Glupost iza pametnih satova

poruka: 17
|
čitano: 4.014
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Glupost iza pametnih satova".
15 godina
odjavljen
offline
Glupost iza pametnih satova

Znači, uskoro možemo očekivati džepni pametni sat - uređaj koji je u osnovi malo računalo, s malo većim ekranom i hrpom dodatnih mogućnosti poput telefoniranja. Oh, wait...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
39 1 hvala 4
15 godina
offline
Glupost iza pametnih satova

za razliku od direktorova članka, s ovim se u potpunosti slažem. čak i ovo (http://www.bananaguard.com/products) ima više smisla ali điđe (ne samo satovi, već i smartfoni i nalikujuće gluparije) nisu tu da životu (ili bilo čemu) daju smisao, već da istaknu (bold, italic, underline) besmisao većine svega. ipak, sve se lijepo uklapa u kapitalinjarski sustav: kupuj > troši > baci > kupuj > ... sretan sam što ne sudjelujem u tome {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 2 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Ajar kaže...

za razliku od direktorova članka, s ovim se u potpunosti slažem. čak i ovo (http://www.bananaguard.com/products) ima više smisla ali điđe (ne samo satovi, već i smartfoni i nalikujuće gluparije) nisu tu da životu (ili bilo čemu) daju smisao, već da istaknu (bold, italic, underline) besmisao većine svega. ipak, sve se lijepo uklapa u kapitalinjarski sustav: kupuj > troši > baci > kupuj > ... sretan sam što ne sudjelujem u tome {#}

Bananaguard će dobro poslužiti vlasnicima jedne linije mobitela omiljenog nam proizvođača.

15 godina
offline
Glupost iza pametnih satova

Doći će vrijeme kad ćeš takav sat moći spojiti žično ili bežično sa velikim vanjskim ekranom i uživati u UltraHD ekranu od 2m, a slika iz tvog sata. Pokreti rukom umjesto mišem. Jedini realni problem je baterija. To je za sada nerješivo.

 
4 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Glupost iza pametnih satova

Bilo bi zanimljivo doznati što kažu analitičari, oni čija se očekivanja svako malo ne ispune u raznoraznim vijestima? Tako bismo bar znali prilično sigurno što se neće dogoditi.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
DigiMagic kaže...

Bilo bi zanimljivo doznati što kažu analitičari

Misliš ovi?

"Analysts are people who are paid to take a stand, while always trying to appear to be disinterested observers (since the appearance of independence maximizes the price they can charge for selling out). Treat them as you would treat nuclear weapons — as an important part of your arsenal, which you want to keep out of the hands of the enemy. Bribe Hire them to produce “studies” that “prove” that your technology is superior to the enemy’s, and that it is gaining momentum faster."

{#}

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
16 godina
online
Re: Glupost iza pametnih satova
Keso kaže...

Doći će vrijeme kad ćeš takav sat moći spojiti žično ili bežično sa velikim vanjskim ekranom i uživati u UltraHD ekranu od 2m, a slika iz tvog sata. Pokreti rukom umjesto mišem. Jedini realni problem je baterija. To je za sada nerješivo.

Doći če vrijeme? Pa došlo je. Ali ima sitni problem, sada je i prosječni novi TV- smart. 
Zašto bi onda puštao išta sa sata, kad sve smart opcije sata ima i TV? Da gledaš
broj nabrojanih koraka, puls i  temperaturu ruke na velikom ekranu? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Glupost iza pametnih satova

I think there is a world market for maybe five computers

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Glupost iza pametnih satova

Bas nije glup koncept. Ovo je prvi upgrade obicnih rucnih satova otkako postoje. Sada imaju jos neku funkciju osim prikazivanja vremena: odbijanje poziva,

javljanje na pozive, citanje poruka.. Za one kojima je mrsko svaki put vaditi telefon iz dzepa.

 

U najgorem slucaju, manje je beskoristan od obicnih rucnih satova, tako da neznam cemu hate.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
Moj PC  
6 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Clanak koji potkrepljuje ono sto mislim. Moguce je danas puno toga, ali dal ima smisla? Moguce je danas 8 ili 16 core procesor u telefonu, ali dal to ima smisla? Dal je taj telefon postao pametniji? Nije, silna snaga je tu jer je software los (neoptimiziran) i marketinga radi. Da se na tom telefonu vrti pravi desktop OS i da se telefoni pod redovito koriste umjesto desktopa onda bi imalo smisla. No, za po doma su tableti, a vecina ljudi i dalje koristi desktop. Ne zato jer je desktop puno jaci vec jer na njemu mogu komotno radit. Pa zasto onda ljudi ne stekaju svoje telefone (tablete) na monitor, misa i keyboard te rade "prave" stvari? Jedan od razloga je zarada. Telefon danas kosta po 5000kn, a ljudi ih mjenjaju svakih godinu dvije. I tako ce jos podosta vremena dok neko ne izbaci ono sto sam gore pisao (vec postoji, ali...).
Ni Win10 nece to promjenit jer nije u interesu.
Ali nesto drugo. Nisam pogledo video (na GB tabletu starom 3 god vise ne mogu gledat) i ne znam brzinu rada Win95 (sigurno nije neka radi emulatora) ali dovoljno govori kako je prijasnji soft bio optimizirano pisan. Win95 uredno radi na 66MHz 486 koja je osjetno sporija od danasnjih urarskih ARMova pa sam siguran da radi barem podjednako brzo. To se zove pisanje softwarea!
13 godina
offline
Glupost iza pametnih satova

Sou, kojom dedukcijom dođeš od toga da gledaš kako smartwatch vrti win 95 do toga da je to beskorisna tehnologija. Beskorisno je vrtiti win 95 na smartwatchu, to se slažem. To je otprilike ko da Ferrarijem ideš orati njivu pa zaključiš da je cijeli koncept superautomobila promašen. Stavi ga na zavojitu dobru cestu i promijenit ćeš mišljenje.

Smartwatchevi imaju itekako smisla za one koji dobivaju milijun notifikacija dnevno.

A ovakav totalno promašen članak ne bi očekivao od jednog od glavnih pera informatičkog časopisa.

Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Chronosus kaže...

Sou, kojom dedukcijom dođeš od toga da gledaš kako smartwatch vrti win 95 do toga da je to beskorisna tehnologija. Beskorisno je vrtiti win 95 na smartwatchu, to se slažem. To je otprilike ko da Ferrarijem ideš orati njivu pa zaključiš da je cijeli koncept superautomobila promašen. Stavi ga na zavojitu dobru cestu i promijenit ćeš mišljenje.

Smartwatchevi imaju itekako smisla za one koji dobivaju milijun notifikacija dnevno.

A ovakav totalno promašen članak ne bi očekivao od jednog od glavnih pera informatičkog časopisa.

Potpisujem

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
15 godina
odjavljen
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Drazen kaže...

Ali nesto drugo. Nisam pogledo video (na GB tabletu starom 3 god vise ne mogu gledat) i ne znam brzinu rada Win95 (sigurno nije neka radi emulatora) ali dovoljno govori kako je prijasnji soft bio optimizirano pisan. Win95 uredno radi na 66MHz 486 koja je osjetno sporija od danasnjih urarskih ARMova pa sam siguran da radi barem podjednako brzo. To se zove pisanje softwarea!

mislim da si u krivu, win 95 i nisu baš oličenje super napisanog softvera, ako se softver smrzava, ruši, ako duže radi moraš ga restartat, dolazi u stanje da ga ne možeš popravit nego stvar rješava jedino reinstalacija onda to baš i nije nešto dobro napisan softver. Pogledaj današnje telefone u biti njihove OSove, telefon doslovno ne gasiš danima, nekad mjesecima i on i dalje funkcionira kao i onaj dan kad si ga upalio, probaj to sa win 95... ali zato se to i odrazi na resursima. Ok slažem se da je nešto i u nepotrebnim stvarima koje troše resurse (vizualni efekti, tranzicije, animacije...) ali ljudi to vole i ako nemaš toga ljudi neće kupovati tvoj proizvod.

www.pazii.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Nekoć jako, jako davno (prije 10 godina), mobiteli su imali sićušne ekrane, slabe procesore i išli na Internet preko WAPa, a web stranice nisu bile prilagođene. To je rezultiralo katastrofalnim korisničkim iskustvom prilikom surfanja, a većini je bilo nejasno zašto bi itko (u takvim uvjetima, a za druge nisu znali) uopće surfao na mobitelu. U međuvremenu se, kao što znamo, sve stubokom promijenilo.
Uz prebrzo pražnjenje satova najveći problem je što većina aplikacija nema svoju satnu inačicu. Jedino što se trenutno nudi su Facebook i Twitter, što mi nije zanimljivo, mada u mnogim slučajevima kada se do moba teško može doći (vožnja, prljave ruke) i saznanje tko zove i mogućnost javljanja bez vađenja moba zvuče primamljivo.
Ukratko, tehnologija je još u ranoj fazi, ali potencijal definitivno postoji. Uključivanjem Applea skrenuta je pažnja širokih narodnih masa, što će rezultirati većim investicijama i bržim razvojem svih platformi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
Nisam rekao da je Win 95 super napisan vec da je optimiziraniji nego svi danasnji OSovi. Jednostavno su MORALI vodit brigu o memoriji i kolicini instrukcija. Tada je kod pisao mahom u C, manje u C++, a Jave i C# nije bilo ni u blizini. Kriticni dijelovi pisani su u assembleru (npr ispis fontova). Danas se razbacuje s memorijom.
U vecini slucajeva rusenje OSa uzrokovao je program. Npr BSOD u vecini slucajeva nije uzrokovan OSom vec programom ili hardwareom (driver). Naravno da je poprilicno BSODova recoverable, ali... Evo meni je Win7 poceo stekat pri ulasku u Sleep i javlja mi Kernel Power error. Razlog je ostecena SD kartica koja ne moze uc u sleep. I dal je to kriv OS? Nije, ali su mogli inteligentnije to rijesit.
Win95 je prvi pravi OS koji se vrtio na vrlo primitivnim procovima, 386. Ako se je i srusio bio je prvi kada se je tek sve razvijalo, OS i CPU.
16 godina
online
Re: Glupost iza pametnih satova
AFARON kaže...

Bas nije glup koncept. Ovo je prvi upgrade obicnih rucnih satova otkako postoje. Sada imaju jos neku funkciju osim prikazivanja vremena: odbijanje poziva,

javljanje na pozive, citanje poruka.. Za one kojima je mrsko svaki put vaditi telefon iz dzepa.

 

U najgorem slucaju, manje je beskoristan od obicnih rucnih satova, tako da neznam cemu hate.

Hm Casio se nebi složio. Desetljećima sam kupovao njihove digitalne satove sa barometrima,
mjeračima pulsa, telefonskim imenicima, kompasima, visino/dubinometrima... s tim da ima
i mehaničkih satova sa sličnim funkcijama. Dakle, to su glupi satovi, ali prikazuju više od vremena
i baterija im traje oko 2 godine. Bez punjenja.
A to da netko ne vadi smartphone iz džepa i kad treba i kad netreba... teško.
90% ljudi uopće ne nosi sat ne jer nema nego jer su ustanovili da im pored smartphonea
u ruci-netreba.

Visak kaže...
 u mnogim slučajevima kada se do moba teško može doći (vožnja, prljave ruke) i saznanje tko zove i mogućnost javljanja bez vađenja moba zvuče primamljivo.
Ukratko, tehnologija je još u ranoj fazi, ali potencijal definitivno postoji. Uključivanjem Applea skrenuta je pažnja širokih narodnih masa, što će rezultirati većim investicijama i bržim razvojem svih platformi.

Tu mi odmah na pamet pada Google glass. Deset puta bolje za sve što si naveo od sata.
Ne skrećeš pogled s ceste a čitaš notifikacije, ne dižeš masnu ruku dok visiš sa skele ili voziš motor/bicikl/longboard a
možeš telefonirati, veličina "ekrana" - kolko oćeš. Može se složiti da bude doslovno cijelo
vidno polje (ne sadašnjeg g.g nego tehnologija dozvoljava).
Ali tome nije skrenuo pažnju sveti Apple, pa se ne računa ;)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 15:50 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Glupost iza pametnih satova
overhaul kaže...
Visak kaže...
 u mnogim slučajevima kada se do moba teško može doći (vožnja, prljave ruke) i saznanje tko zove i mogućnost javljanja bez vađenja moba zvuče primamljivo.
Ukratko, tehnologija je još u ranoj fazi, ali potencijal definitivno postoji. Uključivanjem Applea skrenuta je pažnja širokih narodnih masa, što će rezultirati većim investicijama i bržim razvojem svih platformi.

Tu mi odmah na pamet pada Google glass. Deset puta bolje za sve što si naveo od sata.
Ne skrećeš pogled s ceste a čitaš notifikacije, ne dižeš masnu ruku dok visiš sa skele ili voziš motor/bicikl/longboard a
možeš telefonirati, veličina "ekrana" - kolko oćeš. Može se složiti da bude doslovno cijelo
vidno polje (ne sadašnjeg g.g nego tehnologija dozvoljava).
Ali tome nije skrenuo pažnju sveti Apple, pa se ne računa ;)

Da, Glass to radi bolje, ali za one koji nemaju potrebe za naočalama je veća gnjavaža od sata. Osim toga trajanje baterije je lošije, upravljanje glasom nije praktično u svim situacijama, cijena je daleko veća, na neka mjesta ti mogu zabraniti ulazak, a i izgledaš daleko gluplje nego sa satom.

 

Postoji još jedna primjena o kojoj se za sada ne priča. Upariš ga sa ženinim mobom (bez da zna), pa kad joj zazvoni i na satu piše Mirko, a ona se javi i kaže da je Snježana, pa ode pričati u drugu sobu...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice