina" marketingom. Sad je posve normalno imati
jednaku rezoluciju na 5 inčnom mobitelu i na 50 inčnom televizoru.
Naravno da televizori od metar i pol dijagonale imaju iz blizine vidljive piksele na "starom" HD-u,
ali tko gleda takav tv sa 20 centimetara? Što je veća dijagonala, sa veće udaljenosti
ju ljudi gledaju. Da nije tako, tj. da je cilj vidjeti snimku širine pola sobe,
svi bi se gurali u kinu u prvi red.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
online
Re: Došlo doba Ultra HD-a
nsoul kaže...

O pa ja već neko vrijeme gledam HRT u UHD-u.

LSD + HRT = UHD? {#}

15 godina
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Ajar kaže...
nsoul kaže...

O pa ja već neko vrijeme gledam HRT u UHD-u.

LSD + HRT = UHD? {#}

LSD + HRT = 16:9 HD

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
bistri kaže...

4k je predivan, sa strane video recorda i obrade prava uzivancija je radit sa 4k masterom. A sto se tice tv/monitora ovaj samsungov macan je izrazito pristupacan, definitivno sljedeci monitor.

Jesi li definitivno provjerio frekfenciju osvježavanja kada mu se pusti 4K sadržaj, jer na specifikaciji ima sve osim frekfencije osvježavanja. Vjerojatno je kao i kod većine 4K monitora, 30 Hz.

 

Ajar kaže...

jedva čekam dan kad ću na ultra-hiper HD teveu ugledati nekog saborskog krkana s iq-om jedva nategnutih 65 kako ustaje u 2/3 praznoj dvorani rvackog sabora i držeći nekakv papir naopačke glumi kako čita repliku uvaženom kolegi. 

Ja sam iskreno jedva čekao, tko će prvi spomenuti zemaljske kanale i Hrvatsku Radio Televiziju. Koga briga za to?! Da se ne zavaravamo, sadržaj ćemo skidati preko torrenata: Game of Thrones, The Walking Dead, Vikings, te sve Hollywoodske sadržaje bez trunke grižnje savjesti. I fino kao čovjek znam kada ću stisnuti Play a kada Pauzu. A ti i dalje priželjkuj da ti HRT bude u 4K da možeš gledati svako naopačke slovo koje taj saborski krkan drži.

 

Ne znam šta kukate na HRT kanale, nema jače državne televizije možda i u evropi ne računajući BBC i možda još par da se može nabrojati. Tko pušta Top Gear još sa prevodom, tko je prvi pustio Gospodara Prstenova na nacionalnoj televiziji. Mnoge komerijalne televizije su kasnile par godina. A to što nema Formule 1, NBA, sad.. bože moj.

 

Ako si filmofilm, zna ti je šta ti ječiniti i kakvu opremu nabaviti i odakle sadržaj nabaviti, a ako nisi onda si kao John Snow, ne znaš ništa.

 

cinco44 kaže...

Je li to samo do mene, ali više ne mogu gledati veće rezolucije od 1080p na YouTube? Zna li netko zašto?

Izgelda da je do Chromea, sad sam probao sva 4 browsera, osim Chromea vidi se 1440p, 2560p bez problema na IE, FF i Operi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Većina ljudi ne spaja tv na računalo.čak i ako znaju kako jednostavno se ne sjete ili im se neda.
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
online
Došlo doba Ultra HD-a

Ili im je telka u drugoj sobi a znamo kolko kosta metar hdmi-a 1.4 kabla {#} da malo dignemo temu

evo ima u ronisu (koji je u dolasku cca 3.tj) za 13keka 50incha od samusunga uz 200CRM sto je jako malo ako gledamo brz scene ko interpolacije istog

bilo upsclae 4k ili dow sclae na full hd ,tako da vidi se kako je pocelo polako padat cijena UHD-a.

do kraja godine ovi model koji su sad oko 18-20 k ce pas na cijenu 11-12. po meni koga svrbi za UHD ne uzme krajem godine jer niti ps4 nema jos firm za upscale ili BD 5.0

podrsku za 4k BR 2D/3D diskove a o torrentima da ne govorim i jos malo njih ima sto je nama gamerima najvise bitno HDMI 2.0 koji se nalaze u samo skupim

UHD-ovima vechih dijagonala {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 23:45 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Envy kaže...
bistri kaže...

4k je predivan, sa strane video recorda i obrade prava uzivancija je radit sa 4k masterom. A sto se tice tv/monitora ovaj samsungov macan je izrazito pristupacan, definitivno sljedeci monitor.

Jesi li definitivno provjerio frekfenciju osvježavanja kada mu se pusti 4K sadržaj, jer na specifikaciji ima sve osim frekfencije osvježavanja. Vjerojatno je kao i kod većine 4K monitora, 30 Hz.

 

60!

zato i uzbudjenje :D

http://www.kriptokracija.biz - Prvi hrvatski podcast o kriptovalutama // GoPro Hero3+ Aerial http://www.youtube.com/watch?v=yjnKvj9u8_Y&
16 godina
online
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Doslo doba da se UHD proba.
Odem u Mediamarkt i uhd kraj hd a razlike u sliki nema jer s udaljenosti s koje se gleda tv ne mozete vidjet pixele. Razliku vidite kad se priblizite na jedan metar a 55 incni tv s ne gleda sa udaljenosti manje od recimo dva metra.

UHD je izmisljen silom prilika kako bi se potakla daljnja prodaja televizora. Ljudi sve manje i manje kupuju jer su zadovoljni postojecim.
Nemam nista protiv UHD ali niti nista za jer kraj svih televizora koje imam doma nemam mjesta za jos jedan.
Kad i ako postojeci televizori u dnevnim sobama crknu a UHD bude recimo oko 10k onda cu ga kupit, prije toga kita.

Nekad davno je dosel DVD i imal sam jedan od prvih DVD uredaja u HR. Odem ja nadobudno u videoteku iznajmit film a kad ono ekipa ni ne zna kaj je fakin DVD. Isto tak je sad i UHD, jedino kaj nema videoteka.
Kupis UHD TV, platis ga brat bratu duplo vise nego bi platil HD i gledas HD sadrzaj.
Priceless
11 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
NEW_MAN kaže...


Nekad davno je dosel DVD i imal sam jedan od prvih DVD uredaja u HR. Odem ja nadobudno u videoteku iznajmit film a kad ono ekipa ni ne zna kaj je fakin DVD. Isto tak je sad i 

je, a ti bi onda taj DVD film pogledo na nekom 50Hz Telki od možda 70 cm i na njegove zvučnike...dobro su ti dečki rekli...okom ni nebi primjetio razliku napsram VHSu...

 

UHD ima msisla kad površina za gledanje bude bar 100"...

 

ovo preseravanje za monitore od 25-30" za UHD nebi komentiro...

16 godina
online
Došlo doba Ultra HD-a

ajme kolko hrpa gluposti 55incha je pa na vise je pocekat gledanja UHD-.a zato i siluju te vece dijagonale pojavom vece rezolucije , ono sto je u trgovinama ne

 

nikakvo mjerilo osim recenzija primjera  HDTV-a i HD bloga , frend ima UHD 7500 seriju od samusnga i kad mi je pustio putem samsung BR playera koji skalira 4k

 

ostao sam zapanjen ne radi se o 4k digital green,reed izdanju nego normalan BD od 30gb-a cak i 3D izgleda bolje nema ni 0.0001 crosstlak jer se pokretan reza sa 1080

 

povecava na 2150 sto je odlicno za upscalirani 4k 3D BD koristine aktivnim naocalama.. no dobro pustimo 3D :P... daklem odlicno skalira ... onda sam ga pitao nek mi pusti nesto u 1080i ili 720p

 

sa satelita (ima dreambox neki HD ) isto skorom 4k nema nazubljenosti ,sjena suma smetnje presavresno nesto ,... pa sam mu reko aj sa dvd rip ili orginal dvd i ok pusti on ogrinal dvd 

brijem dark night i onak ja wtf kak to moze bit dvd to je br sigurno imas negjde sakrven HDD server pa me muljas , kad je otvorio ladicu imao sam kaj vidjet DVD je bio ! a slika kao full hD onak lol

dakle sve je tekla prosla , sad dolazi nasa bajna telke (koju uopce ne gledam mozda 1 sat dnevno) zacudjujuce dobro skalirala ali puno lose nego na full hd televiziji

 

zkljucak tko skida torrent , gleda iskljucivo 720p,1080p /3D , ima HD satelitsku i snazno 2gpu racunalo posto ima HDMI 2.0 se preporucuje dok ne dodju 4k filmovi ,no posto je ovo panel od 200Hz igre na full hd

izgledaju fludinije na 120*+ fps-a nema trganja ekrana i sl ... ukratko telka je ludilo !

 

p.s ovew gluposti sa pola metra metar ma znate kaj i sa 2 metra se vidi razlika u rezi tj u korist 4k-u tolka kolicina detalja tek na 4,5i vise metara gubi onaj peremium 4k wow efekt no opet se kuzi da se

radi o 4-ku

 

to bi bilo to {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 18:30 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
4mal kaže...

* * *

 

zkljucak tko skida torrent , gleda iskljucivo 720p,1080p /3D , ima HD satelitsku i snazno 2gpu racunalo posto ima HDMI 2.0 se preporucuje dok ne dodju 4k filmovi ,no posto je ovo panel od 200Hz igre na full hd

izgledaju fludinije na 120*+ fps-a nema trganja ekrana i sl ... ukratko telka je ludilo !

 

p.s ovew gluposti sa pola metra metar ma znate kaj i sa 2 metra se vidi razlika u rezi tj u korist 4k-u tolka kolicina detalja tek na 4,5i vise metara gubi onaj peremium 4k wow efekt no opet se kuzi da se

radi o 4-ku

 

to bi bilo to {#}

I ja sam htio reći da bi vrlo vjerojatnije upscaling 1080p ili pak obični pixel binding dao bolju sliku nego tv iste dijagonale a da je obični Full HD.

 

A inače gledanje sa 4,5m udaljenosti ili više mi je apsurd, pa ne živim u nekakvoj hali pa da mi je TV zalijepljen na jednu stranu a ja na drugu stranu zida. Kada je u pitanju gledanje filmova tu je trosjed privučen max 30 cm od ruba panela a ja kada legnem to je max 2,1 metra udaljenosti. Sa iste duljine gledao sam 1080p na 50" Panasonic plazmi, a istina za volju, ne bih se odmaknuo ni da imam 84" 4K televizor... to bi bilo to, onaj osjećaj koji još uvijek čekam da se ispuni. Ili još da zakulisam maštanje 104" 8K ako-bog-da što bi ljudi rekli, jednog dana :D

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
online
Došlo doba Ultra HD-a

ma sve ja to kuzim jako dobro ja gledam 42incha 1080p na metar i pol pa mi se cini da je daleko :D

no samo kazem ako neko zeli UHD slobdono ga moze sad kupit tj nece napravit glupsot uostalomu ronisu

ej ta tleka 17 keka pa to razbi na 36mj. + fee banke oko 5 glavi di prva rata tece tek za 2.mj jer se radi od potrosakom kreditu

(negjde je 1.mj ovo pricam za zabu ) sto je ajmo rec podnosljivo ako imas pristojnu stalnu placu i nemas druge kredite osim ovog ili preveliki minu, ne vozis auto ne bachish i sl.

sve se moze i hoce ako se dobro organizira {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 19:09 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Došlo doba Ultra HD-a
Pozz

Pitanje.laik sam sto se tice tv.kupujem novi tv dojagonale 43 incha.izbor mi je pao na lg 43 uh 664v model koji kosta oko 4000 kn i sony kd-43xd8077 koji kosta 5000 zanima me jel sony vrijedi 1000 kn vise ili preporuka nekog drugog

Unaprijed hvala na odgovorima
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice