Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

poruka: 15
|
čitano: 7.802
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elephone P6000 smartphone na Lollipopu".
15 godina
offline
Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

ak kinezi ovak nastave s telefonima (svako selo svoj), uskoro neće biti nikoga tamo tko bi uzgajao rižu pa tu vidim potencijalne rvacke startupose. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

Na papiru izgleda vrlo, vrlo dobro.

samo nešto struže..
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

Btw Nexus 5 vrti lollipop.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 15:57 (NEW_MAN).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
Po cemu? Ne pusim te 64 bite i multi jezgre. Trebamo nesto novo za usporedbe
16 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
NEW_MAN kaže...

Btw Nexus 5 vrti lollipop.

odnosilo se na novi uredjaj koji dolazi sa lollipopom, nexus 5 naravno dobiva novu verziju, ali nije novi mob kao nexus 6

16 godina
neaktivan
offline
Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

Ajde Bugovci budite barem vi malo tehnoloski pismeni. mAh je jedinica za KAPACITET, a ne snagu. Rijec snaga za akue cak se ne koristi ni u zargonu!

U zargonu se koristi rijec "trosi" za potrosnju struje u A, a rijec "sapa" se koristi za kapacitet ili vrijeme trajanja.

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

Sve divno i krasno na papiru... a u stvarnosti riječ je o još jednom jeftinom kineskom smeću.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
13 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
Danyel kaže...

Sve divno i krasno na papiru... a u stvarnosti riječ je o još jednom jeftinom kineskom smeću.

Uz dužno poštovanje kolega moje jeftino kinesko smeće je nadživjelo neka preskupa korejska smeća.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
Zizo kaže...
Danyel kaže...

Sve divno i krasno na papiru... a u stvarnosti riječ je o još jednom jeftinom kineskom smeću.

Uz dužno poštovanje kolega moje jeftino kinesko smeće je nadživjelo neka preskupa korejska smeća.

Jest, to je iznimka koja potvrđuje pravilo. Drago mi je da ima vas zaljubljenih u jeftine Kineze - i to je jedino dobro kod njih, što pokušavaju srušiti cijene "renoimiranih" brandova. Ali ruku na srce, daleko su oni od Samsunga, HTC-a, pa i LG-a... Da ne bude zabune, imao sam i ja dosta Kineza, isprobao sam ih ali stvarno - to je sve žnj kategorija, nezgrapni su, teški i loših baterija. I uglavnom imaju sve loše. Hvala, ali ne hvala. Pogotovo ovi jeftiniji Kinezi, to je tek smeće. Mo'š bit sretan ako ti koji ne grune u facu dok razgovaraš... smiješ se--- ne, zaista ima i toga. Masu Kineza je već stradalo zbog svojih jeftinih sranja, neki su čak i poginuli.

 

Uglavnom, tko voli nek izvoli, ali što se mene tiče - daleko im kuća... 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
11 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
Danyel kaže...
Zizo kaže...
Danyel kaže...

Sve divno i krasno na papiru... a u stvarnosti riječ je o još jednom jeftinom kineskom smeću.

Uz dužno poštovanje kolega moje jeftino kinesko smeće je nadživjelo neka preskupa korejska smeća.

Jest, to je iznimka koja potvrđuje pravilo. Drago mi je da ima vas zaljubljenih u jeftine Kineze - i to je jedino dobro kod njih, što pokušavaju srušiti cijene "renoimiranih" brandova. Ali ruku na srce, daleko su oni od Samsunga, HTC-a, pa i LG-a... Da ne bude zabune, imao sam i ja dosta Kineza, isprobao sam ih ali stvarno - to je sve žnj kategorija, nezgrapni su, teški i loših baterija. I uglavnom imaju sve loše. Hvala, ali ne hvala. Pogotovo ovi jeftiniji Kinezi, to je tek smeće. Mo'š bit sretan ako ti koji ne grune u facu dok razgovaraš... smiješ se--- ne, zaista ima i toga. Masu Kineza je već stradalo zbog svojih jeftinih sranja, neki su čak i poginuli.

 

Uglavnom, tko voli nek izvoli, ali što se mene tiče - daleko im kuća... 

 

Hvališ se da imao puno kineza pa me zanima zašto ih nisi nabrojao. Pljuješ po kinezima, ali daj nam reci tko proizvodi skoro sve mobitele u svijetu? Da nismo mi, u Hrvatskoj :-)

Kad pričaš da su kineski mobiteli smeće vidim da nemaš pojma i evo zašto. Skoro godinu dana kolega i ja provodimo masu vremena ne samo po engleskim forumima nego i po kineskim sajtovima pokušavajući shvatiti što se događa tamo. I eto zaključka: kinezi su kraljevi! Je li znate da Kina ima... preko 300 proizvođača mobitela? Također, nije loše napomenuti da su sami kinezi napravili rang listu i prema njoj ima 5 tiera (5 grupa). U svakoj grupi su između 5-10 proizvođača mobitela, a većina ih se može kupiti i u Hrvatskoj.

Kolega je prodao svoj LG i kupio Xiaomi Redmi Note. Baterija mu traje 3 PUNA DANA! Ja to gledam svojim očima, igram se s mobitelom također i mogu reći da kinezi jako pušu za vratom APPLE-u i Samsungu. Pa bio ti je članak na BUG-ovoj stranici da je Xiaomi kao največi proizvođač mobitela u Kini u ovoj godini (?) (firma je stara samo 4 g.!) je prodao VIŠE mobitela od Samsunga. Ako ta činjenica je tebi "sitnica" tada ne razumiješ tržište uopće.

 

Istina je da većina kineskih mobitela imaju "mušice", neke manje, a neke veće, ali jedno je sigurno, kako je netko gore napisao - s ovim tempom proizvodnje uskoro će se Startupovi u Hrvatskoj zvati "Kako uzgajati rižu" :)

 

Trenutno smo u obitelji prebacili jedan broj u TELE2 radi Božične akcije i dobili smo Samsung Galaxy S4, a s njim i Noa-u C25. Na papiru Noa je dosta slab mobitel, ali nama nije bilo bitno je nam je prioiritet bio S4. Međutim, kad sam ga počeo podešavati mobitel me oduševio. Da, ima samo 512mb radne memorije, ali je pristojno brz i, naravno, ne može se uspoređivati sa S4. Ali za 550,00 kn u slobodnoj prodaji ne možeš boljeg dobiti. Ovo je definitivno BEST BUY entry-level smartphon. Najveće iznenađenje nam je... baterija! Ona traje preko 3 dana! 

 

Samo želim reći da sliku koju dobivamo o ljudima/zemljama može biti dobro iskrivljena i obojana prema nečijim razumijevanjima i/ili želja. Da netko želi prikazati Hrvatsku kao užasnu zemlju, vrlo lako može napraviti klip s najprljavijim mjestima Hrvatske i još dodati sve crno, ali je li to prava slike jedne zemlje?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
AntonioTech kaže...
Danyel kaže...
Zizo kaže...

Samo želim reći da sliku koju dobivamo o ljudima/zemljama može biti dobro iskrivljena i obojana prema nečijim razumijevanjima i/ili želja. Da netko želi prikazati Hrvatsku kao užasnu zemlju, vrlo lako može napraviti klip s najprljavijim mjestima Hrvatske i još dodati sve crno, ali je li to prava slike jedne zemlje?

U redu, poznat mi je taj osjećaj ushićenja jeftinim proizvodom. Tako smo moja supruga i ja bili oduševljeni - prvih par dana svojim "Kinezima". Nakon toga krenuli su problemi, kada smo ih malo bolje upoznali i intenzivnije koristili. Baterije im ni blizu nisu dobre niti su kapaciteta kojeg navode, zvuk je očajan za moje pojmove (supruga mi inače kaže da imam sluh kao šišmiš) i najčešće imaju nekih problema s ekranom, pogotovo sa presavijanjem na dodir... Nemam namjeru ulaziti u ikakve rasprave, pogotovo ne one koje vode u bijes, samo iznosimm vlastito iskustvo i nezadovoljstvo. Jer moj je stav da nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftino smeće. Jednako tako, nisam snob i smatram kupovinu mobitela od 5-7k kuna također lošom i nerazumnom kupnjom, ma koliko para imao. Više volim kupiti kvalitetan mobitel, možda i prošlogodišnji flagship kad mu za pola padne cijena, s kojim ću biti jako zadovoljan u svim segmentima, poput navedenog Samsunga S4 ili LG G2. I koji će me služiti kak spada idućih godinu-dvije.  

 

Čak kad se usporede s G2 i S4 neki moćniji Kinezi više ne izgledaju tako jeftino. Pogotovo kada vidiš da im je razlika u cijeni mala. Jer, objektivno, ni jedan Kinez nema tako kvalitetan prikaz kao S4 ili G2 u toj cjenovnoj klasi, a ni zvuk. O kvaliteti komponentni ne bih, Huawei, ZTE, Xiaomi jesu "jače" firme no nisu nipošto jeftini njihovi aparati i tada je pametnija kupnja kupiti neki S4 ili G2, koji je pogotovo jeftin a vrlo moćan mobitel. Uzmi za primjer neke od Huaweijevih "perjanica" pa ih stavi kraj S4 ili G2, vidjet ćeš o čemu govorim.

 

A sada dolaze i jeftini, vrlo zanimljivi mobiteli iz Samsunga - A3 i A5.

 

Inače, što se tiče mjesta proizvodnje - ne bi vjerovao, ali masu S4 i G2 se radi baš u Koreji ili Vijetnamu. Što je opet puno bolje od Kineza. Inače, kako vidim, ne samo da im je zemlja odvratno zagađena nego su postali i preskupi pa sada mnogi proizvođači vraćaju tvornice doma.

 

Bilo kako bilo, tvoj izbor. Ne zamjeram ti, svak ima neke svoje razloge i nešto mu se čini dobro (možda si manje zahtjevan). Meni se ne čini pametnim kupnja Kineza, niti sam bio ikada zadovoljan s njima na duže staze. Moja je preporuka dakle pričekati malo i kupiti neki dobar HTC, Samsung ili LG, njihov flagship kad mu padne cijena, uvijek prije i radije nego "Kineza". LP

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Elephone P6000 smartphone na Lollipopu

Evo ti primjera: Huawei U8650 i Xperia X8. Maltene iste specifikacije a razlika u cijeni je bila oko 400kn. Kolega i ja smo kupili oba uređaja u isto vrijeme (10. mj 2011.). Njegova xperia je bila 2 puta na servisu, prvi puta zbog ekrana (odjednom je ekran postao pretaman) - promijenili mu ekran, drugi puta krepala matična - dobio drugi telefon. Nije ga niti rootao niti radio išta drugo na njemu. Za to vrijeme ja sam svog u8650 rootao, oc-ao cpu na 766MHz, ubacio masu skripti i modova u njega i dan danas radi, doduše ne kod mene nego kod dečka kojem sam ga prodao. U oba telefona su zamijenjene baterije jer su dotrajale. Dan danas on ne može prežalit što nije uzeo huawei a meni se smijao jer sam prvi na poslu uzeo kineza, kao kinesko smeće, mobitel za jednokratnu upotrebu i slično.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
I moja preporuka vam je da pricekate, strpite se malo, jos samo mrvicu, evo samo sto nije.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
dark_wizz kaže...

Evo ti primjera: Huawei U8650 i Xperia X8. Maltene iste specifikacije a razlika u cijeni je bila oko 400kn. Kolega i ja smo kupili oba uređaja u isto vrijeme (10. mj 2011.). Njegova xperia je bila 2 puta na servisu, prvi puta zbog ekrana (odjednom je ekran postao pretaman) - promijenili mu ekran, drugi puta krepala matična - dobio drugi telefon. Nije ga niti rootao niti radio išta drugo na njemu. Za to vrijeme ja sam svog u8650 rootao, oc-ao cpu na 766MHz, ubacio masu skripti i modova u njega i dan danas radi, doduše ne kod mene nego kod dečka kojem sam ga prodao. U oba telefona su zamijenjene baterije jer su dotrajale. Dan danas on ne može prežalit što nije uzeo huawei a meni se smijao jer sam prvi na poslu uzeo kineza, kao kinesko smeće, mobitel za jednokratnu upotrebu i slično.

 Znam hrpu slučajeva gdje je obrnuto - dapače, veće smeće od Kineza još ne vidjeh.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
14 godina
offline
Re: Elephone P6000 smartphone na Lollipopu
Danyel kaže...

 Znam hrpu slučajeva gdje je obrnuto - dapače, veće smeće od Kineza još ne vidjeh.

 HMm... Vratio si se nakon 5mjeseci. Jesi pravi i gotovo.

Znači još plašiš ljude kineskim mobitelima. Čudi me samo jedno, kako to da tebi nije neki kinez explodirao dok si ga koristio pri razgovoru.  

  Ajde, ajde mani se tema o kineskim mobitelima jer vidiš da ti svi više manje daju TD-ove.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice