EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

poruka: 22
|
čitano: 2.777
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi".
12 godina
neaktivan
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

 Samo da se ne raspadne EU dotad :/

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
7 1 hvala 0
12 godina
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Cool, znači u teoriji ako ima u nekoj članici povoljna tarifa mogao bi preći na tu mrežu...u teoriji 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 13:20 (nex987).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Shockwave kaže...

 Samo da se ne raspadne EU dotad :/

 Velike štete! Nikad nije bilo teže zaraditi x kuna, a lakše ih potrošiti.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
15 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Shockwave kaže...

 Samo da se ne raspadne EU dotad :/

 EU se "raspada" već 60+ godina

od prvog potpisa u EEZ predviđali su da će ta tvorevina raspasti za 2 godine

 

Druga stvar što večina ljudi nije upućena

EU zona - monetarna unija Eura

i

EEZ nisu dvije iste stvari

RH je članica EEZ-a ali ne i EU zone (kao i UK; Švedska; Danska; Češka) -  Slovenija je pak u obje zone

 

Ono čemu prijeti raspad od prvog dana je eurozona - zona eura

problem je što je Euro fiksiran na dva gospodarstva Njemačko i Francusko, a svi ostali koji nisu u stanju pratiti ta gospodarstva od eura imajmu više štete nego koristi

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 13:36 (Darky).
15 godina
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

to će nešto značiti samo onima koji već odavno bježe iz rvacke (i telefonirat će kroz neke drugačije operatere) i ponekad se požele vratiti na zgarište rodnih krajeva i početaka. za dvije godine ovdje će ostati samo stariji, nemoćni i univerzalno nesposobni (= političari) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Ajar kaže...

to će nešto značiti samo onima koji već odavno bježe iz rvacke (i telefonirat će kroz neke drugačije operatere) i ponekad se požele vratiti na zgarište rodnih krajeva i početaka. za dvije godine ovdje će ostati samo stariji, nemoćni i univerzalno nesposobni (= političari) 

 Ne bi tija otvarat teme na dugo i na široko, ali primjerice iseljavanje je ono šta je i Jugoslaviju ostavilo toliko dugo na životu, a kamoli ne Hrvatsku. Karikiram, neki članovi obitelji odu radit vani i većinu novca što zarade vraćaju državi tj. rade kuće, itd. i tako u neku ruku potiču razvoj gospodarstva matične zemlje, a u drugu ruku matična zemlja "rješava" (barem na papiru) nezaposlenost. Gastarbajteri su spas za onu i napokon našu državu. To je surova realnost, puno je tu nazovimo crnog novca, koji se ne vidi kroz bdp, jer da toga nije odavno bi bili Grčka.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
13 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Ajar kaže...

to će nešto značiti samo onima koji već odavno bježe iz rvacke (i telefonirat će kroz neke drugačije operatere) i ponekad se požele vratiti na zgarište rodnih krajeva i početaka. za dvije godine ovdje će ostati samo stariji, nemoćni i univerzalno nesposobni (= političari) 

 

Vrlo labavo vezano uz temu, ali i oni koji su tu ponekad putuju. ;)

14 godina
neaktivan
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Pozdravljam ove odluke.

Jučer sam došao iz Barcelone gdje sam boravio 4 dana.

Uzeo sam kod svog operatera 50 Mb paket za EU (da se nađe kad nisam na Wi-Fi).

Cijena je 35 kn za tih 50 Mb , dakle derikože cijene taj jad od par megabajta toliko jer znaju da mogu dok u Hrvatskoj isto se nudi u deseterostruko većooj količini.

Po stoti puta sam osjetio da sve one mile reklame i poruke (mi smo tu zbog vas ... ) jesu za quartz , oni su tu da me ošišaju kao ovcu a kad mi nestane vune idem na ražanj.

 

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2

štoviše, nemala količina novca se sljeva neevidentiranim kanalima nazad u matične zemlje od strane emigracije, to je u znanstvenim radovima mjerljivo kroz razne pokazatelje potršnje nasuprot registriranim prihodima

 

16 godina
neaktivan
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Jel ovo znači da kada sada odem iz Hrvatske da ću trošiti onaj promet koji imam u paketu?

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Chronosus kaže... 

Vrlo labavo vezano uz temu, ali i oni koji su tu ponekad putuju. ;)

 ma ok je to ali "ponekad" nije tržište. hoću reći da je većini stanovnika hr svejedno, jer ionako nemaju love za ikamo otići. jedino ovi uz granice s mađarskom, bih, slovenijom i srbijom. oni koji doista putuju, odu daleko izvan eu. bar većina. no, enivej, čemu čekati (baš) točno dvije godine i što će se bitno zbiti u tom razdoblju? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Ajar kaže...
Chronosus kaže... 

Vrlo labavo vezano uz temu, ali i oni koji su tu ponekad putuju. ;)

 ma ok je to ali "ponekad" nije tržište. hoću reći da je većini stanovnika hr svejedno, jer ionako nemaju love za ikamo otići. jedino ovi uz granice s mađarskom, bih, slovenijom i srbijom. oni koji doista putuju, odu daleko izvan eu. bar većina. no, enivej, čemu čekati (baš) točno dvije godine i što će se bitno zbiti u tom razdoblju? 

 bih i srbija ti nije u EU....

12 godina
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Prodala se gamad birokratska! Da je roaming ukinut kako je prvotno bilo planirano (za bozic 2015) bilo bi godinama prekasno, a ovako su šišanje produljili za jos godinu i po. Kao da smo u zemlji treceg svijeta, a ne u EU. Realno troškovi telekoma su minimalni, godinama sve vec ide preko VoIP-a, samo su si profit maksimizirali. Sada kada treba dobit korigirati da odgovara operativnim troskovima, malo se pravimo nesposobni...

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
ROADRUNNER kaže...

Jel ovo znači da kada sada odem iz Hrvatske da ću trošiti onaj promet koji imam u paketu?

Možeš si misliti kako će to tako biti. Ako ovo i zaživi ziher sam da će paket biti iskoristiv samo unutar zemlje kao i do sada, dok će "roaming" garant naplaćivati po "i dalje povoljnim" cijenama koje vrijede izvan paketa i u matičnoj zemlji. Već će se operatori dočekati na noge, budi bez brige. Jedino ako se mreže misle transparentno izregulirati kao nekakva jedinstvena mreža, samo to bi povuklo milijun drugih pitanja poput regulacije, naknada za korištenje, ko bi kome trebao što plaćati itd. Živi bili pa dočekali.

Deckard
15 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
kicmabrajker kaže...

 bih i srbija ti nije u EU....

 a za dvije godine? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Ajar kaže...
kicmabrajker kaže...

 bih i srbija ti nije u EU....

 a za dvije godine? 

 vece su sanse da se tvorevina EU raspadne za dvije godine, nego da te dvije drzave udu u istu....

9 godina
protjeran
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

 

 

Uskoro ce biti.

 

...Tako će u prijelaznom razdoblju najviša dopuštena nadoplata za roaming iznositi 5 kopejki po minuti razgovora ili megabajtu podatkovnog prometa, te 2 kopejke za SMS poruku...

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
Vidim svi se nalijepili na roaming, a nitko nije registrirao da su usput ukinuli neutralnost mreže (i to prikazali kao uspjeh). Šišat će oni nas još dugo kad takve fore pušimo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Samo još da nadodam: prijelazno razdoblje počinje u travnju 2016 i traje do lipnja 2017. Do tada cijene ostaju iste kao što su i danas. Količina internet prometa ostvarena u roamingu bez naknade će i nakon toga biti ograničena, a za sve iznad tog još uvijek nedefiniranog iznosa će se ipak plaćati dodatna naknada.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Meni je fascinanto kako tu neki gledaju na EU na spasitelja od zlocestih telekoma, dok zapravo ti telekomi placaju/placali su  drzavama milijarde za monopol, pa vas sada kao drzava spasava od monopola telekoma i roaming  cijena  ... LOL

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2
nex987 kaže...

Cool, znači u teoriji ako ima u nekoj članici povoljna tarifa mogao bi preći na tu mrežu...u teoriji 

 

Nisi vidio onu sitnu napomenu o fair usage klauzuli? :) 

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
10 godina
offline
EU će u potpunosti ukinuti roaming za točno 2 godi

Citam na 24sata (kud bas kod njih) vijest da se od 30.4.2016 jos vise smanjuje roamnig naknade ali buduci da mi je 24sata jako "zut" mediji da vidim ovdje ima li netko pouzdanije informacije:

 

http://www.24sata.hr/tech/prije-ukidanja-2017-roaming-ce-u-travnju-dodatno-pojeftiniti-470139

 

Evo jos informacija koje potvrdjuju ove iz 24sata:

 

http://www.vipnet.hr/privatni/euroamingregulacija2016

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2016 14:21 (10alex).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice