Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

poruka: 5
|
čitano: 1.434
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar".
15 godina
offline
Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

jope mali šećerko nešt' ukr'o?! nemojte! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

Facebook je tako loš uzor svojim sljedbenicima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

veliki od malih kradu. kako u industriji tako i u pol....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

Modularni dizajn već godinama radi na stotine firmi u svijetu i nitko to nije patentirao (možda neke dijelove ali ne i modularnost kao takvu), čak i u Hrvatskoj ima više večih i manjih firmi koje rade za lokalno ali svjetsko tržište. Svi imaju više pristupa kao klasični kontejneri (ISO) , zatim kao nestandardni kontejneri (non-ISO), te kao djelomični otvoreni kontejneri koji se međusobno spajaju ili se postavljaju u hale , pri tome postiji više načina hlađenja direktno, indirektno, s klimama s puhanjem u dupli pod ili u red. Kombinaciju koju koristi Facebook u Švedskoj, odavno proizvodi AST u Barceloni, s kojima su također pregovarali, pa treba li ih onda tužiti i AST? Osim toga firma koja im je to izvodila isto to ima u svom proizvodnom programu... Sad netko će reći da ali ovi su možda isprojektirali koliko kontejnera treba biti kako će stajati i koliko će ormara ići u jedan. I sam sam više puta projektirao modularne podatkovne centre i nema baš puno izbora; nakon izbora ormara točno se zna kolko ih stane u jedan kontejner, a dimenzija kontejnera je dosta ograničena zakonom odnosno mogučnostima(čitaj cijenom) prijevoza, zatim imaš još i veličinu parcele i položaj klime , agregata, trafostanice i vrlo lako dobiješ podjednake projekte...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Facebook "posudio" nacrte za podatkovni centar

S druge strane odavno je uvriježeno da firme u ovoj regiji (čak i zapadne) ponudu i riješenje traže od jedne ili više firmi a zatim ponudu za ono riješenje koje im se najviše sviđa traže od svih firmi u regiji... posao dobiva najjeftiniji ponuđač koji nerijetko nije uopće učestvovao u prvom krugu i zato se nije potrošio, a možda nije ni svjestan koliko tu ima posla.    

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice