FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

poruka: 27
|
čitano: 3.409
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t".
12 godina
odjavljen
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

Šta oni ne mogu nabaviti nekakav sudski nalog i stisnuti Jabuku da napravi nešto s tom iJabukom?

 
1 4 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Dex.pwn kaže...

Šta oni ne mogu nabaviti nekakav sudski nalog i stisnuti Jabuku da napravi nešto s tom iJabukom?

 Ti...Šališ se???.. Pa Apple ti ima zescae i opakije odvjetnike,nego USA sve zajedno drzavne tuzitelje..

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 13:08 (duhonja).
16 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Dex.pwn kaže...

Šta oni ne mogu nabaviti nekakav sudski nalog i stisnuti Jabuku da napravi nešto s tom iJabukom?

 Pa nije ti USA Balkan da dodje neki konj i nekog pritisce. Zakoni su za sve isti.

8 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Zanima me kako bi reagirali da se na zakljucanom mobitelu nalazi lokacija vase kidnapirane kceri?
 
5 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Zanima me kako bi reagirali da se na zakljucanom mobitelu nalazi lokacija vase kidnapirane kceri?

Koliko puta treba ponavljati? FBI zeli da Apple ugradi iOS sa straznjim vratima cime se potencijalno ugrozava 500 milijuna ostalih iPhonea (ili koliko ih vec ima). Da zbilja zele samo taj specifican telefon mogli su odavno dobiti sudski nalog za sve zivo, od ispisa poziva i poruka do podataka. Ali onda ocito ne bi ostvarili svoj glavni cilj, imati pod nadzorom koji god uredaj zele.

 

Nije uopce sporan taj konkretan mobitel nego nacin na koji zele doci do njega (koji bi im eto slucajno omogucio i pristup svim ostalim iPhoneima), a s obzirom da se americko pravosude dosta oslanja na presedane, razumljivo je da se Apple bori protiv toga. Ne bih ni ja zelio kupiti telefon koji se bilo kada moze pretvoriti u trojanskog konja kako se kome sprdne.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 15:10 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Izraelci i Amerikanci... he he... kako prigodno. Kud će suza neg na oko.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Zanima me kako bi reagirali da se na zakljucanom mobitelu nalazi lokacija vase kidnapirane kceri?

 Sigurno ne dovoljno razumno da moje ponašanje i razmišljanje bude temelj na kojem se odlučuju pravni postupci.

 

Ne zaboravi, uzrujan ne smiješ ni voziti, a kamo li odlučivati o bitnijim stvarima.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
12 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Danyel kaže...
Izraelci i Amerikanci... he he... kako prigodno. Kud će suza neg na oko.

Naravno. Ali ne razumijem te, i sam si rekao da ide jedno sa drugim, čemu čuđenje ili sarkastično komentiranje, iako je logičnije da odu drugoj američkoj tvrtki (po logici nacionalne sigurnosti), zar ne?

Ili ne biš imao ikakav komentar da su išli Rusima ili Irancima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 16:31 (lovacmaki).
11 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Ma jooooj...kada su nam moralne vertikale Apple i Google, blago nama. Toliko zadiranja u privatnost, toliko foliranja i preseravanja svih ovih godina i sada se oni postavljaju kao barijera i zadnja linija obrane?! Svakako..slazem se da ne trebaju napraviti backdoor, naravno da ne trebaju ali kakve izjave daju i koliko se prenemazu tjednima..gade mi se. A i FBI fantazira, Apple je ponudio otključavanje telefona ali samo ovog telefona i niti jednog drugog, otkljucati ce tel po nalogu ali nece dati software nikome. Na tome su se trebali zaustaviti..ali ne, nema koji direktor nije iskoristio neki skup da dodatno sracka o ovoj temi. Sve je receno, ajmo dalje, samo nam nemojte glumiti zastitnike..
Neki dan se reg na jednoj Google usluzi i Google me pita da li hocu da povuce moje podatke da ne moram upisivati, jbte, broj gaca zna..nesto sam im dao, a nesto su izbunarili sami, sa ostalih siteova i appsa...
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Zanima me kako bi reagirali da se na zakljucanom mobitelu nalazi lokacija vase kidnapirane kceri?

 Misliš kad bismo bili u najgorem mogućem sukobu interesa i od emocija potpuno nesposobni da sagledamo šire implikacije i iole racionalno rasuđujemo? U takvoj situaciji, čovek je za sve, pretrese bez naloga, neograničeno zadržavanje osumnjičenih, mučenje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 19:23 (Ivan(4)).
15 godina
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

m-da. ako ne može mossad, ne može nitko. 

 

@Umbel: onaj tko bi oteo moju kći sam si je kriv za ono što će ga snaći. ne bih prstom maknuo da mu pomognem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 19:42 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Zanima me kako bi reagirali da se na zakljucanom mobitelu nalazi lokacija vase kidnapirane kceri?

 Bez brige nitko tko će ti oteti kćer neće koristiti svoj mobitel za nešto što bi ga moglo odati. U ovo vrijeme je svima jasno da to lako može doći u ruke policije. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
8 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Ocekivao sam vecu intelektualnu sposobnost shvacanja mog posta, no prevarih se, na momenat zaboravih da sam na BOLu.
Uzeli ste moj primjer zdravo za gotovo, a implicirao sam da ipak postoje situacije kada privatnost i nije najbitnija, meni.
Nema to nikakve veze sa bijesom zbog mog primjera "otete kceri", također bi se osjecao jadno da mi policija kaze da moj ukradeni mobitel ne mogu locirati jer treba postovati privatnost lopova.
Ali puno jednostavnije je iz pozicije misa kunuti se u privatnost, i pljuvati po sustavu, ma kakav on bio.
8 godina
neaktivan
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

Nije u pravu ni FBI koji trazi da bez nadzora moze otkljucati bilo koji telefon, mozda cak da i online dobije pristup podacima nekog korisnika, ni Apple koji ne nudi jednistavno otkljucavanje mobitela po opravdanom zahtjevu , al da to bude otkljucavanje samo jednog odredenog telefona

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Nema to nikakve veze sa bijesom zbog mog primjera "otete kceri", također bi se osjecao jadno da mi policija kaze da moj ukradeni mobitel ne mogu locirati jer treba postovati privatnost lopova.
Ali puno jednostavnije je iz pozicije misa kunuti se u privatnost, i pljuvati po sustavu, ma kakav on bio.

Da, ali za to opet ne trebaš otkljućati mobitel. Ovdje se radi o dostupnosti podataka koji su na tom mobitelu. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
10 godina
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

Nešto me zanima? Dal' imamo pravo nekome ugoriziti njegovu privatnost, kako bi pronašli među nama onima koji žele svima zlo? Primjerice, kao teroristi koji se vole dizati u zrak, te time prouzročiti što više smrtnih slučajeva onih nevinih?

 

Mislim ne zanima, valjda državu da netko ima ljubavnicu ili što već?

Il' pak ipak, ako Jabuka popusti, to bi možda moglo biti prvi korak ka nekoj svjetskoj nadvladi koja bi na taj način mogla ako bi imal sve pod kontrolom jednostavno uvesti neki novi totalitarizam na svjetskoj razini?

Zbunjen sam, što je već zlo? Teroristi među nama ili kada nam uzmu svu privatnost i slobodu? Kako pomiriti ta dva pola?

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Umbel kaže...
Ocekivao sam vecu intelektualnu sposobnost shvacanja mog posta, no prevarih se, na momenat zaboravih da sam na BOLu.
Uzeli ste moj primjer zdravo za gotovo, a implicirao sam da ipak postoje situacije kada privatnost i nije najbitnija, meni.
Nema to nikakve veze sa bijesom zbog mog primjera "otete kceri", također bi se osjecao jadno da mi policija kaze da moj ukradeni mobitel ne mogu locirati jer treba postovati privatnost lopova.
Ali puno jednostavnije je iz pozicije misa kunuti se u privatnost, i pljuvati po sustavu, ma kakav on bio.

Procitaj moj post ponovno.
Evo, gore je i kolega rekao da je Apple ponudio otkljucavanje tog telefona i jedino tog. U cemu je onda problem? Zasto to ne pase FBI-ju ako im bas taj telefon treba? Za odgovor ponovno procitaj moj post.

.jpg kaže...

Nije u pravu ni FBI koji trazi da bez nadzora moze otkljucati bilo koji telefon, mozda cak da i online dobije pristup podacima nekog korisnika, ni Apple koji ne nudi jednistavno otkljucavanje mobitela po opravdanom zahtjevu , al da to bude otkljucavanje samo jednog odredenog telefona

Gore je kolega rekao da su ponudili otkljucavanje tog konkretnog uredaja, pa onda valjda ovo boldano ne vrijedi.

PzKpfw kaže...
...

Il' pak ipak, ako Jabuka popusti, to bi možda moglo biti prvi korak ka nekoj svjetskoj nadvladi koja bi na taj način mogla ako bi imal sve pod kontrolom jednostavno uvesti neki novi totalitarizam na svjetskoj razini?

Zbunjen sam, što je već zlo? Teroristi među nama ili kada nam uzmu svu privatnost i slobodu? Kako pomiriti ta dva pola?

Pa jedno je s drugim neminovno povezano, a kako zakljuci sam.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

Država bi se protiv terorista puno bolje borila kad im ne bi uopće trebali sudski nalozi, kad bi mogli prisluškivati apsolutno sve i svakoga, cijelo vrijeme. Još bi bili uspješniji kada bi mogli mučiti sumnjivce i po potrebi da nekoga mrak pojede, jer suđenje je samo prilika da se gnjide izvuku. A znamo da država nikad ne bi to činila neopravdano. Nije to neopravdano radila ni Jugoslavija, ni SSSR, ni Rumunjska, pa neće sigurno ni Amerika. Ma nema šanse. A Guantanamo je zapravo Diznilend.

 

U zemljama iz kojih dolaze teroristi ljudska prava i slobode ne postoje u našem zapadnom smislu. Njihov cilj je ukinuti ta dekadentna prava i nama, a izgleda da su na najboljem putu da si ih mi sami ukinemo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
PzKpfw kaže...

Nešto me zanima? Dal' imamo pravo nekome ugoriziti njegovu privatnost, kako bi pronašli među nama onima koji žele svima zlo? Primjerice, kao teroristi koji se vole dizati u zrak, te time prouzročiti što više smrtnih slučajeva onih nevinih?

 Ne, osim ako nemaš neki dokaz da je osoba na bilokoj način povezana s terorizmom. Inače je to uvođenje diktature na mala vrata, a ništa ne garantira da ćeš spriječiti terorizam. Pa ljudi svjesno gube život, mogu valjda onda i isplanirati napad bez ICT. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
offline
FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraelsku t

-ovo je već zabrinjavajuće... naravno, ne vijest, nego (ne)svijest o ... pa o RL.

-sva telekom oprema je oduvijek dostupna vlastima. Enkripcija-key.. je samo stvar procesorske snage ako nema keya.

-key postoji (ili ga nazovite backdoor..), ima ga Apple, službeno ga želi i FBI (mora službeno..). Ostalo je PR.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
1domagoj1 kaže...

Evo, gore je i kolega rekao da je Apple ponudio otkljucavanje tog telefona i jedino tog. U cemu je onda problem? Zasto to ne pase FBI-ju ako im bas taj telefon treba? Za odgovor ponovno procitaj moj post.

 To nije istina. Apple se protivi otključavanju tog jednog telefona, jednako kao i backdoru za sve telefone. Postoji gomila iPhonea koji su dokazi u nekim drugim slučajevima i kada bi napravili OS za otključati taj jedan odmah bi bili zasuti zahtjevima za ove ostale. Tako da se ne radi o 'jednom' telefonu za otključavanje, nego o 'prvom'. Jer kada bi se znalo da to mogu napraviti nikako ne bi mogli odbiti daljnje zahtjeve, ovako oni nemaju u posjedu OS koji ga može otključati, imaju samo znanje za napraviti ga, a puno je lakše braniti poziciju da ne želiš kreirati nešto takvo, nego odbiti primjeniti (ili predati vlastima) ako to već posjeduješ. Sud te može natjerati da predaš nešto, ali te ne može natjerati da napišeš takav i takav OS, i zato je to njihova linija obrane, jer kad ga jednom napišu više nemaju kontrolu nad njime.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Adin kaže...
Dex.pwn kaže...

Šta oni ne mogu nabaviti nekakav sudski nalog i stisnuti Jabuku da napravi nešto s tom iJabukom?

 Pa nije ti USA Balkan da dodje neki konj i nekog pritisce. Zakoni su za sve isti.

 Hm... da. U bajkama

https://www.rt.com/usa/337065-court-rejects-eff-fbi/

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
16 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
ihush kaže...

-ovo je već zabrinjavajuće... naravno, ne vijest, nego (ne)svijest o ... pa o RL.

-sva telekom oprema je oduvijek dostupna vlastima. Enkripcija-key.. je samo stvar procesorske snage ako nema keya.

-key postoji (ili ga nazovite backdoor..), ima ga Apple, službeno ga želi i FBI (mora službeno..). Ostalo je PR.

Ovo je apsolutno tocno. Samo postoji mali prakticni problem. Vrijeme, jel.

Visak kaže...

To nije istina. Apple se protivi otključavanju tog jednog telefona, jednako kao i backdoru za sve telefone. Postoji gomila iPhonea koji su dokazi u nekim drugim slučajevima i kada bi napravili OS za otključati taj jedan odmah bi bili zasuti zahtjevima za ove ostale. Tako da se ne radi o 'jednom' telefonu za otključavanje, nego o 'prvom'. Jer kada bi se znalo da to mogu napraviti nikako ne bi mogli odbiti daljnje zahtjeve, ovako oni nemaju u posjedu OS koji ga može otključati, imaju samo znanje za napraviti ga, a puno je lakše braniti poziciju da ne želiš kreirati nešto takvo, nego odbiti primjeniti (ili predati vlastima) ako to već posjeduješ. Sud te može natjerati da predaš nešto, ali te ne može natjerati da napišeš takav i takav OS, i zato je to njihova linija obrane, jer kad ga jednom napišu više nemaju kontrolu nad njime.

Ok, ispravljen sam (zato sam i napomenuo "kolega je rekao", nije mi se dalo pretrazivati).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Šta se i taj fbi grbavi,nka dođu u hrvatsku pa će im cigo to sredit za vrlo jeftine pare😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels

kao naši telefoni su sigurni od prisluškivanja,a ustvari NSA odavno ima backdoor,najobičniji TRIK  za ovčice

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
protjeran
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
lovacmaki kaže...
Danyel kaže...
Izraelci i Amerikanci... he he... kako prigodno. Kud će suza neg na oko.

Naravno. Ali ne razumijem te, i sam si rekao da ide jedno sa drugim, čemu čuđenje ili sarkastično komentiranje, iako je logičnije da odu drugoj američkoj tvrtki (po logici nacionalne sigurnosti), zar ne?

Ili ne biš imao ikakav komentar da su išli Rusima ili Irancima?

 Jednostavno je..Izraelci su brutalni u haj-tehu,daleko brutalniji od amera..

 

Netko je izgleda zaboravio da je od Dual core procesora prve generacija,svaki multicore procesor Intelov kreiran u Israelu.Jednostavno ekipa tamo rula.Kaj ste vec zaboravili Sandy Bridge oliti,po originalu,Gesher...sve ostalo na wiki-ju..

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: FBI za otključavanje iPhonea angažirao izraels
Krivo. Brute force napad je nemoguć zbog vrlo limitiranog broja pokušaja u nekom vremenu.
Ako igrate SWTOR: http://arenas-swtor.org
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice