Firefox 5 krajem lipnja

poruka: 39
|
čitano: 5.493
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox 5 krajem lipnja".
16 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

do sada iz bete nisu mogli izaći godinu dana, a od sada će štancati ko po traci

Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Firefox 5 krajem lipnja

jedva cekam {#}

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja

za sad je sigurno samo to da ce ko mutavi stancat brojke, a koliko ce stvarno ubrzat razvoj ostaje za vidjet...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
dado8 kaže...

za sad je sigurno samo to da ce ko mutavi stancat brojke, a koliko ce stvarno ubrzat razvoj ostaje za vidjet...

A to i ja kažem. Lako je izdavati nove verzije ako će nova verzija značiti samo da su doradili neki detalj..... Time će jednostavno zamijeniti onaj način označavanja verzija kao sa FF3 (npr. 3.6.11 itd itd)

16 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja

Pa to je pokrenuo Google sa svojihm Chrome browserom, samo stvarno ne kuzim svrhu izlaska tolikog broja finalnih verzija, sta fali ovim 3.1, 4.2 i slicno... a kad dodje veca nadogradnja onda ode u novi cijeli broj. Za pet godina cemo imati FireFox 73 i Chrome 102....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
men se ovo nesvida ni malo,bojim se da zele stalnim izdavanjem privuc vise ljudi jer to je ka nesta novo bla bla
RazorNapster
16 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
makopos kaže...

Pa to je pokrenuo Google sa svojihm Chrome browserom, samo stvarno ne kuzim svrhu izlaska tolikog broja finalnih verzija, sta fali ovim 3.1, 4.2 i slicno... a kad dodje veca nadogradnja onda ode u novi cijeli broj. Za pet godina cemo imati FireFox 73 i Chrome 102....

 

Kako ona stara izreka kaže "Vidjela žaba kako se konji kuju, pa i ona digla nogu!". Vrlo vjerojatno, kada brojevi prijeđu 15, developeri će shvatiti koju kretenariju su napravili pa će prijeći na neki drugačiji način označavanja verzija. Lako moguće po godinama: FireFox 2018, Chrome 2017, itd...

 

Nesigurnost u sebe i strah od konkurencije su gadna stvar! :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 14:20 (Pupi).
13 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja

Nisam uopće iznenađen. Možda jedino žele ubaciti HTML 5 u FF 5.0 {#}

 

Kao što makopos kaže, bit će ovo utrka u što većem broju izdanja pojedinog browsera.

** Live 4 Music **
13 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

I onda ce nekad, i Firefox i Chrome, preuzeti novi Operin nacin - nesto tipa Opera Barracuda...

Chrome hydraulics :D

Firefox Future :D

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Ma fala bogu pa su besplatni browseri. Da se svaka verzija još plača kao COD hehe. Stvarno u čemu je problem bio za manje nadogradnje dodavati manje verzije. 4.001, 4.002, 4.011 i onda kada stvarno bude velika promjena bude 5.

Meni brojevi ne igraju tu neku ulogu no očito ciljaju na nove korisnike koji misle da veći broj znači bolje. A u ovom slučaju ne mora značiti bolje. Samo mala promjena u alatnoj traci i evo nam nove vezije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 14:45 (Hummer).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
BolanBolan kaže...

I onda ce nekad, i Firefox i Chrome, preuzeti novi Operin nacin - nesto tipa Opera Barracuda...

Chrome hydraulics :D

Firefox Future :D

  Kao što su i ostale stvari ''preuzeli'' od Opere

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
makopos kaže...

(...) stvarno ne kuzim svrhu izlaska tolikog broja finalnih verzija (...)

Ja imam neku svoju teoriju - kad izađe verzija 3.1, ili 3.2, za to znaju samo ljudi koji koriste FF (automatski im se napravi update, pa čak ni ne primjete).

 

Ali kad izađe verzija sa cijelim brojem, u ovom slučaju "četvorka", za to svi znaju. I to je ono što je najbitnije - pogledajte ovu stranicu: http://glow.mozilla.org/

 

Mozillina stranica je u ovih mjesec dana skupila čak 75.000.000 posjeta, a to je samo broj skidanja Firefoxa. Kad bi se uračunali i ljudi koji su bili tamo, a nisu ništa skinuli, broj raste još i više....

 

Ne znam kolika je njihova uobičajena mjesečna posjećenost, ali 100 milijuna posjeta je nenormalno puno. I zato su se odlučili na ovakvu taktiku.

15 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
igy kaže...

do sada iz bete nisu mogli izaći godinu dana, a od sada će štancati ko po traci

Razvijanje FF 4 se odužilo radi hardverske akceleracije.Sad kad su to konačno napravili dalje ide brže.

Barem je tako icecold u jednom postu rekao, ako se dobro sječam.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
dado8 kaže...

za sad je sigurno samo to da ce ko mutavi stancat brojke, a koliko ce stvarno ubrzat razvoj ostaje za vidjet...

To i ne bi trebalo ubrzati razvoj, nego ce samo skratiti vrijeme potrebno od implementacije odredenih featuresa do krajnjeg korisnika.

 

Recimo do sada kad se radila neka verzija puno stvari je vec bilo dovrseno i potpuno funkcionalno, ali se cekalo na mozda par stvari koje su konstantno blokirale izlazak nove verzije. Sada ce se nove verzije izbacivati regularnim tempom i u svakoj verziji ce se naci sve sto je u tom trenutku dovrseno i testirano, nece se vise morati cekati na neke komponente da budu dovrsene. Znaci ti ces brze dobiti neke stvari, iako se proces razvoja sam po sebi nece ubrzati.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
makopos kaže...

Pa to je pokrenuo Google sa svojihm Chrome browserom, samo stvarno ne kuzim svrhu izlaska tolikog broja finalnih verzija, sta fali ovim 3.1, 4.2 i slicno...

Fali to što na portalima ne piše izašao FF 3,5,6,12 ali za punu verziju će pisati tako da s ovakvim "punim verzijama" dobiju više medijskog prostora.

 

I naravno zbog ljudi koji misle da je veće bolje. Vide ff3 i Chrome9 i odmah misle kako je Chrome dulje na tržištu, bolji, kvalitetniji, veći i što još ne.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Jbg, ja još nisam ni na četvorci  {#}

 

 

SILENCE! I kill you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Zapravo su to Chrome 0.11 i Fireofx 0.5. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
blacko kaže...

Jbg, ja još nisam ni na četvorci {#}

 

 

Kaj čekaš?

14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Brzo ćemo do Firefox 100 {#}

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Jedini problemcic je sto na chromeu radi brdo ljudi a na firefoxu sacica, neznam kako se oni misle utrkivati...

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Šačica? Pa na njemu rade milijuni korisnika koji pridonose svojim prijedlozima, prijavljivanjem bugova i pomaganjem korisnicima, a još tisuće pomažu kao developeri.

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Što se tiče numeracije, ovaj forumaš je objasnio.

Ja bih iskreno takođe staru numeraciju, ili čak onu nalik Ubuntu-u.

 

Svaki novi feature će morati imati opciju da se isključi ukoliko je nestabilna, i time će se odložiti za drugu verziju tako da ništa ne blokira datum izlaska finalne verzije.

 

Aurora i Nightly će dobiti nove ikonice. (slika)

A i opciju gde ćete moći birati koje kanale želite. (slika)

Takođe tu će biti i novi about:firefox dialog. (slika)

 

bnaci kaže...

Jedini problemcic je sto na chromeu radi brdo ljudi a na firefoxu sacica, neznam kako se oni misle utrkivati...

 

Slika ti govori 1000 reči. (slika)

A i video :) (video)

Firefox 4 - najčešće postavljena pitanja - http://www.firefox4faq.blogspot.com/
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Potpisan je valjda deal sa proizvođačima diskova pa onda iste te diskove treba pretrpavati verzijama i SPima.

Ovo je normalni krizni efekt gdje se stvari puno brže dešavaju jer žele zgrabiti tržište koje je siromašnije i manje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox 5 krajem lipnja
SolidSnakeCRO kaže...
blacko kaže...

Jbg, ja još nisam ni na četvorci  {#}

 

 

Kaj čekaš?

  Ma na Operi sam. A na firefox mi se navikla cura pa mi se ne da prebacivati na četvorku. Bit će...

SILENCE! I kill you!
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

budite razumni, hoćete li prije kupiti golf 4 ili peugeot 206?

:D

 

 

 

 

 

(moram se sprdati)

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Ne kužim koga se FF trudi dostiči sa svim tim silnim verzijama? osim što sve više kopira operu po izgledu?

 

 

a tabove i speeddial je ionako davno iskopirala :p

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 0:02 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Neka se Operini korisnici potrude dostići broj Firefoxovih korisnika i neka se okrenu ka promovisanju Opere i širenju umesto da se tužakaju i idu sa parolom "Opera did it first" gde god stignu.

Zaboravio si da napišeš i kako je "Opera prva uvele tabove, i to još odavno" .

 

Sorry ali samo želim ukazati da na pogrešan način pokušavate nešto, umesto da ste fokusirani na širenje.

Firefox 4 - najčešće postavljena pitanja - http://www.firefox4faq.blogspot.com/
 
5 1 hvala 1
14 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Pa napisao sam tabove, a budi ti na ćemu hoćeš tvoja stvar ja sam samo napisao utisak jednog FF korisnika da sad izgleda kao opera, meni nikada nije palo na pamet instalirati FF i koristiti ga, jer mi je opera dovoljna, a i naučio sam na nju, no hard feelings

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 0:52 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox 5 krajem lipnja

A možda Opera izgleda kao Firefox?

Možda je Firefox pre imao skice ali zbog sporog proces izdavanja ispao kao da je kopirao?

 

Nema veze, nebitno.

Samo sam hteo da ukažem na to da mnogi kornici Opere ne rade ništa drugo sem što se tužakaju, a umesto toga bi mogli da se pozabave pisanjem vesti o Operi (znam da neki to rade) i uopšte da porade na njenom proširenju.

Sa tužakanjem kako su kopirali od Opere ništa ne rade u korist Opere.

Firefox 4 - najčešće postavljena pitanja - http://www.firefox4faq.blogspot.com/
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox 5 krajem lipnja

Sumnjam da opera izgledom kopira FF dalje ću stati pozzz

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice