Dramatične promjene u Nokiji

poruka: 120
|
čitano: 26.943
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dramatične promjene u Nokiji".
13 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Da bar hoce uzet Android :)))

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Ne, idu na WP7...

 

Toliko o tome kako je Symbian uspjesna i napredna platforma i kako ima buducnost :)))))) Kao i MeeGo :)

 
16 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Šteta za Nokia-u al eto malo su se preračunali i puno kasne s svojim platformama za drugima (Android, iOS)... MeeGo je možda mogao preuzeti tržište da je izašao prije iOS-a i Androida. Ali on još nije izažao, a Android i iOS dominiraju i nude stalno nešto novo. Sada jedino može opstati ako ponudi nešto "blow-my-mind", inače se teško piše Symbianu i MeeGo-u a i Nokia-i. Na žalost možda bi ipak bilo najbolje da se ubace u Android prije nego Win 7... moje skromno mišljenje...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
tnakir kaže...

Ne, idu na WP7...

 

Toliko o tome kako je Symbian uspjesna i napredna platforma i kako ima buducnost :)))))) Kao i MeeGo :)

Kako znas da idu na WP7 a ne na Android??

14 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Bilo je i vrime više da priđu na nešto modernije.

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Unknown_Hacker kaže...

Da bar hoce uzet Android :)))

 

Neće, sudeći po jednom od zadnjih tweetova Vic Gundotre (Vice-President of Engineering for Google):

 

http://twitter.com/#!/vicgundotra/status/35182523650801664

 

#feb11 "Two turkeys do not make an Eagle".

 

;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 8:45 (Zvex).
14 godina
protjeran
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Ja mislim da ce uzeti i Android i W7 i održavati symbian 3.0 za postojeće korisnike... Slažem se, šteta zbog symbiana jer konačno su uhvatili korak sa 3.0 za konkurencijom ali ne dovoljno razrađeno, mislim radio jesam na na novom symbianu (C7) i generalno sam zadovoljan čak imam namjeru uzeti N8 (zbog dobrog fotića i nadprosječne kvalitete snimanja videa) zbog tehničkih potreba ali generalno loše se piše symbianu.... A što se tiće Meggo platforme, predviđam propast jer debelo kasne, da su ga predstavili prošle godine kada i W7 bilo bi ono 5 do 12 ali ovako je prošao vlak...

Što se tiće budućnosti Nokie, ako pređu na android i ako i dalje budu imali mobitele poput N8, mislim da ce opet biti vodeći...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Ova Nokia je retardirana, ne samo da nisu imali apsolutno nikakav marketing, oni si sad cak stvaraju i los marketing.

Ako se ista da nauciti od Apple-a je da uvijek treba hvaliti svoj proizvod jer ako ga se dovoljno hvali, proizvod ce u umovima korisnika postati onakav kakvim ga opisuju proizvodaci.

Sto zapravo zelim reci jest da je Nokia trebala odbacivati sve spekulacije, izabrati kljucne argumente protiv androida i iOSa i koristit ih u agresivnom marketingu. Samo s tim bi pomeli konkurenciju, jer ruku na srce, Symbian mozda nije najprivlacniji OS, ali je jos uvijek napredniji od Androida i iOS-a i zahtjeva manje resursa.

Sto je Nokia napravila - mjesecima niti glasa od njih > promjena CEO-a > otkazivanje suradnje sa intelom > CEO radi cirkus i dere se kako Nokia propada.

 

Bravo Nokia, odlicna formula za uspjeh!

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 9:17 (Psiho246).
Moj PC  
9 3 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Psiho246 kaže...

Ova Nokia je retardirana, ne samo da nisu imali apsolutno nikakav marketing, oni si sad cak stvaraju i los marketing.

Ako se ista da nauciti od Apple-a je da uvijek treba hvaliti svoj proizvod jer ako ga se dovoljno hvali, proizvod ce u umovima korisnika postati onakav kakvim ga opisuju proizvodaci.

Sto zapravo zelim reci jest da je Nokia trebala odbacivati sve spekulacije, izabrati kljucne argumente protiv androida i iOSa i koristit ih u agresivnom marketingu. Samo s tim bi pomeli konkurenciju, jer ruku na srce, Symbian mozda nije najprivlacniji OS, ali je jos uvijek napredniji od Androida i iOS-a i zahtjeva manje resursa.

Sto je Nokia napravila - mjesecima niti glasa od njih > promjena CEO-a > otkazivanje suradnje sa intelom > CEO radi cirkus i dere se kako Nokia propada.

 

Bravo Nokia, odlicna formula za uspjeh!

A opet su Android i iOS popularniji. Iskreno, mene kao korisnika cisto zaboli koliko koji OS trazi resursa. Dok je god on ugodan za koristenje (dakle dok ga god platforma prati sa performansama) - biti ce moj izbor.

13 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Bitno je biti realan i negativan kad je potrebno, ali trebalo je istovremeno ponuditi alternativu i predstaviti je kao početak ponovnog uspona Nokije. Ovako neinformirani korisnici (a možda i oni informirani :) ) mogu samo dobiti dojam da Nokia propada. Meni je osobno žao takvog dojma jer smatram da je npr. Nokia N8 genijalan mobitel.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Evo nekih novosti, kažu da je Nokia definitivno u pregovorima s Microsoftom... LINK

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

koji kreten! taj novi CEO, mislim, gdje ga nadjose? ah da, Microsoft ga se rijesio.... srecom po njih :p

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
doduše jedna stvar je čudna... lik dođe iz Microsofta da magično spasi Nokia-u s vatrene platforme il hladne vode :P i kud ode- direktno u Microsoft po rješenje hehehe
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Symbian nije loš OS, pogotovo onaj u 3rd inačici, samo ga je vrijeme preteklo, danas su neki drugi standardi gdije se Nokija nije snašla sa TS Symbianom (rel. 5 iliti ^3 verzijama).

 

MeeGo debelo kasni i neznam koliko će uspijet konkurirati Androidu, koji bi svakako bio slamka spasa za Nokiju, čime bi postali opet vodeći na tržištu kao brend. Postoje glasine kako će Nokija prijeći na WP7? Istina ne u potpunosti nego u dijelu svog asortimana.

 

A iz ovog članka o odustajanju MeeGo platforme, užas neka nastave razvoj Maemo OS-a obečava?

 

...a tko nas uopće pita i dali nas iz Nokije prate?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

e sad tek ne razumjem Nokiu, ako je nekada imala najbolje smartphone, kako je uspjela u prošle 2-3 godine izbaciti 1-2 konkurentna smartphona?! I zašto je sada taj meego stao? istina da nikad zapravo nije niti pošteno krenuo, ali je mogao...

Nokia cijelo vrijeme ima dobre ideje ali svaku od njih u zadnje vrijeme zahebe. I trebali bi izbaciti neki mob, makar bio na WM7 (to mi je logičnije nego android jer je androidova scena već o ovako prenapučena) samo da ostanu na policama, da netko priča o Nokinim mobitelima... da se to malo pogura unaprijed, jer ako ovako nastave slijedi - propast.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
max1919 kaže...

e sad tek ne razumjem Nokiu, ako je nekada imala najbolje smartphone, kako je uspjela u prošle 2-3 godine izbaciti 1-2 konkurentna smartphona?!

Jednostavno jer se nije snašla u TS verzijama OS-a, konkurencija je bila bolja. Dok su vladali nonTS uređaji Nokija je bila vladar i WM u drugom svijetu svoj, kroz HTC uređaje. Danas je slika drugačija.

13 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

A fala bogu da je neko prizna da Nokija nevalja. Svih ovih godina slušan ljude koji o elektronici nemaju blage veze kako Nokiju dižu u nebesa. Nokija je mobitel koji je duplo skuplji od konkurencije s istim performansama, a onda ti još ostavi "gorak okus" nako šta ti se (softverski ili hardverski) raspadne.

 
5 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Hvala k{#} da se jedan CEO sjetio reći da nešto ne valja u njegovoj tvrtci i da treba napraviti preokret, a ne prodaje maglu i "sve je dobro i idemo na bolje" bajke.

 

 

A što se tiče WP7 - Nokia mislim da je to odlična stvar. Symbian ostaje za lošije (jeftinije) telefone, novi windowsi su odlični (nije da su bez mana) i nokijin hardver bi mogao biti pun pogodak, a još imaju i prednost što je tržište u povojima pa se ne moraju brinuti za konkurenciju i Nokia bi se napokon mogla probiti na američko tržište. Ali bi volio da i meego ostane u igri.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

nokia treba uber super novi os koji ce bez ikakvih mana i problema stati rame uz rame uz andorid i ios i tek su onda na nuli i pocinje trka na trzistu, trenutno nisu ni blizu toga i nokia je telefon koji zadnjih 5g zaobilazim u sirokom krugu jer ne nudi apsolutno nista za cijenu za koju se prodaje. bas gledam ovu n97... cijena katastrofa, uz htc i apple taj mobitel nema nikakve sanse

 

osobno imam iphone 3gs i htc desire, brat mi kupio n97 i nakon samo 5 minuta pokusaja koristenja mobitela nazvao sam ga kretenom sto je dao tolike pare za tako smece od mobitela. sad se i on kaje i pokusava ga prodati i uzeti iphone....

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Paolo2612 kaže...

Hvala k{#} da se jedan CEO sjetio reći da nešto ne valja u njegovoj tvrtci i da treba napraviti preokret, a ne prodaje maglu i "sve je dobro i idemo na bolje" bajke.

 

 

A što se tiče WP7 - Nokia mislim da je to odlična stvar. Symbian ostaje za lošije (jeftinije) telefone, novi windowsi su odlični (nije da su bez mana) i nokijin hardver bi mogao biti pun pogodak, a još imaju i prednost što je tržište u povojima pa se ne moraju brinuti za konkurenciju i Nokia bi se napokon mogla probiti na američko tržište. Ali bi volio da i meego ostane u igri.

Ja san nekako više za android.

WP6 mobiteli su nekako svi isti, tj malo je prostora za inovacije u izgledu, mislin na ono tri tipke naprid, kamera 5megapiksela itd... 

When you realize why you call Zeus a myth, you'll understand why I don't belive in your god.
15 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Mislim da se nece previse proslaviti s WP7, ako odaberu njega. Taj OS je sasvim solidan i dobar i sigurno ce se Nokiji povecati prodaja, ali ako pogledate - WP7 mobiteli su svi jako slicni, dok kod Androida je svaki mobitel drugaciji i poseban. Mislim da bi trebali ici na Android, pa izdati 3-4 mobitela, za svaki segment trzista, ali to je tesko ostvarivo s obzirom na ovog prebjega is Microsofta...

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 10:28 (Šef).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dramatične promjene u Nokiji
E kad sam to govorio prije 2-3 god.rijetko tko je to shvacao ozbiljno. Mislim da je Nokia preedugo živjela na staroj slavi koju je gradila do 2000 i neke god. Kad god sam od tada kupovao mob, svi su nudili vise ( SE, Siemens. Samsung i sl.) naspram Nokie slične cijene. Zadnji mobiteli kojima su me oduševili su bili 3310 , N95 , i u zadnje vrijeme N8 ( i C7 bi bio ok da nije debilne odluke u 2010-2011 godini Isporučiti mob bez auto fokusa). Ugl.ubio ju je najvećim dijelom potpuno novi igrač u tom segmentu , Apple dovodeci touchscreen na široka vrata, i mislim da je to apsolutna sramota za neku firmu sa tako dugom tradicijom...
Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Dramatične promjene u Nokiji

ajde da sad cujem od vas pametnjakovica, po cemu je symbian^3 losiji od androida/ios-a/wp7? bez da spominjete izgled, jer je to subjektivni dojam.

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
sirka666 kaže...
Ja san nekako više za android.

WP6 mobiteli su nekako svi isti, tj malo je prostora za inovacije u izgledu, mislin na ono tri tipke naprid, kamera 5megapiksela itd... 

 

Šef kaže...

Mislim da se nece previse proslaviti s WP7, ako odaberu njega. Taj OS je sasvim solidan i dobar i sigurno ce se Nokiji povecati prodaja, ali ako pogledate - WP7 mobiteli su svi jako slicni, dok kod Androida je svaki mobitel drugaciji i poseban. Mislim da bi trebali ici na Android

 

Baš zato što su svi slični je prednost

 

 

Nokia treba izbaciti što prije konkurentan mobitel i naravno prodati ga

 

WP7 - konfiguracija već određena, OS optimiziran i leti na tom hardveru

Android - planiranje potpuno od početka i treba optimizirati Android

 

WP7 - konkurencija u povojima

Android - Ako odu na čisti android UI onda ih dobiva Nexus (naravno da google neće dopustiti da nokia bude prva u nadogradnjama, a njihov vlastiti mobitel 2.), ako idu na custom UI onda su ga mogli napraviti i novi UI za Symbian - i još idu protiv raznih top modela Droida, Optimusa, Desirea i Galaxya koji već imaju debelu prednost i izgrađeno ime

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji

necu ni pomislit koliko bi kostala n8 s androidom

morali bi stavit brzi proc, vise rama i vecu bateriju da bi radio kako treba

odnosno da radi kako radi sad sa symbianom

naravno i veci ekran

 

neka radije uloze novce u marketing

sa symbianom3 se mogu ponosit

tu sam samo radi vijesti o apple-u
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Paolo2612 kaže...

 

WP7 - konfiguracija već određena, OS optimiziran i leti na tom hardveru


WP7 - konkurencija u povojima

 

ako je ovaj prijelazak najava suradnje MS - Nokia, (što zbilja ne znam da li je) i to što će windows 8 raditi i na armorima, nokia se opet može dati u borbu. Win 8 na mobu i desktopu... sa dobro odrađenom sinkronizacijom mob-komp, priča ima jakog potencijala. A Nokia u prvom redu za primjenu.

 

Puno bolje nego sofversko lutanje u kojem su sada zapeli...

iddqd
16 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Symbian ^3 obečava samo ga treba malo složiti (ispeglati), njegovu fluidnost, približiti ga iOS-u, da bude to to. Samo sučelje (izgled) treba poozbiljiti, primijenitii ono iz Symbian 3rd verzije ili nešto novo, ala Android, iOS i konkurent je tu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dramatične promjene u Nokiji

Sad ću ti ja reći šta ne valja kod Nokije: deset posto uređaja niže klase (od stotinjak koje smo naručili) BILO JE S GREŠKOM (i to banalnom)! Što se preferencije potrošača tiče, od stotinjak smatphonea koje smo ponudili korisnicima, 70% ih se odlučilo za HTC, 29% za SE XPERIA, a samo JEDAN za Nokiu (bez obzira na besplatni GPS). Ipak, ovaj prvi problem sa uređajima sa greškom me totalno razočarao u Nokiju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Paolo2612 kaže...
sirka666 kaže...
Ja san nekako više za android.

WP6 mobiteli su nekako svi isti, tj malo je prostora za inovacije u izgledu, mislin na ono tri tipke naprid, kamera 5megapiksela itd... 

 

Šef kaže...

Mislim da se nece previse proslaviti s WP7, ako odaberu njega. Taj OS je sasvim solidan i dobar i sigurno ce se Nokiji povecati prodaja, ali ako pogledate - WP7 mobiteli su svi jako slicni, dok kod Androida je svaki mobitel drugaciji i poseban. Mislim da bi trebali ici na Android

 

Baš zato što su svi slični je prednost

 

Nokia treba izbaciti što prije konkurentan mobitel i naravno prodati ga

 

WP7 - konfiguracija već određena, OS optimiziran i leti na tom hardveru

Android - planiranje potpuno od početka i treba optimizirati Android

 

WP7 - konkurencija u povojima

Android - Ako odu na čisti android UI onda ih dobiva Nexus (naravno da google neće dopustiti da nokia bude prva u nadogradnjama, a njihov vlastiti mobitel 2.), ako idu na custom UI onda su ga mogli napraviti i novi UI za Symbian - i još idu protiv raznih top modela Droida, Optimusa, Desirea i Galaxya koji već imaju debelu prednost i izgrađeno ime

Ima i Nokia vec izgradjeno ime ;)

Android trziste je raznoliko i uvijek ima mjesta za nesto novo, ili poboljsavanje postojeceg. 

Zamisli Nokijin hardver sa Androidom. Npr. N8 sa najboljom kamerom na trzistu uparenu s Androidom i 100000+ aplikacija.

 

Za WP7 kazes da je konkurencija u povojima i to je istina, ali WP7 nije svijet za sebe, nego WP7 ide protiv Androida, iOSa i ostalih.

 

Ovo sto su svi kod WP7 isti mi uopce ne lici na prednost, jer po cemu ce se Nokijini mobiteli razlikovat od ostalih?

apoteka kaže...

necu ni pomislit koliko bi kostala n8 s androidom

morali bi stavit brzi proc, vise rama i vecu bateriju da bi radio kako treba

odnosno da radi kako radi sad sa symbianom

naravno i veci ekran

 

neka radije uloze novce u marketing

sa symbianom3 se mogu ponosit

ROFL

HTC Wildfire radi sasvim uredno na 600MHz i s malim ekranom

Twitter: @bmarasovic ||| Ne postoji najbolji mobitel. Postoje samo mobiteli koji vam se sviđaju više ili manje... :)
16 godina
offline
RE: Dramatične promjene u Nokiji
Punti kaže...

 Ipak, ovaj prvi problem sa uređajima sa greškom me totalno razočarao u Nokiju.

Istina i to ih je potkopalo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice