EVGA GeForce GTX 570 HD

poruka: 9
|
čitano: 2.443
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EVGA GeForce GTX 570 HD".
14 godina
offline
EVGA GeForce GTX 570 HD

Mogli su bar neko malo žešće hlađenje ubacit.

Peace means I'm reloading my gun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
EVGA GeForce GTX 570 HD

Radije referentnu GTX 580 za tu cjenu. Veća količina VRAM-a (iznad 1GB) dolazi tek do izražaja na rezolucijama većoj od Full HD ili korištenja ekstremno visokog Anti-Alliasing-a, koji uz povećanje rezolucije postaje nepotreban jer je efekt Alliasing-a sve manje i manje izražen, zbog toga što je rezolucija veća (količina piksela i preciznosti). Zato je AA najviše bio primjetan kod nižih rezolucija (1280x1024 i niže). Ili u igrama koje imaju niže rezolucije tekstura.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA GeForce GTX 570 HD

Tih 2.5GB je čisti marketing, osim ako želiš koristit grafu u profesionalne svrhe (mada Quadro i driveri za njih daleko bolje obavljaju posao nego GeForce, jedino je problem cijena za one koji ne zarađuju na tome), dobro dođe taj 1GB više u odnosu na GTX580.

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | 2x WD Caviar Black 640GB RAID 0 | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
offline
Re: EVGA GeForce GTX 570 HD
Ranko Kukumar kaže...

Radije referentnu GTX 580 za tu cjenu. Veća količina VRAM-a (iznad 1GB) dolazi tek do izražaja na rezolucijama većoj od Full HD ili korištenja ekstremno visokog Anti-Alliasing-a, koji uz povećanje rezolucije postaje nepotreban jer je efekt Alliasing-a sve manje i manje izražen, zbog toga što je rezolucija veća (količina piksela i preciznosti). Zato je AA najviše bio primjetan kod nižih rezolucija (1280x1024 i niže). Ili u igrama koje imaju niže rezolucije tekstura.

Možda prije. No sada mi neke igre popapaju preko 1.1-1.2GB i to na 1680x1050. Što više memorije kartica ima memorije to više memorije igra papa za doručak nešto slično je sa windowsima kada se pređe sa 4GB na 8GB (sudeći po feedbacku nekih) odjednom počnu koristiti više memorije, vjerovatno radi nekih novih servisa kada windowsi očitaju da ima memorije na pretek.

 

Nije bezveze 2GB na HD6970 i 6950.

MKV - H.264
12 godina
online
Re: EVGA GeForce GTX 570 HD
Hyperion kaže...

Možda prije. No sada mi neke igre popapaju preko 1.1-1.2GB i to na 1680x1050. Što više memorije kartica ima memorije to više memorije igra papa za doručak nešto slično je sa windowsima kada se pređe sa 4GB na 8GB (sudeći po feedbacku nekih) odjednom počnu koristiti više memorije, vjerovatno radi nekih novih servisa kada windowsi očitaju da ima memorije na pretek.

 

Nije bezveze 2GB na HD6970 i 6950.

  Meni samo Crysis i Crysis Warhead koriste preko 1GB VRAM-a. I to na Full HD. S obzirom da se radi o SP igrama koje sam prešao još davno nije mi bitna ta činjenica. Uzrok za promatranje mi je igre koje su izašle upravo nedavno, a takvima je većinom dovoljan 1GB.

 

HD 6970 i 6950 imaju manji pad perfomansi zbog efikasnije ROP arhitekture od konkurencije.

 

Kao što sam rekao, više od 1GB VRAM memorije dolazi do izražaja tek na rezolucijama većim od 1920x1080, i to u kombinacij sa što većim AA filterom, čak ni u Crysisu nije tolika ogromna razlika, kada uzmemo u obzir da HD 6950 1GB ima i nešto niže taktove od HD 6950 2GB verzije

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/331?vs=293

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
14 godina
protjeran
offline
Re: EVGA GeForce GTX 570 HD
Ranko Kukumar kaže...
Hyperion kaže...

Možda prije. No sada mi neke igre popapaju preko 1.1-1.2GB i to na 1680x1050. Što više memorije kartica ima memorije to više memorije igra papa za doručak nešto slično je sa windowsima kada se pređe sa 4GB na 8GB (sudeći po feedbacku nekih) odjednom počnu koristiti više memorije, vjerovatno radi nekih novih servisa kada windowsi očitaju da ima memorije na pretek.

 

Nije bezveze 2GB na HD6970 i 6950.

  Meni samo Crysis i Crysis Warhead koriste preko 1GB VRAM-a. I to na Full HD. S obzirom da se radi o SP igrama koje sam prešao još davno nije mi bitna ta činjenica. Uzrok za promatranje mi je igre koje su izašle upravo nedavno, a takvima je većinom dovoljan 1GB.

 

HD 6970 i 6950 imaju manji pad perfomansi zbog efikasnije ROP arhitekture od konkurencije.

 

Kao što sam rekao, više od 1GB VRAM memorije dolazi do izražaja tek na rezolucijama većim od 1920x1080, i to u kombinacij sa što većim AA filterom, čak ni u Crysisu nije tolika ogromna razlika, kada uzmemo u obzir da HD 6950 1GB ima i nešto niže taktove od HD 6950 2GB verzije

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/331?vs=293

Weky je u pravu,2GB  VRAMa dolazi do izrazaja tek na rezolucijama iznad 1920x1080 evo primjer BattleForege 6950 sa 1GB dobija 15fps manje nego verzija sa 2GB a uzmimo u obzir da skoro nema razlike izmedju 1GB i 2GB verzije...

13 godina
neaktivan
offline
EVGA GeForce GTX 570 HD

e da su namontirali 384-bitnu sabirnicu, mogli bi se nekaj spominati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
EVGA GeForce GTX 570 HD

jel se uopce moze evgina graficka nabaviti kod nas?

1 R34LLY L0V3 T0 R1D3 MY 81K3!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EVGA GeForce GTX 570 HD

EVGA proizvodi se ne mogu kupiti u Hrvatskoj, s toga ne trebate se nadati doslovno ničemu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice