Facebook kao droga

poruka: 12
|
čitano: 1.961
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook kao droga".
15 godina
offline
Facebook kao droga

Facebook posjećujem više puta dnevno zbog bržeg načina informiranja preko medijskih portala a ne zbog toga da vidim ko radi selfije u wc-u. Statuse ne objavljujem, slike rijetko postavljam a ponekad šerujem ponešto što može biti korisno. E sad da li se to definiše kao ovisnost ili oni tipovi ljudi koji svakodnevno truju displej selfijima iz wc-a ili slično.

Meda
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Facebook kao droga

Povukao sam danas par crta fejsa.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Facebook kao droga

Imam Facebook ali nisam ga otvorija ni sam se ne sićan otkad (nisam ovisnik). Imam (kao što se vidi) profil na Bug forumu i posjećujem ga svako malo (jako jako ovisan). Zaključak: E neka sam!

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook kao droga
Uzorak od 20 je u psihološkim (a i većini ostalih) istraživanjima smijurija.

Stoga neću ni komentirati jeli im je zaključak točan ili ne(da budem iskren moguće da i je ali i da nije), jer im je samo istraživanje smijurija.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Facebook kao droga
GNU+Linux kaže...
Uzorak od 20 je u psihološkim (a i većini ostalih) istraživanjima smijurija.

Stoga neću ni komentirati jeli im je zaključak točan ili ne(da budem iskren moguće da i je ali i da nije), jer im je samo istraživanje smijurija.

 Nijekanje je već ozbiljan problem i 100%-tni pokazatelj

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Facebook kao droga

Ostavio sam se te droge prije 5 godina, a onda sam otkrio Bug

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Facebook kao droga

Pitanja su komična. Ako mi netko nešto brani biti ću uznemiren zbog same činjenice da mi brani, a ne zbog toga što sam ovisan o onom što mi brani. 

 

Druga stvar je što ovisnosti postoje različite. Ovisnost o drogama (osim marihuane), alkoholu i duhanu je i psihička i fizička, dok sve ono što se može iskoristiti za bijeg od stvarnosti može stvoriti psihičku ovisnost (facebook, igre, kockanje, marihuana). Međutim, kod takve ovisnosti nije problem u objektu, već o subjektu. Subjekt je taj koji nema snage nositi se sa stvarnošću i traži distrakciju od problema, pa će objekt ovisnosti postati nešto u čemu uživa ili ono što mu je dostupno.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Facebook kao droga

zašto ljudi osjećaju potrebu opravdavati se pred neznancima?

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Facebook kao droga

Što će yoš reći i izmislit da smo ovisni o google i youtube presmiješno zbilja LoL

8 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook kao droga
nicky.sl kaže...
GNU+Linux kaže...
Uzorak od 20 je u psihološkim (a i većini ostalih) istraživanjima smijurija.

Stoga neću ni komentirati jeli im je zaključak točan ili ne(da budem iskren moguće da i je ali i da nije), jer im je samo istraživanje smijurija.

 Nijekanje je već ozbiljan problem i 100%-tni pokazatelj

 Nisi shvatio moju poantu. Po ovome članku me nije briga jeli je istina što govore ili nije.
Ono što mi smeta je što su znanstveni proces izveli užasno loše.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
10 godina
offline
Re: Facebook kao droga
GNU+Linux kaže...
nicky.sl kaže...
GNU+Linux kaže...
Uzorak od 20 je u psihološkim (a i većini ostalih) istraživanjima smijurija.

Stoga neću ni komentirati jeli im je zaključak točan ili ne(da budem iskren moguće da i je ali i da nije), jer im je samo istraživanje smijurija.

 Nijekanje je već ozbiljan problem i 100%-tni pokazatelj

 Nisi shvatio moju poantu. Po ovome članku me nije briga jeli je istina što govore ili nije.
Ono što mi smeta je što su znanstveni proces izveli užasno loše.

 ma bez brige ja se samo šalim

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Facebook kao droga

Aha ok onda. Sorry, ironija se teško prenosi preko texta.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice