Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

poruka: 34
|
čitano: 4.767
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europa odustaje od neutralnosti Interneta?".
13 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Sramota!

 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

i toga smo mi članovi, a? krasno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Zar to nije svima u interesu? Nek prijedlog prođe i mirni smo.

 
2 17 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Netko je mislio da će Internet postojati zauvijek?

 

Kao i vinil, kasete, VHS, CD ili nevinost lakovjerne 16-ogodišnjakinje i Internet će proći.


Svojoj djeci ćemo pričati o tom nevjerojatnom vremenu.

Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sinatra kaže...

Zar to nije svima u interesu? Nek prijedlog prođe i mirni smo.

Opet ti... Znaš da bi bio prvi koji bi odlepršao sa "ne-neutralnog" interneta za vijeke vjekova?

 

Net neutrality == sloboda govora. Još malo pa ćemo i bez toga ostati...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sum_of_all_fears kaže...
 

==

 

C# fanboy

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sum_of_all_fears kaže...

Net neutrality == sloboda govora. Još malo pa ćemo i bez toga ostati...

Sloboda govora?


Kažeš nešto na fejsu? Ban.

Kažeš nešto na bugu? Ban.

Kažeš nešto na skajpu? Ban.

Kažeš nešto u društvu? Izopćen.

Kažeš nešto na prosvjedu? Ubijen.

 

Tvoj provider ima sve informacije o tebi. Rado će ih dati policiji prvom prilikom.

 

Sloboda govora nikad nije postojala, svi uvijek govore samo što drugi žele čuti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

E, ljudi mi se čude kad u mailovima pišem ==

 

Navika

 

P.S. Developers, developers, developers, developers....

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 15:39 (Sum_of_all_fears).
13 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Sloboda govora nije pisanje drugačijeg mišljenja, nego bi se uklonio govor mržnje, ilegalne aktivnosti poput piratstva i slično.

 
0 10 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Onjegin kaže...

Kažeš nešto na fejsu? Ban.

Kažeš nešto na bugu? Ban.

Kažeš nešto na skajpu? Ban.

Kažeš nešto u društvu? Izopćen.

Kažeš nešto na prosvjedu? Ubijen.

Kažeš/napišeš nešto protiv zakona, ban (virtualni ili pravi b&). To je očekivano i nema veze sa slobodom govora. Sloboda govora bi bilo reći nešto kontra tog zakona.

Sinatra kaže...

Sloboda govora nije pisanje drugačijeg mišljenja, nego bi se uklonio govor mržnje, ilegalne aktivnosti poput piratstva i slično.

Kakve veze net neutrality ima sa piratstvom??

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sum_of_all_fears kaže...

Kažeš/napišeš nešto protiv zakona, ban (virtualni ili pravi b&). To je očekivano i nema veze sa slobodom govora. Sloboda govora bi bilo reći nešto kontra tog zakona.

 Da pa to i govorim.

 

Ček, ti znaš da smo zakone mi izmislili?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

S tobom čovjek nikad ne zna jel trolaš il si ozbiljan pa odustajem od daljnje "rasprave".

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sum_of_all_fears kaže...

S tobom čovjek nikad ne zna jel trolaš il si ozbiljan pa odustajem od daljnje "rasprave".

 Izvini sum... Idem nešto pojesti. 

15 godina
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sinatra kaže...

Sloboda govora nije pisanje drugačijeg mišljenja, nego bi se uklonio govor mržnje, ilegalne aktivnosti poput piratstva i slično.

- treba prestati raditi prometnice i postojeće uništiti? Možda pomisliš da je to pandan pregledu/pretresu.. pa čekout pravne razlike i npr potrebu naloga ili hitnog slučaja.

kakve veze ima govor mržnje s ičim? Piratstvo? i što je slično ili ilegalno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Obzirom da su Ameri prvi spomenuli ukidanje neutralnosti, pretpostavljam da je i ovo posljedica TTIP-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 15:54 (Hrvoje001).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Nego gdje ima peticija za zaštitu internetske neutralnosti u Europi?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Sinatra kaže...

Sloboda govora nije pisanje drugačijeg mišljenja, nego bi se uklonio govor mržnje, ilegalne aktivnosti poput piratstva i slično.

 

Takozvani "govor mržnje" se može svakako definirati.

 

Ja imam drugačije mišljenje = ja se ne slažem s nekim = ja sam protiv toga = ja to ne volim = ja to mrzim

13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
ivanv000 kaže...
Sinatra kaže...

Sloboda govora nije pisanje drugačijeg mišljenja, nego bi se uklonio govor mržnje, ilegalne aktivnosti poput piratstva i slično.

 

Takozvani "govor mržnje" se može svakako definirati.

 

Ja imam drugačije mišljenje = ja se ne slažem s nekim = ja sam protiv toga = ja to ne volim = ja to mrzim

 Zato je dobro definiran u većini zakonika.

Tj. po zakonu je sve definirano što je govor mržnje,a i suci rade svoj posao kao interpretatori zakona.A zakoni u normalnim državama rade po principu:Sve što nije zabranjeno je dozvoljeno.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Uh, uh..  nebu dobro..   

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Što je loše u ovom? Tko misli da mu trebaju "brze trake" neka ih i iznajmljuje. Zašto bi operateri bili prisiljeni nuditi istu brzinu i za neke opskurne stranice i za prijenos finala Lige Prvaka? Nema smisla.

 
0 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Galt kaže...

Što je loše u ovom? Tko misli da mu trebaju "brze trake" neka ih i iznajmljuje. Zašto bi operateri bili prisiljeni nuditi istu brzinu i za neke opskurne stranice i za prijenos finala Lige Prvaka? Nema smisla.

 Zato jer ih se ne tiče sadržaj. Njihova uloga je da osiguraju promet i to naplaćuju (dakle 'brzina trake' se naplaćuje), no što je u tom prometu je stvar korisnika.

Kao što autobusno poduzeće ne može naplatiti skuplju kartu nekome jer je crn, glup ili nemoralan, tako ni telekomi ne bi smjeli diskriminirati podatke.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Galt kaže...

Što je loše u ovom? Tko misli da mu trebaju "brze trake" neka ih i iznajmljuje. Zašto bi operateri bili prisiljeni nuditi istu brzinu i za neke opskurne stranice i za prijenos finala Lige Prvaka? Nema smisla.

 Osiguravanje brzih traka nebi "čudom" povećalo propusnost infrastrukture nego bi se oduzimala propusnost od ostalih koji bi se doslovno tretirali kao građani drugog reda.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
10 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Konačno će ljudi biti u suficidu sa vitaminom D u organizmu.

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Pod "brze" stranice se podrazumjevaju, stranice poslovnog okruženja korporacija a građanstvo je ono pod "ostalo" :-)

16 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Klacificiranje interneta u skupine je već obavljen. Ovo bi trebalo samo ozakoniti. Ima više primjera: Jedan je, da na traženi pojam, netko u nekoj drugoj zemlji, dobije određeni podatak ili ga ne dobije. Kao i mogućnost, da na određeni upit, se ne dobije isto predočavanje podatka. 

Diskriminacija jednoznačnosti osigurana :-)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
erar kaže...

Klacificiranje interneta u skupine je već obavljen. Ovo bi trebalo samo ozakoniti. Ima više primjera: Jedan je, da na traženi pojam, netko u nekoj drugoj zemlji, dobije određeni podatak ili ga ne dobije. Kao i mogućnost, da na određeni upit, se ne dobije isto predočavanje podatka. 

Diskriminacija jednoznačnosti osigurana :-)

 Može koji primer?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
axos kaže...
erar kaže...

Klacificiranje interneta u skupine je već obavljen. Ovo bi trebalo samo ozakoniti. Ima više primjera: Jedan je, da na traženi pojam, netko u nekoj drugoj zemlji, dobije određeni podatak ili ga ne dobije. Kao i mogućnost, da na određeni upit, se ne dobije isto predočavanje podatka. 

Diskriminacija jednoznačnosti osigurana :-)

 Može koji primer?

 MIsli na rad Googleove tražilice.

Kada se spajaš npr. iz Njemačke redirektira te na Google.de i daje ti drugačije rezultate.
Ali jedna stvar koju sam primijetio kada sam došao u Njemačku...Prvi puta kada sam upalio Chromium,u Njemačkoj je bez adblocka nemoguće.U hr nikad ga nisam koristio,ali u Njemačkoj mi je on bio prva stvar koju sam instalirao.U Chromiumu su mi se sa podizanjem otvorili 20-tak tabova a od njih su 3 glasno kreštala a na još 10 su bile reklame koje su prekrivale cijelu stranicu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
Galt kaže...

Što je loše u ovom? Tko misli da mu trebaju "brze trake" neka ih i iznajmljuje. Zašto bi operateri bili prisiljeni nuditi istu brzinu i za neke opskurne stranice i za prijenos finala Lige Prvaka? Nema smisla.

 Još da nadodam,ne zanima svakoga Liga prvaka,čak ni sve muškarce.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
11 godina
neaktivan
offline
Re: Europa odustaje od neutralnosti Interneta?
g12356 kaže...
Galt kaže...

Što je loše u ovom? Tko misli da mu trebaju "brze trake" neka ih i iznajmljuje. Zašto bi operateri bili prisiljeni nuditi istu brzinu i za neke opskurne stranice i za prijenos finala Lige Prvaka? Nema smisla.

 Još da nadodam,ne zanima svakoga Liga prvaka,čak ni sve muškarce.

 I nije tako lijepo kad netko za tebe odlučuje što je važno, a što nevažno, zar ne?

13 godina
neaktivan
offline
Europa odustaje od neutralnosti Interneta?

Naravno da nije.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice