Firefox u novom ruhu

poruka: 50
|
čitano: 9.371
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox u novom ruhu".
10 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...
boatenga kaže...

Nema ikone za dodatak ehtip - engl. riječnik, nema ikone za Osvježi..Itd..

Hm..

Desni klik na toolbar -> customize, nađi ehtip ikonu i premjesti ju tamo gdje želiš.

 

Ne znam da li pišeš napamet, odnosno nisi probao ili ne shvaćaš što je problem..Nema ikone ehtip pa ju se ne može ni pronaći, kao ni ikone osvježi..Eto, moram ponavljati..

 

Da dodam: Nema ni ikone X, t.j. Zaustavi učitavanje stranice, koju sam koristio prilikom surfanja po opskurnim stranicama, kad bi se dugo učitavale..

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 12:44 (boatenga).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
boatenga kaže...

Ne znam da li pišeš napamet, odnosno nisi probao ili ne shvaćaš što je problem..Nema ikone ehtip pa ju se ne može ni pronaći

Nema ehtip ikone, to je do addona, dok to autor ne ispravi nećeš ju ni imati. Addon bar je uklonjen, pa je vjerojatno uklonjena i funkcionalnost ehtipa koja ima posla sa addon barom.

 

Do postavki addona se može kroz tools -> add-ons, pa nađeš ehtip i klikneš options ako ti baš treba.

 

boatenga kaže...

Nema ni ikone X, t.j. Zaustavi učitavanje stranice, koju sam koristio prilikom surfanja po opskurnim stranicama, kad bi se dugo učitavale..

Zar nemaš stop ikonu na desnoj strani address bara?

Označeno na slici je kombinirana go/stop/reload ikona, koja se mijenja ovisno o trenutnom stanju (ako se stranica učitava onda imaš "stop", ako je stranica učitana onda imaš "reload", ako je potpuno prazna onda imaš "go").

 

Bilo kako bilo, da bi dobio zasebne "reload" i "stop" tipke, moraš staviti neki addon koji ti ih vraća natrag (recimo classic theme restorer), nakon čega će se pojaviti u customize prozoru:

 

 

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
10 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Je, u pravu si za Stop i Osvježi, sad više nisu zasebne..

Za par dana se ionako navikneš svakako na novine..

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...

Samo zato što si ti ko čovjek kliknuo na 'x' ne znači da se Firefox iste sekunde i zatvorio kako treba. Kada se zatvara dosta toga se flusha u baze podataka pa može proći neko vrijeme dok se browser ne terminira u potpunosti. Ako ti baš dugo (beskonačno?) ostane u takvom stanju onda treba prijaviti bug.

 

Ja nemam takav problem sa verzijom 29 (a koristim ju već više od mjesec dana), baš sada dok ovo pišem nadograđujem na v30.

Gasio sam "kao čovjek" na X milion puta milion verzija firefoxa i ni kod jedne verzije mi se to do sad nije javljalo jer se proces odn firefox iste sekunde gasio.

UVIJEK sam mogao do sada, isti moment nakon gašenja firefoxa kliknuti ponovno na ikonu i browser bi se odmah ponovo dizao.... tako da.....

 

EDIT; Evo, instalirah beta 30 i sve opet radi kako treba.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.5.2014 9:46 (Budokai).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Gasio sam "kao čovjek" na X milion puta milion verzija firefoxa i ni kod jedne verzije mi se to do sad nije javljalo jer se proces odn firefox iste sekunde gasio.

Nema veze. To što sam napisao nije ništa manje točno samo zato što se tebi tada gasio "iste sekunde". Znam o čemu pričam.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Meni kao korisniku Chrome-a se ova promjena svidja, nisam siguran da li je to od ove verzije no element inspector je konacno upotrebljiv. Chrome je tu jos uvijek jaci no drago mi je viditi improvements jer sam nekada jednostavno prisiljen koristiti Firefox-ov radi debugginga.

 

Sto se ostatka dizajna tice, lijepo i pregledno.

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...

Nema veze. To što sam napisao nije ništa manje točno samo zato što se tebi tada gasio "iste sekunde". Znam o čemu pričam.

Eto, osobno kao neznalica ne želim da mi se takve stvari dešavaju u mome omiljenom pretraživaču.

Moje mišljenje je da Firefox treba biti idiot friendly i pošto sam osobno informatički nepismen što se tiče tagiranja i ostalih kerefeka, molim da mi vrate funkcionalnu 28.0 verziju jer su ovo neuspjele zayebancije.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Eto, uvijek sam branio Firefox no s verzijom 29.0 su dosta stvari ukakili.

Osim već navedenih, izađem iz Firefoxa, ponovno hoću ući kad mi javlja da ne mogu jer je aktivan nekakav proces Firefoxa ??

Predlaže mi čak da restartiram računaloMa koji proces radi !?, kad sam normalno izašao iz Firefoxa kao uvijek. Ja lijepo u task manager kad ono nešto rula u pozadini {#} i tako svaki put.

 

Brišem ovo govance od 29.0 i vraćam se na 28.0 ...

 

Koji užas.

meni se to isto, već drugi put događa...vraćam se na 26 (-:

kaos
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2014 14:21 (Jurra).
12 godina
protjeran
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...
Samo zato što si ti ko čovjek kliknuo na 'x' ne znači da se Firefox iste sekunde i zatvorio kako treba. Kada se zatvara dosta toga se flusha u baze podataka pa može proći neko vrijeme dok se browser ne terminira u potpunosti. Ako ti baš dugo (beskonačno?) ostane u takvom stanju onda treba prijaviti bug.

 

Ja nemam takav problem sa verzijom 29 (a koristim ju već više od mjesec dana), baš sada dok ovo pišem nadograđujem na v30.

Eto ti ga na.

Ja prijavio bug a vjerojatno i jedno milijun korisnika Firefoxa diljem svijeta i s verzijom 29.1 problem je nestao.

Kad kliknem X mora bre da se gasi i fertig ;)

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
13 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Ovo što vam ne želi otvoriti Firefox nakon zatvaranja, jednostavno u Task Manageru ugasite proces "firefox.exe" i to je to. Sada normalno možete pokrenuti Firefox. Ta pogreška se najčešće prikazuje kada se Firefox ne zatvori pravilno ili se sruši.

 

Pogledajte sa niste možda omogućili čišćenje povijesti, preuzimanja, cachea i kolačića pri izlazu iz Firefoxa jer i zbog toga zna dolaziti ta poruka.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Eto ti ga na.

Ja prijavio bug a vjerojatno i jedno milijun korisnika Firefoxa diljem svijeta i s verzijom 29.1 problem je nestao.

Kad kliknem X mora bre da se gasi i fertig ;)

Opet ti po svome. xD Ja pričam o jednoj, ti o drugoj stvari. Naletio si na nekakav bug pri kojem je firefox zaglavio u limbu kada uslijed posla koje je obavljao pri zatvaranju. To se tu i tamo meni dogodi (kada bi morao izvući neki broj iz dupeta rekao bih 1 u 500 zatvaranja, pa ga očigledno ne mogu replicirati).

 

Ali zatvaranje firefoxa nije isto što i zatvaranje npr. painta illi notepada, jednostavno se ne može zatvoriti trenutno, nema veze što se to tebi doima kao trenutno.

 

I ako si prijavio bug, jako pohvalno. Kada bi to više ljudi radilo brzo bi se iskorijenili kojekakvi ludi problemi koje neki pojedinci ovdje imaju. Nažalost bug može prijaviti samo onaj koji je njime i pogođen, jer je potrebno dati developerima detaljne informacije iz prve ruke.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 14:37 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Eto ti ga na.

Ja prijavio bug a vjerojatno i jedno milijun korisnika Firefoxa diljem svijeta i s verzijom 29.1 problem je nestao.

heh, meni se ponovilo dvaput i sa verzijom 29.1, ali dobro... (-:.

kaos
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.5.2014 20:25 (Jurra).
12 godina
protjeran
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Jurra kaže...
heh, meni se ponovilo dvaput i sa verzijom 29.1, ali dobro... (-:.

A i meni opet svaki deseti put traži restart.

Ja ga gasim u Task Manageru  da ne moram retartati komplet Windowse.

 

Dobrano su nešto usrali i NE može mi "nitko" {#} reći da je to OK, i da se procesi ne mogu odmah ugasiti jer do verzije 29 i 29.1 NIKAD nisam imao takav bug, a firefox "trošim" deset godina.

 

I što im je smetao Status Bar ?

 

Sad sve moram trpati u Navigation Bar !?

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...
NE može mi "nitko" {#} reći da je to OK, i da se procesi ne mogu odmah ugasiti jer do verzije 29 i 29.1 NIKAD nisam imao takav bug

Opet ti miješaš nekoliko različitih stvari. Kruške i jabuke...

 

Procesi... čega? Notepada? Windows Media Playera? Battlefielda 4? Nema jednakih, svako generaliziranje je pogrešno. Svakako da OS može odmah ubiti neki proces. Ali normalno zatvaranje procesa se odvija preko nekolicine određenih signala (jedan primjer) na koje aplikacije mogu reagirati i pri tome obaviti neki svoj posao prije nego što OS ubije proces. Bez tih signala ne bi bilo ikakve razlike između normalnog zatvaranja neke aplikacije i nasilnog ubijanja putem task managera, jer i jedno i drugo dovodi do posve istog rezultata (kernel u konačnici ubije proces i uništi njegov adresni prostor) samo je put kojim se do toga dođe drukčiji.

 

Isti primjer je slavni "not responding" za koji neki krive OS (!?) a zapravo se radi o slučajevima kada aplikacija ili uleti u neku petlju koja se dulje izvršava pa privremeno ne odgovara na signale operacijskog sustava (jer je zauzeta), ili je upala u nekakvu mrtvu petlju iz koje se ne može izvući (ishod je isti, odgovora OS-u nema, samo što će u prvom slučaju aplikacija prije ili poslije "oživjeti", dok je u drugom slučaju u potpunosti krepala).

 

Bug u kojem se firefox zaglavi i ostane u limbu prilikom zatvaranja != standardni firefoxov cleanup prilikom zatvaranja. Bug != normalan modus operandi. Samo zato što ti nešto ne primjećuješ ne znači da to i ne postoji. Ovaj bug ti je dokaz toga.

 

Idući puta kada ti se to dogodi, zakači debugger na proces i napravi backtrace, pa budeš vidio.

 

Ubijanje neposlušnog procesa vs restartiranje kompletnog operacijskog sustava... zar tu uopće postoji rasprava? Proces se ubija, ne restartira se cijelo računalo. Za to task manager i služi na kraju krajeva. Restart služi samo za situacije kada je nešto stvarno pošlo po zlu i sve su druge metode isprobane. Restart je u ovom slučaju poput otvaranja vrata bazookom. Možeš, ali...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 20:10 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Firefox u novom ruhu

A ti kao programer opet previše filozofiraš.

koje kruške i jabuke ?!

 

Evo, trenutno je bio "isključen" na 10 minuta i opet sam ga morao gasiti u Tasku da bih ga mogao podići !?

Za što mu je trebalo više od 10 minuta da se "ugasi" ?

 

 

 

Imam i Chrome i Operu i odmah nakon isključivanja na X možeš oba browsera ponovno odmah u djeliću sekunde pokrenuti.

 

Ne mudruj i opusti se.{#}

 

Napravili su sranje s ovom verzijom i ne možeš ih ničim oprati. 

 

EDIT;

 

Evo čim se pojavila porukica sa slikice, ne želi se ponovo dići ni nakon više od pola sata, uvijek javlja isto.

Dakle, to je super za ljude koji ne znaju ući u TM.

 

Svi će pobrisati Firefox i vratiti se na IE, preći na Chrome, Operu, Safari...ima ih brate. {#}

 

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 13:13 (Budokai).
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...
Evo, trenutno je bio "isključen" na 10 minuta i opet sam ga morao gasiti u Tasku da bih ga mogao podići !?

Za što mu je trebalo više od 10 minuta da se "ugasi" ?

Znaš razlikovati bug od očekivanog ponašanja? Ovo što ti doživljavaš je bug, nije normalno. Ja sam do sada komentirao tvoju tvrdnju da se Firefox uvijek odmah gasio, što jednostavno nije istina (iako je bilo dovoljno brzo da se tebi čini čini da je trenutno, zapravo se prvo nešto odradilo i tek se onda zatvorio) i tako ti objasnio gdje je zapelo. Jednostavno rečeno kada klikneš na 'x' Firefox prvo počne izvršavati određen "cleanup" prije nego što dozvoli OS-u da ubije proces. Ono što se tebi dogodi jest da u tom cleanupu Firefox upadne u mrtvu petlju (možda je u pitanju race condition, ili nešto drugo to je sada manje bitno).

 

Nikakvo filozofiranje, mudrovanje i sl. Jasne stvari.

 

Sada je na tebi red da ukloniš flash, i izbrišeš profil te neko vrijeme koristiš Firefox bez Flasha, addona i nekih specijalnih postavki (to uključuje i razne addone i plugine kojekakvih sigurnosnih i drugih aplikacija koje se integriraju u browser). Ako i dalje bude zapinjao na takvoj tvorničkoj konfiguraciji onda definitivno znaš da je bug u Firefoxu. Ali to rijetko bude slučaj, uglavnom se ispostavi da je uzrok nešto što je korisnik instalirao ili kombinacija instaliranih aplikacija/ekstenzija/plugina koje se kolju. Dakle vrijeme je za provođenje ozbiljne dijagnostike, umjesto rasprave o stvarima koje nisu otvorene za raspravu.

 

http://kb.mozillazine.org/Firefox_hangs#Hang_at_exit

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=9&t=2825639

 

Ili jednostavno promijeni browser, što god ti je draže.

 

P.S.

Savjet o korištenju task managera treba shvatiti kao privremenu mjeru, a ne kao savjet svima zahvaćenima tim problemom da od sada nadalje trebaju koristiti task manager za normalno korištenje Firefoxa.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 16:55 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Firefox u novom ruhu

Nikakva promjena browsera.

Vratio sam se na 28.0 i sve radi kao curica..  pali..gasi...pali...gasi...pali..gasi...pali...gasi (koliko hoćeš puta u istom trenu) {#}

 

Zašto bih ja uvijek morao imati najnoviji njihov update ?

 

Samo serkaju kvake, kao ima neka rupa pa je oni zakrpaju, moš si mislit`

 

Developeri nemaju posla pa kobajage popravljaju rupe i nedostatke u UI-u firefoxa {#}

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 10:52 (Budokai).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Nikakva promjena browsera.

Vratio sam se na 28.0 i sve radi kao curica..  pali..gasi...pali...gasi...pali..gasi...pali...gasi (koliko hoćeš puta u istom trenu) {#}

 

Zašto bih ja uvijek morao imati najnoviji njihov update ?

 

Samo serkaju kvake, kao ima neka rupa pa je oni zakrpaju, moš si mislit`

 

Developeri nemaju posla pa kobajage popravljaju rupe i nedostatke u UI-u firefoxa {#}

bogami i ja ću na 28, od kad je izašla nova verzija, firefoxa znam ubit iz task managera jedno 8-12 puta, i to na dnevnoj bazi, stalno desni kli pa task manager pa end task firefox, baš mi je popio živce. Jednostavno mi se neda tražit problem i fiju na 28. Mislim da sync neće radit onda jelda?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 11:04 (Cryogenic).
12 godina
protjeran
offline
Firefox u novom ruhu

Sve radi kao podmazano na 28.0.

Samo uključi Never check for updates da ti ne nudi svaki čas 29.1.

 

Kad se poprave možda pređemo na neku noviju verziju.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox u novom ruhu

ma ja sam se jos snjime zezao jedno chuku vremena, probao isključit addonse, pa u opcijama mjenjao sve žive i nežive postavke, i opet isto, stvarno 28'ica radi odlično

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice