FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

poruka: 17
|
čitano: 2.172
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje".
11 godina
neaktivan
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

Čestitke momcima, nadam se da će sljedeće godine Univerzitet u Istočnom Sarajevu nastupiti tako da im mogu pokazati neke fore i trikove.

 

Ove godine nam je bitnije da platimo račun za struju (kad već ne možemo za vodu).

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

Bravo za mladost , hvale vrijedan uspjeh.

Hvala i autoru za llijepu vijest no ujedno i zamolba : nekako je napisano  prešturo i službeno. 

Malo više detalja (kako o tematici tako i o konkurenciji...) bi dobro došlo a ovako sam pročitao navedeno u jednom mahu

a tamo neke stupidne vijesti (tipa jučerašnji prilog o zločestom lollipop-u na G3) dobiju veću količinu slova.

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

Čestitam!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

ne čudi me to. čudi me da je itko bio bolji od njih (pa i rusi). već ih vidim u inozemstvu na primjereno plaćenim poslovima 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

Malo ću biti cinično komičan, koliko će biti moguće, pa ću sam prokomentirati naše dečke i pobjednike, kroz prizmu broja ekipa koje su učestvovale!!!! 

Obzirom nas u Hrvatskoj ima toliko da dođe tu negdje oko četrdeset Rusa na jednog našeg, a da ne spominjem "resurse", čitaj novac za mogućnosti učenja i daljnjeg usavršavanja, ma dečki kao da su osvojili apsolutno zlato, a nitko ništa više!!!! 

 

 

U svakom slučaju, čestitke dečkima i ostatku tima!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Čestitke dečki, vidimo se u inozemnim kompanijama! (nažalost - istina)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

- ono što nitko od onih koji bi o tome trebali razmišljati ne vidi.. naše školstvo je dobro. Izmjene u stilu bolonjezacije su zaglupljivanje (osim naših, kinezi, rusi, česi..) npr američki model jedino ekipa s mit-barkleya je tu, ostali su nevažni..

NE da nemamo problema, ali model (od austrougarskih vremena, do danas, pa i šuvarice) je bolji nego 'zapadni' model, koji proizvodi fahidiote, koji nisu sposobni rješavati imalo kompleksnije probleme. Specijalizacija kad je (pre)uska može biti problem/ograničenje. Potrebno je šire znanje, pa kad klinac pita što će mi povijest/zemljopis i sl.. osim za kviz, evo i za ovo, tj za mozak/način razmišljanja/ideje.. a time i preduvijet za rješavanje nečega za što nismo dobili nacrtan odgvor. Kuhar u mcdonaldsu ili francuski šef. Specijalizant/fahidiot.. to proizvodi moderan biznis kao što je ind.revolucija proizvodila zamjenske dijelove. .. no ponekad treba nešto kompleksnijeg. Natjecanje to prikazuje. Problem što je to za nas beskorisno (biz koji bi to iskoristio i zaposlio takve ljude), osim što pojedinac ode van i 'snađe se' lakše nego neki američanin/zapadnjak.

 

Koliko god bili nesposobni (kao neuređena država), ponekad smo i dobri.. (rako bi još, malo nas je al smo ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
5 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
ihush kaže...

- ono što nitko od onih koji bi o tome trebali razmišljati ne vidi.. naše školstvo je dobro. Izmjene u stilu bolonjezacije su zaglupljivanje (osim naših, kinezi, rusi, česi..) npr američki model jedino ekipa s mit-barkleya je tu, ostali su nevažni..

NE da nemamo problema, ali model (od austrougarskih vremena, do danas, pa i šuvarice) je bolji nego 'zapadni' model, koji proizvodi fahidiote, koji nisu sposobni rješavati imalo kompleksnije probleme. Specijalizacija kad je (pre)uska može biti problem/ograničenje. Potrebno je šire znanje, pa kad klinac pita što će mi povijest/zemljopis i sl.. osim za kviz, evo i za ovo, tj za mozak/način razmišljanja/ideje.. a time i preduvijet za rješavanje nečega za što nismo dobili nacrtan odgvor. Kuhar u mcdonaldsu ili francuski šef. Specijalizant/fahidiot.. to proizvodi moderan biznis kao što je ind.revolucija proizvodila zamjenske dijelove. .. no ponekad treba nešto kompleksnijeg. Natjecanje to prikazuje. Problem što je to za nas beskorisno (biz koji bi to iskoristio i zaposlio takve ljude), osim što pojedinac ode van i 'snađe se' lakše nego neki američanin/zapadnjak.

 

Koliko god bili nesposobni (kao neuređena država), ponekad smo i dobri.. (rako bi još, malo nas je al smo ..).

Je, baš !

Ti navodni fahidioti bili su na mjesecu dok su naši genijalci s općom kulturom u to vrijeme vijali ustaše po svijetu i brinuli se hoće li sva djeca iz škole doći mahati Titu kad prolazi kroz grad.

 

Jako je bitno da jedan računalni genije zna kuhati, voziti traktor, znati geografsku širinu i dužinu svoga grada, popravljati automobil, mijenjati djetetu pelene, znati gdje je Hrvatska, jer to je opća kultura za koju fahidiota zaboli k****, a tako i treba.

 

Zapad a posebno Amerika su izvor tehnološkog napretka i znanja, a na nama je da učimo od njih, i ništa drugo.

 

Našim dečkima svaka čast ali da nije tih "fahidiota" ne bi ni znali što je računalni program a naročito ne bi znali kako riješiti bilo koji problem vezan uz njega.

Navik zivi tko krade posteno
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 19:32 (Strahoslav Trta).
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Mitch kaže...
Čestitke dečki, vidimo se u inozemnim kompanijama! (nažalost - istina)

 Tu lezi problem hrvata, 95% ljudi kod nas ce pomislit "e ovaj ce nac posao bez problema", cak i ovi koji su osvojili, dok amerikanci odmah razmisljaju u 95% slucajeva da neku svoju ideju ostvare kad vec imaju potrebno znanje i sposobnost i dok se taj stav kod nas ne promijeni uvijek cemo radit za "gluplje" amerikance samo zato jer imaju hrabrosti nesto pokusat.

 

PS. Bravo deckima!

16 godina
odjavljen
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

Pa nisu ludi valjda pokusati u Hrvatskoj.

 

Osnuj firmu, ulozi svoju lovu, znanje, trud, ideju tj. riskiraj pa ti drzava u startu uzme pola, a kasnije te jos lihvare izmisljujuci racun iz 1980. i na to kamata 15000€. A da ne pricamo o losim kreditima u bankama di ti je na kraju kamata pola glavnice.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Edge kaže...

Pa nisu ludi valjda pokusati u Hrvatskoj.

 

Osnuj firmu, ulozi svoju lovu, znanje, trud, ideju tj. riskiraj pa ti drzava u startu uzme pola, a kasnije te jos lihvare izmisljujuci racun iz 1980. i na to kamata 15000€. A da ne pricamo o losim kreditima u bankama di ti je na kraju kamata pola glavnice.

 True!

11 godina
online
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

svaka čast dečkima, nadam se da će to "mudre" glave našeg školstva iskoristiti za promociju, umjesto da pune ekonomske, filozofske i druge "za burzu spremni" fakultete, savjetujući da se bavimo politikom ako želimo uspjeti u hrvatskoj

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 21:06 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Strahoslav Trta kaže...
..

Je, baš !

Ti navodni fahidioti bili su na mjesecu ..

- na mjesec su ih odveli upravo 'naši dečki' (centralna EU, ex austrougarska, pronađi nekog znanstvenika izvan toga, preostaje još GB+FRA). A-bomba, rakete.. Tesla? + btw, oni su sad fahidioti, naši stručnaci nemaju nikakav problem uspjeti na zapadu čak su im upravo zato i potrebni. Kad velesila s dva univerziteta koji imaju resursa više nego naša država ukloniš, koje školstvo ostaje? Jesi li pogledao listu? Zapadno ili istočno-EU (stara škola) i kina. Može se usporediti s njemačkom rukometnom ligom, imaju više registriranih profesionalnih igrača nego mi ljudi (muškaraca) 2mil. i opet ih pobjedimo.

- to nije nac.ponos ili veliki rvatizam, to je matematika. To je i dokaz promašenosti stručnjaka za jedan predmet, ali to je potreba industrije. Jedan pametan koji nešto smisli, ostali tudumi koji to rade. Tako se radi biz, ne znanost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Edge kaže...

Pa nisu ludi valjda pokusati u Hrvatskoj.

 

Osnuj firmu, ulozi svoju lovu, znanje, trud, ideju tj. riskiraj pa ti drzava u startu uzme pola, a kasnije te jos lihvare izmisljujuci racun iz 1980. i na to kamata 15000€. A da ne pricamo o losim kreditima u bankama di ti je na kraju kamata pola glavnice.

 

Pa nisu ludi valjda pokusati u SAD-u, gdje ce ih prosjecni developer kostati 100.000$ i gdje je office rent 5x nego u hr, gdje su porezni zakoni jos vise komplicirani nego kod nas.

 

Pa nisu ludi valjda pokusati u Kini, gdje im drzava moze sve zaplijenit istog trena ili uvest neku cenzuru koja ih izbacuje iz posla, gdje ti treba maska da mozes normalno disat.

 

Pa nisu ludi valjda pokusati...

15 godina
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
Irregular kaže...
Mitch kaže...
Čestitke dečki, vidimo se u inozemnim kompanijama! (nažalost - istina)

 Tu lezi problem hrvata, 95% ljudi kod nas ce pomislit "e ovaj ce nac posao bez problema", cak i ovi koji su osvojili, dok amerikanci odmah razmisljaju u 95% slucajeva da neku svoju ideju ostvare kad vec imaju potrebno znanje i sposobnost i dok se taj stav kod nas ne promijeni uvijek cemo radit za "gluplje" amerikance samo zato jer imaju hrabrosti nesto pokusat.

 

PS. Bravo deckima!

 Ja sam osnovao firmu i na porez platio još dva puta porez...gdje tog ima?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom n
nik_02 kaže...

Bravo za mladost , hvale vrijedan uspjeh.

Hvala i autoru za llijepu vijest no ujedno i zamolba : nekako je napisano  prešturo i službeno. 

Malo više detalja (kako o tematici tako i o konkurenciji...) bi dobro došlo a ovako sam pročitao navedeno u jednom mahu

a tamo neke stupidne vijesti (tipa jučerašnji prilog o zločestom lollipop-u na G3) dobiju veću količinu slova.

Hvale vrijedno postignuće, inače kolega, čemu ova zadnja rečenica? Moglo je i bez toga.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 0:13 (lovacmaki).
8 godina
neaktivan
offline
FER-ovci briljirali na svjetskom studentskom natje

good job!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice