GeForce GTX 460 za mase

poruka: 526
|
čitano: 85.337
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce GTX 460 za mase".
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

  Gledam cijene u Austriji samo ne kužim dali je uračunat melver ili nije http://www.e-tec.at/frame1/details.php?art=49100

 dobavljivost im je prije tjedan dana bila 2-3 tjedna , a sada se isporučuju u kraćem vremenskom roku

http://geizhals.at/a548277.html

baster
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 16:30 (baster177).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Toliko je koštala i kod nas zato se i razgrabila.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
microman kaže...
rustweaver kaže...

Cijene su takve kakve jesu zbog nedostatka konkurencije, a to opet mozemo zahvaliti nvidiji sto je zasrala cijelu jednu generaciju...

 Nit ATI nit Nvidia nemaju takve cijene, štoviše u USA i Europi istu grafu nabaviš u pola cijene, problem je tu kod nas, a formula glasi:

Početna cijena+PDV+Marža+Pohlepa nekih trgovaca= Prenapuhana cijena od koje ti se zavrti u glavi.

Ako je doista tako onda ne vidim zasto neki predbacuju ATI-u, jer onda ispada da su vani cijene sasvim normalne?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

ja čekam review 450-ice

 

 

 

Ako bude bolja od 5770 kao što je 460 bolja od 5830, i jeftinija od 5770

 

onda će to bit isto best buy

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
rustweaver kaže...

Ako je doista tako onda ne vidim zasto neki predbacuju ATI-u, jer onda ispada da su vani cijene sasvim normalne?

Zato što ATI i dalje ima previsoke početne cijene.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Jesam li ja budala? Pa jel nisam to rekao i zakljucio da je to krivnja nvidijine nekompetentnosti, pa si me ispravio i rekao da je to iskljucivo do nasih prodavaca.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 18:42 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
rustweaver kaže...

Jesam li ja budala? Pa jel nisam to rekao i zakljucio da je to krivnja nvidijine nekompetentnosti, pa si me ispravio i rekao da je to iskljucivo do nasih prodavaca.

Pa i jesu kod nas, al opet i ATI ima previsoke početne cijene. Ono što ja oču reči da naši trgovci previše napuhnu ionako visoku cijenu HD5xxx serije, al naši trgovci idu do kraja pa kad ATI spusti cijenu primjerice HD5830 naši pametnjakoviči još dignu(sa 1800kn na 2000kn u LINKSU primjerice).

I zašto mene pitaš jesi li ti budala? Pa to bi ti najbolje trebao znati, a ja ti to nigdi nisam nit spomenuo nit napisao.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 18:46 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

Ali ja ne govorim o nasim prodavacima nego o cijenama u globalu, vozas me uokolo i onda me ispravljas mojim vlastitim argumentima...

Nije ti to neka fora.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
rustweaver kaže...

Ali ja ne govorim o nasim prodavacima nego o cijenama u globalu, vozas me uokolo i onda me ispravljas mojim vlastitim argumentima...

Nije ti to neka fora.

Jel tebi treba nacrtat. Globalno su previsoke, a kodnas su ubitačno visoke. Mene iskreno zaboli dupe kakva je cijena u Astriji ili u USA. Mene interesira kakve su cijene ovdije.

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 18:51 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
microman kaže...

Jel tebi treba nacrtat. Globalno su previsoke, a kodnas su ubitačno visoke.

Nije bitno. Da se vratimo na originalnu raspravu:

 

ATI ima visoke cijene zato sto nvidija ne zna sloziti pristojan komad hardvera.

 

Nasi prodavaci povisuju cijene, ali i Nvidiji i ATI-u. Dakle srz problema nije u nasim prodavacima koji se ne mijenjaju iz sezone u sezonu, nego u nvidiji koja je ovu sezonu zasrala. Ergo ATI drzi visoke cijene jer osjeca da tako moze i da ga nvidija uopce ne ugrozava.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
15 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
rustweaver kaže...
.

 

Nasi prodavaci povisuju cijene, ali i Nvidiji i ATI-u. Dakle srz problema nije u nasim prodavacima koji se ne mijenjaju iz sezone u sezonu, nego u nvidiji koja je ovu sezonu zasrala. Ergo ATI drzi visoke cijene jer osjeca da tako moze i da ga nvidija uopce ne ugrozava.

Zapravo ATI i Nvidia spuštaju cijene, a naši ih povisuju. Također Nvidia je izbacila GTX460 koja je vani prilično jeftinija od HD5850,a kodnas se stavlja u isti koš(ili ti rang) pa tako se predpostavlja da če doč oko 2000kn. Pa se ja onda pitam tko je ovdije lud? ATI i NVIDIA koji spuštaju cijene? ili naši trgovci koji rade suprotan efekt pa dižu cijene?

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
microman kaže...

Zapravo ATI i Nvidia spuštaju cijene, a naši ih povisuju. Također Nvidia je izbacila GTX460 koja je vani prilično jeftinija od HD5850,a kodnas se stavlja u isti koš(ili ti rang) pa tako se predpostavlja da če doč oko 2000kn. Pa se ja onda pitam tko je ovdije lud? ATI i NVIDIA koji spuštaju cijene? ili naši trgovci koji rade suprotan efekt pa dižu cijene?

Ali nasi trgovci tu nisu bitni, oni su konstanta, jedini nacin da nesto promjenis jest da otvoris vlastiti shop. Cijene dizu u nebesa od samih pocetaka. Jedino sto je sada drukcije nego inace jest da se ATI opasno priblizava monopolu ove sezone.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Jel netko zna gdje bi se uopce mgla kupiti 1gb verzija, a da cijena nije napuhana?

Zvao sam Magazinrs i ADM i osim sto ne mogu nabaviti ne znaju kad bi uopce kartica mogal doci. Pomalo smijesno u danasnje vrijeme...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 9:53 (mislav).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
microman kaže...

To nije ništa novo. Mislim kao prvo kupac je vidio da gospon Don ima grafu u kućištu(tak sam barem ja shvatio), a i uostalom dai nije bitno je da grafa šljaka i ktome ima garanciju.

Također neznam jesi li znao da ADM i LINKS redovito šalju novo pristigle grafe na recenziju u časopise poput BUG-a i VIDI-a, a ktome oni još i clockaju na testu.

Ja u potpunosti razumijem Dona, dobio je novi komad hardwera i zašto sad nebi malo odvrtio koju igru? Hebiga samo je bio loše sreče što je prebrzo naišao kupac.

ja informaticku opremu uzimam samo zapecacenu u originalnom pakiranju, kad vidim da je nesto koriteno, recimo ako ima prasine pod ventom, ide nazad...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
grimyHR kaže...
microman kaže...

To nije ništa novo. Mislim kao prvo kupac je vidio da gospon Don ima grafu u kućištu(tak sam barem ja shvatio), a i uostalom dai nije bitno je da grafa šljaka i ktome ima garanciju.

Također neznam jesi li znao da ADM i LINKS redovito šalju novo pristigle grafe na recenziju u časopise poput BUG-a i VIDI-a, a ktome oni još i clockaju na testu.

Ja u potpunosti razumijem Dona, dobio je novi komad hardwera i zašto sad nebi malo odvrtio koju igru? Hebiga samo je bio loše sreče što je prebrzo naišao kupac.

ja informaticku opremu uzimam samo zapecacenu u originalnom pakiranju, kad vidim da je nesto koriteno, recimo ako ima prasine pod ventom, ide nazad...

ne znam koliko ti je to pametno..ako je lik igro na njoj, bar znas da radi, i da je neces morat odma vratit..a ako ista bude, imas garanciju, na isto ti dodje..

koliko puta ljudi uzmu neku komponentu, i nece nikako, moraju odma vratit..

15 godina
protjeran
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
ismar89 kaže...

ne znam koliko ti je to pametno..ako je lik igro na njoj, bar znas da radi, i da je neces morat odma vratit..a ako ista bude, imas garanciju, na isto ti dodje..

koliko puta ljudi uzmu neku komponentu, i nece nikako, moraju odma vratit..

pa ak ne radi isto odmah vracam Smijeh

sve cim se kupi odmah se testira, ram na memtest jedno 5-6 krugova itd...

al nakon sto nesto izade iz tvornice nema sta tko vise prckati po tome prije mene

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 20:06 (grimyHR).
14 godina
neaktivan
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase

pa nema, al eto..poznajem jednog lika koji je toliki baksuz da nista ne uzima novo, jer NIKAD ne radi xD

sjecam se kad je jednom davno otiso sa ocem da mi uzme game pad (davno je to bilo), i naravno, game pad nije radio xD (nov)

 

malo off topic al et..htio sam rec da nije nista toliko lose u tome ako je kartica isprobana..ako je bas koristena da se vec pocela prasina kupit, onda je vec nesto drugo..

 

15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

A čuj nije ni loše kad vidiš da je korišteno...ja sam dobio 9800gt kad mi je stara grafa crkla i bila je glanc nova zapakirana ali zato je tamo kozna koliko mjeseci stajala da se pasta na hladnjaku stvrdnula da sam šarafcigerom skidao sa hladnjaka...a na kraju je i hladnjak cijeli bio defektan pa sam sve zamijenio.

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: GeForce GTX 460 za mase
Stoja kaže...

bila je glanc nova zapakirana ali zato je tamo kozna koliko mjeseci stajala da se pasta na hladnjaku stvrdnula da sam šarafcigerom skidao sa hladnjaka...a na kraju je i hladnjak cijeli bio defektan pa sam sve zamijenio.

Hm.. nekaj mi ne štima s ovim..   nova zapakirana kartica a stvrdnuta pasta na hladnjaku koja smeta pri radu?!? Iznenađen

 

Čudno..  komponente inače u pakiranju mogu stajati godinama bez da imaju problema kasnije pri instalaciji i normalnom radu.

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

A čuj, siguran sam da je ova grafa jako dugo stajala na polici i da su jedva čekali da ih se riješe, pa mi je tako uvalili u garanciju kad mi je stara grafa okinula, iako sam ih  bio molio i pisao zamolbe da mi omoguće da mi daju opciju da mi daju manji popust na kupovinu jače kartice(htio sam uzeti gtx260) ali ne, evo ti 9800gt i voziNeodlučan Sva sreća da sam i išao gledati temperature i slično, inače bi i ova bila u vječnim lovištima a garancija istekla pa bi ostao na ledu...ovako još uvijek veselo kuca i to naklokana ko luda i za 1280x1024 više nego dovoljno jaka za većinu naslovaSmijeh

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Najbrža,a ima referentni izgled

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 19:45 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase
Slabo su dečki obavili posao, ja svoju mogu full stabilno u furmarku natijerat na 850/1050mhz
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase
Sad vidim da grafa ima referentni cooler na sebi.lol onda je bolje kupit gainwardovu koja ima bolji cooler a svega 10Mhz-a slabiji takt na GPU, dok VRAM radi na istoj brzini.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Ne znači da ova ide višeIzlanuo se

 

Drago mi je da konačno vidim pravi referentni hladnjak na GTX460 1GB verziji, ne onaj za turbinom na jednom kraju kakav daje eVGA i Zotac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Znači koja se verzija najviše isplati,od onih 1gb ?

Cyclone ili ?

 

Mislim kupiti jednu u 9 mj. pa zato

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
GeForce GTX 460 za mase

Po meni je najisplativija Gigabytova GTX460(1Gb), al problem je što ta neče tako brzo u Hrvatsku jer naprosto vlada ogromna potražnja u svijetu. Cyclone je sa druge strane najbolja za Prosiječnog OC-era jer je jedna od rijetkih koja podržava Overvolt putem Afterburnera. Kažem Rijetkih jer u Hrvatskoj još nisam primjetio referentni model. A za one zahtijevne OC-ere tu je MSI-eva HAWK verzija koja u BIOS-u ima max moguču voltažu od ogromnih(za Nvidiju i GTX4xx) 1,275v i isto tako podržava reguliranje iste sa Afterburnerom.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

Colorful je predstavio opaku verziju GTX460 1GB DDR5... Stvarno kartica izgleda fenomenalno, a i ima fenomenalne taktove... - "900 MHz (core), the CUDA cores are clocked at 1800 MHz, and the memory at 1050 MHz (4200 MHz effective)"

 

Colorful has come up with beastly-looking GeForce GTX 460 graphics card, that makes use of a shark-inspired GPU cooler design, coupled with an equally capable VRM design to facilitate a core clock speed of 900 MHz (vs. 675 MHz reference). The Colorful iGame GTX 460 custom-design PCB of the card makes use of a 6+1 phase VRM, with voltage-measure points. With two BIOS EEPROM chips installed, a switch allows users to choose between the two BIOS chips when the system is powered down. Apart from helping maintain two clock and fan profiles, the feature protects against overly-ambitious BIOS modifications by adding some redundancy. Apart from 900 MHz (core), the CUDA cores are clocked at 1800 MHz, and the memory at 1050 MHz (4200 MHz effective).

The cooler makes use of aggressive-looking shroud design that is inspired from shark-fins. Underneath it is a dense aluminum fin array that sits right on top of the GPU. The GPU base has four 8 mm thick heat pipes that make direct contact with the GPU. Two of these heat pipes convey the heat to the main aluminum fin array, and two to a smaller aluminum fin array that is positioned right on top of the VRM area. A backplate decks up the reverse side of the PCB. Colorful will release this card to the Asian market in September.

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 14:05 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

E ta je sad najbrža i kao mnoge ostale bijesno ocane neče osvanit kod nas.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
GeForce GTX 460 za mase

uh što moćno izgleda.

 

sad bih prodao svoju Saphire HD 5850 i kupio si tu novvu, samo da je ima kod nas. Namigiva

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
GeForce GTX 460 za mase

AXLE GTX460 1GB - prva 460-ica koja ima hladnjak da zauzima tri slota. Vidim da temperature i nisu baš nešto strašne. Moja Palit u idleu ima oko 31 stupanj, a pod opterećenjem oko 65 sa ventilatorom max na 60%... U Furmarku na stability testu pod overclockom se kreće oko 73

temp temp
Palit GTX460 Palit GTX460
ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2010 22:54 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice