Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

poruka: 17
|
čitano: 2.414
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove".
14 godina
neaktivan
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Click-bait much?

 
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Nećete vjerovati što Firefox ukida krajem 2016. godine!

Of beast and man am I, transformed by the full moons shine
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

I onda se naši Bugovci čude što ljudi koriste adblock na portalu. Hrpetine reklama, clickbait naslovi, google translate kao glavni autor tekstova... Ne zaslužujete ni lipe od korisnika ovim pristupom. Puj-puj.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

 ... krajem 2016. A sad je 10. 2015.

 

BTW, prvo sam otvoril stranicu u Edgeu: katastrofa! Reklama na reklami.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2015 12:48 (kizo2703).
10 godina
odjavljen
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Ja nisam ni znao da sam imao FF na laptopu,tek sad vidio u appwiz :D Ja sam prešao na Operu koju stalno koristim .A reklame i popupovi me užasno smetaju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov

Haha :)

 

14 godina
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov
Touche kaže...

Click-bait much?

 10 stvari koje niste znali o Firefoxu u 2016.

16 godina
moderator
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov
Touche kaže...

Click-bait much?

 Clickbait is a pejorative term describing web content that is aimed at generating online advertising revenue, especially at the expense of quality or accuracy, relying on sensationalistheadlines to attract click-throughs and to encourage forwarding of the material over online social networks.

 

 

Ne vidim po čemu je naslov članka click-bait. Možeš li ti dati svoj prijedlog naslova koji ne bi bio click-bait?

 

15 godina
odjavljen
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Jednostavna, minimalna izmjena.

 

Firefox krajem 2016. ukida podršku za NPAPI pluginove

 

ili

 

Firefox krajem 2016. ukida podršku za stare pluginove

 

Oba naslova su točnija nego ovaj vaš koji navodi čitatelja na pomisao da firefox gasi podršku za sve pluginove. Osim toga, ljudi uglavnom znaju za nešto oko tih pluginova jer su vidjeli vijest da i Chrome gasi podršku za NPAPI (a tu vijesti ste objavili sa puno pametniji, ne-clickbaitovskim naslovom "Chrome blokira Javu i ostale NPAPI pluginove".

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2015 15:08 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Ne znam jesam li u pravu, ali čini mi se da ti izjednačavaš plugin i ekstenziju. Ako je tako, onda razumijem da naslov može izgledati kao click bait. 

 

No ekstenzija i plugin nisu isto, niti ih mozilla izjednačava. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov

U oba članka se govori o pluginovima. I naslov je zavaravajući, jer implicira gašenje svih pluginova tj., mogućnost Firefox više neće podržavati nikakve pluginove. Kažem, naslov za istu stvar za Chrome je odrađen daleko pametnije.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2015 15:30 (Sum_of_all_fears).
16 godina
moderator
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov
Sum_of_all_fears kaže...

U oba članka se govori o pluginovima. I naslov je zavaravajući, jer implicira gašenje svih pluginova.

 Ne kužim, pa piše u sažetku vijesti - Do kraja sljedeće godine Firefox će ukinuti podršku za sve NPAPI web pluginove osim Flasha

 

 

Zaista mi nije jasno zašto si toliko iziritiran naslovom vijesti s obzirom da uz naslov uvijek ide i ovaj sažetak čija je svrha bolji opis sadržaja vijesti

15 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov

Recimo. Drugi razlog što je Chrome dobio normalan naslov. Treće, sam naslov je click-bait, bez obzira što piše u sažetku. Tom logikom, mogli bi napisati "Firefox gasi pluginove!" i u sažetak staviti "Firefox gasi podršku za NPAPI pluginove od 2016. godine". I na kraju, ovo nije jedini primjer takvog naslova. Ne bi ništa rekli da vam se omakne jednom mjesečno.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
neaktivan
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

Btw, Chrome je vec ukinuo NPAPI podrsku kao i mogucnost da se ukljuci kroz advanced postavke...

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

I što sad ?

Igram na Facebooku preko Firefoxa igru Criminal case i bez adobe flash playera nema igranja, ili ima  ?!

Može li se to negdje u Firefoxu podesiti da mi igra fura preko HTML 5 ?!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginov
Sum_of_all_fears kaže...

Recimo. Drugi razlog što je Chrome dobio normalan naslov. Treće, sam naslov je click-bait, bez obzira što piše u sažetku. Tom logikom, mogli bi napisati "Firefox gasi pluginove!" i u sažetak staviti "Firefox gasi podršku za NPAPI pluginove od 2016. godine". I na kraju, ovo nije jedini primjer takvog naslova. Ne bi ništa rekli da vam se omakne jednom mjesečno.

 Svak se češe di ga svrbi.

16 godina
offline
Firefox krajem 2016. ukida podršku za pluginove

To mi djeluje kao veoma loš potez.

Imam dosta pluginova koji su mi potrebni i zbog koji ne prelazim na druge browsere.

 

Izgleda da nisam dobro pročitao tekst. Hvala forumašima.

Ekstenzije znači ostaju...

mag.iur.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 9:36 (Korny1603987).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice