Elon Musk održao obećanje

poruka: 11
|
čitano: 2.108
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk održao obećanje".
15 godina
offline
Elon Musk održao obećanje

da sam pekar bogat, mala moja, bio bih još Elonskiji i Muskastiji. ako je itko zaslužio muzej, onda je to Tesla. bez njega me nikad ne bi lupila struja dok sam mijenjao šuko-utikač a da nisam isključio osigurač. putovi struje nedokučivi su {#}

Moj PC  
9 2 hvala 2
15 godina
offline
Elon Musk održao obećanje

Znači, lova stiže u Smiljan?

 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Elon Musk održao obećanje
Musk je jedan od rijetkih ljudi u tom tehnološkom biznisu koji se ponaša kako spada i radi dobre stvari, plus što je inteligentan i ima love. Nažalost, naš lobi je preslab da bi se uopće napisalo i u tom muzeju u SADu otkud Tesla dolazi. Od tog našeg genija mogli smo napraviti turizam, škole, razvoj. Ali naravno naše politikanere to ne zanima i nemamo ništa.
Samo naprijed Elone i Tesla!
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
13 0 hvala 2
16 godina
offline
Elon Musk održao obećanje

Iskreno neka ga naprave u USA, jer kad bi krenula borba srba i napadi da muzej treba u srbiji napraviti... bljak, bolje na neutralnom području i amen :) Baš sam gledao ovih dana neke stari vezane uz teslu i nema gdje srbi ne kukaju kako je on srbin, kako je podržavao sam srbe, kako je njihove vjere itd itd... Ono, da barem u tim komentarima posvete malo više pažnje znanstvenima stvarima a ne čistom nacionalizmu i propagandi. Neka bude srbin, nek bude što hoće, bitno je da je napravio i pomogao svima nama živjeti bolje i lakše.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
12 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Elon Musk održao obećanje
zbuzanic kaže...

Iskreno neka ga naprave u USA, jer kad bi krenula borba srba i napadi da muzej treba u srbiji napraviti... bljak, bolje na neutralnom području i amen :)

 

Pa da nije otišao iz ovijeh krajeva, ne bi mu se danas niti podizali spomenici.

Balkanjerosi počesto previde tu činjenicu.

15 godina
offline
Re: Elon Musk održao obećanje
zbuzanic kaže...

Iskreno neka ga naprave u USA, jer kad bi krenula borba srba i napadi da muzej treba u srbiji napraviti... bljak, bolje na neutralnom području i amen :) Baš sam gledao ovih dana neke stari vezane uz teslu i nema gdje srbi ne kukaju kako je on srbin, kako je podržavao sam srbe, kako je njihove vjere itd itd... Ono, da barem u tim komentarima posvete malo više pažnje znanstvenima stvarima a ne čistom nacionalizmu i propagandi. Neka bude srbin, nek bude što hoće, bitno je da je napravio i pomogao svima nama živjeti bolje i lakše.

Potpuno se slažem sa konstatacijom...ali treba biti fer i korektan da je isto tako i u hrvatskoj govore da je hrvat...očekivati da u srbiji kažu da je Tesla hrvat je smiješno i besmisleno koliko očekivati da u hrvatskoj kažu da je Tesla srbin, na Wikipediji na hrvatskom jeziku veći je ćlanak o njegovom hrvatskom porijeklu nego o njegovom obrazovanju, msm da to dosta govori o temi...na kraju krajeva RTL je na svom teletextu proglasila Đokovića hrvatom kad je prvi put osvojio prvo mjesto na ATP listi jer mu je neka pra pra pra baba sa mamine strane rodom iz hrvatske...

 

Što se tiče donacije, odlična stvar ako ko zaslužuje muzej onda je to naš Tesla...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 13:32 (malina22).
14 godina
offline
Re: Elon Musk održao obećanje
malina22 kaže...
zbuzanic kaže...

Iskreno neka ga naprave u USA, jer kad bi krenula borba srba i napadi da muzej treba u srbiji napraviti... bljak, bolje na neutralnom području i amen :) Baš sam gledao ovih dana neke stari vezane uz teslu i nema gdje srbi ne kukaju kako je on srbin, kako je podržavao sam srbe, kako je njihove vjere itd itd... Ono, da barem u tim komentarima posvete malo više pažnje znanstvenima stvarima a ne čistom nacionalizmu i propagandi. Neka bude srbin, nek bude što hoće, bitno je da je napravio i pomogao svima nama živjeti bolje i lakše.

Potpuno se slažem sa konstatacijom...ali treba biti fer i korektan da je isto tako i u hrvatskoj govore da je hrvat...očekivati da u srbiji kažu da je Tesla hrvat je smiješno i besmisleno koliko očekivati da u hrvatskoj kažu da je Tesla srbin, na Wikipediji na hrvatskom jeziku veći je ćlanak o njegovom hrvatskom porijeklu nego o njegovom obrazovanju, msm da to dosta govori o temi...na kraju krajeva RTL je na svom teletextu proglasila Đokovića hrvatom kad je prvi put osvojio prvo mjesto na ATP listi jer mu je neka pra pra pra baba sa mamine strane rodom iz hrvatske...

 

Što se tiče donacije, odlična stvar ako ko zaslužuje muzej onda je to naš Tesla...

Rasprave o Teslinoj nacionalnosti su baš ono balkanska posla. Vjerovatno je problem u tome što se ne zna sve sa sigurnošću. sigurno nije sve ni dokumentirano i to otvara prostor za razne špekulacije. Činjenica je da je živio u Hrvatskoj, mislim da su mu čak i roditelji večinu života živjeli u HR ali su velike šanse da je Tesla 100% srbin, sa očeve i majčine strane. Ali, ako je neko rođen i živio u cijeli život u HR, on je tako reć Hrvat. Mislim, to su po meni totalne gluposti i balkanska posla.

 

...

On topic - ovaj Elon Musk je po meni trenutno najpozitivnija osoba na svijetu. Sve što imamo danas možemo zahvalit bogatašima koji su shvatili važnost znanosti i njoj posvetili cijeli svoj život.

13 godina
neaktivan
offline
Elon Musk održao obećanje

Tesla po nacionalnosti se može smatrati kako Srbinom tako i Hrvatom, ove dvije zemlje će se oko toga vjerovatno vječno prepucavati.

Ono što je važo reći jeste činjenica da je Tesla kao naučnik definitivno Američke nacionalnosti, jer oni su ti koji su mu omogućili da dobije potrebna sredstva za svoj naučni rad, što na žalost toliko vremena poslije se ponavlja sa mnogim našim (pod ovim podrazumjevam sve zemlje bivše Jugoslavije) naučnicima i danas.

 

Tako da sva prepucavanja oko nacionalnosti velikog Nikole Tesle su obična glupost jer vjerovatno svi možemo pretpostaviti dokle bi dogurao da je ostao u bilo kojoj od ove dvije svoje perspektivne domovine...

 

Zbog toga muzej posvećen njegovom radu i naučnoj veličini treba da bude smješten u Americi, jer to je zemlja gdje je taj rad zajedno sa naučnom veličinom zapravo i nastao...

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Elon Musk održao obećanje

Vidim da ljudima nije bas jasno o cemu se radi pa da pojasnim. Pratim Oatmeala i njegove stripove vec nekoliko godina. Rijec je o muzeju koji bi se gradio na mjestu teslinog laboratorija u Americi na obali Long Islanda na imanju Wardenclyffe (prema bivšem vlasniku). Više o povijesti Wardenclyffea i Tesle možete pročitati ovdje http://www.teslasciencecenter.org/wardenclyffe/ (na istoj stranici imaju i galerije slika zemljista sa objektima). Ako kliknete na link u tekstu ove vijesti odvesti će vas na Bugovu vijest iz 2012. kada je Outmeal prikupljao novac za kupnju zemljišta i njegovo uređenje-krčenje šikare. (u suprotnom bi bilo prodano nekom drugom i Teslin laboratorij bi bio sravnjen sa zemljom). Unatoč Muskovoj donaciji mislim da je Outmeal rekao (ne mogu pronaći link) da im treba minimalno 4 milijuna dolara za izgradnju muzeja. Prema mome mišljenju taj muzej nikada neće biti izgrađen (volio bih da budem u krivu) jer sumnjam da može sakupit još 3 milijuna dolara ponovo preko crowdfunding servisa, a još nisam čuo za investitora koji je zainteresiran za to. S ovim novcem bi bilo najbolje renovirat postojeće objekte kolko se može i otvorit omanji društveno-znanstveni centar koji bi mogao biti privlačan za obiteljske izlete.

 

ps.

zanimljiv prikaz nekih dijelova Teslinog života kroz komičan strip http://theoatmeal.com/comics/tesla (vrijeme kada je Outmaeal počeo prikupljati novac za kupnju zemljišta)

 

U stripu na koji vodi zadnji link ima podosta grešaka zbog glorificiranja nekih Teslinih ideja pod opaskom da je Tesla znao nešta više nego što mi danas znamo. Oatmeal nije znanstvenik kao ni većina ljuda pa ne razumije da su znanstvenici u prošlosti (i danas, ali manje zbog drugačijih metoda provjere) mnogo griješili. Na primjer, Njutn se "bavio" alkemijom i vjerovao u nju, ali to ne umanjuje njegova dostignuća. Tesla je bio neponovljivi genije, ali ponajprije čovijek (možda {#}).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 16:00 (zekoslav mrkva).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Elon Musk održao obećanje

Lik isti Bob Page.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Elon Musk održao obećanje
Upravo se na linku vidi kako su ga nazvali serbian-american. Naravno, kad bi se Vlada udostojala kontaktirati u SAD i založiti se za taj muzej (saznali smo da imaju twitter)... Ipak je Tesla ovdje rođen i većim dijelom porijekla naše nacionalnosti, pa bi bilo pošteno od nas da napravimo nešto i za njega osim onog ojadnog memorijalnog centra u Smiljanu. Najmanje što se može učiniti je ponudii pomoć u materijalu koju imamo pa da se i ime naše zemlje poveže uz njegovo ime.
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice