Dostupan izvorni kod Androida 2.3

poruka: 12
|
čitano: 3.454
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dostupan izvorni kod Androida 2.3".
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan izvorni kod Androida 2.3

Trebali ste napisati da se ne može buildat na Windowsima, samo Linux i Mac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
Joco55 kaže...

Trebali ste napisati da se ne može buildat na Windowsima, samo Linux i Mac.

Pa to je i logično, jer je temeljen na Linux kernelu, a jedini kompajler koji u potpunosti ispravno može kompajlirati Linux kernel je GCC.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
offline
Dostupan izvorni kod Androida 2.3

neka portanje pocne!  {#}

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
1domagoj1 kaže...
Joco55 kaže...

Trebali ste napisati da se ne može buildat na Windowsima, samo Linux i Mac.

Pa to je i logično, jer je temeljen na Linux kernelu, a jedini kompajler koji u potpunosti ispravno može kompajlirati Linux kernel je GCC.

mozda se varam, ali kompajler koji koristi dev-c++ je baziran na GCC-u i u potpunosti je sposoban kompajlirati isti kod, al opet mozda se varam

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan izvorni kod Androida 2.3

MinGW? Ne jer GCC ima jako puno ekstenzija i promjena standardnog C-a te još ima dodatnog koda napisanog u asembleru za specifične arhitekture. K tome, MinGW ne koristi GNU libc već pokušava direktno koristiti MSVCRT i time biti što nativniji Windowsima.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
a cygwin?
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
grimyHR kaže...
a cygwin?

Za Cygwin možeš reći da je isto što je i Wine na Linuxu, samo za Windowse. Cygwin pruža compatibility layer, pretvara POSIX sistemske pozive u nativne Win32 sys pozive. E sad, postoje dakle portovi programa napisani za Cygwin (X, KDE, Gnome, itd.), može se isfurati i kernel, ali ne vidim nekog smisla previše u tome, Cygwin opet tak i tak koristi GCC kao kompajler, GDB kao debugger, pa smo opet na istome, da ga možeš kompajlirati samo s GCC-om ;)

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
15 godina
neaktivan
offline
Dostupan izvorni kod Androida 2.3

Zašto bi kompajliranje izvornog koda za korištenje na Nexusu S toliko zahebalo uređaj?

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
znam sto je cygwin
tak da znaci ipak se da na windowsima kompajlirat znaci, bez obzira kako
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
 Proz0r kaže...

Zašto bi kompajliranje izvornog koda za korištenje na Nexusu S toliko zahebalo uređaj?

Ne znam.

grimyHR kaže...
znam sto je cygwin
tak da znaci ipak se da na windowsima kompajlirat znaci, bez obzira kako

Ali opet ti treba GCC ;). No zapravo, nisam ni ja siguran po tom pitanju, moje osobno mišljenje je da se ne može (ili ima previše zajebancije da se uspije). Treba zadovoljiti niz dependencija, kompajler treba generirati ELF izvršne datoteke, dok kod Cygwina GCC generira nekakve modificirane COFF/ELF (malo sam se bacio u pretragu), znači trebaš pod Cygwinom buildat GCC cross-compiler pa onda s njim buildat kernel. Ako i uspiješ, pišat ćeš krvi prije nego proradi. Stvar je u tome što je to kernel, ne neki bezvezni korisnički program. To je jezgra OS-a, čija je namjena da služi kao sučelje između hardvera i softverskog dijela, da upravlja datotečnim sustavom, da se bavi memory managmentom, U/I napravama, mrežom, sigurnošću, procesima, dretvama i njihovom međusobnom komunikacijom, sinkronizacijom, da pruža sučelje prema programima, itd. itd. A buildanjem pod Cygwinom ti nju tjeraš da radi kao Windows process. Ne znam, mislim da ne ide.


EDIT: Malo sam se raspital, pretražio, može se. Da, evo, možeš.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 13:01 (1domagoj1).
15 godina
protjeran
offline
RE: Dostupan izvorni kod Androida 2.3
1domagoj1 kaže...
 Proz0r kaže...

Zašto bi kompajliranje izvornog koda za korištenje na Nexusu S toliko zahebalo uređaj?

Ne znam.

grimyHR kaže...
znam sto je cygwin
tak da znaci ipak se da na windowsima kompajlirat znaci, bez obzira kako

Ali opet ti treba GCC ;). No zapravo, nisam ni ja siguran po tom pitanju, moje osobno mišljenje je da se ne može (ili ima previše zajebancije da se uspije). Treba zadovoljiti niz dependencija, kompajler treba generirati ELF izvršne datoteke, dok kod Cygwina GCC generira nekakve modificirane COFF/ELF (malo sam se bacio u pretragu), znači trebaš pod Cygwinom buildat GCC cross-compiler pa onda s njim buildat kernel. Ako i uspiješ, pišat ćeš krvi prije nego proradi. Stvar je u tome što je to kernel, ne neki bezvezni korisnički program. To je jezgra OS-a, čija je namjena da služi kao sučelje između hardvera i softverskog dijela, da upravlja datotečnim sustavom, da se bavi memory managmentom, U/I napravama, mrežom, sigurnošću, procesima, dretvama i njihovom međusobnom komunikacijom, sinkronizacijom, da pruža sučelje prema programima, itd. itd. A buildanjem pod Cygwinom ti nju tjeraš da radi kao Windows process. Ne znam, mislim da ne ide.


EDIT: Malo sam se raspital, pretražio, može se. Da, evo, možeš.

hvala ne trudu, al nije da mi treba, jer ionak mi je ubuntu primarni os, sam me zanimalo

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 16:59 (grimyHR).
16 godina
neaktivan
offline
Dostupan izvorni kod Androida 2.3

Ma ništa, evo i mene je zaintrigiralo pa sam malo pronjuškal.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice