Dronovima protiv kriminala

poruka: 13
|
čitano: 1.913
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dronovima protiv kriminala".
15 godina
neaktivan
offline
Dronovima protiv kriminala

Stiže nam real life Half life...

scientia est potentia
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 19:43 (alien).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Dronovima protiv kriminala

Izrael najveći izvoznik, a Britanija najveću uvoznik dronova. Navodno Britanija razmišlja o kupovini Eitan dronova, koji su leteće tvrđave. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Dronovima protiv kriminala

South Park already did it!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dronovima protiv kriminala

Koliko ce oni kriminalaca i dokaza pribavit u 20 minuta koliko dron leti, ukljucujuci i mjesto uzleta ?

potpis :D
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dronovima protiv kriminala
Hacker-ri kaže...

Koliko ce oni kriminalaca i dokaza pribavit u 20 minuta koliko dron leti, ukljucujuci i mjesto uzleta ?

 U najboljem slučaju...

OVAJ PROSTOR JE NA PRODAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!
14 godina
offline
Re: Dronovima protiv kriminala
Hacker-ri kaže...

Koliko ce oni kriminalaca i dokaza pribavit u 20 minuta koliko dron leti, ukljucujuci i mjesto uzleta ?

Zavisi kako to planiraju obaviti, a i vjerojatno će baterije trajati duže, običnom DJI Phantomu baterija traje 15-20 min, a ima i onih koji lete 120min. S obzirom da mora nositi kameru, neće biti toliko, ali 40ak min je lako dostižno.

 

Za usporedbu, prije par tjedana sam s Phantomom snimio oko 1,1km², a za to su mi trebale 4 baterije, što uključuje vraćanje na isto mjesto, sljetanje i opet poljetanje na što se izgubi 20ak%, i nisam ni jednu ispraznio ispod 35%. To znači da se sa 40ak min čistog leta može snimiti blizu kvadratnog kilometra. Ne znam koliko će im pomoći za praćenje nečega uživo, ali ako trebaju pretražiti neko područje, ovako nešto im može biti od velike pomoći.

 

Za primjer, slika kao to ispadne, to je puno manje područje, snimljeno za svega 7-8 minuta leta.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 0:04 (power_user).
10 godina
protjeran
offline
Re: Dronovima protiv kriminala

Ne isplati se to, evo phantom može 25min letiti s kamerom, ali opet treba kamera s dobrom kvalitetom slike i domet je 300m ili 700m noviji, a može i više uz neke preinake. Sada imati policajca koji će cijeli dan sa stolice u parku letiti s dronom i mjenjati bateriju svaki XX minuta mi se ne ćini kao policijski posao. Nadzor je jedno, patrola je drugo. Ako je lopov ukrao nešto i vidio ga drone ovaj policajac koji vozi nemože apsolutno ništa jer nemože samo tako spustiti drone na ulicu da ga svatko uzme, a opet dok on pozove patrolu i dok oni dođu lopov je već odavno pobjegao.

 

Što se tiće pretraživanja nekog područja, to sam spomenuo kad su pacijenti iz GSS-a "dobili" par letecih tanjura, tu je pitanje vremena, kad je kiša/snijeg nema šanse da ćeš letiti, kad je srednji vjetar opet imaš problema jer snimanje je otežano i uz max brzinu jer se boriš protiv vjetra baterija ide jako brzo.

www.mmo-balkan.com
9 godina
protjeran
offline
Dronovima protiv kriminala

Baterije su za djecu.Napravis drona na benzin i nemoras razbijat glavu koliko ce dugo letjeti.

 
0 2 hvala 0
15 godina
online
Dronovima protiv kriminala

zanimljivo je da se stalno forsira politika da se svi troškovi trebaju kresati al za "sigurnost" i to za đinđe upitne koristi eto ima se uvijek para. To me podsjeća i na našeg bisera Pavla Kalinića koji je htio nabaviti oklopni SUV kao za slučaj krizne situacije u Zg pa da on i Bandito se mogu sigurno probiti tih 5km izvan zagreba (sigurno su htjeli i tenk al to ne prolazi pod "civilnu" upotrebu)

sve u svemu umjesto da se radi na povećanju zaposlenja jer siromaštvo uzrokuje kriminal oni rade na oboružavanju radi očuvanja postojećeg trulog stanja. samo čekam kad će to i kod nas uvesti jer "nas" treba zašititi od srbočetnika, zombi partizana, onih koji '91. nisu bili tamo gdje treba itd...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 9:15 (Ges).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dronovima protiv kriminala
Firef0X kaže...

Baterije su za djecu.Napravis drona na benzin i nemoras razbijat glavu koliko ce dugo letjeti.

 A benzin se kao ne troši??

16 godina
neaktivan
offline
Dronovima protiv kriminala

Stvarno gnjavite!!!

 

Pa, lijepo će zamolit kriminalce da malo pričekaju u bijegu dok ovi mjenjaju baterije.

Ljudi smo dogovorit ćemo se.

 

P.S.

 

Ako je 10% provizija za nabavu tih igračak a jedna košta 250 000 funti, mislim.......... stvarno se isplati. Nekih stotinjak komada za početak, hm.... nije loše, nije loše!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dronovima protiv kriminala
power_user kaže...
Hacker-ri kaže...

Koliko ce oni kriminalaca i dokaza pribavit u 20 minuta koliko dron leti, ukljucujuci i mjesto uzleta ?

Zavisi kako to planiraju obaviti, a i vjerojatno će baterije trajati duže, običnom DJI Phantomu baterija traje 15-20 min, a ima i onih koji lete 120min. S obzirom da mora nositi kameru, neće biti toliko, ali 40ak min je lako dostižno.

 

Za usporedbu, prije par tjedana sam s Phantomom snimio oko 1,1km², a za to su mi trebale 4 baterije, što uključuje vraćanje na isto mjesto, sljetanje i opet poljetanje na što se izgubi 20ak%, i nisam ni jednu ispraznio ispod 35%. To znači da se sa 40ak min čistog leta može snimiti blizu kvadratnog kilometra. Ne znam koliko će im pomoći za praćenje nečega uživo, ali ako trebaju pretražiti neko područje, ovako nešto im može biti od velike pomoći.

 

Za primjer, slika kao to ispadne, to je puno manje područje, snimljeno za svega 7-8 minuta leta.

 

Mislim da će tu Hermes imati primati.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
16 godina
offline
Dronovima protiv kriminala

A bogte s tim u Ameriki, nebi mogli kupit ni produžni za punjač od drona.

 

FBI and ATF spent 2.1 million

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice