EK opet istražuje Microsoft

poruka: 20
|
čitano: 1.880
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EK opet istražuje Microsoft".
12 godina
protjeran
offline
EK opet istražuje Microsoft

no kažu da je riječ o „tehničkoj grešci“- haha ma goni bandu

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
EK opet istražuje Microsoft

Ne kuzim, kaj nema microsoft pravo u svoj proizvod stavljati sta oce...

Ko da je tesko otici u internet explorer i napisati firefox ili chrome ili sta vec...

:D
Moj PC  
13 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
EK opet istražuje Microsoft

Kazna opce nebi bila neprimjerana ali onda bi se i ostali proizvođaći OS trebali staviti u istu poziciju i trebali se primorati na ista pravila počevši od IOS, Android, MAC, Linuxa............ ili se ja varam pa samo na Windowsima postoje alternativni browseri.....

 
7 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
CroNk3r kaže...

Ne kuzim, kaj nema microsoft pravo u svoj proizvod stavljati sta oce...

Ko da je tesko otici u internet explorer i napisati firefox ili chrome ili sta vec...

Jednom su već bili optuženi radi IE-a, jer su optuženi da su vršili monopol. Kažnjeni su sa 1.4 mil dolara, koliko se sjećam.

15 godina
neaktivan
offline
EK opet istražuje Microsoft

Neznam zašto bi MS trebao imati takvo što dok ostali OS-evi ne... Onaj tko je bedast i nezna za druge browsere te radi toga samo koristi IE je njegov problem.  Takvo sto Apple-a nebi nikako mogli nagovoriti.

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
EK opet istražuje Microsoft

Neka nam maknu i Windows Media Player, Paint, Notepad, Calculator... Svi ti proizvodi imaju konkurenciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EK opet istražuje Microsoft

Uopće nije problem u pregledniku (instaliraš kaj hoćeš ionak) nego u TRAŽILICI. MS siluje s Bingom i postavlja milijun prepreka da ga promijeniš u Google (za IE). E, neš majci.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
CroNk3r kaže...

Ne kuzim, kaj nema microsoft pravo u svoj proizvod stavljati sta oce...

Ko da je tesko otici u internet explorer i napisati firefox ili chrome ili sta vec...

Gle dobrim dijelom se cak slazem s tobom, iako mogu shvatit zbog cega je komisija prislila Microsft na ovo - njihovi Windowsi su na trzistu bez stvarne konkurencije a dobar dio korisnika su ionako tudumi koji neznaju, niti zele znat za bolje od onog sta dolazi po defaultu, sto automatski gura manje igrace na trzistu u neravnopravni polozaj.

 

Al ovo uopce nije bit cijele price, vec cinjenica da Microsft nije ispostovo ono sto im je naradila komisija i sad se prave blesavi - vjeruj mi da je s ekrana s izborom preglednika falio IE ispravili bi propust unutar 24 h.

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
12 godina
protjeran
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
Bela kaže...

Kazna opce nebi bila neprimjerana ali onda bi se i ostali proizvođaći OS trebali staviti u istu poziciju i trebali se primorati na ista pravila počevši od IOS, Android, MAC, Linuxa............ ili se ja varam pa samo na Windowsima postoje alternativni browseri.....

... jer da iOS, LinuX, Mac... drze preko 90% trzista malih korisnika na koje pucaju "alternativni browseri"... usporediv bi bio monopolisticki polozaj Google na pretrazivackom trzistu - ah gle, oni su svoju zabranu oglasavanja Chroma uredno odradili (iako bi da se mene pita ta zabrana stajala do daljnjeg).

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 10:43 (R4sput1n).
15 godina
odjavljen
offline
EK opet istražuje Microsoft

Kaj se EK uopce ima javljat, ionak je cijela Europa posrnula u IT sektoru.

http://isvijet.com.hr
 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EK opet istražuje Microsoft

Meni se i dalje nudi instalacija chrome-a kad odem na google

TD za glupost
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EK opet istražuje Microsoft
Tesko zmenjat search engine u IE? Prilikom instalacije, prije koji dan stavljao IE8, pita te dal zelis zmenjat default, odvede te na popis, nekih, 30 searcova i kliknes kaj oces.
Kako se mjenja search na Androidu ili iOSu?

I one gluposti da Win koristi 99% ljudi. A kaj ce drugo koristit? Samo mi nemojte rec Linux za kojeg nema 99% programa koji postoje za Win.
Zasto ne kaznjavaju i sve druge koji support za telefon ugase nakon dvije godine? Po hrvatskom zakonu support mora biti 7 godina nakon prestanka prodaje, a valda je tako i u EU.
Zasto ne kazne proizvodjace telefona i tableta jer ne omogucavaju izbor OSa?
Dal Linux pita koji oces browser ili search?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
Laxarus kaže...

Meni se i dalje nudi instalacija chrome-a kad odem na google

ne nudi ti se i dalje instalacija, vec ti se instalacija nudi ponovno {#}

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
12 godina
neaktivan
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
R4sput1n kaže...
Laxarus kaže...

Meni se i dalje nudi instalacija chrome-a kad odem na google

ne nudi ti se i dalje instalacija, vec ti se instalacija nudi ponovno {#}

Kako mislis ponovno?

Ja koristim firefox

TD za glupost
16 godina
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
Drazen kaže...

Kako se mjenja search na Androidu ili iOSu?

 iOS/safari ima to u opcijama, nije tesko naci. A mislim da me i sam pitao da li zelim promjeniti search engine kad sam prvi puta otisao na bingovu stranicu.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
11 godina
neaktivan
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
royalhero kaže...
CroNk3r kaže...

Ne kuzim, kaj nema microsoft pravo u svoj proizvod stavljati sta oce...

Ko da je tesko otici u internet explorer i napisati firefox ili chrome ili sta vec...

Jednom su već bili optuženi radi IE-a, jer su optuženi da su vršili monopol. Kažnjeni su sa 1.4 mil dolara, koliko se sjećam.

Mislim da si pogodio, jer mi se čini da je to vezano: u originalnoj vijesti (ne od buga) stajalo da su obećali do 2011. ispraviti ponovni fail sa IE, i - opet se oglušili.

Praktički, kockaju se i ponižavaju EU pa sad ovi moraju đonom.

Kazna bi mogla iznositi i sedam milijardi dolara, odnosno do 10% godišnjeg prihoda kojeg kompanija ostvari.

Ovo zvuči stravično! zamisli, koliko god da dobro prihoduješ, još više ćeš kazne morati platiti...

 

Da osnujemo humanitarnu akciju "dajmo im da plate"? ;-)

...Cause It's Got Electrolytes.
15 godina
neaktivan
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft

Ako se kažnjava monopolistićki položa onda su u istom položaju trebaju biti i proizvođaći mobilnih platforma kao i standarne pc platforme u cemu je razlika? U oba slucaja preglednik je free. Mislim kad vec EU skuplja pare neka skupi i od ostalih da se ne osjećaju zapostavljnim ima dovoljno pametnih telefona pa se onda jednako neka pristupi i prema njima.  Jedaki je problem istalirati drugi preglednik na Windowsima, Androidu, IOsu sve se riješi u par klikova i niko od njih ne nudi po defaultu izbor instalcije preglednika osim neke revizije Windowsa koji su to stavili tu opciji nakon tužbe.

16 godina
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
Bela kaže...

Mislim kad vec EU skuplja pare neka skupi i od ostalih da se ne osjećaju zapostavljnim ima dovoljno pametnih telefona pa se onda jednako neka pristupi i prema njima. 

 Rekao bi da im je to i dugorocni plan. MS je prvi, a ovo je i vec prilicno ozbiljna lova koju bi mogli pokupiti, dobra za krpanje EU proracuna.

Ocekujem uskoro i tuzbe protiv ostalih imperijalisticko-kapitalisticko-americkih tvrtki, Apple-a i Google-a. Oboje imaju monopol u nekim segmentima, i bez sumnje im se nesto moze pripisati...  {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 12:42 (SupremeCommander).
12 godina
neaktivan
offline
Re: EK opet istražuje Microsoft
Brawndo kaže...

Mislim da si pogodio, jer mi se čini da je to vezano: u originalnoj vijesti (ne od buga) stajalo da su obećali do 2011. ispraviti ponovni fail sa IE

 

Meni je to malo glupo. Cijela priča oko IE-a. Od 1998 godine. Pa imaju pravo staviti koji hoće preglednik, pa i Apple stavlja Safari i što sad?

11 godina
neaktivan
offline
EK opet istražuje Microsoft

Iz današnjeg rakursa, apsolutno. Tada je to bilo nešto drugo: MS je uložio ogromne resurse samo s jednim ciljem - kako bi iz igre izbacio tadašnji standard Netscape Navigator (Mozzilla, preteća Firefoxa). I postavio apsolutni monopol (IE). Netscape je bankrotirao. Kako bi spriječili, MS je upleo u sistem (Win98 ako se ne varam) kao nedjeljivi i JEDINI mogući preglednik. To bi otprilike značilo monopol na pristup internetu.

Tvrdili su na sudu (otprilike) da je to jedini način da Windows ispravno rade!!! Izgubili su, i obvezali se omogućiti u OS-u dati jednak tretman svim interent preglednicima (odn. ne preferirati vlastiti). I danas je to problem jer su, poput kukavičjeg jajeta, po čitavom svijetu postavili za različite taskove da se i na bezvezne stvari MORA pristupati sa IE (raz. državne službe npr).

Ma, da nisu zlouporabljali vlastito riješenje kao "standard", nitko ih ne bi dirao... a i sprdali su se sa sudskom odlukom eto, do sad.

...Cause It's Got Electrolytes.
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice