Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

poruka: 87
|
čitano: 8.790
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dva iPhonea dolaze 7. rujna?".
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Tog datuma sigurno ne dolaze: http://www.macrumors.com/2011/08/12/no-apple-media-event-on-september-7th/

A nije ni sigurno oće biti dvije verzije ;) Ako budu, to je nova "revolucija". Ovaj cloud phone, bit će ko i sve ostalo: Apple napravi, reklamira i svi polude za time, nakon toga drugi proizvođači kreću u razvoj(i to traje) i s zakašnjenjem dolaze s svojim uređajima. Opet, Apple wins s idejom koja se već znala 10 godina

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 12:13 (Dava).
Moj PC  
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
A vec dugo se suska o 2 modela. To bi bilo dobro za korisnike koji se zapravo koriste mobitelom, a ne samo da ga imaju kao brend.
twitter @IvanBandic
16 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Ako uistinu bude besplatan uz ugovore kod carriera, nema mu konkurencije po broju prodanih primjeraka...

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
To je u Americi praksa, duzi niz godina, cak i za ekskluzivne telefone, kada se uzmu na 2 godine, uz trajni nalog i sa najvecom tarifom.
twitter @IvanBandic
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
ManBearPig kaže...
To je u Americi praksa, duzi niz godina, cak i za ekskluzivne telefone, kada se uzmu na 2 godine, uz trajni nalog i sa najvecom tarifom.

  Pa i kod nas u najvecoj tarifi dobijes iPhone za kunu.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
A u Srbiji za dinar...
twitter @IvanBandic
15 godina
protjeran
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

icloud+no 3g signal=legendarno

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
17 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Upravo to.. kod nas cim se maknes iz veceg grada zbogom 3g signalu.. a i veze cesto pucaju i usporavaju nekad.. nije to jos za nas. Bar ne dok T-Lopov ne pocne imati brzine, cijene i ponudu kao sto imaju svugdje u zapadnom svijetu. Kad mi bratic iz austrije kaze da je njima minimalna brzina adsl-a 8mbit/s na DTu, a jeftinije nego kod nas, suza mi niz obraz krene.. I tamo postoji PRAVI flat za mobilne uredaje, a ne kao kod nas gdje ti nakon GB do dva usporavaju vezu..

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 13:16 (Bigkix).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
grimyHR kaže...

icloud+no 3g signal=legendarno

mislis da ce to smetati prodaji?

vruće je...
14 godina
protjeran
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
apoteka kaže...
grimyHR kaže...

icloud+no 3g signal=legendarno

mislis da ce to smetati prodaji?

 

Neće. Jer prosjecni "korisnik" smartphonea u hrvatskoj ni ne zna sto je 3g signal.. Radim u kor.sluzbi mobilnog operatera, svaki dan imam 3-4 prituzbe na racun jer genijalci odu sa blackberryjem ili nekim drugim sp-om u inozemstvo pa se cude kada na racunu pise "3G roaming"... "Sto je to?" Ljudi POJMA NEMAJU sto drze u ruci i kako se time koristiti!

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Bigkix kaže...

Upravo to.. kod nas cim se maknes iz veceg grada zbogom 3g signalu.. a i veze cesto pucaju i usporavaju nekad.. nije to jos za nas.

Ti to laskaš mojoj selendri? {#}  Ma nije baš tako crno. A opet, možda je moje selo (Đurđenovac) iznimka.

12 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Taj jeftiji kod nas neče 100% jer samo jedan oparater nudi flat za mobitele a brzina toga flata je užaš (T-Mobile).

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Korky kaže...
Bigkix kaže...

Upravo to.. kod nas cim se maknes iz veceg grada zbogom 3g signalu.. a i veze cesto pucaju i usporavaju nekad.. nije to jos za nas.

Ti to laskaš mojoj selendri? {#}  Ma nije baš tako crno. A opet, možda je moje selo (Đurđenovac) iznimka.

 

Kaj fali Đurđenovcu? :D

 

Ma ne, nemam ja ništa protiv manjih gradova/sela, i sam zivim malo van ZGa (al ipak imam 3g), ali situacija sa 3Gom kod nas je strasna.. Ne znam kako to u SADu ide. Kako ce se prodavati tamo iphone icloud? Ok, ako dobro prode samo u vecim gradovima vec su to multimilijunske prodaje, ali sta je sa unutrasnjoscu SADa recimo, pa to je hrpa pustosi i redneck sela vise manje.. Zar i tamo ima 3G signala?!

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Amerika ima sranjsku pokrivenost sa 3G-om, to im je debela boljka, a i to sto imaju bas i nije neke brzina. Vazno da oni promoviraju LTE i 4G
twitter @IvanBandic
15 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

sad brijem neku drugu "bunker"  briju.
zbog nadolazeće nove krize tražim čim samostalniju/neovisniju platformu...
kakvi oblaci, kakva platforma idući mob. bi trebao imati walki talki + solarno punjenje + upaljač i udicu...
još' mi sao fali da mi operater uzme lovu za korištenje neke aplikacije u oblacima a kak' me zaglupio ovaj smarth phone 3x moram pogledati kad mi bus ide...
ovi telefoni su masovno zaglupljivanje... memam i nedam lovu a još' malo neću dati niti guzice nikome.

i ovako me svi karaju a i pušim na sve strane za što?

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
T-mobile lopovi ce sigurno odmah ponuditi ovu uslugu i tek kad vide da je ljudi prihvacaju, krenuti ce u implementaciju. Opet ce se brdo ljudi zalit da im nis ne radi... kao i do sada sto je uvjek bilo kod njih. Meni ovo ljeto 5 dana uopce nije radio internet na pagu, a punici na krku. Sluzba za korisnike se samo ponizno ispricava, jos nam kazu da ce sljedece godine sigurno puno bolje internet raditi. A sluzba kojoj se mozes zaliti prima samo pisanim putem zalbu i ne odgovara prije mjesec dana. A sudstvo nam ne radi... tako da kao mali korisnik nemres nis.
Janko
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Bigkix kaže...

Upravo to.. kod nas cim se maknes iz veceg grada zbogom 3g signalu.. a i veze cesto pucaju i usporavaju nekad.. nije to jos za nas. Bar ne dok T-Lopov ne pocne imati brzine, cijene i ponudu kao sto imaju svugdje u zapadnom svijetu. Kad mi bratic iz austrije kaze da je njima minimalna brzina adsl-a 8mbit/s na DTu, a jeftinije nego kod nas, suza mi niz obraz krene.. I tamo postoji PRAVI flat za mobilne uredaje, a ne kao kod nas gdje ti nakon GB do dva usporavaju vezu..

  ma kakvom zapadnom svijetu, pokrivenost vani izvan gradova isto za k, a o amerima da i ne pricam kakva su oni sprdacina

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Dosadni su sa tim oblakom{#}

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Bigkix kaže...

Upravo to.. kod nas cim se maknes iz veceg grada zbogom 3g signalu.. a i veze cesto pucaju i usporavaju nekad.. nije to jos za nas. Bar ne dok T-Lopov ne pocne imati brzine, cijene i ponudu kao sto imaju svugdje u zapadnom svijetu. Kad mi bratic iz austrije kaze da je njima minimalna brzina adsl-a 8mbit/s na DTu, a jeftinije nego kod nas, suza mi niz obraz krene.. I tamo postoji PRAVI flat za mobilne uredaje, a ne kao kod nas gdje ti nakon GB do dva usporavaju vezu..

  kod koga je to pravi flat na mobilnoj mreži u austriji?

 

edit: zaboravi, vidim t-mobile austria od 28.7. unlimitiert sve tarife

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 16:26 (Oldy).
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Ako je istina ovo za 2 iPhonea to je super vijest za sve.

I korisnici Androida ce od toga profitirati. Ulaskom Applea u jeftiniji segment tržišta SP,

morat ce dodatno pojeftinit i jeftini Android modeli, jer ipak tako dobivaju dodatnu konkurenciju.

 

Što se tice oblaka, tko zna. Mobiteli siguno nece dolazit bez memorije, vec sa nekih 4 ili 8GB,

što je ipak dobrom dijelu korisnika i više no dovoljno. Toliko prostora imaju i jeftiniji Androidi

uz dodatnu karticu pa se nitko ne žali. Jednostavno imam osjecaj da dobar dio korisnika

ni ne iskoristi tih 16GB i 32GB kod naprednijih modela.. Naravno oni koji iskorištavaju mobitel

u potpunosti, navedeni kapaciteti su im taman i 4/8 bi im bilo malo, ali takvi nece ni gledat tu jeftiniju

verziju. Ugl.smanjenjem memorije proizvodnja je jeftinija, a iCloud je zgodna proširivost mogucnosti mobitela.

 

Inace, cak ni danas nije toliki bed s pokrivenošcu 3G signala u gradovima gdje je valjda 80% ljudi.

LTE mreža se vec testira i navodno ce biti komercijalno dostupna 2012., taman možda kad bud ekod nas

dostupan i taj novi iP. Nije da se baš kužim u te mreže, ali navodno LTE mreža omogucuje prilicno bolju pokrivenost,

tako da ni ruralni krajevi nebi trebali imati problema kao do sada.

 

Evo tu informacija o trnutnoj LTE mreži u nas kao i tome da dolazi 2012.

Tako da ovaj iCloud i nije baš tako loša fora. Ono što je Apple opet pokazao je da zna tempirati kada

predstaviti koju tehnologiju/uslugu.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
grimyHR kaže...

icloud+no 3g signal=legendarno

A kad ima 3Ga onda doslovno izubija bateriju. Revolucija, nema šta.

Using Android is like "peeing in your pants for warmth in winter".
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
alen-c kaže...

 

Inace, cak ni danas nije toliki bed s pokrivenošcu 3G signala u gradovima gdje je valjda 80% ljudi.

LTE mreža se vec testira i navodno ce biti komercijalno dostupna 2012., taman možda kad bud ekod nas

dostupan i taj novi iP. Nije da se baš kužim u te mreže, ali navodno LTE mreža omogucuje prilicno bolju pokrivenost,

tako da ni ruralni krajevi nebi trebali imati problema kao do sada.

 

Evo tu informacija o trnutnoj LTE mreži u nas kao i tome da dolazi 2012.

Tako da ovaj iCloud i nije baš tako loša fora. Ono što je Apple opet pokazao je da zna tempirati kada

predstaviti koju tehnologiju/uslugu.

A misliš da će iPhone raditi na LTE mreži? Ja nekako sumnjam u to.

15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Bigkix kaže...

 

Neće. Jer prosjecni "korisnik" smartphonea u hrvatskoj ni ne zna sto je 3g signal.. Radim u kor.sluzbi mobilnog operatera, svaki dan imam 3-4 prituzbe na racun jer genijalci odu sa blackberryjem ili nekim drugim sp-om u inozemstvo pa se cude kada na racunu pise "3G roaming"... "Sto je to?" Ljudi POJMA NEMAJU sto drze u ruci i kako se time koristiti!

 

 

Sva sreća pa imamo uslužne trgovce koji kupcima rado objasne što je to! Ako nisu usrtali na lijevu nogu onda prirodno mrze cijeli svijet oko sebe ... i to za jako dobru plaću...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
dejo6 kaže...

A misliš da će iPhone raditi na LTE mreži? Ja nekako sumnjam u to.

Nemam pojma, mogu samo pretpostavljati kao i svi. Neke glasine upucuju i na to.

Saznat cemo kroz par tjedana. Ono što je sigurno LTE/4G + iCloud=pun pogodak

Trenutna testna LTE mreža u Zg omogucuje skidanje datoteke od više od 100Mb

 za manje od 10 sekundi. Uz takve brzine i iPhone bez skoro ikakve memorije

radio bi cisto solidno..

 

Sve se svodi na: dobra mreža + prilagođena i prihvatljiva tarifa+ dobri uređaji = kvlitetno iskustvo

Zato je Apple do sad i tražio određene standarde na mreži da bi dao operaterima iPhone na prodaju.

Za iCloud ce se ocito trebat velike podatkovne (flat?) tarife jer drugacije je teško zamisliti da bi takav

koncept uređaja uspio.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Ljudi neznaju sta im mobiteli imaju i mogu... 
Zakljucak: Mobiteli su postali pametniji od vlasnika :P 

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
alen-c kaže...

. Ono što je sigurno LTE/4G + iCloud=pun pogodak

Trenutna testna LTE mreža u Zg omogucuje skidanje datoteke od više od 100Mb

  za manje od 10 sekundi.

  To ti je još u debeloj testnoj fazi.

Zapravo nakon završetka pilot testiranja uopće se neće provoditi LTE infrastruktura, niti po Zg-u niti igdje.

Ja sam u Sesvetama, praktički Zagreb, i kad sam u kući 3G je na jednoj crtici.

Pokrivenost samim 3G-om je katastrofa, o kvaliteti i jačini signala, omjeru signal/šum da i ne pričamo.

A i same su 3G mreže preopterećene. Em imaš korisnice sdata tarifama, data korisnike voice tarifa itd..

Rezultat toga je brzina od 1.5 Mbps up/down s punim 3G signalom u centru grada (Glavni kolodvor) a drugdje je i gore.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
tony THE Noob kaže...

Ljudi neznaju sta im mobiteli imaju i mogu... 
Zakljucak: Mobiteli su postali pametniji od vlasnika :P

  Kad mobitel kupi mene, onda ću mu priznati da je pametniji.  {#}

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Dobro ajd sad prestanite uspoređivati 3G i LTE jer je LTE sasvim nova mreža, te se sadašnje stanje ne odnosi na nju, hvala

a da pitanje je da li će taj icloud uopće i podržavati LTE,

a i lagano mi već idu btw tam nekam sa tim "i"

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

sve u oblake, uskoro bumo i mi svi u oblake :D :D

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

A jednog dana izgleda da nećemo imati ni računala niti mobitele, sve će to biti u oblaku;

tj. imat ćemo ih ali u oblaku hehe

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 5:11 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice