DX 9 vs. DX 11

poruka: 171
|
čitano: 58.845
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DX 9 vs. DX 11".
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Smatram da decki iz bit-techa nisu u pravu..ima razlike :)

addicted to HD :)
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

kako to da nema podrške za DX10?!? mislim da je bolje uspoređivat 10vs11...Izlanuo se

a onda sam se probudio...///DIJELIM LOCKERZ POZIVNICE! ! !
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

Nabijem ja taj sminkeraj na jednu stvar!Izlanuo se

Bratstvo i jedinstvo
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DX 9 vs. DX 11

Možda se nisu potrudili za kvalitetnije teksture u dirtu dva, ali u onom dx 11 benchu se itkako vidi razlika

double facepalm
14 godina
protjeran
offline
DX 9 vs. DX 11

Isto kao da su na onoj slici gdje pise DirectX 9 vs... stavili DirectX11, a gdje pise DirectX11 DirectX9

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DX 9 vs. DX 11

auf koliuko ti smanji FPS-ova i perfomansi u igri taj DirectsX 11.....ma zajebi to ,bitno da ti igra siba u max postavkama a to je manje vise sminkica.......naravno da je bolje ali previse uzima perfomansi u igri

16 godina
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
Katana kaže...

Možda se nisu potrudili za kvalitetnije teksture u dirtu dva, ali u onom dx 11 benchu se itkako vidi razlika

Zato sta je taj bench prevara.

Razlika postoji, ali nije ni blizu takva.

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

Koliko ja vidim,razlika je jedva primjetna.

oko za oko,pasta za zube
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Najbolje da pokopamo DX10 i 11 i ostanemo na dobroj staroj 9-ki Belji se

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
18 2 hvala 0
14 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Pa razlika je neka sitna izgleda. Ali to je ono o čemu sam ja razmišlja stalno. Ne bi mi palo napamet recimo uzet neku graficku iz HD57xx serije samo jer ima dx11. Kad ću iste pa čak i bolje proć sa HD48xx serijom koja ima dx10. Al to je sad apsolutno nebitno (to sam samo natuknio Osmijeh). Ugl. razlika vjerovatno postoji ali ipak ne velika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 1:18 (zabranjeniples).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
xxxxx kaže...

Najbolje da pokopamo DX10 i 11 i ostanemo na dobroj staroj 9-ki Belji se

Samo ti izvoli, ja bome neću!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

DEJA VU

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

 Teselacija i occlusion, koji su primjetni na par slika, ipak imaju veliki udar na performanse. Dodajte tome kroz godinu gusce mesheve i vece teksture, dok dodemo do punokrvnog DirecX 11 naslova 5xxx serija ce bit nedostatna. Ali s druge strane najveca prednost DirectX 11 je DirectCompute, a trenutno je tesko rec kolko ce to zazivit. Mozda se dogodi da vidimo uspon OpenCL-a i povratak OpenGL-a.

Trenutno dosta citan clanke i postove ljudi koji DirectX 11 naglasavaju kao vazan argument za kupnju kartice. Recimo bolje uzet 5770 nego 4890, iako je sporiji. Meni je uvik bija drazi HighEnd prosle generacije, nego low/midlow sadasnje. 

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

Veca je razlika u Fizici nego u texturama, pogledaj kako se ponaša voda prilikom prolaska auta preko vode s DX9 i s DX11, isto tako mozes vidjeti OVDJE kako se razlicito zastave micu.

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
xxxxx kaže...

Najbolje da pokopamo DX10 i 11 i ostanemo na dobroj staroj 9-ki Belji se

Zašto? Pa DX8 i 7 su još brže Belji se

16 godina
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
mtopol kaže...

Veca je razlika u Fizici nego u texturama, pogledaj kako se ponaša voda prilikom prolaska auta preko vode s DX9 i s DX11, isto tako mozes vidjeti OVDJE kako se razlicito zastave micu.

3D Mark Vantage sa DX10 je imao isto zar ne?

- Psiho246
15 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Izgleda zavisi kako je igra radena. Neke igre su brze na DX11 od DX10.     KLIK

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 7:55 (Badpix3l).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

A baš sam se ponadao da ce ovaj DX 11 bit nesto exstra dobro, veliki skok kad opet šipak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Mislim da je velika greška MS-a što nisu ponudili DX11 samo u Windowsima 8. Windows 7 i DX10.1 je već prošla svršena stvar..

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
zašto? Dx10 nije nekidan izišao.
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Moramo se pomiriti s time da će slijedeće inačice DirectX-a donositi neznatna poboljšanja grafičkog izgleda, za razliku od npr. DirectX 9 koji je donio dinamične sjenke i odraze. Glavno je da stvar ide naprijed i da ćemo jednog dana imati hiperrealističnu grafiku. Smeta mi jedino kada Microsoft u želji da proda Vistu ne implementira DX10 u WinXP.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Razlike skoro da i nema. Na DX 11 je doduše malo bolja "atmosfera" i kamenje ima više sjena ali mislim da se to moglo izvest i na DX 9. Nadam se da je razlika mala zbog toga što je ovo jedna od prvih DX 11 igara koja je najvjerovatnije razvijana za za DX 9 pa joj naknadno dodate neke funkcije iz DX 11.

:)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

DX 11 je bolji i programerima jer im olaksava programiranje, tu se isprogramira jedan shader za sve, a u dx 9 je trebalo 100 i 100 shadera za svaki efekt. stoga je i ucitavanje brze.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: DX 9 vs. DX 11
mtopol kaže...

Veca je razlika u Fizici nego u texturama, pogledaj kako se ponaša voda prilikom prolaska auta preko vode s DX9 i s DX11, isto tako mozes vidjeti OVDJE kako se razlicito zastave micu.

Nema to veze sa fizikom nego s teselacijom. Voda je displejsana mapom, a zastave imaju gusci mesh, pa se samo cini da se drugacije micu. Al da je nseto sta moran imat ... nije.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Joj ljudi (kao i uvijek) pretjeruju malo s novotarijama.

Ja sam definitivno za napredak, ali da zbog par zastava i mlaka vode (koje u jurnjavi ionako neću moći pošteno pogledat) iskeširam preko 2000kn, pa kad dođu 'pravi' dx11 naslovi sredinom i krajem 2010. ta kartica više ne bude dovoljno jaka da ih glatko vrti..   ne hvala.

 

Lijepo se igrati na dx10 kartuši još idućih godinu dana pa tamo negdje oko Božića 2010. si kupim tadašnju dx11 zvjerku s kojom sam opet cca 2 godine miran Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

Nemojte još skroz suditi dx11, onaj bedasti benchmark i dirt2 su tek pokusni, tek kad se krene na šire mase vidjet će mo pravi dx11.

http://manutd-cro.com/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
DX 9 vs. DX 11
ja imam DX10.1..........hahahahahhahahahahah......dx9
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: DX 9 vs. DX 11

Ako može netko reći ukratko a jasno, da li za Windows 7(i upotreba programa tipa, Photoshop, Flash...) je bolje uzet grafičku ati hd 58xx ili se sav taj prikaz Win7 može i sa ati 48xx serijom ili nekom nvidia ?

14 godina
neaktivan
offline
DX 9 vs. DX 11

taman sam prešo 4 utrke na dx11 komp i na laptopu sam igrao na dx9 i 10 

mogu reči da dirt 2 zadivljuje čak i na dx9 a kamoli na dx11

Ako kome treba Lockerz pozivnica neka se javi porukom (odmah dobije 100 bodova ko se registrira))
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
DX 9 vs. DX 11

Još jedno preseravanje oko ničega...

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice