FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznajemo?

poruka: 77
|
čitano: 14.658
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznajemo?".
14 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Drago kaže...

Tenkisti većinom slušaju narodnjake. Piloti su gospoda. 

 

:-P

 

 

 Laž, laž, prokleta laž...

 

mi slušamo Rammstein, Let3 i Katjušu...

 

a da su piloti gospoda, vidimo po onima koji satiru djecu bombama naveliko po Bliskom Istoku...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Stric_Jura kaže...

 

a da su piloti gospoda, vidimo po onima koji satiru djecu bombama naveliko po Bliskom Istoku...

 

Problem?

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznajemo?

dokle god postoje Šiljke, Tunguske, Strele, Igle, Stingeri pa do S-400..

 

nema problema..

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Stric_Jura kaže...

dokle god postoje Šiljke, Tunguske, Strele, Igle, Stingeri pa do S-400..

 

nema problema..

 

 

Zašto pod člankom o zrakoplovima nabrajaš takve ružne stvari?

 

:'-(

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznajemo?

zato jer se praviš grbav... ja sam samo rekao na tvoju "piloti su gospoda", da je lako pržiti bokce i dječicu u zemljama 2. i 3. svijeta bombicama... koje ispuštaju gospoda jel'te piloti...

 

znaš koja je jedina točna definicija gospodina:

 

to je onaj zbog kojeg se drugi osjećaju kao gospoda...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje

@Stric_Jura

 

Zakaj dolaziš na super temu o modernim helićima budućnosti moralizirati, te izvrtati tuđe upise.

Zar, je baš tako bitno tvoje osobno mišljenje o nečijoj politici?

Hm, helići se mogu koristiti i u civilne svrhe kao što se i radi, a ne samo u ratne. Kao i avioni.

Samo trollaš i to loše....

 

Da, piloti su elita svake armije. Npr. školovanje jednog pilota dođe puno više resursa, nego jednog tenkiste.

 

Ostavi se politike, moraliziranje, te nepotrebno filozofiranja, te se drži druže, teme.....jer, u protivnom bute se opet žalili na tobožnju cenzuru na BOL.

Kaj nema nikakve utemeljenosti sa stvarnošću. BOL je jedan od najdemokratičnijih foruma, al' nemrte skoro u svakoj temi, kao neki dežurni dušebrižnici, derati po vantematskim sadržajima.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
moderator
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Stric_Jura kaže...

zato jer se praviš grbav... ja sam samo rekao na tvoju "piloti su gospoda", da je lako pržiti bokce i dječicu u zemljama 2. i 3. svijeta bombicama... koje ispuštaju gospoda jel'te piloti...

 

znaš koja je jedina točna definicija gospodina:

 

to je onaj zbog kojeg se drugi osjećaju kao gospoda...

 

 

Reci mi gdje se može nabaviti to tvoje cjepivo protiv zajebancije? Jel skupo?

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 14:04 (Drago).
16 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje

Gospoda piloti u akciji, i to s helikopterima (da ostanemo ontopic)

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje

Much freedom in video! 

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje

ma znam zajebancija, ali dovoljno si star za one 90-te kad su govorili kakti mi Rvati i Janezi mi smo najnaj, pa su i u exYU zrakoplovstvu više zastupljeno od rečemo, zlih Srba i ostale sitnozube exYu gamadi...

 

uglavnom, nitko nije znao kako je onda najviše rangiran Hrvat koji je bio protiv Hrvatske bio onaj Jurjević, zapovjednik RV i PVO....

 

samo velim nikad ne generalizirati,a tvoje "tenkisti slušaju narodnjake" e to JEST  uvreda

 

Znam da si išao u stilu "piloti su gospoda"  kao  Lord Flashheart :-)

 

https://www.google.hr/search?q=lord+flashheart+quotes&client=opera&hs=lOG&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrvfnN0rXTAhXG1BoKHfQgDDgQsAQIKQ&biw=1920&bih=1064

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Stric_Jura kaže...

dokle god postoje Šiljke, Tunguske, Strele, Igle, Stingeri pa do S-400..

 

nema problema..

 Strela je več odavno zastarjela, Igla je recimo još uvijek okvirno ok, a CIA-Stingeri su se "marketinški dokazali" u Afganistanu rušeču Ruske heliče.Kaj se tiče Ruskih raketa sa ramena, Rusi več dvije godine proizvode samo najnoviji Verba sistem.

 

nixass kaže...

Gospoda piloti u akciji,i to s helikopterima (da ostanemo ontopic)

 

 

Da filmska akcija za malu dicu, točnije "leteče kartonske kutije u napadačkoj akciji" to je realnost.

 

S obzirom na činjenice film je prilično šuplji, uostalom pa film je snimljen 1979 godine. AH-1 Cobra helič je u upotrebi od 1968 godine, i da pa normalno da je često korišten u Vijetnamskom ratu.

 

Ne kužim zakaj u filmu uopče nije iskorišten AH-1 Cobra, jer taj borbeni helič bio je itekako često korišten u Vijetnamskom ratu.Navedena vrlo poznata scena, pa to bi izgledalo puno realnije da je pola tih heliča u zraku AH-1 Cobra.Ne kužim kaj su mislili producenti i redatelj, složit takav film ali eto nigdje u zraku nema niti jednog jedinog AH-1 Cobre.

13 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje

Pa u filmiću imaš hrpetinu  Bell UH-1 Iroquois (nicknamed "Huey") koji je bio tegleći konj u Vijetnamskom ratu.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 18:09 (mario.L_hr).
16 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
mario.L_hr kaže...

Pa u filmiću imaš hrpetinu  Bell UH-1 Iroquois (nicknamed "Huey") koji je bio tegleći konj u Vijetnamskom ratu.

Pa ima ih ko blata da, a čega fali i šta je ipak trebalo bit iskorišteno u filmu to sam več napisal.

 

Huey ili bolje reč leteči kartonski transportni konj, kad vidiš kolko ih je uništeno u Vijetnamu dođe ti malo žao.Brojke su ubitačne/porazne na kvadrat, ovu su okvirno službene brojke pa eto padali su ko muhe.

 

http://www.vhpa.org/heliloss.pdf

 

UH-1 razne verzije

 

- u Vijetnamu je služilo okvirno 7013 komada, uništeno je 3300 primjeraka, poginulo je 1074pilota+1103 članova posade

 

Borbeni AH-1 kad je več spomenut

 

- uništeno ili srušeno je 270 primjeraka

 

Kad več zbrajamo uništene heliče u Vijetnamu, u tom promašenom ratu Ameri su koristili 11827 heliča, a uništeno je čak 5086 komada.

 

 

16 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikotera kakve poznajem
Feudalac kaže...
dalibor kaže...
Feudalac kaže...
Stric_Jura kaže...

 

ne bi li se sukladno onome da je glavnina uzgona na vanjskom rubu promjera lopatica, moglo napraviti laganu okruglu bazu s zglobnim prihvatom slobodnih šupljih lopatica s redirekcijom dijela ispušnih plinova ili nadtlaka zraka  do kraja i mlaznice usmjerene  gore/dolje da odmaknu gornju i donju lopaticu?

Ono što helikopter drži iznad podloge je struja zraka usmjerena prema dolje - volumen tj težina puta brzina. Govorimo o tonama. Ne vidim mogućnost da se dovedu tone zraka kroz lopatice dužine recimo pet metara a koje su ograničene vlastitom težinom, aerodinamičkim profilom. onda tu dolazi problem brtvljenja, hlađenja itd.

 ne, helikopter u zraku drži aerodinamička sila, koja se zove uzgon. Ista nastaje na rotorima. Downwash je samo posljedica.

Šteta, samo sam htio ukazati na najveći problem - količine zraka. Zar je bitno sad sitničariti o trećoj decimali, graničnim uvjetima i u tvom primjeru -  hoćemo li jednu silu zvati akcija, a drugu reakcija i obrnuto. Bez jednog nema drugog i obrnuto. I da, newtonovi zakoni kretanja vrijede i za helikopter, avione, ptice itd.

 

Akcija je u tom primjeru uzgon, a reakcija - sila teže.....

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
8 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikotera kakve poznajem
dalibor kaže...

 

Akcija je u tom primjeru uzgon, a reakcija - sila teže.....

 

Termini akcija-reakcija su proizvoljni obzirom da jedno bez drugog ne ide, iako je uvriježeno akcijom nazvati aplikaciju sile, a otpor sili reakcijom.

 

ali izjaviti da je gravitacija reakcija na bilo kaj - kaj si uopće naučio brojati do 10, završio prvi razred OŠ? Majko mila, takvi pišu po IT forumima...

Ja rekoh
16 godina
offline
FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznajemo?

ja sam aerodinamiku učio više godina na raznim stepenima, od jedriličarske škole dalje. Za takve kakav si ti, to jest uobraženi ........ (da ne dobijem opet žuti karton), na svu sreču postoji čak tamo neka Wikipedia.

 

Statički uzgon (oznaka Fu) je sila kojom fluid (tekućina ili plin) djeluje na uronjeno fizikalno tijelo suprotno smjeru gravitacije

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Uzgon

 

 

 kao reakcija mišljeno je suprotna sila u kontekstu onoga što si napisao.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 0:49 (dalibor).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FVL - dolazi li kraj helikoptera kakve poznaje
Drago kaže...
Stric_Jura kaže...

dokle god postoje Šiljke, Tunguske, Strele, Igle, Stingeri pa do S-400..

 

nema problema..

 

 

Zašto pod člankom o zrakoplovima nabrajaš takve ružne stvari?

 

:'-(

 

 

Vjerojatno zato što je za avion, kao i zmija za miša, najružnija stvar koju može "vidjeti" jeste S-400.

 

Sorry, morao sam, a isto tako ne volim ratove i ubijanje. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice