Dvije slike na jednom monitoru

poruka: 18
|
čitano: 3.915
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dvije slike na jednom monitoru".
15 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Zar niste upravo vi u nekom od prošlih brojeva Buga obajavili reportažu s nekog sajma tehnologija gdje je prikazan jedan ovakav TV uz komentar da bi se na takvom uređaju mogle igrati multiplayer igre bez split screena?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Dvije slike na jednom monitoru

To koristi tehnologiju pasivnog 3Da na TVu, ovo je softversko riješenje na običnom LCDu

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Svaka čast, ovo je super {#}

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru

lol...nova eksperimentalna tehnologija...i opet lol...

 

prije jedno 2-3, možda i više godina na tehnologija se ugrađivala u opremljenije range rovere, sad i u evoque a ideja je da vozač gleda mapu i navigira se, a suvozačica gleda dvd...

 

ček da link iskopam...

 

 

 
9 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
Swaaatka maca :)
Trebaju to u public test dati :)
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
16 godina
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
power_user kaže...

To koristi tehnologiju pasivnog 3Da na TVu, ovo je softversko riješenje na običnom LCDu

 

brkix kaže...

lol...nova eksperimentalna tehnologija...i opet lol...

 

prije jedno 2-3, možda i više godina na tehnologija se ugrađivala u opremljenije range rovere, sad i u evoque a ideja je da vozač gleda mapu i navigira se, a suvozačica gleda dvd...

 

ček da link iskopam...

 

 

Eto, a samo treba pažljivije čitati...

16 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru

"ovisno o kutu gledanja zaslona dva korisnika istodobno vide posve različite slike"

 

Ovo je recept za svadu. Pogotovo ako je muz pijan :P

 

Izvinite na sarkazmu, nisam mogao izdrzati :)

 

Mozda se ovo moze lako primjeniti u zrakoplovima recimo (pilot/kopilot) ili u automobilima

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Eto vam na korisnici IPS i S-VPA monitora, vaš monitor to ne može! xD hehhe

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru

"...zar ne bi bilo zgodno na istom zaslonu istodobno gledati dvije različite stvari – jedan korisnik možda preferira Zvijezda pjevaju, a drugi utakmicu Premiershipa?"

 

Primjer je, vidim, osobne prirode.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
brkix kaže...

lol...nova eksperimentalna tehnologija...i opet lol...

 

prije jedno 2-3, možda i više godina na tehnologija se ugrađivala u opremljenije range rovere, sad i u evoque a ideja je da vozač gleda mapu i navigira se, a suvozačica gleda dvd...

 

ček da link iskopam...

 

Je li to ta ista tehnologija? Naime, to su za takve specijalizirane namjene mogli riješiti i na druge načine (da ne znam bolje, rekao bih da to i je riješeno na neki drugi način).

 

A ovo s TN matricama čini mi se kao jedna bedastoća, iz više razloga:

  • Nisu svi monitori s TN matricama jendako osjetljivi na promjenu kuta, odnosno slika se može razlikovati kod različitih matrica, kod istog ili različitog pomaka.
  • TN matrice imaju bolji vidljivi kut horizontalno, dakle ta tehnologija bi trebala iskorištavati prvenstveno (ili isključivo) vertikalni kut, što znači da osobe koje gledaju ekran moraju sjediti na različitim visinama, odnosno ne mogu sjediti jedna pored druge (što doduše ne bi nužno trebao biti takav problem ako jedna osoba sjedi za stolom, a druga gleda monitor izvaljena u fotelji ili krevetu - samo je opet pitanje je li to dovoljno velika razlika u kutu, da obje osobe vide svoju sliku, a ne da je to ni vrit ni mimo). 
  • Ionako inferiorna slika koju daju TN matrice korištenjem te tehnologije postat će još inferiornija - degradirat će se i boje i rezolucija.

 

Uglavnom, ovo vidim kao nečiji izvrstan diplomski rad, a ako se to počne koristiti, znači usporavanje napretka. Taman smo se počeli rješavati TN matrica na stolnim monitorima i mijenjati ih jeftinim, ali naočigled boljim IPS matricama i sad bi oni na tržište izbacili tu "tehnologiju" da bi što je dulje moguće zadržali očajno loše TN matrice na prijenosnicima (grozno je što se čini da mnogi današnji prijenosnici imaju lošije ekrane nego prijenosnici prije pet ili više godina). Ispada da što je lošija matrica (što ima lošiji kut gledanja), to je bolja za tu tehnologiju. Ka-ta-stro-fa. Želim što bržu smrt toj tehnologiji i ugradnju IPS matrica u prijenosnike pod standard. A ne da danas praktički ne možeš kupiti prijenosnik s IPS matricom! A mobitele imaš s IPS matricama, AMOLED-ima i kojekakvim drugim čudima.

16 godina
online
Re: Dvije slike na jednom monitoru

Daj Baksa molim te ne pričaj gluposti, oduvijek mi je bio san gledati ispranu sliku na TN-u. Čak sam si znao postaviti monitor pod suludim kutem, samo da bi uživao u inverznoj slici.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
Veliki Brat kaže...

Daj Baksa molim te ne pričaj gluposti, oduvijek mi je bio san gledati ispranu sliku na TN-u. Čak sam si znao postaviti monitor pod suludim kutem, samo da bi uživao u inverznoj slici.

  Također, ako ti je fotografija koju gledaš pretamna, samo gledaj pod strmijim kutem i nema potrebe za uređivanjem slike.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
12 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru
Svaka roba ima svoga musteriju.

Ja naprimjer vidim mogucnostza upotrebu ovakvih low quality monitora u sportskim kladionicama.
I onako u svakoj kladionici imas po nekoliko jefinjaka koji jedva da prikazuju sliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
pih, ništa revolucionarno, Mercedes u svojoj S klasi to ima već par godina i zove se 'split view'
14 godina
offline
Re: Dvije slike na jednom monitoru
Hacker002 kaže...
pih, ništa revolucionarno, Mercedes u svojoj S klasi to ima već par godina i zove se 'split view'

 

To je opet HW s tom namjenom, ovo je na bilo kojem monitoru, nije bas usporedivo
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
neaktivan
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Evo test

 

test test
 

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Provaljeno,već ima tri, na jednom Pioneer-u (sredina, levo i desno), svako gleda svoj program...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dvije slike na jednom monitoru

Oh... my... God!

 

Koliko puta treba napisati da članak govori softverskom rješenju koje je moguće upogoniti na većini postojećih LCD minitora?

Znamo već za monitore koji to mogu hardverski, ne morate nabrajati primjere.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice